Hydrolyzovaný hovädzí kolagén s vitamínom C – Active, 270 g 5 g grass fed hovädzieho kolagénu • 1 g glukozamínu • 215 mg vitamínu C • MSM, Celadrin® a kyselina hyalurónová • 30 dávok • výživový doplnok

Priemerné hodnotenie produktu je 5,0 z 5 hviezdičiek. 1 hodnotenie Podrobnosti hodnotenia
Značka: Planet Paleo

Active Collagen je jahodový Grass Fed Certified hovädzí kolagén pre aktívnych dospelých, ktorí chcú v jednej dennej dávke spojiť kolagénové peptidy s vitamínom C, mangánom, glukozamínom, MSM, Celadrinom® a fermentovanou kyselinou hyalurónovou.

Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí; mangán prispieva k normálnej tvorbe spojivového tkaniva a k udržaniu zdravých kostí.

5 000 mg kolagénu v dávke
1 000 mg glukozamínu v dávke
215 mg vitamínu C v dávke
Nová receptúra 2026 Čo sa zmenilo? →
Dostupnosť Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
30.9.2026
Možnosti doručenia
€51,70 / ks Jednotková cena: €1,91 / 10 g
Hydrolyzovaný hovädzí kolagén s vitamínom C – Active, 270 g 5 g grass fed hovädzieho kolagénu • 1 g glukozamínu • 215 mg vitamínu C • MSM, Celadrin® a kyselina hyalurónová • 30 dávok • výživový doplnok
Priemerné hodnotenie produktu je 5,0 z 5 hviezdičiek. 1 hodnotenie Podrobnosti hodnotenia
Značka: Planet Paleo
planet-paleo-active-collagen-kolagen-na-klouby-270-g
Novinka

Active Collagen – hovädzí kolagén s vitamínom C a mangánom

Active Collagen je jahodová zmes s Grass Fed Certified hovädzím kolagénom vytvorená pre aktívnych dospelých. Jedna dávka obsahuje 5 000 mg kolagénu, 215 mg vitamínu C, 5 mg mangánu a 1 000 mg glukozamínu.

Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek. Prispieva aj k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí. Mangán prispieva k normálnej tvorbe spojivového tkaniva a k udržaniu zdravých kostí. Výrobok je tiež zdrojom bielkovín; bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty.

Dávkovanie: Rozmiešajte 1 dávku (9 g) minimálne v 200 ml vody alebo džúsu a užívajte 1× denne s jedlom alebo medzi jedlami. Balenie 270 g obsahuje 30 dávok.

Prečítajte si viac k téme

Vhodné pre

 

Upozornenie

Pri používaní dodržiavajte odporúčané dávkovanie a nasledujúce upozornenia:

  • Užívajte podľa odporúčaného dávkovania.

  • Výživové doplnky nie sú náhradou pestrej a vyváženej stravy ani zdravého životného štýlu.

  • Ak ste tehotná, dojčíte, užívate lieky alebo ste v lekárskej starostlivosti, pred užívaním sa poraďte so svojím lekárom.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku uvedenú na obale výrobku.

Ak si nie ste istí vhodnosťou výrobku vzhľadom na svoj zdravotný stav alebo užívané lieky, poraďte sa pred použitím s lekárom alebo lekárnikom.

Pre koho

Kedy zvoliť Active Collagen namiesto čistého kolagénu?

Active Collagen je vhodný vtedy, keď chcete spojiť kolagénové peptidy s živinami, ku ktorým existujú schválené zdravotné tvrdenia, a uprednostňujete komplexnejšiu dennú receptúru pred čistým neochuteným kolagénom s jedinou zložkou.

Chrupavky a kosti

215 mg vitamínu C v dávke. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek. Prispieva aj k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí. Mangán prispieva k udržaniu zdravých kostí.

Spojivové tkanivo

Jedna dávka obsahuje 5 mg mangánu (250 % RHP). Mangán prispieva k normálnej tvorbe spojivového tkaniva.

Aktívny životný štýl a tréning

Výrobok je zdrojom bielkovín; bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty. Vitamín C prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k zníženiu vyčerpania a únavy.

Komplexnejšia denná zmes

Pre tých, ktorí nechcú len samotné peptidy: 5 g kolagénu dopĺňa 1 000 mg glukozamínu, MSM, Celadrin®, fermentovaná kyselina hyalurónová a päť rastlinných zložiek.

Transparentne k zdravotným tvrdeniam: uvedené zdravotné účinky sa vzťahujú konkrétne na vitamín C, mangán a bielkoviny. Pri glukozamíne, MSM, Celadrine®, kyseline hyalurónovej a rastlinných zložkách uvádzame formu a deklarované množstvo bez pripisovania nepovolených zdravotných účinkov.

Nová receptúra 2026

Čo sa zmenilo?

Nejde len o nový obal. Active Collagen prešiel výraznou reformuláciou: jedna dávka teraz obsahuje viac kolagénu a vitamínu C, boswellia aj kurkuma sú použité vo forme koncentrovaných extraktov a pribudla fermentovaná kyselina hyalurónová aj prášok z višňovej šťavy. Príchuť sa zároveň zmenila z pomarančovej na jahodovú.

Kolagén
3,25 g→5 g
približne o 54 % viac kolagénových peptidov v jednej dávke
Vitamín C
100 mg→215 mg
269 % referenčnej hodnoty príjmu v jednej dávke
Boswellia
100 mg prášku→200 mg extraktu 5:1
aktuálna etiketa uvádza štandardizáciu na 65 % boswellových kyselín
Kyselina hyalurónová
predtým nebola→100 mg
nová fermentovaná kyselina hyalurónová v jednej dávke

Zmenila sa aj rastlinná časť receptúry: zázvor a šípky sú teraz po 200 mg, pribudlo 200 mg prášku z višňovej šťavy a kurkuma je po novom použitá ako 100 mg extraktu 10:1 (približne 10 % kurkumínu). Glukozamín zostáva na 1 000 mg, Celadrin® a MSM na 200 mg, mangán na 5 mg a molybdén na 100 μg v jednej dávke. Balenie sa zmenilo z 210 g / 35 dávok na 270 g / 30 dávok a jedna dávka má teraz 9 g.

Planet Paleo Active Collagen – hovädzí grass fed kolagén s glukozamínom, vitamínom C, boswelliou a kurkumou, 270 g

Čo získate v jednej dennej dávke?

  • 5 000 mg hydrolyzovaných hovädzích kolagénových peptidov z Grass Fed Certified zdroja
  • Zdroj bielkovín – bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty a k udržaniu zdravých kostí
  • 215 mg vitamínu C (269 % RHP) – vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek aj kostí; zároveň prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k zníženiu vyčerpania a únavy
  • 5 mg mangánu (250 % RHP) – mangán prispieva k udržaniu zdravých kostí a k normálnej tvorbe spojivového tkaniva
  • 1 000 mg glukozamínu + 200 mg MSM + 200 mg Celadrin® + 100 mg fermentovanej kyseliny hyalurónovej
  • 200 mg boswellie, 200 mg zázvoru, 200 mg šípok, 200 mg prášku z višňovej šťavy a 100 mg extraktu z kurkumy
  • Jahodová príchuť • denná dávka 9 g • 30 dávok v balení

Active Collagen je komplexnejšia voľba pre zákazníka, ktorý chce viaczložkovú kolagénovú receptúru s vitamínom C a mangánom. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí, zatiaľ čo mangán prispieva k normálnej tvorbe spojivového tkaniva. Pure Collagen zostáva jednoduchšou voľbou pre tých, ktorí chcú samotné kolagénové peptidy bez ďalších aktívnych zložiek.

RECEPT: Jahodové smoothie s Active Collagen

Suroviny (1 smoothie)

  • 1 denná dávka Active Collagen (9 g)
  • 200 ml vody alebo nesladeného rastlinného nápoja
  • 4–5 jahôd (čerstvých alebo mrazených)
  • ½ banánu (voliteľne, pre krémovejšiu konzistenciu)
  • 1 čajová lyžička chia semienok
  • trocha citrónovej šťavy podľa chuti

Postup

  • Všetky suroviny vložte do mixéra a rozmixujte dohladka.
  • Pridajte 9 g Active Collagen a krátko znovu premixujte.
  • Ak chcete redšiu konzistenciu, pridajte trochu vody.

Jahodová príchuť novej receptúry prirodzene ladí s ovocím a umožňuje jednoducho pripraviť jednu odporúčanú dennú dávku.

Tip: podľa výrobcu môžete Active Collagen jednoducho rozmiešať aj minimálne v 200 ml vody alebo džúsu.

Jahodové smoothie s Planet Paleo Active Collagen

*Výživové doplnky nie sú náhradou pestrej a vyváženej stravy ani zdravého životného štýlu. Recept slúži ako inšpirácia na prípravu nápoja.

Ako si vybrať kolagén – porovnanie typov a zdrojov kolagénu

Ktorý kolagén je pre mňa vhodný?

Jednotlivé typy kolagénu sa líšia štruktúrou, prirodzeným výskytom v tele aj zdrojmi používanými vo výživových doplnkoch:

Typ I je najrozšírenejším typom kolagénu v tele a prirodzene sa nachádza najmä v pokožke, kostiach, šľachách, spojivových tkanivách a zuboch. Vo výživových doplnkoch môže pochádzať z hovädzieho alebo morského zdroja.

 

Typ II sa nachádza najmä v chrupavke a vo výživových doplnkoch sa bežne získava z kuracích chrupaviek.

 

Typ III sa často vyskytuje spolu s typom I, napríklad v pokožke, cievach a ďalších tkanivách. Hovädzí kolagén bežne obsahuje typ I aj III. Objavte Pure Collagen.

 

Typ IV je štrukturálnou súčasťou bazálnych membrán a môže byť prítomný v niektorých zložkách živočíšneho pôvodu vrátane zložiek z vajec.

 

Typ V sa vyskytuje spolu s ďalšími typmi kolagénu v rôznych tkanivách a kolagénových vláknach.

 

Kolagén sa prirodzene nachádza aj v potravinách, napríklad v dlho varených kostných vývaroch. Výživové doplnky ponúkajú praktický spôsob, ako zaradiť presne odmerané množstvo kolagénu do každodenného režimu. Prezrite si ponuku Planet Paleo.

Chcete sa na formy, dávky a realistické očakávania pozrieť viac cez dáta? Prečítajte si článok Má zmysel kolagén dopĺňať? Čo hovoria štúdie.

Prečo si vybrať Planet Paleo?

Odbornosť od samotného začiatku: Planet Paleo založil v roku 2016 naturopat Ben Shouler. Značka spája poznatky z výživy, bylinnú tradíciu a praktický prístup ku každodennej suplementácii.

Dohľadateľný a nezávisle overovaný pôvod: značka pracuje s jasne zdokumentovaným pôvodom surovín a v rámci portfólia využíva štandardy tretích strán vrátane LIAF Grass Fed, Soil Association, MSC a Halal certifikácie tam, kde sú relevantné.

Špecializované portfólio kolagénov: ponuka zahŕňa grass fed hovädzí kolagén, bio kostné vývary, morský kolagén aj rad Vegan Collagen, takže si môžete vyberať medzi rôznymi zdrojmi a formami.

Transparentné receptúry: kľúčové zložky a relevantné množstvá v dávke sú jasne uvedené, čo uľahčuje porovnanie produktov podľa skutočného zloženia, nie podľa marketingových fráz.

Zodpovedný pôvod surovín: welfare zvierat, dohľadateľnosť surovín a dlhodobá udržateľnosť patria medzi princípy, ktoré Planet Paleo zohľadňuje pri výbere dodávateľov.

Výhradná distribúcia pre Európu: PraveBio.cz / NUZBOZ s.r.o. je výhradným dovozcom a distribútorom Planet Paleo pre Európu. Produkty odoberáme priamo od značky a pracujeme s aktuálnymi etiketami, produktovou dokumentáciou a certifikačnými podkladmi.

Založené odborníkom z praxe

Značku vytvoril skúsený naturopat; receptúry vychádzajú z praktickej práce s výživou, nie iba z krátkodobých trendov.

Certifikovaný pôvod

Kolagénové suroviny pochádzajú z kontrolovaných zdrojov – vrátane argentínskeho skotu z pastvy, škandinávskeho ekologického poľnohospodárstva a udržateľného rybolovu pri francúzskom pobreží v rámci širšieho portfólia.

Etické a zodpovedné štandardy

Značka kladie dôraz na welfare zvierat, spôsob kŕmenia a zodpovedný pôvod surovín v celom dodávateľskom reťazci.

Transparentné zloženie

Planet Paleo uvádza množstvá kľúčových zložiek a pracuje s dohľadateľnými surovinami. Hovädzí kolagénový rad používa Grass Fed Certified kolagén s kontrolou kvality jednotlivých šarží.

Jednoduché každodenné používanie

Práškové formy sa ľahko odmeriavajú a jednoducho zaraďujú do nápojov, smoothie aj bežného denného režimu.

Zloženie a výživové údaje

Kompletné zloženie

Hydrolyzát hovädzieho kolagénu z Grass Fed Certified skotu, glukozamín hydrochlorid, prírodná jahodová aróma, kyselina jablčná, vitamín C (kyselina askorbová), extrakt z boswellie 5:1 (Boswellia serrata), prášok z koreňa zázvoru*, prášok zo šípok*, prášok z višňovej šťavy (Prunus cerasus), Celadrin® (komplex esterifikovaných mastných kyselín), metylsulfonylmetán (MSM), hyaluronát sodný / fermentovaná kyselina hyalurónová, extrakt z kurkumy 10:1, sladidlo (steviol-glykozidy zo stévie), bisglycinát mangánu, molybdénan sodný.

*Zložky označené hviezdičkou výrobca deklaruje ako organické. Vždy sa riaďte aktuálnou etiketou konkrétneho balenia.

Výživové údaje

Typické hodnoty na 100 g na 9 g (1 dávka) Čo to znamená pre vás?
Energia 1070 kJ / 253 kcal 96 kJ / 23 kcal Jedna odporúčaná dávka poskytuje 23 kcal.
Tuky 0,2 g 0 g Jedna odporúčaná dávka obsahuje 0 g tukov.
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,1 g 0 g Jedna odporúčaná dávka obsahuje 0 g nasýtených mastných kyselín.
Sacharidy 11,1 g 1 g Jedna odporúčaná dávka obsahuje 1 g sacharidov.
z toho cukry 2,3 g 0,2 g Jedna odporúčaná dávka obsahuje 0,2 g cukrov.
Bielkoviny 50,9 g 4,6 g Bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty a k udržaniu zdravých kostí.
Soľ 0 g 0 g Jedna odporúčaná dávka obsahuje 0 g soli.

Základná zmes

Zložka na 9 g
Hovädzie kolagénové peptidy (Grass Fed Certified) 5 000 mg
Extrakt z boswellie 5:1 (65 % boswellových kyselín) 200 mg
Koreň zázvoru 200 mg
Šípky 200 mg
Prášok z višňovej šťavy (Prunus cerasus) 200 mg
Extrakt z kurkumy 10:1 (približne 10 % kurkumínu) 100 mg

Doplňujúce aktívne zložky

Zložka na 9 g % RHP*
Glukozamín 1 000 mg **
Celadrin® 200 mg **
Vitamín C 215 mg 269 %
MSM (metylsulfonylmetán) 200 mg **
Fermentovaná kyselina hyalurónová 100 mg **
Mangán (bisglycinát) 5 mg 250 %
Molybdén 100 μg 200 %

* RHP = referenčná hodnota príjmu. ** Referenčná hodnota nie je stanovená.

Rozbor zloženia: čo presne receptúra obsahuje?

Hovädzie kolagénové peptidy

Čo to je: Hydrolyzované hovädzie kolagénové peptidy z Grass Fed Certified zdroja.

V jednej dávke: 5 000 mg.

Forma: Hydrolýza rozkladá kolagén na menšie peptidy, vďaka čomu vzniká prášok, ktorý sa ľahko rozmiešava v tekutine.

Glukozamín hydrochlorid

Čo to je: Glukozamín vo forme hydrochloridu.

V jednej dávke: 1 000 mg.

V receptúre: Je súčasťou zmesi spolu s kolagénom, MSM, Celadrinom® a ďalšími presne deklarovanými zložkami.

Vitamín C

V jednej dávke: 215 mg, teda 269 % RHP.

Schválená funkcia: Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek. Prispieva aj k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí.

Reformulácia: Predchádzajúca receptúra obsahovala 100 mg.

Celadrin® a MSM

Celadrin®: Komplex esterifikovaných mastných kyselín, 200 mg v dávke.

MSM: Metylsulfonylmetán, 200 mg v dávke.

Receptúra: Deklarované množstvo oboch zložiek zostáva rovnaké ako v predchádzajúcej verzii.

Fermentovaná kyselina hyalurónová

Čo to je: Kyselina hyalurónová, ktorú výrobca deklaruje ako fermentovanú; v zozname zložiek je uvedená vo forme hyaluronátu sodného.

V jednej dávke: 100 mg.

Reformulácia: Ide o novú zložku aktuálnej receptúry.

Boswellia

Forma: Extrakt 5:1 z Boswellia serrata, podľa aktuálnej etikety štandardizovaný na 65 % boswellových kyselín.

V jednej dávke: 200 mg.

Reformulácia: Predchádzajúca verzia obsahovala 100 mg prášku zo živice boswellie.

Zázvor, šípky, višňa a kurkuma

V jednej dávke: 200 mg zázvoru, 200 mg šípok, 200 mg prášku z višňovej šťavy a 100 mg extraktu z kurkumy 10:1.

Reformulácia: Višňa je nová, množstvo zázvoru a šípok sa zvýšilo a kurkuma je teraz použitá ako koncentrovaný extrakt.

Mangán a molybdén

V jednej dávke: 5 mg mangánu (250 % RHP) a 100 μg molybdénu (200 % RHP).

Schválená funkcia mangánu: Mangán prispieva k udržaniu zdravých kostí a k normálnej tvorbe spojivového tkaniva.

Receptúra: Deklarované množstvá oboch minerálov zostávajú oproti predchádzajúcej verzii nezmenené.

Čo to znamená pri výbere kolagénu?

Ak chcete čo najjednoduchší kolagén bez ďalších aktívnych zložiek, Pure Collagen je priamočiarejšia voľba. Ak uprednostňujete jednu dennú zmes, ktorá kombinuje 5 000 mg kolagénových peptidov s vitamínom C, mangánom, bielkovinami a širšou zostavou presne deklarovaných zložiek, Active Collagen je cielenejšia receptúra. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí, mangán k normálnej tvorbe spojivového tkaniva a bielkoviny k rastu a udržaniu svalovej hmoty.

Dávkovanie

  • Rozmiešajte 1 dávku (9 g) minimálne v 200 ml vody alebo džúsu.
  • Užívajte 1× denne s jedlom alebo medzi jedlami, prípadne podľa odporúčania zdravotníckeho pracovníka.
  • Prášok môžete pridať aj do smoothie.
  • Balenie obsahuje 30 dávok.

Upozornenie

  • Ak ste tehotná alebo dojčíte, pred užívaním sa poraďte so svojím lekárom.
  • Výživové doplnky nie sú náhradou pestrej a vyváženej stravy ani zdravého životného štýlu.
  • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
  • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
  • Skladujte na chladnom a suchom mieste.

Súvisiace kategórie

PRAVEBIO — ACTIVE COLLAGEN | SÚVISIACE KATEGÓRIE

Súvisiace kategórie

Doplňte svoj aktívny režim

Preskúmajte súvisiace kategórie podľa toho, čomu sa chcete venovať popri kolagéne.

FAQ

Pre koho je Active Collagen a kedy ho zvoliť namiesto Pure Collagen?

Active Collagen je určený dospelým, ktorí chcú viac než samotné kolagénové peptidy. Jedna denná dávka kombinuje 5 000 mg hydrolyzovaného hovädzieho kolagénu s vitamínom C, mangánom, glukozamínom, MSM, Celadrinom®, fermentovanou kyselinou hyalurónovou a vybranými rastlinnými zložkami. Pure Collagen je vhodnejší vtedy, ak chcete čo najjednoduchšiu neochutenú receptúru založenú iba na kolagénových peptidoch.

Prečo je Active Collagen drahší než bežný čistý kolagén?

Neplatíte iba za kolagénový prášok. Active Collagen je viaczložková receptúra s 5 g Grass Fed Certified kolagénových peptidov v dávke a s presne deklarovanými množstvami glukozamínu, vitamínu C, MSM, Celadrinu®, kyseliny hyalurónovej, mangánu a koncentrovaných rastlinných extraktov. Planet Paleo zároveň zverejňuje informácie o pôvode, technické parametre a detaily kontroly kvality svojho hovädzieho kolagénu. Pri porovnávaní ceny preto sledujte nielen počet gramov kolagénu, ale aj pôvod suroviny, certifikáciu, testovanie, formy jednotlivých zložiek a receptúru ako celok.

Čo znamená Grass Fed Certified a odkiaľ kolagén pochádza?

Planet Paleo uvádza, že hovädzí kolagén pochádza z vybraných fariem v Argentíne, kde sa dobytok pasie na prirodzených pastvinách. Značka deklaruje dohľadateľnosť jednotlivých šarží až k pôvodnej farme a nezávislú kontrolu v rámci štandardu LIAF Control; zároveň uvádza, že neodoberá surovinu zo skotu chovaného na odlesnenej pôde. Grass Fed Certified preto nie je len všeobecné marketingové označenie, ale súčasť zdokumentovaného štandardu pôvodu kolagénovej suroviny.

Je Active Collagen hydrolyzovaný a čo sú kolagénové peptidy?

Áno. Hydrolýza enzymaticky rozkladá pôvodnú kolagénovú bielkovinu na kratšie kolagénové peptidy. Preto sa na etiketách často stretnete s výrazmi hydrolyzovaný kolagén alebo kolagénové peptidy. Výsledný prášok sa dobre rozmiešava v tekutine a je praktický na každodenné používanie.

Čo znamená údaj 3 000 Da pri kolagéne?

Dalton (Da) je jednotka molekulovej hmotnosti. Planet Paleo uvádza pri svojom hydrolyzovanom hovädzom kolagéne približnú molekulovú hmotnosť 3 000 Da, teda 3 kDa. Údaj opisuje veľkosť peptidových fragmentov vzniknutých hydrolýzou a pomáha charakterizovať použitú kolagénovú surovinu. Nativný kolagén je výrazne väčšia molekula. Nižší údaj v daltonoch však sám osebe nie je rebríčkom kvality – dôležitý je aj pôvod, spracovanie, veľkosť dávky, testovanie a celá receptúra.

Aké typy kolagénu Active Collagen obsahuje – a obsahuje aj typ II?

Podľa Planet Paleo tvorí jeho hovädzí kolagén prevažne typ I s menším podielom typu III. Active Collagen nie je zdrojom natívneho kolagénu typu II. Ak porovnávate produkty podľa typu kolagénu, tento rozdiel je dôležitý. V Active Collagen sú hydrolyzované hovädzie peptidy doplnené vitamínom C a mangánom – živinami, ku ktorým existujú schválené zdravotné tvrdenia vzťahujúce sa na chrupavky, kosti a spojivové tkanivo.

Koľko kolagénu je v jednej dávke a prečo práve 5 g?

Jedna denná dávka 9 g obsahuje 5 000 mg hydrolyzovaných hovädzích kolagénových peptidov. Active Collagen nie je koncipovaný ako jednozložkový vysokodávkový kolagén: časť dávky tvorí 1 000 mg glukozamínu, vitamín C, MSM, Celadrin®, kyselina hyalurónová, mangán a rastlinné extrakty. Ak je vašou jedinou prioritou čo najvyššie množstvo samotného kolagénu v dávke, Pure Collagen je priamočiarejšia voľba; Active je určený pre tých, ktorí chcú širšiu receptúru v jednej dennej dávke.

Ktoré schválené zdravotné účinky sa vzťahujú na vitamín C, mangán a bielkoviny?

Jedna dávka obsahuje 215 mg vitamínu C a 5 mg mangánu. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek aj kostí. Mangán prispieva k udržaniu zdravých kostí a k normálnej tvorbe spojivového tkaniva. Výrobok je tiež zdrojom bielkovín; bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty a k udržaniu zdravých kostí. Tieto schválené účinky sa vzťahujú na uvedené živiny a nemožno ich automaticky pripisovať glukozamínu, MSM, Celadrinu®, kyseline hyalurónovej ani rastlinným zložkám.

Čo ďalšie obsahuje nová receptúra Active Collagen?

Okrem 5 000 mg kolagénu obsahuje jedna dávka 1 000 mg glukozamínu, 215 mg vitamínu C, 200 mg Celadrinu®, 200 mg MSM, 100 mg fermentovanej kyseliny hyalurónovej a 5 mg mangánu. Rastlinnú časť tvorí 200 mg extraktu z boswellie 5:1, 200 mg zázvoru, 200 mg šípok, 200 mg prášku z višňovej šťavy a 100 mg extraktu z kurkumy 10:1. Nová 270 g receptúra má jahodovú príchuť a poskytuje 30 dávok.

Prečo záleží na tom, že boswellia a kurkuma sú extrakty, nie len bežné prášky?

Pri rastlinných zložkách nie je dôležité iba číslo v miligramoch, ale aj forma suroviny. Active Collagen obsahuje v jednej dávke 200 mg extraktu z boswellie 5:1; etiketa uvádza štandardizáciu na 65 % boswellových kyselín. Ďalej obsahuje 100 mg extraktu z kurkumy 10:1 s približne 10 % kurkumínu. Extrakčný pomer približne opisuje vzťah medzi množstvom východiskovej rastlinnej suroviny a výsledným extraktom, zatiaľ čo štandardizácia špecifikuje vybrané markerové látky. Pomery 5:1 alebo 10:1 samy osebe nie sú dôkazom vyššej účinnosti, no o použitej surovine hovoria podstatne viac než samotný údaj „obsahuje boswelliu“ alebo „obsahuje kurkumu“.

Kedy je najlepšie užívať Active Collagen a ako ho pripraviť?

Výrobca odporúča jednu 9 g dávku raz denne s jedlom alebo medzi jedlami. Rozmiešajte ju minimálne v 200 ml vody alebo džúsu; môžete ju pridať aj do smoothie. Nie je potrebné hľadať jednu konkrétnu „najlepšiu“ hodinu dňa – praktickejšie je zvoliť si režim, ktorý dokážete dodržiavať pravidelne.

Môžem Active Collagen pridať do kávy alebo iného horúceho nápoja?

Áno. Planet Paleo vo svojom všeobecnom FAQ uvádza, že hydrolyzovaný hovädzí kolagén je tepelne stabilný, a pri Active Collagen spomína aj použitie v káve a receptoch. Keďže táto verzia má jahodovú príchuť, väčšine ľudí bude chuťovo viac vyhovovať vo vode, džúse alebo smoothie než v káve.

Ako dlho vydrží jedno balenie a ako dlho Active Collagen užívať?

Balenie 270 g obsahuje 30 denných dávok, takže pri odporúčanom dávkovaní vystačí približne na 30 dní. Planet Paleo pri kolagénových produktoch odporúča pravidelné dlhodobejšie užívanie a zároveň upozorňuje, že individuálna skúsenosť sa môže líšiť. Je preto rozumnejšie uvažovať o pravidelnom režime než sľubovať konkrétny počet dní, po ktorých sa musí dostaviť určitý výsledok.

Ako Planet Paleo kontroluje kvalitu kolagénu a prečo hovädzí kolagén nie je označený ako BIO?

Planet Paleo uvádza, že jeho hovädzí kolagénový rad je laboratórne testovaný na pesticídy, ťažké kovy, hormóny, antibiotiká a ďalšie kontaminanty. Značka zároveň vysvetľuje, že samotný hovädzí kolagén nie je certifikovaný ako bio, pretože proces extrakcie a enzymatickej hydrolýzy nespadá pod ekologickú certifikáciu kolagénovej zložky. Pri tejto surovine preto Planet Paleo zdôrazňuje Grass Fed Certified pôvod, dohľadateľnosť fariem a kontrolu kvality dodávateľského reťazca.

Dodatočné parametre

Kategória: Kolagén
EAN: 674005455693
Druh: Hovězí kolagen s aktivními živinami
Aktívne zložky: Antioxidanty
? Podľa ťažkostí: Imunita, Energia a vitalita
Forma: Púder
Kľúčová vlastnosť: Zmes, Prírodné
Neobsahuje: Bez cukru, Bez lepku
Pre koho: Unisex
Best Before/ Min. datum trvanlivosti do: 12/2023
Výrobce: Living Planet Distribution Unit 1 Riverside Bellbrook Business Park Uckfield, TN22 1QQ
Země původu: Velká Británie
Vhodné pro: Bez lepku-GMO Free-Low Carb-Keto-Paleo-Sugar Free
Proč ho koupit: Nejlepší značka kolagenu na trhu, protože jako jediná má oficiální certifikaci grass-fed od organizace Liaf Control. Grass-fed logo na etiketě výrobku garantuje výrobcovo tvrzení, že se jedná o kolagen z volného chovu od počátku až do konce.

Hodnotenie tovaru

Priemerné hodnotenie produktu je 5,0 z 5 hviezdičiek. 1 hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Zanechajte hodnotenie

Nevypĺňajte toto pole

Ako by ste ohodnotili tento produkt? Vyberte od 1 do 5 hviezdičiek, kde 1 je najhoršie a 5 najlepšie hodnotenie.

Výpis hodnotení

5
NŠ Avatar autora Hodnotenie produktu je 5 z 5 hviezdičiek. 22.7.2021
Skvělý produkt

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole

Planet Paleo je britská značka kolagénových doplnkov, ktorá od roku 2016 spája modernú výživovú vedu s princípmi moderného paleo životného štýlu.

Pod vedením naturopata Bena Shoulera vytvára širokú radu hovädzích, morských a vegánskych kolagénov aj bio kostných vývarov v prášku z eticky získavaných surovín, s dôrazom na udržateľnosť a čisté zloženie bez zbytočných aditív.

Vďaka certifikovanému grass-fed chovu, bio štandardom, MSC a Halal certifikácii patrí Planet Paleo medzi najlepšie overené a najkomplexnejšie kolagénové značky na európskom trhu.

S rešpektom k tradícii, modernému výskumu aj planéte ponúka Planet Paleo funkčnú kolagénovú výživu pre každodennú podporu aktívneho životného štýlu.

Planet Paleo kolagénová rada – päť stojacich vrecúšok (Pure, Active, Primal Goddess, Digestive a Osteo Collagen) zoradených na kuchynskej linke s rastlinami a bobuľovým ovocím.

Vyhlásené kolagény vďaka:

  • Etickému chovu a udržateľným zdrojom: grass-fed, pasture-raised a ohľaduplný prístup k prírode.
  • Funkčným receptúram: kolagén kombinovaný s vitamínmi, minerálmi a bylinami na cielené použitie.
  • Transparentnému zloženiu: jasný pôvod surovín, bez zbytočných aditív, plnidiel a umelých sladidiel.
  • Prísnej kontrole kvality: testovanie surovín aj hotových produktov na čistotu a nezávadnosť.
  • Rešpektu k prírode a tradícii: prepojenie tradičných vývarov s modernou výživovou vedou.
grain

Kolagén z kostného vývaru

Grain

Morský kolagén

Grain

Hovädzí kolagén

Grain

Vegánsky kolagén

Kto stojí za Planet Paleo

Za značkou Planet Paleo stojí Ben Shouler, britský nutričný terapeut a naturopat, ktorý sa dlhodobo venuje prírodnej medicíne a funkčnej výžive. Značku založil, aby priniesol na trh čisté, eticky získavané kolagény postavené na princípoch moderného paleo životného štýlu.

Spolu s tímom odborníkov na výživu a udržateľné zdroje dohliada na grass-fed chov, kvalitu surovín a transparentné zloženie všetkých produktov. Cieľom Planet Paleo je ponúknuť praktickú kolagénovú výživu pre každodenný život, ktorá rešpektuje človeka, zvieratá aj planétu.

Etické zdroje kolagénu Planet Paleo

Planet Paleo stavia svoju udržateľnosť na etickom získavaní kolagénu – ich hovädzí kolagén pochádza z grass-fed a pasture-raised chovov, kde sa dobytok voľne pasie na prirodzených pastvinách a nie je kŕmený priemyselnými krmivami ani vystavený rastovým hormónom či rutinným antibiotikám.

Ich bio kostné vývary sa vyrábajú z vysoko kvalitného hovädzieho chovu na ekologických farmách v Škandinávii, certifikovaných podľa prísnych štandardov Soil Association a KRAV, ktoré kladú dôraz na zdravie pôdy, dobré životné podmienky zvierat a minimálny dopad na životné prostredie.

Morský kolagén Planet Paleo sa získava z voľne lovených bielych rýb z rybolovu spĺňajúceho štandardy MSC pre udržateľné hospodárenie s morskými zdrojmi, šetrné k ekosystémom aj biodiverzite.

Dvaja muži (Ben Shouler a Ben Graham) stoja vedľa seba pred tehlovou stenou a usmievajú sa do fotoaparátu; starší má sivé vlasy a tmavomodré polo, mladší má tmavé vlasy v drdole a tmavomodrý sveter.
Ruky si podávajú kartónovú krabicu s veľkým okrúhlym logom Planet Paleo na prednej strane.

Udržateľné obaly a komplexné certifikácie

Značka zároveň rieši udržateľnosť „od zdroja až po obal“ – všetky vrecúška Planet Paleo sú plne doma kompostovateľné, vrátane uzatvárania, a vyrábajú sa z papiera, celulózy a kukuričného škrobu zo zodpovedne spravovaných FSC lesov.

Planet Paleo sa pýši jednou z najširších sád certifikácií v Európe: LIAF Grass Fed pre overený grass-fed chov, Soil Association Organic pre ekologické poľnohospodárstvo, MSC pre udržateľný rybolov a Halal certifikáciou naprieč hovädzími, morskými, kostnými aj vegánskymi kolagénmi.

Vďaka tomu zákazník získava kolagén, ktorý je nielen kvalitný a čistý, ale aj maximálne transparentný z hľadiska pôvodu, etiky a dopadu na planétu.

Čo priviedlo Bena Shoulera k založeniu Planet Paleo

Zakladateľ Planet Paleo Ben Shouler začínal ako nutričný terapeut a naturopat, ktorý sám riešil zdravotné ťažkosti a cez vlastnú skúsenosť objavil silu prírodnej medicíny a kolagénu.

V praxi videl, že na trhu chýbajú čisté, eticky získavané kolagénové prášky z grass-fed chovov, ktoré by zodpovedali modernému „paleo“ prístupu, a zároveň boli ľahko použiteľné v bežnom, hektickom živote.

Preto v roku 2016 založil Planet Paleo a prepojil tak výživu, bylinnú medicínu a kolagén do ucelenej produktovej rady, ktorá dnes patrí k najširším v Európe.

Vrecúško Planet Paleo Pure Collagen grass-fed stojí vedľa misky so smoothie posypaného čučoriedkami, malinami a strúhaným kokosom na svetlej kuchynskej doske.

Prepojenie s Mushrooms For Life a Botanicals For Life na PraveBio

Ben Shouler spolu s Grahamom Botfieldom stojí aj za značkami Mushrooms For Life a Botanicals For Life – prvá sa zameriava na bio vitálne huby z starostlivo vybraných pestovateľstiev, druhá na vysoko koncentrované bylinné tinktúry s vysokou biologickou dostupnosťou.

Vo Mushrooms For Life duo Ben & Graham nadväzuje na prácu zakladateľa Martina Powella a dohliada na kvalitu extraktov z tradične používaných húb, pri Botanicals For Life potom vytvára receptúry tinktúr bez cukru a alkoholu, postavené na šetrnej extrakcii a čistom zložení.

Na PraveBio tak popri kolagénoch Planet Paleo nájdete aj Mushrooms For Life (napr. Myco-Zen, Reishi, Lion’s Mane) a Botanicals For Life (bylinné tinktúry), ktoré zdieľajú rovnaké hodnoty: čisté suroviny, funkčné zloženie a rešpekt k tradícii prírodnej medicíny.

Planet Paleo – kolagénová výživa novej generácie

Ruka držiaca lyžicu s hubami nad miskou číreho vývaru, nad ktorou je oblúkom nápis „ORGANIC COLLAGEN PROTEIN“ od Planet Paleo.

Návrat kolagénu a vývarov do modernej stravy

Planet Paleo vzniklo ako odpoveď na nedostatok skutočne kvalitných kolagénových produktov v Európe – zakladateľ Ben Shouler, naturopat a odborník na výživu, chcel vrátiť kolagén a kostné vývary do bežného jedálnička v podobe, ktorá zodpovedá tempu moderného života.

Spojením paleo princípov, funkčnej výživy a bylín vytvoril jednu z najširších kolekcií kolagénových doplnkov v Európe – od čistých hovädzích a morských kolagénov až po komplexné zmesi s minerálmi, vitamínmi a bylinami.

Prepojenie s Mushrooms For Life a Botanicals For Life

Ten istý tím stojí aj za značkami Mushrooms For Life a Botanicals For Life, ktoré nájdete aj na PraveBio – spoločne vytvárajú ucelený svet funkčnej výživy založenej na vitálnych hubách, bylinných extraktoch a kolagéne.

Mushrooms For Life nadväzuje na prácu Martina Powella a prináša certifikované bio huby pestované v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny, Botanicals For Life zasa rozvíja ponuku vysoko kvalitných bylinných doplnkov s dôrazom na čisté zdroje a vysokú biologickú dostupnosť.

Vďaka tomu môže kolagén Planet Paleo prirodzene dopĺňať produkty Mushrooms For Life a Botanicals For Life – spolu tvoria premyslený systém, ktorý podporuje výživu, vitalitu aj dlhodobú udržateľnosť spôsobom, ktorý je v súlade s filozofiou PraveBio.

Rozdelený obrázok: vľavo starší muž v laboratórnom plášti pri mikroskope a skúmavkách v laboratóriu; vpravo usmiaty muž v košeli držiaci v rukách niekoľko fliaš doplnkov smerom k fotoaparátu. Planet Paleo, Mushrooms For Life, Botanicals For Life.
Žena v zelenej košeli sedí v interiéri, drží v oboch rukách šálku a zadumane sa pozerá dole.

Rozvoj značky Planet Paleo – vízia do budúcnosti

Do budúcnosti sa Planet Paleo zameriava na ďalšie rozširovanie udržateľne získavaných kolagénov a kostných vývarov, vrátane nových receptúr reagujúcich na potreby moderných zákazníkov – od aktívneho životného štýlu až po podporu regenerácie a vitality.

Značka chce naďalej posilňovať transparentnosť, etický sourcing a šetrné obaly, prehlbovať spoluprácu s partnerskými značkami Mushrooms For Life a Botanicals For Life a vzdelávať verejnosť v tom, ako môžu kolagén, huby a byliny tvoriť praktický a udržateľný základ každodennej starostlivosti o seba.

Planet Paleo stavia na myšlienke vrátiť kolagén a tradičné vývary späť do modernej stravy v podobe čistých, eticky získavaných a funkčne navrhnutých doplnkov, ktoré rešpektujú človeka, zvieratá aj planétu.

Pre koho sú produkty Planet Paleo určené

Bez laktózy

Ľudia so záujmom o udržateľnosť

Bez laktózy

Aktívni ľudia a športovci

Bez lepku

Rodiny s deťmi

Vegan

Vyznávači keto, paleo a low carb

Paleo

Zákazníci so špeciálnymi stravovacími požiadavkami

Záväzky značky Planet Paleo

Závazek

Etický a udržateľný sourcing

Závazek

Kvalita a čistota

Závazek

Udržateľnosť

Závazek

Transparentnosť

Závazek

Dedičstvo

Podobné produkty

Planet Paleo Osteo hydrolyzovaný hovězí kolagen s hořčíkem a K2 MK-7 | pravebio.cz
Výpredaj
€43,60 bez DPH
€48,83
€57,45 (–15 %)
Jednotková cena: €2,79 / 10 g

Zľava z dôvodu minimálnej trvanlivosti do 06/2026 – už len 6 ks Planet Paleo Osteo...

PPOC175
planet paleo primal goddess kolagen kyselina hyaluronova vitamin c 254 g
Novinka
€46,16 bez DPH
€51,70
Jednotková cena: €2,04 / 10 g

Planet Paleo Primal Goddess je hydrolyzovaný hovädzí kolagén z dobytka s certifikáciou...

PP4008
planet paleo digestive collagen kolagen pro traveni 285 g (2)
Novinka
€46,16 bez DPH
€51,70
Jednotková cena: €1,81 / 10 g

Hovädzí kolagén s mätou, L-glutamínom a vitamínom B6 obsahuje zmes kolagénových...

PP4010
NoordCode | Kompletní kolagen NoordCode - Pomeranč - 450 g
€51,29 bez DPH
€57,45
Jednotková cena: €1,28 / 10 g

Hydrolyzovaný kolagén Complete - Orange obsahuje 5 druhov kolagénu z hovädzieho mäsa,...

NC-CCO450