K nákupu produktů za 7000 Kč bez DPH obdržíte ZDARMA Balance Test od firmy ZINZINO v hodnotě 2500 Kč. Tento skvělý domácí test vám pomůže zjistit jaký je váš poměr omega 3 a omega 6 kyselin! Dárky ovšem obdržíte už od objednávek v hodnotě min. 900 Kč bez DPH - jejich hodnota se stupňuje s výší objednávek. Seznam dárků najdete v 1. kroku v košíku. Nakupovat u nás se vyplatí. (:

IZOLÁT CANNABIDIOLU VS. ŠIROKOSPEKTRÁLNÍ KONOPNÝ EXTRAKT

Poslední dobou je nejen na trhu s přírodní kosmetikou a přírodními doplňky stravy konopí velice oblíbenou surovinou. I když se aktuálně jedná o žhavý trend, jak už to tak bývá, znovuobjevili jsme už objevené - naši předci tuto rostlinu znali a všestranně využívali už před 12 tisíci lety. Jedná se o jednu z nejstarších kulturních plodin vůbec. O jejím původu i prvotním využití se vedou dohady. Jednou z teorií je, že se konopí jako první začalo používat v dnešních mongolských stepích. Naši předci si jej zpočátku cenili pro výživnou hodnotu semínek, rostliny pak používali také jako palivo či stavební materiál a později z konopí vyráběli papír a tkali z něj látky. O léčivých účincích konopí jsou dochované záznamy z období 4 000 let př.n.l., kdy se v tradiční čínské medicíně používalo ve vyšších dávkách jako anestetikum při operacích a v menších dávkách na tlumení bolesti.

V průběhu doby se konopí vyvíjelo a také šlechtilo. Asi nejvíce známé a využívané jsou tyto tři poddruhy– konopí seté (Cannabis sativa), konopí indické (Cannabis indica) a konopí rumištní (Cannabis ruderalis). Konopí indické je právě tou rostlinou, která je zodpovědná za počáteční pověst a nedůvěru v přípravky z konopí. Obsahuje totiž TetraHydroCannabinol, který má psychoaktivní účinky.
Byla by ale ohromná škoda zanevřít na konopí seté kvůli jeho indickému kolegovi. Oproti němu má naopak velmi malý, u vyšlechtěných variant téměř nulový, obsah psychoaktivních látek. Používá se hlavně na výrobu vláken a konopného oleje. Konopný olej má nejen skvělou výživovou hodnotu, ale také velmi dobré účinky na naše zdraví. Obsahuje totiž CannaBiDiol, v češtině známý spíše jako kanabidiol.

Jaké účinky má CannaBiDiol?

  • působí protizánětlivě
  • podporuje krevní oběh
  • stimuluje trávení
  • podporuje imunitu
  • zmírňuje bolest
  • zvyšuje energii a odolnost organismu před stresovými faktory
  • zbavuje pocitů stresu a zmírňuje příznaky úzkosti
  • pomáhá proti nespavosti
  • pomáhá při různých kožních potížích, dermatitidách či akné
Aktuálně je CannaBiDiol předmětem mnoha studií ohledně jeho možné prospěšnosti u neurodegenerativních onemocněních, jako je Alzheimerova choroba, roztroušená skleróza či Parkinsonova choroba. Řeší se také jeho možné účinky proti růstu rakovinotvorných buněk. Při testování na zvířatech a buňkách bylo opakovaně potvrzeno, že CannaBiDiol může mít vliv na nádorové buňky, zmírňovat zánětlivost a ovlivnit také jejich reprodukci. Toto aktuálně zkoumá Americký Národní rakovinový institut. Klinické studie na dobrovolnících jsou sice stále v začátcích, ale už dnes se ukazuje, že by CannaBiDiol mohl být minimálně prospěšný při léčbě příznaků rakoviny a také pro zmírnění vedlejších účinků klasické léčby.

Proč je širokospektrální konopný olej účinnější než pouhý izolát CannaBiDiolu

Lidé používají léky z celých rostlin na nejrůznější neduhy už od pradávna. Dokonce je prokázané, že i nemocná zvířata instinktivně konzumují určité typy rostlin, které jim přináší úlevu. Léčivé rostliny obsahují celé spektrum aktivních molekul, které fungují synergicky a ani konopí není výjimkou. V současnosti se farmaceutické společnosti snaží terapeutické účinky konopí zachytit ve formě extrakce jednotlivých molekul, jako je například právě izolát CannaBiDiolu.

cbd versus full spectrum

Izolované látky jsou obvykle méně účinné nebo mají nežádoucí vedlejší účinky ve srovnání s použitím celé rostliny. V konopí jsou kromě CannaBiDiolu stovky účinných látek - další typy kanabinoidů, terpeny a fenolika. Nejlépe fungují společně tak, jak to sama příroda navrhla. Samotný izolát CannaBiDiolu má hodně plusů ale má i své mínusy. Jeho plusy jsou hlavně skvělé účinky, které jsme popsali výše.
Pojďme se podívat na nevýhody samotného izolátu. CannaBiDiol například při úzkosti funguje tak, že působí na serotoninové receptory. V případě širokospektrálního přípravku mohou ostatní sloučeniny působit na jiné neurotransmitery a účinek tak urychlit nebo zesílit. Další problém při používání izolovaného CannaBiDiolu je jeho dávkování. Pokud se aplikuje pouze izolát, můžeme jeho účinnost se zvyšující se dávkou zaznamenat v podobě tzv. zvonové křivky.

Co je to Zvonová křivka?

Zvonová křivka má tvar obráceného U. Znázorňuje, že účinek se se zvyšující dávkou zintenzivňuje, až dosáhne určitého bodu, kde je na maximu a od té chvíle se snižuje nebo se dokonce stává nežádoucím. Problém je v tom, že interval, ve kterém má izolát požadovaný efekt, je velice úzký a špatně se určuje. To znamená, že je u izolovaného CannaBiDiolu velmi těžké určit přesnou dávku. Širokospektrální přípravek takové problémy s dávkováním nemá. V případě vyššího dávkování se jeho intenzita zvyšuje a negativní vedlejší příznaky se neobjevují.

bell curvedosage-comparision-1024x679

Proč tedy zvolit širokospektrální Hempanol?

Hempanol od North American Herb & Spice je čistý CO2 extrakt z konopí, který zakladatelka vyvinula již v roce 2015 - byl to jediný produkt svého druhu na trhu, a do dnešní doby vlastně stále je.
Obsahuje plné spektrum všech kanabinoidů z celé rostliny. Díky tomu má mnohem komplexnější a silnější účinek než jen samotný CannaBiDiol. Při jeho výrobě se používají pouze divoce rostoucí rostliny v bio kvalitě. Je prokázané, že divoce rostoucí rostliny mají mnohem silnější účinky, než rostliny pěstované. V přírodě totiž musí samy bojovat proti škůdcům i povětrnostním podmínkám. Díky tomu jsou mnohem odolnější a obsahují také více účinných látek. Hempanol je dále unikátní speciální extrakcí pomocí superkritického oxidu uhličitého. Extrakce takto probíhá opravdu za studena, výtažek si zachovává všechny své účinné látky a je 100% RAW.
Hempanol můžete u nás zakoupit v jeho čisté podobě pod názvem Hempanol-CF nebo v kombinaci s extraktem z divokého oregana, Hempanol, které je známé jako přírodní antibiotikum, a na který má NAHS patent. Smícháním dvou mocných bylin vzniká nadřazený přípravek, který nemá ve světě obdoby. To je tajemství a jedinečnost North American Herb and Spice - moderní výzkum a vývoj skutečně aktivních doplňků výživy, které se liší od běžné konkurence. 
Nejnovějšími produkty, využívající sílu širokospektrálního konopí jsou Hempanol PM pro lepší a hluboký spánek, Hempanol Brain Detox a speciálně pro fyzicky velmi aktivní jedince Canacurmin v kapslích nebo mycelizovaný, kde NAHS spojilo sílu kořene kurkumy se sílou konopí pro ultimátní rekonvalescenci a obraně proti zánětům v těle. 
Poslechněte si podrobný podcast a webinář v jednom od Dr Casse Ingrama na téma Hempanol v angličtině ve videu níže.