Blog

OLIVOVÝ OLEJ a jeho důležitost ve stravě - POZOR, pravý olivový olej nekoupíte v supermarketu
V našich končinách se tzv. středomořská strava/ dieta moc nenosí. Co to vlastně je? Velmi jednodušše řečeno, středomořská strava spojuje základy zdravého stravování s tradičními příchutěmi a způsoby vaření v zemích středomoří jako jsou Řecko, Itálie, Španělsko nebo Turecko.

Jak vznikl zájem o tento způsob stravování ve světě?

Zájem o středomořskou stravu začal v 60. letech 20. století. když se přišlo na to, že lidé žíjící ve středomořských zemích neumírají na srdeční choroby tak často jako v USA a severní Evropě. Následující studie zjistily, že středomořská strava snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Dnes je středomořská strava doporučována v pokynech pro zdravé stravování a prevenci chronických onemocnění Amerických občanů (Dietary Guidelines for Americans). Světová zdravotnická organizace (World Health Organization) tento způsob stravování také oficiálně uznala jako zdravý a udržitelný způsob stravování a United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO) ho dokonce považuje jako tzv. nehmotné kulturní bohatství.

mediterranean-diet-pyramidCo je středomořská strava?

Jak už jsme zmínili výše, středomořská strava je způsob stravování založený na tradiční kuchyni zemí hraničících se Středozemním mořem. I když neexistuje žádná přesná definice středomořské stravy, její obsah vě
 
tšinou zahrnuje vysoké podíly zeleniny, ovoce, celozrnných potravin, fazolí, ořechů a semen a olivového oleje.

Mezi hlavní složky středomořské stravy patří:

  • Denní konzumace zeleniny, ovoce, celozrnných potravin a zdravých tuků (olivový olej).
  • Týdenní konzumace ryb, drůbeže, fazolí a vajec.
  • Mírná konzumace mléčných výrobků.
  • Omezený příjem červeného masa.
Dalším důležitým prvkem středomořské stravy je jíst v klidu u stolu s rodinou a přáteli, se sklenkou červeného vína a v neposlední řadě fyzická aktivita - procházky, plavání... prostě pohyb na vzduchu.

Na bázi rostlin, nikoli masa

Základem středomořské stravy je zelenina, ovoce, bylinky, ořechy, fazole a celozrnné potraviny - na těchto potravinách se staví konečné pokrmy. Mořské plody, mléčné výrobky, drůbež a vejce se používají méně pravidelně a červené maso se konzumuje pouze příležitostně.

Zdravé tuky

Zdravé tuky jsou základem středomořské stravy. Jsou konzumovány namísto méně zdravých tuků, jako jsou nasycené a trans mastné tuky, které se vyrábějí průmyslově procesem zvaným hydrogenace (ztužování) a přispívají ke vzniku srdečních onemocnění.
Olivový olej je primárním zdrojem tuku ve středomořské stravě. Kvalitní olivový olej obsahuje mononenasycené tuky, o kterých bylo zjištěno, že snižují hladinu celkového cholesterolu (představuje souhrn veškerého cholesterolu v krvi) a LDL cholesterolu (tzv. zlý cholesterol, z angl. low density lipoprotein neboli lipoprotein s nízkou hustotou). Proč se mu přezdívá zlý? Protože při nadbytku se usazuje v cévách v podobě tzv. plaků, které cévy ucpávají a vedou k procesu kornatění tepen (ateroskleróze). Pokud se aterosklerotický plát utrhne, může dojít k infarktu nebo mozkové mrtvici.
Ořechy a semena také obsahují  vysoké množství mononenasycených tuků. Mastné ryby, jako např. makrela, sledě, sardinky, tuňák, losos a jezerní pstruh, jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, což je druh polynenasycených tuků, které mohou v těle redukovat vznik zánětlivých onemocnění. Omega-3 mastné kyseliny také pomáhají snižovat triglyceridy (reprezentují množství uloženého tuku v lidském těle), srážení krve a riziko mrtvice a srdečního selhání.

GLOBÁLNÍ PODVOD, KTERÝM JE PRODUKCE OLIVOVÉHO OLEJE

olive oil versus extra virgin oilVýše jsme zmínili popularitu středomořské diety a jako všechno, co se stane globálním fenoménem, i zde se pochopitelně najdou výrobci a prodejci, kteří se chtějí z trendu obohatit. Jednou z hlavních a nejsmutnějších obětí masové konzumace je pochopitelně tolik oblíbený olivový olej, extra panenský především. V knize, Extra Virginity: The Sublime and Scandalous World of Olive Oil, která se stala ve své době bestsellerem v the New York Times, autor Tom Mueller dokázal jedním dechem napsat milostný dopis starým, rodinným producentům olivového oleje, kteří ho vyrábí tzv. na koleně, v malých šaržích, a zároveň kousavě popsat své poznatky ohledně rozsáhlých globálních podvodů v obchodu s olivovým olejem, které ohrožují zničit celý průmysl. Olivový olej nebyl nikdy tak vzrušující jako v této knize, která je doporučována všem, kteří se zajímají o původ potravin a jejich kvalitu.
Je proto velmi znepokojivé, že v regálech supermarketů najdete pod vábnou nálepkou 'Extra Virgin Olive Oil' právě deodorizované, zkažené, tepelně zpracované tekuté tuky, plné volných radikálů, se kterými má pravý olivový olej ve skutečnosti zatočit. V knize autor hovoří s Leonardem Marsegliou, generálním ředitelem velkého olejového konglomerátu, který se domnívá, že pouze 2 procenta světového olivového oleje se dá považovat za extra panenský, 8 procent za „dobrý“, a asi 9 procent za „slušný“.
Co je šokující je, že až 90 procent olivového oleje na trhu je označováno jako lampante, nebo-li lampový olej, a není vhodný pro lidskou spotřebu, pokud není rafinován. V lepším případě je tento 'lampante olivový olej' vyroben ze shnilých oliv; v horším případě se jedná o olivový olej, smíchaný s čímkoli od levného sójového nebo arašídového oleje (děsivá představa pro kohokoli s alergií) až po průmyslový řepkový olej, který způsobil v 80. letech smrt více než tisíc lidí ve španělské oblasti severně od Madridu. Skutečný olivový olej, kvalitní a chutný se podobá vínu: každá sklizeň odráží stav stromků, ročního období, okolního prostředí - a v oleji můžete ochutnat všechny tyto charakteristiky, jeho hořkost a peprnost. Samotná skutečnost, že to, co většina z nás považuje za olivový olej a denně konzumuje, je v chuti zcela homogenní, ukazuje na extrémní rozsah, v jakém byly tyto oleje zpracovány, deodorizovány a zničeny.

SKANDÁL V ITÁLII

OliveOilScamV roce 2015 bylo sedm italských výrobců olivového oleje, včetně Bertolli, Sasso a Carapelli, vyšetřováno kvůli obvinění, že falešně nazývali svůj olivový olej extra panenským. Prokurátoři v Turíně spustili vyšetřování po anonymním udání ze specializovaného žurnálu, informoval tehdy La Stampa. Provedli testy na 20 nejpopulárnějších značkách extra panenského olivového oleje - v nejvyšší kvalitě, kterou si lze koupit - prodávaných ve všech italských supermarketech a zjistili, že štítky na devíti z nich (50%!!!) falešně prohlašovaly, že jsou extra panenské. Dalšími čtyřmi výrobci podezřelými z obchodních podvodů byli Coricelli, Santa Sabina, Prima Donna a Antica Badia. Společnosti údajně porušily přísná pravidla pro výrobu extra panenského olivového oleje, což je proces, který je velmi nákladný a časově náročný. Přesto, navzdory komplikovaným výrobním postupům je extra panenský olivový olej snadno manipulovatelným výrobkem, takže je pro spotřebitele nesmírně obtížné ochutnat rozdíl.
Výrobci by měli provádět chemické zkoušky dříve, než výsledný produkt označí a prodají jako extra panenský. Italské ministerstvo zemědělství, potravin a lesnictví zabavilo v roce 2014 falešný olivový olej v hodnotě 10 milionů EUR v rámci zásahu proti podvodům s potravinami. "Pozorně sledujeme vyšetřování," řekla tehdy ministryně zemědělství Maurizio Martina. „Už měsíce posilujeme kontroly, zejména s ohledem na loňskou špatnou úrodu. Je důležité chránit spotřebitele i tisíce poctivých producentů olivového oleje.“ Bohužel podvody pokračují i nadále, proto italské olivové oleje nedoporučujeme...

ACAIA EXTRA VIRGIN OLIVE OIL

acaia banerAsi už chápete, že je poměrně těžké najít poctivé výrobce opravdu dobrého a zdraví prospěšného olivového oleje (v supermarketu jej najdete marně) - já osobně si bez něj nedokáži svůj život představit. K večeři má oblíbená rukola s rajčátky, okurkem, paprikou a třeba trochou jarní cibulky, smíchaná s Acaia olejem a balsamico octem a posolená ochucenou solí Real Salt, je prostě eňo ňuňo. Ráda si do salátu přidávám i třeba feta sýr nebo grilovaný haloumi. Jím tento salát celoročně a téměř každý den - je naprosto vynikající a snadný k přípravě.
Pokud vás zajímá více podrobnější studie o složení tohoto oleje a jak se osvědčil v laboratorních testech - má jeho konzumace pozitivní dopad na vaši hladinu cholesterolu nebo ne?, přečtěte si skvělý článek na blogu našeho odběratele: www.puravia.cz
Acaia Olej pochází z malé rodinné farmy na ostrově Lesbos a je naprosto unikátní. S námi souhlasí i porotci mezinárodních soutěží po celém světě, kde Acaia pravidelně vyhrává prestižní ocenění. Takovýto olej se těžko sežene v obchodě - prodejci rádi zmiňují vyšší cenu jako důvod proč se produkt nebude prodávat, a proto jsme rádi, že vám jej můžeme nabídnout alespoň na internetu.
Vyberte si ze 100ml (lze získat ZDARMA jako dárek k objednávce nad 2000 Kč), 500ml neochuceného, a 250ml ochuceného olivového oleje s bergamotem a grepem (lze získat ZDARMA jako dárek k objednávce nad 6000 Kč) pro opravdové labužníky. Všechny oleje jsou nyní v akci. Koupíte zde.
BADGER - Opalovací přípravky s nezávislými certifikacemi a oceněními
badger%20bio%20opalovaci%20pripravky
Americkou rodinnou značku BADGER jistě netřeba představovat, jejich opalovací přípravky a balzámy jsou jedny z nejpopulárnějších a nejbezpečnějších na světě, a proto jsme je chtěli pro vás nabízet i my. Pro kojence se vyrábí tento zklidňující SPF opalovací krém s obsahem oblíbených výtažků z bylinek heřmánku a měsíčku lékařského. Obě bylinky jsou známé svými hojivými a uklidňujícími vlastostmi. Badger opalovací přípravky jsou na prestižní EWG (Environmental Working Group) webové stránce hodnoceny jako jedny z nejlepších a nejčistších svým složením. Jejich koupí nejenže bezpečně ochráníte své nejmenší, ale i sebe a přírodu.

Badger věří ve verfikaci veškerých svých tvrzení ohledně produktů, aby jste vy jako zálazníci mohli důvěřovat výrobkům, které používáte a společnostem, které podporujete. Proto také věří v certifikace od nezávislých stran a plnou transparentnost. Pokud jste jedním z těch, co potřebuje důkazy, aby uvěřil těmto tvrzením, čtěte dál.

TVRZENÍ A CO SE ZA nimi SKRÝVÁ...

Bezpečný a účinný – V Badger jsou hrdí na to, že vyrábí opalovací přípravky, které považují za nejbezpečnější a nejúčinnější na světě. Používájí minerální oxid zinečnatý jako jedinou aktivní složku, která zajišťuje široké spektrum ochrany (UVA a UVB). Ostatní použité neaktivní složky jsou minimálně zpracovávány, jsou dobré pro vaši pokožku a naprostá většina z nich je certifikovaná BIO od USDA Organic.
Jednodušše aplikovatelný a nemastný - toto tvrzení se na Badger opalovacích krémech vyskytuje, protože krémy obsahují lehčí krémovou bázi, která je méně viskózní a snadno se roztírá. Neaktivní složky se takto rychle vstřebají do kůže.
Non-Nano-Zinc-Oxide-Sunscreen-LogoOpalovací krém bez nano-částic (NON NANO) – opalovací přípravky s tímto tvrzením používají oxid zinečnatý s částicemi, které jsou větší než 100nm.
clear-zinc-oxide-sunscreen-logo-BadgerOpalovací krém s transparentním oxidem zinečnatým (CLEAR ZINC OXIDE) – opalovací přípravky s tímto tvrzením používají porézní oxid zinečnatý, aby byl produkt méně bílý.
UVA-UVB-Broad-Spectrum-Sunscreen-LogoUVA/ UVB Opalovací krém – veškeré Badger opalovací přípravky zajišťují excelentní široké spektrum ochrany proti škodlivým UVA a UVB paprskům.
water-resistant-sunscreen-40min-logoVodě- Odolný Opalovací krém (WATER RESISTANT) – opalovací přípravky s tímto tvrzením byly nezávisle otestovány, aby byly účinné po 40 nebo 80 minutách plavání či pocení.
coral-reef-friendly-reef-safe-sunscreen-logo-BadgerBezpečný pro korálové útesy (REEF FRIENDLY/ REEF SAFE) – opalovací přípravky s tímto tvrzením neobsahují žádné složky, které škodí vodní fauně a flóře.
Biodegradable-Sunscreen-LogoRozložitelný Opalovací krém (BIODEGRADABLE) – opalovací přípravky s tímto tvrzením prošly testem rozložitelnosti, tzn. v přírodě jsou schopny se bez následků rozložit.
NPA-Seal-Certified-Natural-LogoCertifikovaný Přírodní Opalovací krém – veškeré opalovací přípravky značky Badger splňují standard stanovený asociací NPA (Natural Products Association (NPA).

 

NSF305_COI_blueCertifikovaný BIO Opalovací krém – veškeré opalovací přípravky značky Badger obsahují mezi 84% a 99% certifikovaných BIO složek (kalkulace nezahrnuje oxid zinečnatý) a jsou certifikovány na obsah BIO přísad podle NSF/ ANSI 305 standardu. Protože všechny opalovací přípravky používají minerální složku oxid zinečnatý, nelze je certifikovat dle USDA Organic programu (ten je na úrovni potravinářskéo standardu a nepovoluje minerální složky). NSF je velmi přísný program pro kosmetické přípravky.
Badger-Non-GMO-Logo-IconOpalovací krém bez obsahu geneticky modifikovaných organismů (NON-GMO) – veškeré opalovací přípravky značky Badger s tímto logem jsou certifikovány NON-GMO programem NSF podle NSF NON-GMO TRUE NORTH standardu, jedna z nejrespektovanějších nezávislých certifikačních organizací, která v dnešní době existuje.
NON-Comedogenic-sunscreen-logo-newOpalovací krém neucpávající póry (NON-COMEDOGENIC) – veškeré opalovací přípravky značky Badger jsou vyrobeny z přísad, které by neměly pokožku drážsit a ani ucpávat její póry. Produkty s tímto logem byly klinicky testovány, aby se ověřilo, že skutečně neucpávají póry. Mezi tyto výrobky patří SPF 30 Unscented Sunscreen Cream, SPF 30 Tinted Unscented Sunscreen Cream, SPF 30 Clear Zinc Sunscreen Lotion, SPF 25 Rose Face Sunscreen Lotion, SPF 25 Rose Tint Face Sunscreen Lotion, SPF 30 Clear Zinc Sunscreen, SPF 35 Clear Zinc Sunscreen.
Ostatní Badger výrobky (Baby, Kids, Lavender, a Sport) obsahují stejné složky jako krémy bez vůně (kromě malého procenta esenciálních olejů) a jsou jednoznačně vhodné pro citlivou pokožku.
hypoallergenic-sunscreen-logoHypoalergenní Opalovací krém – “Hypo (nižší) alergenní” značí nižší šanci vzniku alergické nebo dráždivé reakce. Toto tvrzení je potvrzeno testem RIPT (Repeat Insult Patch Testing) na lidských dobrovolnících. Testy na Badger produkty prokázaly, že všechny mohou být považovány za “Non Primary Irritants (nepovažují se za primární/ hlavní iritanty) a Non Primary Sensitizers (nepovažují se za primární/ hlavní složku způsobující citlivé reakce)”.
pediatrician-tested-sunscreen-logoOpalovací krém testován pediatry – pro toto tvrzení musí výrobek opětovně projít testem RIPT. Výsledky jsou poté zkontrolovány a schváleny konzultujícím pediatrem, který určí jestli je přípravek vhodný pro kojence a děti. Badger SPF 30 Baby Opalovací krém, Diaper krém, a After-Bug Balm byly takto schváleny.
critical-wavelength-382nm-broad-spectrum-sunscreen-BadgerOpalovací krém se širokým spektrem (BROAD SPECTRUM) – v USA musí být veškerá tvrzení o širokém spektru podložena pomocí metody CRITICAL WAVELENGTH (kritická vlnová délka), která měří rozsah UVA ochrany. Opalovací přípravek může zařadit pod široké spektrum, pokud je výsledek kritické vlnové délky větší než 370nm. Badger opalovací krémy se pohybují mezi 374-385nm. Více informací.
PA-Sunscreen-UVA-Rating-LogoPA - tento symbol/ logo je založen na hodnotícím systému UVA záření v asijských zemích. Reprezentuje stupeň ochrany před UVA paprsky (UVA-PA-protection grade)/ (UVA-PF-protection factor). Jedná se o nejpřísnější mezinárodní test na široké spektrum, který je k dispozici, a měří vytrvalé tmavnutí pigmentu lidské kůže (PPD - persistent pigment darkening). Výsledky UVA-PF jsou často označovány pomocí 4 stupňů, PA+ (nejnižší stupeň ochrany) a PA++++ (nejvyšší stupeň ochrany). Badger dle tohoto systému otestoval některé ze svých opalovacích přípravků, aby mohl dodávat produkty do zemí, které jej vyžadují. BABY a KIDS opalovací přípravky, jež u nás nabízíme, jsou mezi krémy, které získaly PA+++. Ovšem, všechny Badger opalovací krémy splňují FDA stadard pro široké spektrum a účinně chrání před UVA zářením.
UVA-Sunscreen-LogoUVA – podle EU je ochrana širokého spektra určena podle poměru UVA ochrany vůči UVB. Aby opalovací přípravek mohl nést na obalu symbol UVA a tvrdit o sobě, že spadá do širokého spektra, musí být ochranný faktor UVA (určeno testem PPD) rovný alespoň třetině jeho SPF hodnoty. V současné době USA a Kanada nevyžadují, aby opalovací přípravky nabízeli ochranu proti UVA záření. Od září 2013 FDA vyžaduje, aby byla výrobní tvrzení o širokém spektru a UVA ochraně potvrzena testem na kritickou vlnovou délku. 
b-corporation-logo-downloadCertified B-Corp – Badger je certifikovanou B korporací. Písmeno ‘B’ reprezentuje BENEFIT, a být takto označen znamená, že se společnost zasadila o to, aby její firemní mise byla propojena s DNA jejího způsobu obchodování. Počínaje jakým způsobem se získavají veškeré přísady do produktů a konče stylem jakým se vedení chová vůči zaměstancům a životnímu prostředí.
Badger-Leaping-Bunny-Logo-IconNetestováno na zvířatech – o toto tvrzení se zasazuje mezinárodní certifikát Leaping Bunny.

 
Terre Verdi - ZLEVNĚNÉ SADY
SHOP TERRE VERDI (2)
Po více jak 5-ti letech je třeba modernizovat, a tak se i Terre Verde změní - pouze na obalu, ale. Složení, které je báječné, účinné a aromaterapeutické zůstává stále stejné. Nové obaly budou víc sexy a stylovější, aby dobře konkurovaly těm nejznámějším značkám na přírodním trhu péče o pleť. Tato změna už pomalu probíhá ve VB a protože chci, aby i v ČR byly nové obaly, co nejdříve, rozhodla jsem se udělat výprodej několika málo zbývajících produktů. Už jich moc není, takže bych neváhavala, protože ušetříte krásných 15% na vybrané sady.
Pokud kupujete sadu jako dárek pro někoho blízkého, napište mi do poznámky jakou barvu dárkové tašky si přejete (černá nebo červená) a já vám ji věnuji zdarma - počet tašek je omezený, takže kdo dřív přijde...(:

CENOVĚ VÝHODNÉ SADY TERRE VERDI - VÝPRODEJ

DÁRKY K OBJEDNÁVKÁM
Myslím, že každý rád dostává dárky... Proto jsme pro vás nastavili automatické přidání zajímavých dárečků podle hodnoty vašich nákupů. Je to také způsob jak vás seznámit s produkty, které byste možná jinak nepoznali. Takže co pro vás máme?           
DÁREK PŘI NÁKUPU V HODNOTĚ 1300+ bez DPH
PUR zvykacky choco mintObdržíte novinku od kanadské kultovní značky přírodních žvýkaček a pastilek, PUR, příchuť čokoláda-máta. Je to zajímavá chuť na zahnání sladkého a nejdříve ucítíte chuť čokolády, poté nastoupí máta. Tyto žvýkačky jsou slazeny xylitolem a neobsahují absolutně žádné alergeny. Ve světě jsou to nejpopulárnější přírodní žvýkačky a myslíme, že právem. Ve velké oblibě je mají samozřejmě děti, ale i dospělí, co třeba jsou na dietě, ale mají chuť na čokoládu.

 

 

 

DÁREK PŘI NÁKUPU V HODNOTĚ 1500+ bez DPH

Pur-Gum-Pur-MintsVyberte si z 5-ti chutných příchutí PUR pastilek, které mají stejné složení jako jejich sestřičky žvýkačky, ale nemusíte žvýkat.

 

 

 

 

DÁREK PŘI NÁKUPU V HODNOTĚ 2000+ BEZ DPH

real salt solnickar 135 gObdržíte 135g solničku Real Salt, což už je na pořádné vyzkoušení ve vaší kuchyni. Doporučujeme udělat test solné chuti mezi solí, co momentálně máte a solí Real Salt. Myslím, že budete příjemně překvapeni tím rozdílem. ato sůl pochází z jediného podzemního pravěkého solného zdroje v Utahu (pro perspektivu uvedu, že tzv. Himalájská sůl se těží v Pákistánu, kde je přes 50 různých dolů odlišné kvality, těžko dohledatelné). Real Salt důl se nachází uprostřed pouště, zcela neznečištěný moderními toxiny, mikroplasty a jedná se o zcela nerafinovanou a nijak neředěnou sůl.

 

DÁREK PŘI NÁKUPU V HODNOTĚ 2500+ KČ BEZ DPH

terre verdi logoObdržíte vzorek Terre Verdi kosmetiky, dle vašeho výběru - najdete mezi nimi NeroliPom krém, OrangeCoffee masku, ArganShea multifunkční balzám a ostatní produkty.

 

 

 

 

DÁREK PŘI NÁKUPU 3000+ BEZ DPH
Koupelova sul Redmond Bath Salt Plus+Obdržíte báječnou nerafinovanou koupelovou sůl Redmond Bath Salt+. S obsahem více jak 60-ti minerálních prvků, tato sůl je to pravé ořechové trpíte-li na akné po těle, nespavostí nebo na ekzémy. Lze v ní koupat i miminka a děti. Tato sůl pochází ze stejného ložiska jako jedlá sůl Real Salt, takže máte jistotu kvality a autentičnosti. Dočasně nedostupné.
 

 

 

DÁREK PŘI NÁKUPU 4000+ KČ BEZ DPH                         

Real Salt Caorse pouch 454 g
Obdržíte hrubě mletou nerafinovanou pravěkou mořskou sůl Real Salt těženou v podzemí uprostřed pouště v Utahu. Vynikající sladko-slaná sůl této jedinečné soli patří do vašeho mlýnku a domácnosti. Má jemnou chuť, kterou si zamilujete. Pozvedne vaše jídlo na novou dimenzi a vaše tělo zároveň obdrží potřebné minerály, v soli jich je přes 60. Tato sůl je doporučována kardiovaskulárním expertem, Dr DiNicolantinem, v knize Pravda o soli.

  

 

DÁREK PŘI NÁKUPU 4500+ KČ BEZ DPH

acaia-olive-oil-grapefruit-bergamot-250ml
Jedinečná příležitost ochutnat nejlepší jednodruhový extra panenský olivový olej z řeckého ostrova Lesbos s příchutí Bergamot a Růžový Grep. Je vyroben z původních oliv, prastará odrůda KOLOVI, která roste pouze na tomto ostrově. Olivy se sbírají zralé a pouze mechanicky - nejedná se o rychlo sběr nezralých plodů. Tato kvalita olivového oleje je na českém trhu velmi vzácná. Acaia olej je každý rok oceněn na prestižních světových soutěžích. 

 

 

DÁREK PŘI NÁKUPU 5000+ KČ BEZ DPH

Earthpowder-3
Zubní prášky Earthpowder od americké značky Redmond jsou jemné práškovité konzistence a lze si vybrat z těchto druhů: Peppermint s aktivním černým uhlím, Citrus Splash a Spearmint bez xylitolu. Tyto zubní prášky jsou vynikajícím společníkem na cesty - vejdou se totiž do příručního zavazadla,nejsou těžké a nezaberou moc místa, hlavním bonusem je, že vydrží 3x déle než zubní pasta Earthpaste, minimálně 2 měsíce.

 

 

 

DÁREK PŘI NÁKUPU 6000+ KČ BEZ DPH

TERRE VERDI TELOVY OLEJ 30MLObdržíte luxusní cestovní balení (30ml) aromaterapeuticekého oleje FranChouliPom (čti: frančulipom) od britské značky Terre Verdi v hodnotě 465 Kč. Smyslná, lehce kořeněná vůně je oblíbená u žen i mužů a složení z arganového oleje, oleje z bílého čajovníku, granátového jablka, jojoby a slunečnice obohacené o měsíček lékařský pracuje na tom, aby vaše pokožka byla nádherně vyživená a dlouhodobě hydratovaná. My ho milujeme a ve VB je to bestseller.

 
Nový You Tube kanál Pravé Bio spušťen

Již delší dobu jsem to měla v plánu, ale nemohla jsem se k tomu prostě dostat. Když máte na starosti marketing, tvorbu stránek a popisků výrobků, psaní klientům a zákazníkům, překládání z angličtiny a starání se o sociální sítě, nezbývá už moc času...

Videa tak nějak průběžně točím, abych vám mohla aspoň tak po svém představit naše značky, protože je sama skutečně znám nejlépe a používám je. Na tomto kanále nyní najdete první vlaštovky, které jsem vytvořila, plus videa od zahraničního dodavatele Terra Wash+Mg. Protože se jedná o inovativní výrobek, který je u nás velkou neznámou a já chápu, že je těžké koupit drahý produkt a nevědět jak bude fungovat...

Totéž platí i o našich ostatních značkách, které jsou velmi populární v zahraničí, ale u nás ještě ne. I z toho důvodu doufám, že vám daná videa budou k dobru a oceníte je, byť nejsou nějaké špičkové kvality, ale snaha se cení. (:

Takže stačí kliknout na obrázek níže a budete přesměrováni na náš YouTube kanál, kde zatím najdete videa o Organic Essence balzámech a Terra Wash+Mg pracím prostředku.

youtube kanál pravé bio

Inovace přichází z Kalifornie... přečtěte si příběh a vizi značky Organic Essence

D6beRXYV_400x400Společnost Organic Essence byla založena v roce 2006 poté, co Americké Ministerstvo Zemědělství, a jeho BIO program (USDA Organic), vydalo povolení, že zemědělsky pěstované nepotravinářské výrobky mohou získat osvědčení, které je v souladu s existujícími normami pro BIO potraviny.

Mezi společnostmi zaměřené na výrobky péče o tělo byla Organic Essence jednou z prvních, která toto osvědčení získala, a dodnes patří mezi hrstku společností, které vyrábějí pouze certifikované 100% BIO produkty.

Certifikát pro BIO produkty je důležitý, protože klamný marketing z výrazu 'přírodní' výrobek vytvořil bezvýznamné slovní spojení. Organic Essence zkrátka nepoužívá žádné chemické látky, které by mohly mít negativní vliv na zdraví a životní prostředí, jelikož nulové množství je to nejbezpečnější množství syntetických látek.

Výrobce od počátku zajímalo starověké využívání přírodních, tradičních přísad při vývoji produktů, protože se o jejich účincích ví mnoho let, např. většinou všeobecně známe vlastnosti různých druhů ovoce, zeleniny a bylinek a víme, že takový bolehlav je jedovatý. Na druhou stranu, nové, syntetické chemikálie neexistují dostatečně dlouho na to, abychom mohli s určitostí říct, jaký vliv mají na naše zdraví a okolí. Zjišťujeme však, že látky, které b1024px-USDA_organic_seal.svgyly kdysi považovány za bezpečné, jako např. neslavně proslulý RoundUp, se po čase naopak ukazují jako nebezpečné.

BIO výroba značky Organic Essence není omezena na obsah balení, ale zahrnuje i samotný obal.

Zpočátku výrobci Organic Essence balili své výrobky do plastových obalů jako většina. Nebyla dostatečná osvěta a ještě neexistovalo povědomí o negativním dopadu plastového odpadu na životní prostředí a zvířata. To vše se změnilo v den, kdy se na pláži poblíž sídla firmy vyplavil mrtvý vorvaň, jehož útroby skrývaly obrovské množství plastů, které pozřel v oceánu...

                                                           VELRYBA, KTERÁ SE VYPLAVILA...

whale-tail-isolatedJednoho rána, při jízdě do kanceláře, jsme na South Beach pláži spatřili vyplaveného, 30 stop dlouhého, vorvaně, který byl teprve v adolescentním věku. Avšak namísto dospívání a užívání si života v oceánu, tam nehnutě ležel mrtev. Cítili jsme nepopsatelný smutek. Veterinář pro divokou faunu určil, že velryba zemřela hladem, protože její žaludek byl naplněný plastem. Toto způsobil plast??? Byli jsme tak hrdí na naši USDA Organic certifikaci pro bezpečnou péči o tělo, ale naše obaly ohrožovaly životní prostředí a život zvířat.

Být certifikován BIO Ministerstvem zemědělství pro nás mělo obrovský význam v podobě ekologické udržitelnosti a naším cílem bylo pomáhat lidem vyhnout se syntetickým látkám. Ale vše, co jsme vyrobili, bylo zabaleno v plastu. Uvědomili jsme si, že jsme součástí obrovského ekologického problému, protože plast není udržitelný zdroj.

Poté, co nám vyplavená velryba otevřela oči, jsme zjistili, že plast je mírně toxická chemikálie. Do té doby si bylo snadné myslet, že plast je inertní jako sklo. Dnes už ovšem víme, že plast vypouští ftaláty a jiné chemikálie do složení krémů a ostatních kosmetických i potravinářských výrobků. Plast se rozkládá stovky až tisíce let, a i po rozložení do mikro-částic nadále vypouští svou chemickou nálož do životního prostředí.

Co nás hodně trápilo byl fakt, že naše značka Organic Essence byl založena na zcela netoxických produktech, bez přídavku jakýchkoliv chemických látek. A teď jsme zjistili, že plastové obaly kontaminují naše pečlivé BIO formulace syntetickými hormony a rakovinotvornými chemikáliemi. Chemická kontaminace je přesný opak toho, co BIO certifikace a BIO životní styl reprezentuje. Museli jsme najít netoxickou a udržitelnou alternativu pro plastové obaly.

obalový průmysl a greenwashingorganic essence

Obalový průmysl je dominován plasty. Výrobci vědí, že zákazníci chtějí dobrou cenu a ekologickou udržitelnost, ale ekologická udržitelnost stojí více peněz. Marketingová reklama stojí méně než opravdové udržitelné eko balení. Proto moderní marketingová přírůčka zvýrazňuje pozitiva jak jen může - směrování pozornosti na malé zlepšováky a jejich propagování jako velké objevy je naprosto běžné. Podvádění se pohybuje od malých lží až po ty nehorázné.

Báječné slogany  ve všech médiích převládají, ale problémem zůstává, že na světě existuje jen několik skutečných a trvalých ekologicky udržitelných řešení.

Organic Essence je založena na výrobě hmotných produktů, které přinášejí výsledky, a ne na iluzi. Potřebovali jsme ekologicky udržitelné obaly a tak jsme si je vyvinuli sami. Náš první vývojářský pokus v obalovém odvětví byla papírová nádoba v roce 2008 a posléze papírové tuby v roce 2009. Od té doby jsme vyvinuli další udržitelné eko obaly a dodáváme je i jiným firmám. Vlastníme více jak 15 patentů na obaly, které pokrývají široké spektrum a potřebnost. 

JE PAPÍR EKOLOGICKY UDRŽITELNÝ?

RECYKLACE PAPÍRU

Významem ekologické udržitelnosti je podporování veškerého života na planetě, čímž podporujeme i lidský život. Hmoty, které jsou živého původu, a které podporují život, jsou udržitelné. 

Chemikálie, které po čase ubližují živým tvorům a životnímu prostředí, nejsou. Papír jako obalový materiál nás zaujal, protože pochází ze živé hmoty a když ho zahodíte, vrátí se zpět ke svému živému původu, v důsledku sloužíc jako potrava hmyzu a jiného neviditelného života. Papír v podstatě nezanechává uhlíkovou stopu (je carbon neutral), protože uhlík absorbuje přímo ze vzduchu. Papír je nejrecyklovanějším materiálem na planetě. Papír nám nekontaminuje naše BIO certifikované výrobky. A hlavně... papír nezabíjí velryby a jiné živočichy. Chtěli jsme takové obaly, které se stanou součástí přirozeného koloběhu života, nikoliv něčím, co jej ohrožuje.

Výrobky Organic Essence – a jejich obaly – pramení ze života ne Zemi a jsou jeho udržitelnou součástí.
Značka Organic Essence vznikla proto, aby pomáhala jak lidem, tak i přírodě.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

organic essence

  DO E-SHOPU

ORGANIC ESSENCE


 

Jak jsem vyzrál nad smrtí - vyléčen silou přírody, divokým oregánem a jinými bylinami
Osobní příběh Dr. Cass Ingrama: Uzdraven přírodními metodami

Cass Ingram, D.O., autor populárních knih Jak se léčit doma (The cure is in the upboard) nebo Jak léčí les (The cure is in the forest).

Aktualizováno na osobním blogu 9. června 2015, přeloženo do češtiny v dubnu 2017.

Skutečně jsem před mnoha lety umíral, a to ve věku pouhých 33 let. Svůj příběh jsem musel sdělit, a fotografie tvoří jeho nedílnou součást. Zveřejnil jsem je 10. února 2015. V tomto článku se všichni dozvědí, co se doopravdy stalo a co jsem udělal, abych odvrátil svou smrtelnou chorobu. V té době jsem prožíval extrémní krizi a řešení bylo v nedohlednu. Jak klasická medicína, tak alternativní léčba selhaly. Byl to důsledek extrémního stresu, který jsem si, přiznávám, přivodil především já sám, společně s lékařskou korupcí.

Pracoval jsem na klinice v Arlington Heights ve státě Illinois a jednoho dne se v laboratoři stala katastrofa. Stal jsem se obětí vpichu nitrožilní jehly, která byla infikována krví velmi nemocné osoby. Stalo se tak v roce 1988, v době počátečního výskytu epidemie AIDS. Ukázalo se, že jehla byla infikována od pacienta, který trpěl nádorovým onemocněním známým jako Kaposiho sarkom, které je způsobené lidským herpesvirem HHV-8. Za normálních okolností je imunitní systém schopen virus potlačit, nemoc propuká teprve při vážně narušené imunitě. Kaposiho sarkom neslavně proslul v souvislosti s AIDS a společně s pneumokokovou pneumonií se stal základem popisu syndromu získané imunitní nedostatečnosti a jeho výskyt je podle Světové zdravotnické organizace diagnostickým znakem selhání imunity. Pacient byl mimo jiné nakažen i plísní a klinicky se prokázalo, že jeho organismus trpěl extrémním přetížením kandidou. Plíseň se doslova množila na jeho membránách a kůži.  Zanedlouho poté pacient zemřel.

Jehla mi projela dlaní do hloubky 1,5 centimetru. Byl jsem ošetřen, jak nejlépe to šlo. Ale obavy přetrvávaly, přestože jsem si pořád opakoval, že to bude dobré, hlavou se mi táhlo: „Vím, že hrozí nebezpečí. Přežiju to vůbec?“ Trpěl jsem během toho období nepřetržitým stresem. Mé tělo po třech měsících od nakažení infikovanou jehlou zničehonic zkolabovalo. Bylo to vážné - kůže mi začala žloutnout podobně jako u člověka s rakovinou nebo hepatitidou. Zasáhla mě obrovská slabost, cítil jsem se zmatený a nedokázal se soustředit na práci. Byl jsem tak slabý, že i jednoduché práce, jako uklízení nebo oblékání se staly hroznou zátěží. Má váha se dramaticky snížila, shodil jsem skoro 14 kilogramů ve velmi krátké době. Trávicí systém byl úplně zničený, nemohl jsem udržet žádnou potravu, která v podstatě procházela trávicím systémem celá a nestrávená. Prožíval jsem absolutní kolaps vnitřního systému a zdálo se, že neexistuje nic, co by to mohlo zastavit. V práci, na klinice, šel život dál, ale z mého těla život pomalu vyprchával. Bylo mi zatěžko se vůbec jen dostat do kanceláře, navštívit pacienty nebo se o ně jakkoliv postarat. Psal se rok 1989 a nic nefungovalo normálně. Nebylo zbytí, musel jsem nakonec opustit kliniku, což bylo pro mě to nejtěžší rozhodnutí.

Dr Cass Zdravý- Healthy  Jak jsem se změnil... cassigram-crop-258x607

Neměl jsem moc na výběr, protože jsem nedisponoval žádnými příjmy. Tak jsem se rozhodl, že z Arlington Heights odejdu. Odstěhoval jsem se ke své matce a snažil se fungovat určitým způsobem dál. Občas jsem poskytl rozhovor v rádiu za účelem prodání svých knih, ale veřejně jsem se nikde neobjevoval. Nechtěl jsem, aby mě kdokoli v tomto stavu viděl. Po roce téměř nulového pokroku jsem začal hledat další pomoc a našel lékaře-specialistu na metabolické poruchy. Po analýze veškerých testů jsem se dozvěděl, že je víc než pravděpodobné, že podlehnu své nemoci, a že neexistuje žádný známý způsob léčby jak tento stav zvrátit. Bylo hrozně těžké cokoliv dělat – dokonce se s někým vůbec bavit nebo telefonovat. Jakmile jsem prožíval sebemenší stres, moje tělo a jeho funkce kolabovaly. Můj vzhled upadal. Přestože to vypadalo, že smrt klepe na dveře, myšlenka, že nemoci podlehnu, byla mimo mé chápání. Byl jsem nesmírně zoufalý a v hluboké depresi – tušil jsem, že smrt bude dlouhá a bolestivá...

Určitý záblesk naděje tu ale byl... vzal jsem si k srdci radu lékaře, a ze své stravy jsem vynechal veškeré potraviny s nízkou výživovou hodnotou. Namísto toho jsem se soustředil na konzumaci BIO potravin, především masa, drůbeže, vajec, sýrů, ryb, jogurtů a zeleniny. Trávení se zlepšilo tak z 5 na 10%, ale i to se počítalo.  Evidentně jakékoli uhlovodany ve stravě znamenaly neštěstí, a to hlavně proto, že pěkně živily kandidu. Bylo nutné posílit metabolismus, což znamenalo konzumovat potraviny bohaté na živiny, zvláště pak tuk a bílkoviny.

Navzdory těmto malým zlepšením jsem stále prožíval muka. Grimasy v obličeji se staly nedílnou součástí mého denního koloběhu života. Trpěl jsem svalovou atrofií horní části těla. Bylo těžké byť jen udržet vzpřímenou hlavu. Měl jsem strach a veškerá moje síla odcházela na boj proti té deprimující nemoci. Byl jsem mladý muž, jehož stav se zhoršoval a smrt cítil doslova na jazyku. Neexistovala žádná dostupná léčba, a ani bylinka, které by zastavily rozvoj nemoci. Přesto jsem se nakonec uzdravil. Absolutně nepochybuji, že jsem se uzdravil díky zázraku, který přišel skrze samotného Boha.

Divoká příroda zachraňuje

Později jsem se ocitl nazpět v Chicagu, kde  jsem spojil síly se skvělou dámou (pozn. autora: zakladatelka společnosti North American Herb & Spice, paní Judy Kay Gray M.S.), která mi začala ze všech sil pomáhat. Právě díky ní došlo v roce 1993 k dalšímu velmi významnému pokroku. Pro náš domácí projekt jsme zakoupili dvě drcené horské byliny; divoké oregano, latinsky Origanum vulgare, a divokou škumpu sicilskou, latinsky Rhus coriaria. Jednalo se o zcela čisté, ručně sbírané byliny potravinářské kvality. Obě byliny byly nesmírně aromatické a jejich kvalita nadřazená běžně dostupnému koření. Pocítil jsem naléhavou potřebu ty byliny ochutnat, jejich vůně a vzhled mě nesmírně lákaly. Vzal jsem si hrst bylin a snědl ji. Připadalo mi, že se mi okamžitě ulevilo. „Takhle fajn jsem se necítil od té doby, co jsem onemocněl“, zvolal jsem. „To je skvělá zpráva,“ odpověděla mi má přítelkyně, „vezmi si ještě víc.“

Vzal jsem si tedy lžíci a sáčky s bylinkami k mé posteli a konzumoval je rovnou po plných lžících. Nejdříve jsem bylinky pořádně rozžvýkal a pak spolkl. „Tyto byliny jsou vlastně antiseptické koření. Ty mi musí pomoci vyléčit se“, myslel jsem si. Skutečnost ovšem předčila má očekávání. Jedním ze způsobů jak jsem svůj stav monitoroval, bylo měření tělesné teploty. Při nemoci mi běžně teplota klesala na 34,7 ˚C, zatímco normální teplota je 37˚C. Teplotu jsem měřil ústy. Ve výsledku jsem neustále cítil vnitřní chlad, který způsoboval, že v podzimním a zimním období jsem nosil kožešinovou čepici i uvnitř obydlí. Při léčbě oregánovo-škumpovou kúrou mi teplota zničehonic stoupla, na zhruba 36 ˚C.

Pokračoval jsem tedy dál a jedl lžíci za lžící. Zvažoval jsem, jaké další antiseptické koření bych mohl do této směsi přidat a objednal si BIO česnek a cibuli v prášku. Zdálo se, že to zvýšilo účinek kúry. Vsadil jsem na tuhle kombinaci a pokračoval v dávkování. Po nějaké době jsem se cítil natolik lépe, že jsem byl schopen začít i něco málo dělat. Pomáhal jsem při balení a odesílání objednávek a současně vystupoval občas v rádiu a dokonce i televizi. Při cestování jsem si uvědomil, že mi nevyhovuje brát směs bylin tímto způsobem a poprvé přišel s nápadem na výrobu tobolek, díky čemuž vznikla první multi směs divokých bylin na světě.

Navzdory snažení se můj stav zlepšoval velmi pomalu. Pořád to nestačilo, fungoval jsem tak na 40 %. Jen díky vytrvalosti mé přítelkyně Judy se nám podařil zázrak – byli jsme schopni začít odebírat olej z divokého oregána, a to přímo z hor Středozemí. Po mnoha pokusech jsme pomocí titrace v extra panenském olivovém oleji přišli na ideální složení tinktury Oreganol P73. Začal jsem užívat velké množství tohoto oleje a také si jím potíral celé tělo. Z pórů mi začaly odcházet jakési „černé saze“. Poté jsem ale začal pociťovat zásadní zlepšení... ta toxická zabijácká nemoc byla konečně na ústupu. Není divu, že biblické texty nazývají divoké oregáno (esov nebo essop) „očistnou“ bylinkou. Psal se rok 1994 a já se konečně cítil dobře. „Budu v pořádku“, myslel jsem si. „Je to jen otázka času.“

Na počátku byly tyto byliny jediné nástroje, které jsem měl, a zároveň jediné, které fungovaly. Byly tak mocné, že začaly být doporučovány i dalším nemocným. I oni dosahovali neuvěřitelných výsledků. Uvědomili jsme si, že musíme začít výrobu pro širokou veřejnost, a tak byla založena společnost North American Herb & Spice. Mezi první produkty, které se světu představily, patřily kapsle z divokého oregana a škumpy, zpracovávané z celých bylin, a olej z divokého oregana ve formě „originál síla“ a „super síla“. Lidé živelně reagovali na tyto výrobky, chtěli se podělit o své osobní zkušenosti. Jejich příběhy, společně s vědeckými výzkumy týkajícími se účinků divokého oregána, jsou proto popsány v knize „Jak se léčit doma“. Jedná se o vůbec první publikaci věnovanou mocnému potencionálu divokého oregána.

Trvalo mi dobrý rok se uzdravit pomocí divokého oregána, ale ve finále jsem se zcela vyléčil a svět přírodní medicíny a léčivé moci divokých bylin už nebyl nikdy stejný. Život byl od té doby už jen skvělý.

dr-cass-ingram

Díky vysvětlení jednoho vesničana z oblasti, odkud jsme odebírali byliny, tato „bohem požehnaná bylina“ dokázala pozvednout člověka na pokraji svých sil do stavu, kdy byl schopen využít svůj potencionál na maximum, a začít činit pozitivní skutky ve smyslu předávání informací o síle přírody široké veřejnosti.

Není nic dobrého na tom být nemocný, je to noční můra, přímo horor. Jediným řešením je „cítit se opět dobře“, čehož může dosáhnout skoro každý. Když se ohlédnu zpátky, jen těžko věřím, že se to vůbec stalo. Mé tělo totálně zkolabovalo, nohy jakoby uhynuly. Bylo to něco jako kombinace AIDS a ALS – bůh ví, co to ale doopravdy bylo. Život jsem nesnášel, trpěl jsem agónií a neschopností cokoli udělat; je těžké popsat všechny vnitřní pocity – je to strašlivý pocit nevyléčitelného zoufalství. Jak ještě jinak to lze vyjádřit?

Můj příběh je opravdový a skrývá se v něm víc, než jen co jsem popsal. Doufám, že později budu schopen sdílet více. Ale to nejdůležitější je, že divoká příroda mě zachránila. Skutečně jsem byl vyléčen a za to patří výhradní dík přírodní medicíně, konkrétně směsi divokého oregána a škumpy společně s nejkvalitnějším olejem z divokého oregána. Kladu důraz na „nejkvalitnější olej potravinářské kvality“, protože se tak jedná o druh potraviny, kterou lze bezpečně konzumovat ve velkém množství, aniž by to mělo negativní dopad na lidský organismus.

Buďte velmi opatrní při výběru levných olejů, které jsou běžně vyráběny z farmářsky pěstovaného oregána anebo geneticky upraveného oregána. Jedná se o neaktivní imitace, se kterými je trh s doplňky stravy doslova zaplaven. Mnou popisovaných výjimečných léčebných výsledků můžete dosáhnout pouze s plnohodnotným 100% oregánovým olejem, získaným šetrnou metodou extrakce z ručně nasbíraných divoce rostoucích horských bylin.

 

Šance na uzdravení je tu pro všechny. Všichni znovu mohou žít své životy a být produktivní. Mohou si znovu naplno užívat života a být zcela zdraví.  Účinné nasazení energeticky hodnotného komplexu přírodních látek, obsažených v divokém oregánu a škumpě, dokáže, společně s olejem, porazit jakoukoli nemoc.  

Řekněte světu svůj příběh - dejte vědět, jak vám pomohla obrovská síla divoké přírody, absolutní zdroj zdravé energie.

 Napište nám na info@pravebio.cz, nebo na náš FB.


O Autorovi

Dr Cass Ingram.

 

Dr Cass Ingram je nutriční lékař, který získal svůj titul, Bachelor of Science, v oboru biologie a chemie na Univerzitě Severní Iowa v roce 1979. V roce 1984 obdržel titul DO, doktor osteopatické medicíny, na Univerzitě Osteopatické Medicíny a Zdravotních Věd v Des Moines, Iowa. Od té doby Dr Ingram napsal přes 20 knih na téma přírodní léčby. Objevil se v bezpočtu televizních a rádiových vystoupení, kde jeho přednášky dali naději a zodpověděli dotazy miliónů lidí po celém světě. Jeho výzkum a články vedly k mnoha uzdravením a objevům, zatímco jeho knihy o zdraví, výživě a prevenci nemocí prezentují stovky rad a poznatků pro alternativní léčbu. Je jedním z předních amerických znalců v oboru přírodní medicíny, konkrétně léčivých vlastností divokých bylinných extraktů. V současné době cestuje po světě a přednáší na téma jak získat a posléze udržet dokonalé zdraví přírodní cestou.


Earthpaste a abrazivita
Nakolik je pasta Earthpaste abrazivní?

Když jsme se v Redmondu napevno rozhodli přetvořit naši opravdu (ale opravdu) přírodní zubní pastu na pastu Earthpaste, doslechli jsme se o novém slovním spojení: prostředek ústní hygieny (dentifrice). (Několik z nás již tento výraz znalo, ale ti, kteří měli obyčejné dětství, o něm slyšeli poprvé). Prostředek ústní hygieny je technický, staromódní výraz pro jakoukoliv pastu nebo prášek užívaný k čištění zubů. Jinými slovy se jedná o zubní pastu.

dentrifice 1900s plakatdentrifica zubní pastadentrifice frenchdentrifice usa

Spěcháte? Stručná odpověď zní: Earthpaste má RDA hodnotu 130 a pH 9,7.

Pokud ale nepospícháte, přečtěte si tento příspěvek. Rozebíráme v něm, na čem vydělává Víla Zubnička, a vysvětlujeme, proč záleží na tom, jaké má zubní pasta pH.

Každá zubní pasta, ať už ji nazýváte prostředek ústní hygieny, Earthpaste nebo zářivě modrý gel, prochází standardními testy, které určí, nakolik je abrazivní (brusná). Testy vypadají více méně následovně: člověk s gumovými rukavicemi a ochrannými brýlemi vezme lidský zub, z něhož byla odstraněna zubní sklovina. (Odkud všechny tyto zuby pocházejí? To nevíme, ale pokud byste rádi dodali příběhu o Víle Zubničce realistický nádech, můžete tuto skutečnost do vyprávění zařadit. Prakticky myslící děti jistě ocení, když jim ozřejmíte, odkud pochází příjmy Víly Zubničky.) Každopádně poté, co Víla Zubnička (nebo někdo jiný) do laboratoře  doručí zuby a v laboratoři z nich vědci odstraní zubní sklovinu, vystaví zub mírnému neutronovému ozáření a poté jej začnou čistit speciálním zubním kartáčkem. Zbylá voda obsahuje radiaci získanou z onoho nešťastného zubu, která se změří, čímž se zjistí hodnota nazývaná relativní dentinová abrazivita neboli index RDA (někdy nazývaná radioaktivní dentinová abrazivní hodnota). V podstatě se při těchto testech měří, kolik ozářeného dentinu (zuboviny) se dostane do vody poté, co je na zub aplikováno několik druhů zubní pasty.

Účast v tomto programu je dobrovolná a někteří odborníci poukázali na to, že znát index RDA je téměř zbytečné, pokud zároveň nezměříme účinek pasty na zubní sklovinu. To dává smysl, jelikož při čištění zubů máme všichni na našich zubech zubní sklovinu, nicméně i tak se index RDA stal standardním ukazatelem. Americká zubní asociace (American Dental Association) doporučuje prostředky zubní hygieny s maximální RDA hodnotou 250, ovšem dosud jsme se nikdy nesetkali s pastou blížící se takto vysoké hodnotě. Podle našich znalostí je prostředek s tou nejvyšší hodnotou pasta Colgate s super ultra bělícími účinky, která má RDA index 200 - pro srovnání, obyčejná jedlá soda má RDA hodnotu 7.

Podle testů z nezávislé laboratoře má pasta Earthpaste RDA hodnotu 130, o čemž daná laboratoř prohlásila – se vším tím nadšením, které můžete od vědecké laboratoře očekávat, že „se jedná o prostředek ústní hygieny typický pro dnešní trh a jednoznačně se nachází v rámci přijímaných norem.“

Některé společnosti využívají index RDA v rámci propagace svých produktů, což jim zřejmě nemůžeme zazlívat. Možná jste slyšeli, že nižší hodnoty RDA jsou pro vaše zuby lepší, ale pokud stále máte zubní sklovinu, která ochraňuje zubovinu, nemusíte se příliš strachovat. Výzkum z roku 2004 odhalil, že prostředky ústní hygieny s nízkým (kyselým) pH způsobovaly „zvýšenou abrazi zubní skloviny, která byla vyšší, než jakou lze od prostředku s danou hodnotou RDA očekávat“.

Jinými slovy, pokud se obáváte, že abrazivní zubní pasta by mohla poškodit vaši zubní sklovinu, bylo by dobré najít pastu s vysokým pH.

A zmínili jsme, že pasta Earthpaste mám pH kolem 9,7? Neměli bychom se moc chlubit – vždyť také jen spoléháme na přírodu a její schopnosti – ale to je přeci jen velmi vysoká hodnota! 

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.