Novinka Efekt lupa
  • 1 z 2
 

NORTH AMERICAN HERB & SPICE - OREGANOL P73 - Olej z DIVOKÉHO OREGANA [SUPER STRENGTH, 60 Kapslí]

Neohodnoceno
 
  • Pravděpodobně jedna z nejlepších značek divokého oregana s obsahem polyfenolů 73%
  • 3x silnější než Original Strength
  • Vyvinut Judy Kay Gray, M.S., výživovou poradkyní a zakladatelkou NAHS
  • Ve spolupráci s Dr Cassem Ingramem, nutričním lékařem a známým autorem více jak deseti knih na téma přírodní léčba
Měrná cena 18,08 Kč / 1 ks
1 085 Kč
943,48 Kč bez DPH
Značka NORTH AMERICAN HERB & SPICE
Webová stránka značky northamericanherbandspice...
Kategorie Olejové a Bylinné Extrakty
Zvolte variantu
Kapsle: 60 kapslí Skladem (11 ks) 1 085 Kč
943,48 Kč bez DPH
   
 

North American Herb & Spice (NAHS) byla první americkou společností, která jedlý oreganový olej uvedla na tamní trh. Zakladatelé tuto bylinu podrobně studovali a osobně testovali mnoho let a dnes jsou považováni za experty. Oreganol P73 od NAHS byl zkoumán na renomované univerzitě Georgetown, ve Washingtonu, a byl shledán jako bezpečný. Aby byl oreganový olej poživatelný, musí pocházet z výtažků bylin, které rostou pouze v divokých horských oblastech Středozemí, v zemích jako jsou Řecko či Turecko. Je to tak jediná jistota, že nebude obsahovat pesticidy a moderní chemické látky. Protože neředěný oreganový olej je velmi silný, měl by být emulgován v nosném oleji jako je například extra panenský olivový, který používá NAHS. Oreganol P73 se vyrábí tradičním lisováním za studena a destilací vodní parou.


NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních zakazuje označovat na výrobcích a místech, které výrobky prodávají (e-shop) zdravotní účinky produktu. Proto od 01.07.2013 nebude možné poskytovat tyto informace přímo u produktů.  

Gelové kapsule jsou určeny pro zákazníky, kteří chtějí užívat oreganový olej vnitřně. Je to pohodlný způsob pro ty, kteří nemají rádi ostrou chuť oleje pod jazykem, anebo při cestování.

P73 značí vysoké procento obsahu polyfenolů v této konkrétní značce oreganového oleje. 

Kromě éterického oleje z hřebíčku, má oreganový olej nejvyšší známou hodnotu ORAC (300 000 na 100 g) na světě. Věděli jste, že oregano vykazuje 50 krát vyšší aktivitu antioxidantů než jablka a 30 krát vyšší než brambory? Oreganový olej je nejsilnější éterický olej na světě! 


Hlavní účinné složky

Oreganový olej P73 obsahuje čtyři hlavní skupiny látek:

1. Fenoly: 

Natural carvacrol fenol - P73 má více než 64% carvacrolu - vysoký obsah tohoto fenolu poukazuje na kvalitní oreganový olej.

Thymol fenol - obsah tohoto fenolu je v P73 nižší než 5%. Oreganové oleje slabé kvality obvykle obsahují vyšší procento této složky, která může být ve větší koncentraci problematická.

Cuminaldehyde fenol - hlavní složka v kmínovém oleji, Cuminum cyminum. 

2. Terpeny: 

Terpeny jsou podstatnou součástí silic (éterických olejů). Jsou to těkavé vonné látky obsažené v listech, plodech, květech, oddencích i kořenech rostlin.

Pinen a terpinen

3. Alkoholy:

Linalool a bonreol - dva alkoholy s dlouhým řetězcem nalezené v oreganovém oleji.

4. Estery:

Estery jsou součástí plodů rostlin a dodávají jim jejich specifické aroma.

Linalylacetát a geranylacetát


Návod k použití

Požijte 1- 2 kapsle s jídlem až 3x denně. Jakmile se kapsle rozpustí v žaludku, olej může způsobit, že ucítíte pocit pálivého tepla.  Tento pocit je krátkodobý a po čase přejde. Vše se odvíjí od citlivosti žaludku.

POZOR: Kapsle jsou vyrobeny z hovězí želatiny, není proto tato verze oleje vhodná pro vegany a vegetariány. Ti mohou užívat tekutou formu oreganového oleje.


Složení

1 kapsle je 3x silnější než Original Strength a obsahuje vlastní patentovanou směs - 140 mg celkové váhy

Nosný olej - certifikovaný BIO Extra Panenský Olej - 112 mg

Divoký oreganový olej P73 - 28 mg

Hovězí želatinová kapsle (bez BSE)


Zázrak jménem Oregano

Divoká rostlina oregano pocházející ze Středozemních hor se hojně využívala už ve starém Řecku - její řecký název, oros ganos, doslova znamená “horské potěšení”. Tato rostlina je svou kvalitou a efektivností zcela nadřazená obyčejnému pěstovanému oreganu z Mexika či jiných zemí. Dochované záznamy dokazují, že oregano doporučoval i sám Hippokratés.

Oregano rostlina je naprosto výjimečná svým složením. NAHS zaměstnává sběrače z místních vesnic, kteří byliny sbírají ručně v oblastech, které leží v nadmořské výšce téměř 4 km, a kde rostou volně na kamenité půdě bohaté na minerály. NAHS podporuje omezený sběr z důvodu zachování a ochránění těchto vzácných bylin. Právě tato půda dělá z místního oregana vyjímečný antioxidant.

 

Obsah 10 kapslí, 60 kapslí
Země původu Ilinois, USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.