Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Sušená fialová kukuřice - CornMILK Maiz Morado - pro přípravu nápoje s mlékem - 110 g

699 Kč / ks 6 355 Kč / 1 kg
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Připravte si lahodný mléčný nápoj z mletých sušených zrn populární vitamínové bomby zvané Maiz Morado, nebo-li fialové kukuřice původem z Peru. Sušený nápoj je oslazen namletou sušenou jakonovou hlízou - velmi zdravý druh dietního přírodního sladidla.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Nápoje ze sušené kukuřice se v Peru používají od dob Aztéků. Zrna mají svou typicky sytou fialovou barvu díky vysokému obsahu antioxidačních pigmentů známých jako antokyany.

Zabiják volných radikálů

Fialová kukuřice je nejbohatším zdrojem antokyanů na světě, obsahuje jich až 10x více než borůvky. Testy také prokázaly, že tato kukuřice je mnohem lepším 'zabijákem' volných radikálů než ovoce.

Nejvíce zastoupeným antokyanem je C3G (cyanidin-3-glucoside), který se nachází také v ostružinách a krvavých pomerančích. C3G je tak silný, že napomáhá blokovat volné radikály v těle poté, co bylo vystaveno nebezpečným chemickým látkám.

 

V jedné studii tento pigment zastavil v játrech pokusných zvířat chemicky vyvolané poškození.

Proč sušená forma rozpustná v mléku

Sušený mléčný nápoj je ideálním způsobem jak získat veškeré výhody fialové kukuřice, protože v mléčném základu se barviva lépe rozpouštějí a vážou na tuk v mléce obsažený, což zase ústí v snadnější vstřebatelnost do krve a lymfy.

Zde tyto barviva splňují důležitou funkci v boji proti toxickým formám kyslíku. Dále pronikají do buněk, aby zničily volné radikály, které stojí za předčasným stárnutím organismu. Z tohoto důvodu je pravidelná konzumace kukuřičného nápoje velmi přínosná pro celkové zdraví a také preventativní proti degeneraci organismu způsobené stárnutím.

Veškeré vážné zdravotní stavy jsou nějak spojeny s oxidativním poškozením/ toxickými volnými radikály. V podstatě výzkum ukazuje, že fialová kukuřice je neocenitelná v podpoře zdravé odezvy organismu proti zánětům a nerovnováze krevního cukru.

NAHS kukuřičný prášek je fortifikován sušeným mletým kořenem fialové macy, společně s práškem z kořene jakonu, což z něj činí opravdu rozmanitý a mocný Peruánský nápoj z pohoří And. Proto si jej denně užívejte a získejte tak super infúzi bohatou na živiny a antioxidanty.

Proč konzumovat fialovou kukuřici

VELMI MOCNÝ ANTIOXIDANT

Studie z roku 2004 zveřejněná v „The Journal of Nutrition“ zjistila, že jeden konkrétní antokyan nalezený ve fialové kukuřici - CG3 - má potenciál bojovat proti obezitě a cukrovce. Uvádí se, že CG3 je jedním z nejsilnějších existujících antioxidantů - při testování proti 13 jiným antokyanům v testu ORAC (kapacita absorbce kyslíkových radikálů), který testuje antioxidační aktivitu, jasně vedl.

Dalším silným antioxidantem ve fialové kukuřici, působící rozruch v nutriční výživě, je kyselina hydroxybenzoová - protocatechuová kyselina.

PROTIZÁNĚTLIVÁ

Ve studii provedené na Tokai Gakuen University v Japonsku bylo potvrzeno, že došlo k protizánětlivé reakci na CG3. Další tvrzení založená na výsledcích těchto studií dále dosvědčují, že „je možné, že tento rostlinný pigment může potlačit zánětlivé reakce u onemocnění. které se vyznačují záněty.“

REDUKCE KREVNÍHO TLAKU

Podle Americké kardiologické asociace (anglicky: American Heart Association) může neléčený vysoký krevní tlak vést k poškození ledvin, srdečních chorob, ztrátě paměti, ztrátě zraku a mrtvici. Journal of Nutritional Science and Vitaminology (Žurnál Nutriční Vědy a Vitaminologie) z roku 2007 uvedl, že antokyany ve fialové kukuřici snižovaly krevní tlak a srdeční frekvenci u hypertenzních potkanů.

ZDRAVÍ LEDVIN

Vědci z Hallym univerzity v Koreji zjistili, že antioxidační vlastnosti extraktu z fialové kukuřice byly schopny zabránit ztvrdnutí krevních cév v ledvinách - procesu zvanému „glomerulosclerosis“ - který je často spojován s diabetem. Pokud se tento stav včas nezjistí, může to způsobit selhání ledvin.

ZDRAVÍ OČÍ

Dva další důležité antioxidanty nalezené ve fialové kukuřici jsou lutein a zeaxathinin. Tyto sloučeniny jsou využívány téměř výhradně očima a vysoká hladina těchto antioxidantů byla spojena se sníženou šancí na rozvoj vážných očních chorob, jako je katarakta nebo makulární degenerace.

Návod k použití

Recept na Kukuřičný nápoj 1

  • 1 nebo více lžiček této směsi

  • 1 šálek bio mléka vaší volby (rostlinné či zvířecí)

  • Oslaďte dle potřeby buď raw medem nebo jakonovým sirupem

Mléko ohřejte na mírném ohni, přidejte směs kukuřičného nápoje, a šlehejte dokud se směs zcela nerozpustí. Můžete konzumovat horké, teplé či studené.

Recept na Kukuřičný nápoj 2

1 lžička této směsi

240ml horké vody

1/4 lžičky kokosového oleje

1/4 lžičky RAW medu

Vše smíchejte.

Složení

Bio fialový kukuřičný prášek, bio prášek yacon, bio fialový prášek maca a prášek cejlonské skořice. Bez GMO.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sušené a instantní nápoje
Obsah: 110 g
Země původu: Ilinois, USA
Výrobce: North American Herb & Spice, PO Box 4885 Buffalo Grove, IL. 60089 Tel: 800-243-5242, https://www.northamericanherbandspice.com/
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegan-Bezlepková dieta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

North American Herb and Spice je předním světovým producentem vysoce kvalitních přírodních doplňků výživy již od 90. let minulého století. Jejich stěžejním produktem je oreganový olej P73. NAHS je v tomto směru průkopníkem a stojí za používání divokého oreganového oleje jako alternativě k nadužívání antibiotik.

Hlavním pilířem značky North American Herb and Spice je filozofie, že výživa z raw celistvých potravin je klíčem k udržení optimálního zdraví. Tuto značku založila Judy Kay Gray, MS, aby vyvíjela jedinečné produkty z přírodně silných ingrediencí. North American Herb and Spice pro výrobu svých produktů získává to nejlepší ovoce, bylinky a koření na světě, od vzdálených hor Středomoří až po údolí amazonského deštného pralesa. Základem jejich výrobků je ručně sbírané divoké koření. Konečným výsledkem jsou nejčistší a nejsilnější extrakty, vyrobené z nejlepších surovin bez pesticidů, chemikálií a rozpouštědel.

Ve všech NAHS doplňcích stravy je zachycena síla přírody. Dostane se vám jí na maximum: plnospektrální a plnohodnotné potraviny s genetickým otiskem, který poskytuje pouze příroda. Na základě rozsáhlého výzkumu jsou pak tyto složky zkombinovány tak, aby vytvořily synergii a účinnost, kterou potřebujete pro optimální zdraví.

Zakladatelka a majitelka, paní Judy Gray, dosáhla magisterského titulu v oboru vědy a výživy. Je mistryní receptury a silnou zastánkyní tradičních, udržitelných postupů. Společnost North American Herb and Spice založila proto, aby všem poskytla bezprecedentní přístup ke skutečně přírodním prostředkům z divokých rostlin.

Produkty podložené vědeckými výzkumy

Ve společnosti NAHS provedli řadu průkopnických studií o potentních účincích a síle divokého oreganového oleje P73. Tyto studie vedly k obnovení zájmu o antiseptické schopnosti divokého oreganového oleje jako přírodní alternativě k antibiotikům.

Suroviny z té nejčistší přírody

NAHS spolupracuje s obyčejnými lidmi, kteří potřebné ingredience ručně sbírají v odlehlých koutech divoké a nenarušené přírody, ať už z vysokých středomořských hor, peruánské Amazonie, dalekého severu divoké Kanady, odlehlých sibiřských lesů či dalších míst. Díky této spolupráci NAHS získává nejen ty nejčistší a nejpotentnější složky, ale také podporuje přírodní vesnice a komunitní infrastrukturu. Domorodé komunity dary, stavbou škol a otevíráním studní a také zasíláním jejich vysoce účinných přírodních doplňků stravy pro ty, kteří to potřebují.