Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Tremella (Rosolovka řasotvará) kapsle může přispět ke zlepšení pokožky - 60 ks

Akce Organic
769 Kč –13 %
Bio Tremella (Rosolovka řasotvará) - v kapslích
769 Kč –13 % 669 Kč / ks 11 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Mezi Číňany oblíbená houba, která může přispět ke zlepšení pokožky. Protože žijeme ve znečištěném a toxiny zahlceném prostředí, je nutno se bránit pomocí vhodných doplňků stravy mezi které patří i tato houba. Tremella má dlouhou historii a je známá jako adaptogen.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit

Podle švédského botanika Linnéa z 18. století byla tremella známá jako "nebeský pád" a předpokládalo se, že pochází ze spadlé hvězdné hmoty. Nelze než souhlasit; tremella nejenže fyzicky připomíná astrální hmotu, ale také naprosto kouzelně chutná.

Tremella je jedlá houba a má několik dalších názvů, jako jsou např. želatinová houba, stříbrné ucho a sněžná houba. Je to houba, která nás všechny opravdu překvapí.

 • Tato houba je v Asii považována za superpotravinu pro krásu.
 • Dlouhou dobu se houby tremella sbíraly pouze ve volné přírodě.
 • V Číně se začaly pěstovat v roce 1894 za dynastie Čching, kdy se zjistilo, že jsou to vlastně mykoparaziti (houby, které se živí jinými houbami), a proto potřebují k výživě jiné houby, nikoli dřevo jako mnohé známé houby.
 • Po staletí se houba tremella (známá také jako Yellow Butchers Broom) používala v lidovém léčitelství na britských ostrovech k léčbě omrzlin.
 • Jiný druh (tzv. stříbrné ucho) byl v 16. století oblíbený jako každodenní tonikum pro celkovou vitalitu a dlouhověkost.
 • Tato houba je sama o sobě silná - má vysoký obsah antioxidantů.

Co najdete uvnitř

 • 800 mg houby sněžné v jedné dávce (2 kapsle).
 • Profesionální složení od britských odborníků.
 • 100% výtažek z plodnic.
 • Bez mléka, sóji a lepku a vhodné pro vegany.
 • Bio certifikace Soil Association.
 • Vyrobeno ve Velké Británii.
 • 100% houba. Bez plnidel, pojiv a přídatných látek.
 • Certifikát čistoty a kvality (COA) - v záložce Soubory ke stažení.

Kultivace a výroba Tremelly

 • Vitální houba Tremella se pěstuje na špalcích s kultivačním médiem, které tvoří slupky z bio bavlníkových semen.
 • Slupky bavlníkových semen jsou vedlejším produktem loupání, které je nezbytné pro extrakci bavlníkového oleje. 
 • Dvojitá extrakce, je nejlepší způsob extrakce, při kterém se extrahuje z plodnice horkou vodou, aby se dosáhlo vyššího obsahu biologicky dostupných polysacharidů a klíčových účinných živin, které jsou pro houbu tremella jedinečné.
 • Vitální houba Tremella od Mushrooms4Life je v certifikované bio kvalitě (certifikace Soil Association Organic - 100% garance čistoty a autentičnosti), a v optimální koncentraci pro dokonalý účinek.
 • Garancí kvality vitálních hub Mushrooms4Life je jejich výrobce - přední britský mykolog, biochemik a čínský herbalista, autor knih a lektor, Martin Powell společně s nutričním terapeutem Grahamem Botfieldem, který stojí za značkou Living Nutrition, Botanicals For Life a ZEN CBD.

Dávkování

Dospělí užívají 2 kapsle 1-3krát denně s jídlem nebo bez jídla.

Složení a nutriční hodnoty

Bio extrakt z plodnice Rosolovky řasotvaré (Tremella Fuciformis), rostlinná celulózová kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza)

Účinek & studie

Vzhledem k právním předpisům nemůžeme uvádět konkrétní prohlášení o účincích některých složek v doplňcích stravy. To je důvod, proč je informací o účincích některých výrobků velmi malé množství nebo žádné.

O to více jsme se proto snažili vyhledat studie o složkách našich výrobků, abychom potvrdili jejich účinnost a vytvořili transparentnost.

Kromě toho, pokud není uveden žádný účinek, můžete provést vlastní výzkum a vytvořit si vlastní názor na výrobky.

Prosíme vás v tomto ohledu o pochopení.

Schválená tvrzení o rosolovce řasotvaré (Tremella Fuciformis)

Nejsou k dispozici.

Studie týkající se rosolovky řasotvaré (Tremella Fuciformis)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=tremella - Seznam studií, které se týkají rosolovky řasotvaré.

Přečtěte si více k tématu

O rosolovce řasotvaré

Rosolovka řasotvará, známá také pod vědeckým názvem Tremella fuciformis, je houba s pozoruhodným vzhledem a zajímavým kulinářským využitím.

 

Tato houba, patřící do čeledi Tremellaceae, je oblíbená především v asijské kuchyni a je ceněna pro svou jedinečnou texturu a neutrální chuť.

 

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

Vzhled a Stanoviště

Rosolovka řasotvará se vyznačuje bílou až průhlednou barvou a svou želatinovou strukturou připomíná květ nebo sněhovou vločku. Její plodnice mohou dorůst až do průměru 7 cm a často se vyskytují na rozkládajícím se dřevě listnatých stromů v tropických a subtropických oblastech, zejména v jihovýchodní Asii.

Kulinářské Využití

V asijské kuchyni je rosolovka řasotvará populární ingrediencí, která se často přidává do polévek, dezertů a nápojů. Její jemná, křupavá textura a schopnost absorbovat chutě ji činí ideální pro různé pokrmy. Před použitím je obvykle sušená a před přípravou je nutné ji namočit ve vodě, aby se vrátila do své původní želatinové formy.

Pěstování a Ekologie

Původně se vyskytující v přírodě, je rosolovka řasotvará dnes často komerčně pěstována, zejména v Číně. Kultivace zahrnuje inokulaci substrátu, jako je pilina nebo bavlněný odpad, houbovými spórami a udržování optimálních podmínek pro růst, jako je správná teplota a vlhkost.

Zajímavosti

Kromě své role v kuchyni je rosolovka řasotvará zajímavá i díky svému vzhledu a ekosystémovým funkcím, kde jako saprotrof přispívá k rozkladu organické hmoty a tím pomáhá udržovat zdraví lesních ekosystémů. V některých kulturách je také považována za symbol dlouhověkosti a krásy.

 

tremella-fuciformis

Využití houby Tremella ve starověké čínské medicíně

konkubina 2Houby Tremella se ve starověké čínské společnosti používají již po staletí. Dokonce i čínská královská rodina si oblíbila účinek tremely na pleť!

 

Jednou z největších obdivovatelek tremely byla staročínská císařská konkubína Yang Guifei z dynastie Tang, která byla považována za jednu z nejkrásnějších žen v čínské historii - v čínské kultuře je dokonce považována za jednu ze "čtyř velkých krásek".

 

Když se jí ptali na její zářivou pleť a mladistvý vzhled, nepřipisovala prý zásluhy nikomu jinému než houbám tremella!

 

To bylo v 8. století, a zatímco ženy v Číně používaly tyto houby zkrášlující pleť, celé i extrahované, po stovky let, užívání hub tremella se datuje již od roku 200 n. l.

 

A tremella se používala nejen pro zlepšení pleti! Houby tremella jsou totiž uvedeny v jedné z prvních referenčních příruček tradiční čínské medicíny o léčivých bylinách zvané materia medicas.

 

Čínští a japonští bylinkáři totiž již více než 2000 let používají houby tremella jako silné jinové tonikum, protože věří, že přispěje k podpoře zdraví plic, mozku, žaludku, srdce a imunitního systému.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
Certifikace: Soil Association Organic
Specifikace: Vegan, Biohacking, Bez přidaného cukru, Bio certifikace, Cruelty Free, Doplněk stravy, Kapsle, Vitální houby, Adaptogen, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv, Bez gmo, Bez pesticidů
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet, Unit 2., 22 Chester House, 1-3 Brixton Road, SW9 6DE
Vhodné pro: Bez lepku-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Keto-Certifikace Bio
Položka byla vyprodána…
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MH Avatar autora | 29.5.2024
S produktem jsem velice spokojena.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mfl-web-banner-1

Cílem značky je zpřístupnit úžasné léčivé vlastnosti léčivých hub všem lidem

V Mushrooms For Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.

O značce

MartinPowell

Společnost Mushrooms For Life byla původně založena v roce 2011 známým naturopatem a autorem Martinem Powellem s cílem rozšířit a zpřístupnit ty nejlepší houbové doplňky.

Martin, který mluví plynně mandarínsky, strávil mnoho let v Číně, kde spolupracoval se zkušenými místními pěstiteli, aby zajistil, že Mushrooms For Life bude získávat suroviny nejvyšší kvality; na to se značka zaměřuje dodnes.

V roce 2017 Martin svěřil Mushrooms For Life svým kolegům a zkušeným houbařským pedagogům Grahamu Botfieldovi a Benu Shoulerovi, kteří v jeho práci pokračují dodnes.

 

Používáme pouze nejkvalitnější ekologické suroviny, které jsou pečlivě vybírány tak, aby plně využily funkce každé houby

china_1_optimized

Tradice a kvalita

Získáváme pouze ty nejkvalitnější ekologicky vypěstované houby od našich pěstitelů v Číně. Používání léčivých hub bylo základním kamenem tradiční čínské medicíny a tato praxe se datuje tisíce let zpět.

Žádná země nemá v oblasti pěstování a získávání hub rozsáhlejší znalosti než Čína. Čína je také domovem jedněch z nejrozsáhlejších a nejčistších lesů na světě, které poskytují ideální prostředí pro růst hub.

Na základě průběžných analýz DNA je všeobecně známo, že v Číně rostou nejkvalitnější houby na světě.

Zakladatelé vzkazují...

Screenshot 2024-06-14 at 11-05-30 About usS nadšením se dělíme o tajemství léčivých lesních hub, abychom zlepšili vaši pohodu a vitalitu.

Od skromných začátků se společnost Mushrooms For Life rozrostla v jednu z nejkomplexnějších nabídek léčivých hub ve Velké Británii.

Děkujeme, že jste si vybrali právě nás! - Graham a Ben

K portfoliu hub Mushrooms For life...

What-You-Should-Know-about-Mushroom-Supplements_900x