Akce Novinka Efekt lupa
  • 1 z 3
 

Physician's Strength - LYM-X Multi Spice Oil Complex

Neohodnoceno
 
  • Obsahuje aktivní přísadu divoké oregano, které obsahuje více jak 75% fenolu carvacrolu

  • Vyvinut Judy Kay Gray, M.S., výživovou poradkyní a zakladatelkou North American Herb & Spice (NAHS)

  • Ve spolupráci s Dr Cassem Ingramem, nutričním lékařem a známým autorem více jak deseti knih na téma přírodní léčba

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 1 500 Kč
Ušetříte 135 Kč (–9 %)
Měrná cena 45,50 Kč / 1 ml
1 365 Kč
1 186,96 Kč bez DPH
Značka NORTH AMERICAN HERB & SPICE
Webová stránka značky northamericanherbandspice...
Kategorie NORTH AMERICAN HERB & SPICE - Přírodní doplňky pro zdraví (USA - Illionis)
Položka byla vyprodána...
 

North American Herb & Spice (NAHS) byla první americkou společností, která jedlý oreganový olej z divokých bylin uvedla na tamní trh. Zakladatelé tuto bylinu podrobně studovali a osobně testovali mnoho let a dnes jsou považováni za experty. Oreganol P73 od NAHS byl zkoumán na renomované univerzitě Georgetown, ve Washingtonu, a byl shledán jako bezpečný ke konzumaci. Aby byl oreganový olej poživatelný, musí pocházet z výtažků bylin, které rostou pouze v divokých horských oblastech Středozemí, v zemích jako jsou Řecko či Turecko. Je to tak jediná jistota, že nebude obsahovat pesticidy a moderní chemické látky. Protože neředěný oreganový olej je velmi silný, měl by být emulgován v nosném oleji jako je například extra panenský olivový, který používá NAHS. Oreganol P73 se vyrábí tradičním lisováním za studena a destilací vodní parou.

LYM-X je speciálně vyvinut americkým holistickým lékařem, Dr Cassem Ingramem, jako výživový doplněk pro osoby stižené alergickou reakcí na kousnutí klíštětem. Sám byl v minulosti nakažen boreliózou a dokonce o svém boji a léčbě napsal knihu, v anglickém originále The Lyme disease cure (budeme překládat do češtiny). Pan doktor mi napsal, že tento komplexní olej vytvořil na základě své léčby a doporučuje dávkování 20 kapek třikrát denně. Ale může se i více, např. 40 kapek. Pokud máte na pana doktora konkrétní dotazy, kontaktujte ho na jeho osobním FB účtu.

Složení

  • Olej z divokého oregana, extra potence, protože se jedná o CO2 extrahované* divoké oregano (Origanum vulgare)
  • Olej z tropického nového koření (Pimenta dioica)
  • Olej ze skořice (Cinnamomum verum)

SLOŽENÍ NA PRODUKTU LYM-X, ZNAČKA PHYSICIAN STRENGTH| PRAVE BIO CZ

* Význam superkritické extrakce pomocí CO2 (SCFECO2)

Při procesu SCFECO2 vzniká z pevného skupenství přírodních bylin tekutý výtažek. Metoda je založena na rozpustnosti daných složek v rozpouštědle (CO2) v superkritickém stavu.

Hlavní výhody superkritické extrakce v porovnání s jinými metodami extrahování bylin:

  • Extrakt neobsahuje žádné zbytky rozpouštědel
  • Extrakt je zbaven případnýcj těžkých kovů, herbicidů a pesticidů ve vstupní surovině
  • Extrakce probíhá při nízkých a stabilních teplotách

Bylinné výtažky vyráběné metodou superkritické extrakce pomocí SCFECO2 mají proti přírodním bylinám i výtažkům vyráběným jinými technologiemi řadu výhod. Jsou zbaveny mechanických nečistot, vysoký tlak působící při extrakci rozbije všechny buněčné stěny případných mikroorganismů ve vstupní surovině a výsledný produkt je tak naprosto mikrobiálně čistý. Dosažení podobných vlastností je u přírodních bylinek prakticky nemožné.

Další neocenitelnou výhodou je čistota výtažku od různého chemického znečištění (herbicidy) a toxických látek (plísní). S extraktem je možné velmi efektivně pracovat. Nanesením extraktu na vybraný nosič je možné zjednodušit použití bylinné směsi, což vám umožňuje udržovat neměnnou chuť a kvalit svých výrobků v čase.

Výtažky vyrobené technologií SCFECO2 je možné použít do široké škály výrobků. Jejich výhodou je dokonalé rozprostření výtažku ve výrobku, zabránění mikrobiální kontaminace z přírodních bylin a časová stabilita výrobku. Ve výrobcích, kde je nežádoucí vidět kousky bylin, hrají výtažky nezaměnitelnou roli. Po dobu užívání těchto výtažků nebyly zjištěny žádné nežádoucí vlivy na finální výrobek.

Jak mám užívat?

Výrobcem doporučené dávkování je 10 kapek denně pod jazyk, což se dá také nazvat tzv. prevenční dávkou. Pro specifiké vyšší dávkování se musí konzultovat kvalifikovaná osoba, která zná váš zdravotní stav. Snažte se olej držet pod jazykem jak je nejdéle možné, dokud se přirozeně nerozpustí, poté polkněte. Je to velmi mocný olej a jeho potence se ještě zvýší, když jej kápnete na lžičku s medem (raw, BIO) a polknete. Olej je velmi aromatický a může vám zpočátku působit pocit podobný pálení v ústech. Tento pocit je krátkodobý a po čase přejde, protože si něj zvyknete.
POZOR: Olej se nesmí dostat do očí a do oblasti genitálií - bude to velmi štípat a pálit. V tomto případě je třeba vymýt důkladně vodou. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepijte alkohol alespoň 3 hodiny po požití, nejlépe vůbec.


NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních zakazuje označovat na výrobcích a místech, které výrobky prodávají (e-shop) zdravotní účinky produktu. Proto od 01.07.2013 nebude možné poskytovat tyto informace přímo u produktů. 

další informace v anj

Podcast 1 - rozhovor s Dr Cassem Ingramem
Podcast 2 - pokračování rozhovoru

 

Datum spotřeby 04/2018
Konzistence Olej
Obal Tmavé sklo
Obsah 30 ml
Země původu Ilinois, USA
Výrobce North American Herb & Spice, PO Box 4885 Buffalo Grove, IL. 60089 Tel: 800-243-5242, https://www.northamericanherbandspice.com/
Vhodné pro Raw-GMO Free-Vegetariány-Vegany-Homeopatika

Dr Cass Ingram - Protokol


Dr Cass Ingram - Rozhovor o borelióze (ANJ)


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.