Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Perkarbonát sodný + 3% TAED přírodní bělící přípravek pro praní i úklid

109 Kč / ks 339 Kč / ks 469 Kč / ks od 109 Kč / ks 109 Kč / 1 kg 113 Kč / 1 kg 94 Kč / 1 kg
Vyprodáno Vyprodáno Skladem (>3 ks) Zvolte variantu
Obsah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
- - 17.4.2024 Zvolte variantu

Speciální prostředek s aktivátorem bělení (TAED) je určený k bělení prádla, záclon, plen. Díky síle aktivního kyslíku na praném prádle dokonale odstraňuje skvrny od kávy, čaje a vína již od 30 °C. Silně poskvrněné prádlo doporučujeme předem namočit.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Perkarbonát sodný + 3 % TAED od českého výrobce Qualt Rakovník je skvělá volba pro přírodní cestu úklidu domácnosti bez toxických čistících a pracích prostředků. Jedná se o všestranného a užitečného pomocníka v domácnosti.

Je také známý díky svým bělícím účinkům, je proto ideálním a účinným parťákem při odstraňování všelijakých skvrn a nečistot. Skvěle se hodí do party s top eko pracím prostředkem z Japonska, který je na bázi hořčíku, TerraWash+Mg. Jsme výhradní dovozci tohoto vynálezu do ČR. Sami jej využíváme na praní už mnoho let. V kombinaci s perkarbonátem je to game changer v praní. (:

Doporučujeme jej kombinovat i s pracími prostředky Almawin, ať už se jedná o prací prášek na barevné prádlo nebo na bílé a stálobarevné.

Ten navíc nabízíme také s vůní levandule. Díky této kombinaci se můžete rozloučit se všemi skvrnami na oblečení, a můžete počítat s krásně vypraným a voňavým prádlem

Výhody

 • Svým složením velmi příznivě působí i při odstraňování jiných nečistot jako je tráva, krev.
 • Vhodný pro všechny typy praček, i na ruční praní.
 • Využijete ho i při čištění koupelny - vaše vana a umyvadlo nikdy nebyly bělejší.
 • Skvěle odstraní zápach z odpadní jímky a toalety.
 • Vhodný na všechny povrchy.
 • Ekologický a velmi účinný, funguje i při teplotách praní od 30 °C.

Použití a Dávkování

 • U barevného prádla používejte pouze, je-li stálobarevné.
 • Na stálobarevné prádlo 1 polévková lžíce k pracímu prášku.
 • Na bílé prádlo až 3 lžíce k pracímu prášku.

Složení

970 g perkarbonát sodný a 30 g aktivátor TAED.

Perkarbonát sodný

Z chemického hlediska se perkarbonát sodný používá jako alternativa peroxidu vodíku. Chemický vzorec perkarbonátu sodného je C2H6Na4O12.

Příprava perkarbonátu sodného spočívá v postupném zavádění peroxidu sodného do extrémně studeného čistého alkoholu. Za poměrně krátkou dobu se perkarbonát sodný rozpustí ve vodě a do roztoku se uvolní peroxid uhličitanu sodného a peroxid vodíku. Rozklad perkarbonátu může být proveden při malém množství vlhkosti v atmosféře.

Co je TAED

TAED (Tetraacetylethylenediamine) je aktivátor bělidla, který reaguje se zdroji peroxidu vodíku, jako je perkarbonát sodný, přičemž vzniká kyselina peroctová, která skvěle odstraňuje oxidovatelné skvrny, jako je káva, čaj nebo červené víno.

Co je perkarbonát sodný

Perkarbonát sodný kombinuje dvě sloučeniny, peroxid vodíku a uhličitan sodný. Další názvy pro něj jsou peroxykarbonát sodný a oxyper. Chemický vzorec perkarbonátu udává, že čistý perkarbonát sodný obsahuje 67,5 % uhličitanu sodného a 32,5 % peroxidu vodíku (na základě hmotnosti). Jedná se o bílý krystalický prášek nazývaný perkarbonát sodný.

Nejčastěji se používá jako bělicí činidlo v pracích prostředcích, doplňcích k praní a výrobcích pro automatické myčky nádobí. Spotřebitelé si mohou zakoupit také 100% čistý výrobek jako složku prádla. Kromě toho mohou perkarbonát obsahovat zubní, víceúčelové a čisticí prostředky na odtoky. Ve vodě se perkarbonát sodný rychle rozpouští a rozkládá se na peroxid uhličitanu sodného a hydrogenperoxid perkarbonátu.

Proces výroby perkarbonátu sodného

Celosvětově se perkarbonát sodný vyrábí v 10 až 15 výrobních závodech, přičemž zhruba polovina z nich se nachází v Evropě. Vzniká kombinací uhličitanu sodného a peroxidu vodíku perkarbonátu suchou, sprejovou nebo mokrou metodou. Při suchém postupu se pevný uhličitan sodný postříká vodným roztokem peroxidu vodíku, který reaguje s pevnou látkou za vzniku perkarbonátu.

Při postřiku se k výrobě perkarbonátu sodného používá metoda fluidního lože. Nastříkáním roztoků peroxidu vodíku a uhličitanu sodného do sušícího média dojde k odpaření vody. Často se vyrábí mokrým procesem krystalizací, třeba ve spojení s vysolováním.

Použití perkarbonátu sodného: V domácnosti

Ačkoli má perkarbonát sodný, známý také jako peroxyhydrát uhličitanu sodného, dlouhý a hrozivě znějící název, jedná se o užitečný, ekologicky šetrný materiál, který lze využít v různých aplikacích v domácnosti.

Je vynikajícím doplňkem pracích prostředků a běžného úklidu domácnosti. Protože perkarbonát sodný má bělicí účinky, často ho obsahují prostředky na odstraňování skvrn.

Kombinací složek uhličitanu sodného a peroxidu vodíku vzniká perkarbonát sodný, někdy označovaný jako kyslíkové bělidlo. Hydroxid sodný se rozpouští ve vodě a mění se na vodu, kyslík, uhličitan sodný nebo uhličitan sodný.

Používání perkarbonátu sodného v celém domě má několik výhod, včetně toho, že se jednoduše skladuje a je poměrně úsporný.

Protože perkarbonát sodný je prášek, lze jej snadno použít k odstranění skvrn a stop nebo k vytvoření pasty či roztoku pro jiné účely.

Ve srovnání s některými alternativami je perkarbonát sodný také výrazně šetrnější k životnímu prostředí.

Prádlo

Perkarbonát sodný má bělicí účinek, takže je užitečný jako čisticí roztok nebo prostředek na podporu praní. Mnoho komerčních odstraňovačů skvrn již obsahuje kyslíkové bělidlo, ale perkarbonát můžete do prádla přidat i ručně.

Koupelna

Perkarbonát sodný může pomoci i při tomto úkolu. K čištění a sterilizaci koupelny smíchejte 2 čajové lžičky perkarbonátu sodného s 500 ml teplé vody. Pokračujte v míchání, dokud se perkarbonát sodný nerozpustí.

Nechte působit alespoň 30 až 60 minut než povrchy očistíte. Pokud skvrny přetrvávají, nechte perkarbonát sodný působit přes noc.

Obklady a spárovací hmoty

Navzdory svému umístění v domě mohou obklady a spárovací hmoty snadno zčernat v důsledku plísní, hub nebo jen obyčejné špíny. Perkarbonát sodný může snadno odstranit nepříjemné skvrny od plísní nebo plísní z dlaždic nebo spárovací hmoty tím, že vytvoří pastu. Vytvořte pastu z perkarbonátu sodného a trochy vody a poté ji naneste na dlaždice pomocí čerstvé houbičky nebo hadříku.

Kuchyně

Perkarbonát sodný může plnit některé čisticí úkoly v kuchyni, stejně jako v koupelně. Dokáže dezinfikovat, čistit a odstraňovat zápach, takže je nejlepší náhradou průmyslových chemikálií.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prací prostředky
Obsah: 3 kg, 5 kg
Specifikace: Vegan, Cruelty Free, Bez obsahu těžkých kovů, Prací prostředek
Výrobce: Qalt, Rakovník s.r.o., Zavídov 72, 27035, Petrovice
Země původu: Česká Republika
Vhodné pro: Citlivá pokožka
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VL Avatar autora | 14.8.2023
Nádherně vyprané záclony i bílé prádlo prokouklo. Vřele doporučuji.
5
MK Avatar autora | 5.4.2023
Je výborný, čistím tím nejen prádlo, ale i odpady, WC atd.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Almawin garantuje maximální přírodnost, jednoduchost, účinnost a neustále sleduje vývoj nových ingrediencí a zlepšuje složení.

Cílem je, aby přírodní drogerii mohl používat každý a nemusel se trápit nad špatným výsledkem přičemž motivací pro vznik výrobků Almawin byl růst alergických onemocnění a zvyšující se znečištěni životního prostředí.

 • vegan logoVýrobky jsou pro své nedráždivé složení navíc vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou.
 • Všechny použité suroviny jsou rostlinného původu - certified vegan, pokud možno s bio certifikací.
 • Výrobky jsou vysoce koncentrované, a proto balení vydrží déle a je účinnější.
 • Neobsahují suroviny z ropy, fosfáty, barviva či optická bělidla a jsou 100% biologicky rozložitelné.

Cíl značky Almawin

Green Brand Germany 2019/ 2020 logoHlavním cílem značky AlmaWin je přinášet dokonale ekologické prací a čisticí produkty, které budou v souladu z přírodou. Samozřejmostí je netestování produktů na zvířatech. Výrobky obsahují pouze šetrné čisticí ingredience, jsou tak vhodné i pro citlivou a alergickou pokožku, na kterou nepůsobí dráždivě.

Hlavní motivací pro vznik značky a vývoj produktů byl vzrůstající počet alergických onemocnění v populaci a zvyšující se vliv životního prostředí.

Výrobky AlmaWin by ovšem měly být nejen maximálně ekologické a přírodní, ale také účinné.

Složení výrobků Almawin

Odborníci z firmy AlmaWin neustále sledují vývoj nových složek a zlepšují složení výrobků. Snaží se o maximální dermatologickou snášenlivost, ekologičnost a jemnost čisticích prostředků. Zároveň ale nerezignují na rychlý a efektivní účinek, proto se také na výrobky AlmaWin můžete kdykoliv 100% spolehnout. Suroviny použité při výrobě ECOCERT-NATURAL-DETERGENTpocházejí pouze z přírodních zdrojů šetrných k přírodě a jsou plně biologicky odbouratelné.

Při použití naplňují požadavky spotřebitelů na funkčnost, ochranu pokožky, zdraví a životního prostředí, navíc si zachovávají maximální ohleduplnost k přírodě. Suroviny využívané k výrobě jsou čistě přírodního původu, často s bio certifikací, a neobsahují rozjasňovače, deriváty ropy, fosfáty, chloriny, barviva ani geneticky modifikované enzymy.

AlmaWin využívá pouze přírodní konzervanty a výrobky jsou certifikovány certifikací EcoCert.

Kategorie výrobků Almawin

Výrobky AlmaWin zahrnují čtyři oblasti produktů pro ekologické drogerie: produkty pro praní prádla, čističe pro domácnost, prostředky pro mytí nádobí v myčce a výrobky z mýdlových ořechů. Jsou dostupné pro všechny a poskytují maximální účinky. 

Cílem je, aby přírodní drogerii mohl používat každý a nemusel se trápit nad špatným výsledkem praní či čištění.