NENECHTE SI UJÍT VÝPRODEJ BEAN-TO-BAR ČOKOLÁD Z BELGIE, VELKÉ BRITÁNIE A MADAGASKARU V KATEGORII VÝPRODEJ - CENY OD 79 Kč.

Jak předejít a zmírnit následky vánočního přejídání

Znáte to - Vánoce, svátky míru, lásky a taky hojnosti, anebo co si budeme nalhávat u spousty lidí jsou to reálně svátky plné tučného, sladkého a moučného jídla a alkoholu. Jako následky nám potom hrozí kocovina z přejezení i alkoholu, bolení břicha, pro někoho jsou to i žlučníkové problémy a z dlouhodobého hlediska i nějaká ta kila navíc. V tomto článku vám poradíme, jak odlehčit štědrovečerní večeři i cukroví, tak aby vám žádné následky nehrozily a přidáme i tipy na první pomoc, kdyby vás přece jen nějaké nepříjemnosti dohnaly.

Jak odlehčit štědrovečerní večeři

Avokádové majonézy od Hunter and Gather - asi se všichni už nemůžeme dočkat bramborového salátu, který si většina z nás dopřává hlavně na štědrý den. Klasické konvenční majonézy jsou však plné nezdravých a prozánětlivých tuků a taky přidaného cukru. Proto raději zkuste svůj salát odlehčit avokádovými majonézami. 

Jestli chcete svůj salát pozvednout na vyšší odlehčený level anebo vyzkoušet prostě něco nového, zkuste brambory nahradit tuřínem. Ten na rozdíl od brambor neobsahuje tolik sacharidů, které se rozpadají na jednoduché cukry, což je klíčové nejen pro diabetiky. Tuřín také pomáhá čistit krev a zbavuje tělo kyseliny močové, a je proto prospěšný i při dně, dále odvodňuje organismus, zlepšuje peristaltiku střev. Ke smažení ryby nebo řízků pak použijte raději avokádový olej místo prozánětlivého řepkového nebo slunečnicového.

Kokosová mouka místo strouhanky - funguje jako fantastická alternativa a náhražka za klasickou strouhanku z bílého pečiva pro pokrmy smažené v trojobalu. Je nízkosacharidová a navíc obsahuje i dobré tuky, které zvyšují pocit sytosti.

Ovocné a ořechové mouky místo té klasické bílé - při pečení cukroví můžete část nebo celé uvedené množství bílé pšeničné mouky nahradit některou z našich ovocných nebo ořechových muk. Cukroví tak nejen odlehčíte, ale navíc navýšíte jeho výživnou hodnotu a vaše tělo vám jen a jen poděkuje. 

Co dělat, když už jste to s jídlem či alkoholem přehnali

Redmond jíl - Redmondský jíl a jíl obecně má úžasnou schopnost na sebe vázat škodlivé látky. Je proto skvělý, ať už jste to přehnali s alkoholem (užívejte před spaním i ráno po probuzení), ale pomůže i vašemu trávení, když jste se přejedli. 

Elektrolyty od Re-lyte - naprosté must have pro sportovce, ale i zachránce před nežádoucí kocovinou. Alkohol totiž naše tělo demineralizuje, proto je nutné je po propařeném večírku doplnit. 

Hořčík - u něj platí to stejné jako jako u elektrolytů. Hořčík je pro naše tělo naprosto esenciální vitamín, který ve velkém spotřebovává nejen alkohol, ale i stres, kterého bývá též kolem vánočních svátků požehnaně. Navíc podporuje normální peristaltiku, takže vám může pomoci i rozhýbat střeva po případném přejezení. Hořčík rozhodně doporučujeme suplementovat na pravidelné bázi, nejen o Vánocích.

Ostropestřec - ostropestřec mariánský funguje jako výborná podpora a detox pro játra, která bývají při popíjení alkoholu i konzumaci těžkých a tučných jídel značně přetížená. Ostropestřec od Living Nutrition má díky fermentaci ještě více posílené účinky.

Další produkty na podporu trávení:

Gastronex od North American Herbs and Spice obsahuje komplex ze skutečných potravinových zdrojů, včetně ovocných enzymů, rostlinných enzymů trávících bílkoviny a účinných koncentrátů koření. Obsažené byliny a koření pomáhají stimulovat trávicí systém, usnadňují trávení i těžších jídel a přináší úlevu při případném přejezení, zmírňují nadýmání a jiné zažívací obtíže.

Zinobiotic od značky Zinzino obsahuje směs pěti přírodních vláknin, které podporují růst probiotických bakterií a normální funkci střev. Díky tomu zmírňuje nadýmání a přispívá k normální hladině cholesterolu v krvi.

Fermentovanými probiotiky od Living Nutrition určitě ničemu též neuškodíte, naopak podpoříte nejen vaše zažívání a imunitu. Většina jejich probiotik je obohacena o různé účinné byliny, a každá z nich má trochu jiný efekt. Díky tomu si můžete vybrat přesně to pravé na míru, včetně vašich dětí.