NENECHTE SI UJÍT VÝPRODEJ BEAN-TO-BAR ČOKOLÁD Z BELGIE, VELKÉ BRITÁNIE A MADAGASKARU V KATEGORII VÝPRODEJ - CENY OD 79 Kč.

Omega-3 - Vegan z mořských řas 825 mg | 450 mg DHA | 225 mg EPA - 90 ks

999 Kč 11,10 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
29.3.2023

Vegan omega 3 mastné kyseliny z vysoce kvalitního a obnovitelného rostlinného zdroje - mořských mikrořas.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Velmi kvalitní Omega 3 olej v kapslích od značky Trime pochází z udržitelného zdroje mikrořas, které jsou přirozeně bohaté na tento specifický typ mastných kyselin, mají skvělý poměr EPA a DHA a také vynikající parametry stability (acidita, anisidin, peroxidy).

Stabilita suplementu je ještě po celou dobu podpořena díky speciální kapslovací technologii. Použité HPMC kapsle jsou z rostlinné celulózy (vlákniny), bez bez obsahu želatiny, sorbitolu či glycerolu. Doplněk je díky tomu 100% vegan a eco friendly.

Rostlinný zdroj omega-3 je skvělou alternativou k oleji živočišného původu z ryb. Algae omega-3 pocházejí z mikrořasy pěstované v přísně kontrolovaných podmínkách.

Díky tomu mohou esenciální Omega 3 mastné kyseliny užívat nejen vegani a vegetariání, ale zkrátka všichni, kdo nechtějí nebo nemohou do své diety zařazovat živočišný zdroj.

Výhody Omega-3 z řas

  • podporují normální činnost mozku.
  • jsou důležité pro funkci srdce a cév.
  • podpora zrakového aparátu.
  • přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu.

Klíčové složky

AlgaeOmega-3 mastné kyseliny - pro člověka jednou z klíčových esenciálních živin ve všech fázích života. Působí pozitivně zejména na kardiovaskulární systém, podporují správnou činnost mozku a normální stav zraku.

Tento konkrétní rostlinný olej je pečlivě extrahován z řasy Schizochytrium sp., pěstované v přísných podmínkách a tzv. uzavřeném cyklu, který zabraňuje akumulaci kontaminantů běžně vznikajících v přírodě.

Kultivační proces šetrný k životnímu prostředí je založen na jedinečném fermentačním procesu, který vyžaduje pouze dvě suroviny – řasy a cukr. V průběhu fermentace se buňky řas množí a přeměňují dextrózu v cukru na cenné omega-3 mastné kyseliny.


HPMC kapsleHPMC kapsle - hydroxypropylmethyl celulóza tobolky neobsahují žádná aditiva ani konzervační látky, na rozdíl od takových softgel kapslí, které jsou vyrobené z želatiny. Ty pak většinou obsahují další konzervační látky, jako je např. sorbitol.

Dvoudílné čiré tobolky vyrobené z rostlinných materiálů. Obsahují celulózu, nerozpustnou vlákninu, která tvoří buněčné stěny rostlinných buněk. 

Proč pravidelně užívat Omega-3?

Mastné kyseliny omega-3 a omega-6, jsou pro nás esenciální, protože si je naše tělo nedokáže samo vyrobit a musí je tak přijímat z potravy. Většina populace v současné době nemá dostatečný příjem omega 3 a navíc kvůli všudypřítomných vysoce zpracovaným olejům má nadbytek omega 6. Kvůli tomu dochází k narušení citlivé rovnováhy mezi těmito dvěma mastnými kyselinami.

Tato patologická disharmonie patří mezi jeden z faktorů, které se podílejí na řadě tzv. civilizačních onemocnění. Vyváženou stravou s dostatečným příjmem kvalitních omega 3 můžeme tuto harmonii obnovit.

Suplementace kvalitními omega-3 pomáhá kompenzovat dietní chyby většinové populace - tzn. nadbytek omega-6 olejů a naopak nedostatečná konzumace ryb, mořských produktů a ostatních omega-3 zdrojů. Omega-3 podporují správnou činnost kardiovaskulárního systému, zrakového aparátu i správnou funkci mozku.

Proč je důležité (nejen) u omega 3 olejů sledovat parametry stability?

Základním a nejjednodušším ukazatelem kvality omega-3 olejů jsou tzv. „čísla stability“, která jsou uváděna v podrobnějších specifikacích. Dobré hodnoty acidity, anisidinu a peroxidů poukazují na kvalitní vstupní suroviny, vhodné zpracování oleje a jeho správné skladování v průběhu celého procesu výroby.

Zjednodušeně lze říci, že pokud má olej špatné/podprůměrné hodnoty těchto základních parametrů, ukazuje to na nedostatky v technologii výroby, respektive použití méně kvalitní vstupní suroviny.

Kromě role indikátoru kvality v procesu výroby mají tyto hodnoty další negativní dopady na výslednou biologickou hodnotu oleje. Čím horší jsou totiž hodnoty těchto ukazatelů, tím citlivější je olej na sekundární procesy žluknutí a tím horší pak může mít biologickou hodnotu. Produkty oxidace navíc negativně ovlivňují i chuť oleje.

Trime olej má i ve světovém měřítku jedny z nejlepších hodnot těchto ukazatelů kvality. Ostatně takto dobrým profilem se může na současném světovém trhu pochlubit jen několik zpracovatelů, kteří investovali do výzkumu a modernizace výrobního zázemí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Obsah: 90 kapslí
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Biohacking, Bez přidaného cukru, Cruelty Free, Omega 3, Kapsle
Výrobce: Trime s.r.o., Národní 135/14, Nové Město, 110 00 Praha 1
Země původu: Česká Republika
Vhodné pro: GMO Free-Vegan-Vegetarián-Keto-Těhotné-Kojící-Děti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Za českou značkou Trime stojí devětadvacetiletý Michal Kočí, který tímto počinem navazuje na svůj předchozí projekt Pokeat, neboli vyvážené pokrmy do kapsy. Spolupracuje s předními odborníky na výživu, jakým je například naturopat Jakub Přibyl. Podle Michalových slov je cílem jeho firmy přinést na (nejen český) trh tak trochu jiné doplňky stravy.

V čem se tedy přírodní suplementy značky Trime odlišují? Zaměřují se především na člověka, žijícího v 21. století. Nároky na výživu se totiž spolu se zrychlujícím vývojem technologií a s ubývajícími přirozenými živinami v půdě a potravinách radikálně změnily. V dnešní době jsou velkým trendem tzv. biohackingové doplňky stravy. Ty jsou naprosto skvělé, když se chcete posunout ve svém vychytaném životním stylu ještě dál. Většina lidí však trpí deficitem těch základních mikroživin. V takovém případě vám různé funkční houby nebo adaptogenní byliny zase tolik užitku nepřinesou. Nejprve je potřeba vychytat základy a pak teprve svůj jídelníček a životní styl celkově vyšperkovat a posunout dál. A přesně tohle je cílem značky Trime - naučit své zákazníky základům výživy, vychytat prevenci a následně obohatit životní styl o "biohacky" a efektivně tak zpomalit procesy stárnutí. 

Trime vsází na holistický přístup ke zdraví - spojuje prokázané znalosti lidské fyziologie a psychologie. Nabízí tak komplexní portfolio doplňků stravy, vyrobených z těch nejkvalitnějších ingrediencí. Výroba všech produktů podléhá přísným ekologickým i etickým standardům a je podložena nejnovějšími vědeckými poznatky, daty a obohacena o inovativní výrobní procesy. Značka má naprosto transparentní přístup k zákazníkům - poskytuje vždy plné a úplné složení produktů, původ jednotlivých složek, výrobní proces, zkrátka komplexní informace, inspiraci a znalosti, které zákazníkovi pomohou porozumět a rozhodnout se pro ten správný produkt přímo na míru jeho potřebám.