Zachraň produkt

50 položek celkem
Pražené kešu s chilli | SQUIRREL SISTERS
Akce
49 Kč –29 %
35 Kč
SS-CCH25
Nahoru
Další produkty

V sekci Zachraň produkt najdete produkty ve slevě především z důvodu procházejícího data trvanlivosti. Jedná se ve všech případech o anglický BEST BEFORE, kdy produkt je vhodný ke konzumaci ještě i několik měsíců po tomto datumu. Takové výrobky mají u popisu jasně vyznačeno, že se jedná výrobek s procházejícím datem.

Datum min. trvanlivosti není totéž jako datum spotřeby, které najdete u výrobků jako je mléko či salámy například, a v každém supermarketu je sekce s tímto zbožím k dispozici. Pokud nevíte jaký je rozdíl mezi datem spotřeby a min. trvanlivostí, zde si o tom přečtěte, webové stránky státní zemědělské a potrvinářské inspekce.

Dle SZPI: DMT se většinou označují potraviny, které se rychle nekazí. Příkladem mohou být konzervy, sušenky, čokoláda, nápoje, těstoviny atp.

Potraviny s prošlou dobou minimální trvanlivosti lze uvádět do oběhu, pouze pokud jsou zdravotně nezávadné a pokud jsou jako prošlé označeny a odděleně umístěny. (Označení slovem "sleva", "akce" není v žádném případě dostačující).

Po ukončení data minimální trvanlivosti výrobce nezaručuje chuťové a výživové kvality výrobku. Odpovědnost za zdravotní nezávadnost potraviny s prošlou dobou minimální trvanlivosti přebírá prodejce.

Jestliže za slovy "Spotřebujte do" nebo "Minimální trvanlivost do" nebude následovat datum, musí zde být uvedeno, kde je toto datum na obale vyznačeno.

Ve světě se vyhazuje naprosto zbytečně kvantum potravin a doplňků, které jsou ještě zcela v pořádku konzumovat, a od všech výrobců máme potvrzeno, že produkty lze ještě i několik měsíců po vytištěném datumu konzumovat.

To nejlepší z přírody

Prodáváme výhradně prémiové výrobky, převážně v bio kvalitě

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme ihned po zaplacení objednávky, vše v recyklovaných materiálech

Za kvalitu ručíme

Produkty pečlivě vybíráme, testujeme a používáme

Doprava zdarma

Při nákupu nad 3500 Kč za dopravu u vybraných dopravců neplatíte