Novinka Efekt lupa
 • 1 z 3
 

NORTH AMERICAN HERB & SPICE - RAW CHAGAMAX - SIBIŘSKÁ ČAGA s DIVOKÝM OREGANEM [90 KAPSLÍ]

 

oie_transparent(73) 

 • Vysoká ORAC hodnota - 29,597 v 90 kapslích.
 • Obsahuje divokou houbu chaga a černou sibiřskou houbu chaga.
 • Obsahuje olejový extrakt z divoce rostoucího oregana P73.
 • 100% RAW - 100% Obsah divoce rostoucích složek - přirozeně vysoký ORAC.
 • Podporuje zdravý imunitní systém.
 • Kvalitní zdroj rostlinných sterolů, antioxidantů a B vitamínů.
 • Vyvinut paní Judy Kay Gray, M.S., výživovou poradkyní a zakladatelkou NAHS.
 • Ve spolupráci s Dr Cassem Ingramem, nutričním lékařem a známým autorem více jak deseti knih na téma přírodní léčby.
Dostupnost Skladem (> 3 ks)
Měrná cena 12,06 Kč / 1 ks
1 085 Kč
   
Značka NORTH AMERICAN HERB & SPICE
Webová stránka značky northamericanherbandspice...
Kategorie Doplňky stravy a zdravá výživa
 
V kapslích výživového doplňku Raw Chaga Max najdete pouze surové složky, které přirozeně rostou v odlehlých místech na Sibiři a v Turecku. Tento doplněk výživy je osobním oblíbencem obou zakladatelů NAHS, paní Judy Gray a Dr Ingrama, protože do jeho vývinu dali to nejlepší, co příroda nabízí pro optimální zdraví. Pro mnoho lidí je jedna kapsle denně zcela dostačující. Divoká chaga je bohatým zdrojem živin včetně B vitamínů, beta glukanu, minerálů, sterolů a enzymů. Co se týče enzymů, právě houba chaga je neobyčejně bohatá na enzym superoxid dismutázu (SOD), který je považován za jeden z nejlepších super-oxidantů na světě.

Raw ChagaMax - Medicinální Houba SIBIŘSKÁ ČAGA v kapslích představuje moc a sílu divoké houby chaga obohacenou o raw březovou kůru a olej z divokého oregana. Tato unikátní kombinace vytváří neuvěřitelnou synergii a potenci společně s fyzickou sílou a výdrží. ChagaMax je hlavním zdrojem klíčových látek potřebných pro optimální lidské zdraví a testy ukazují, že dokáže účinně zabíjet volné radikály. K dokonalosti tohoto doplňku stravy napomáhá, že je obohacen o olejový extrakt z divokého oregana, a i proto je úžasným pomocníkem v období chřipek a nachlazení a při rekonvalescenci po různých nemocech imunitního systému.

PRAVÁ medicinální CHAGA HOUBA

V kapslích ChagaMax najdete medicinální houbu chagu, která vyrostla na břízách v původních drsných klimatických podmínkách Sibiře, dosáhla minimálního stáří dvaceti let, tzn. že 'dospěla', a prošla následně citlivým ošetřením při výrobě. Je vcelku logické, že když houba musí bojovat s velkými výkyvy teplot, tak v sobě vytváří mimořádné množství adaptogenů pro boj se stresem. Kvalita je ovlivněna také dobou sklizně. Sběr se provádí od července do poloviny listopadu. Čaga roste ve výšce od 2,5 do 7,5 metrů, což činí sběr velmi náročným. Pro sběr 10 kg čagy je třeba v místních nepropustných lesích prozkoumat okolo 1500 stromů břízy. Houby rostoucí dostatečně dlouho v optimálních podmínkách mohou vážit i přes 10 kilogramů.

POUŽITÍ

Jedna, dvě nebo více kapslí denně v závislosti na osobní potřebě člověka. S jídlem či bez jídla.

SLOŽENÍ

1 želatinová kapsle (vyrobena z tapioky) obsahuje 400mg patentované směsi s následujícími složkami:
 • prášek z divoce rostoucí houby čaga - RAW
 • sušený oreganový olej - RAW
 • divoké oregano ze Středozemí - RAW
 • prášek z černé sibiřské čagy - RAW
 • prášek z březové kůry - RAW

Čaga (Chaga)

Latinsky: Inonotus obliquus
Česky: Rezavec šikmý
Čaga – Chaga je dřevokazná houba z čeledi kožkovitých. Roste nejčastěji na břízách, méně často také na dalších listnatých stromech v severní Evropě, Rusku a dále v chladnějších oblastech Asie a Severní Ameriky. V tradiční medicíně v Rusku a se využívá od 16. století, v Asii je se používá několik tisíc let. První zmínky o léčení čagou pochází ze severních oblastí Číny. Dále se pak její používání rozšířilo na západ do oblasti Sibiře a na Ural kde se čaga denně popíjela jako čaj. Vědci zjistili, že v těchto oblastech byl mezi obyvateli velmi nízký výskyt rakoviny a nemoci žaludku se tam prakticky nevyskytovaly. Mnoho lidí v těchto sibiřských oblastech, kteří pili čagu, denně se často dožívali věku kolem 100 let.

Čaga obsahuje více než 200 různých biologicky aktivních látek

Z hlediska farmakologických účinků jsou nejdůležitější polysacharidy, polyfenolické látky a triterpenoidy lanostanového typu. Z polysacharidů jsou to zejména beta-glukany a heteroglukany, z triterpenů pak inotodiol, obliquol, betulin a betulinová kyselina (ty houba Chaga získává z hostitelského stromu z břízy). Dále houba obsahuje seskviterpeny, steroly, lipidy a alkaloidy. Čaga obsahuje vysoké množství melaninu – pigment, který se podílí na její barvě.
Obsah 90 kapslí
Země původu Ilinois, USA
Výrobce North American Herb & Spice, PO Box 4885 Buffalo Grove, IL. 60089 Tel: 800-243-5242, https://www.northamericanherbandspice.com/
Vhodné pro Raw-GMO Free-Vegan-Bezlepková dieta

Cass Ingram o houbě čaga v angličtině


O Houbě Čaga v češtině


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.