K nákupu produktů za 7000 Kč bez DPH obdržíte ZDARMA Balance Test od firmy ZINZINO v hodnotě 2500 Kč. Tento skvělý domácí test vám pomůže zjistit jaký je váš poměr omega 3 a omega 6 kyselin! Dárky ovšem obdržíte už od objednávek v hodnotě min. 900 Kč bez DPH - jejich hodnota se stupňuje s výší objednávek. Seznam dárků najdete v 1. kroku v košíku. Nakupovat u nás se vyplatí. (:

KOMPOSTOVATELNÉ NÁPLASTI PATCH - “MUST HAVE” DO VAŠÍ LÉKÁRNIČKY

Značku PATCH založil v roce 2016 James Dutton. Impulsem k tomu byli jeho dva synové - jeden měl náplasti alergii a druhý nesnášel, když se mu na pokožku nanášel jakýkoliv antiseptický nebo hojivý přípravek. Po prozkoumání konvenčních náplastí James zjistil, že se v jejich složení skrývá celá řada chemikálií, které rozhodně nejsou vhodné nejen pro alergiky, ale i běžný uživatel by se jim měl vyhnout. Rozhodl se vymyslet přírodní hypoalergenní náplasti, které by nejen chránily poranění, ale zároveň pomáhaly urychlovat jejich hojení, takže by odpadla potřeba nanášet další hojivé přípravky.

konvenčním náplastem se raději vyhněte

Hlavním problémem u běžně dostupných náplastí je jejich prakticky nezjistitelné složení. Zkuste si pogooglit složení náplastí, které máte právě doma v lékárničce nebo se mrkněte na krabičku. Nejspíš najdete, že se náplasti skládají z polštářku, který je z upravené bavlny a dalších přírodních i upravených vláken. Ve většině případů je tato bavlna bělená chlorem, podobně jako je tomu u vložek, tamponů a dalších hygienických potřeb.
Samotná náplast pak může být z PVC, PE či PU, anebo látková. V případě plastu je sice víceméně voděodolná, ale zase nedovolí zranění dýchat a zpomaluje se přirozený proces hojení. V případě látkové náplasti je zase ten stejný problém s chemickým bělením chlorem. Lepidlo, kterým náplasti drží na pokožce, jsou pak obvykle buď na bázi latexu nebo akrylátu. Obě látky mohou způsobovat alergické reakce. Do některých typů lepidel se navíc stále ještě přimíchávají živočišné složky, náplasti pak nejsou vhodné pro vegany a někdy ani pro vegetariány.
Co pak nevidíme a prakticky nezjistíme je, že polštářek náplasti nebo samotná náplast mohou být kromě toxických bělidel napuštěny dalšími látkami, jako jsou parabeny, thimerosal a další.

Proč náplasti Patch?

Před nedávnem se začalo řešit bělení bavlny chlorem a jeho dopad při použití v hygienických nebo kosmetických potřebách. Je jasné, že nechceme, aby naše intimní partie nebo pokožka na obličeji přišly s takových rizikovým materiálem do styku. A co teprve na narušenou kůži? U PATCH náplastí máte jistotu (garantovanou certifikátem), že je použitý materiál 100% bio, bez toxických bělidel a dalších škodlivých přídatných látek.
PATCH náplasti jsou vyrobené kompletně z bambusových vláken. Díky tomu jsou krásně prodyšné a plně kompostovatelné (včetně krabičky, ve které jsou dodávány). Bambus navíc patří mezi udržitelné suroviny. Tato tropická tráva totiž velice rychle roste (má přírůstek až 1 m za rok) a na rozdíl od bavlny nemá velké nároky na vodu či hnojení. Navíc má ohromné multifunkční využití - dá se jíst, používá se pro výrobu papíru, stavebního materiálu, textilu, vyrábí se z něj různé doplňky v dřevěném stylu a stal se i základem pro výrobu ekoplastu.
O bambusu toho rozhodně ještě uslyšíme :).
PATCH náplastí drží díky hypoalergennímu lepidlu - Pressure Sensitive Adhesive (PSA) založenému na kombinaci přírodních minerálů a nanotechnologie. Žádný latex ani akrylát v něm rozhodně nenajdete. Díky němu jsou náplasti vhodné i pro silné alergiky a velmi malé děti. Náplasti nejsou testované na zvířatech a jsou vhodné i pro vegany.

Aktivní složky v Patch náplastech

Náplasti PATCH jsou navíc obohacené o přírodní hojivé složky. Pojďme se podívat, co umí:
  • aktivní uhlí - absorbuje různé nečistoty a infekce z menších ran a díky tomu urychluje jejich hojení. Bambusové náplasti s černým uhlím jsou extra vhodné na ošetření různých štípanců nebo zadřených třísek.
  • aloe vera - zklidňující rostlina s hojivými a chladivými účinky. Náplasti s aloe jsou proto skvělé na drobné popáleniny nebo puchýře.
  • kokosový olej - obsahuje kyselinu laurovou, které je známá tím, že ji naše tělo dokáže použít jako ochranu před škodlivými mikroorganismy. Přetvoří ji na látku zvanou monolaurin, která účinně bojuje proti virům, bakteriím i plísním. Kokosový olej najdete v dětských náplastech PATCH s veselým pandím vzorem. Jsou speciálně navrženy na různé škrábance a oděrky, a jsou dostatečně jemné i pro novorozence.

71udrbu8_1l._sl1500_