Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Kokosová voda - King Coconut bohatá na elektrolyty, USDA Organic - 300 ml

149 Kč / ks 497 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
26.7.2024

Král kokosů je divoce rostoucí palma na Srí Lance. Tato palma produkuje unikátní ořechy s výživově bohatým nutričním profilem, který se promítá do lahodného kokosového nápoje plným elektrolytů, antioxidantů a vitamínů.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit

Bio kokosová nepasterizovaná voda značky Ceylon Kokonati z královských kokosových ořechů představuje osvěžující nápoj, na kterém si snadno vytvoříte závislost. Má krásně svěží aroma i chuť, naprosto úžasně chutná ledově vychlazená. Perfektně také doplňuje koktejly a mocktaily s tropickou příchutí.

Tato kokosová voda v absolutní bio kvalitě pochází z volně rostoucích stromů (žádně geneticky pěstované palmy), neobsahuje přidaná aditiva a cukr. Jak se sbírá a stáčí je popsáno níže. Nejedná se o koncentrát. Je to vyjímečný nápoj, proto jeho cena odpovídá kvalitě.

Co je to single origin nebo-li "jediný původ"?

To znamená, že královská kokosová voda pochází z jedné zeměpisné oblasti (na rozdíl od vody odebrané z více zemí světa a následně smíchané dohromady = běžná praxe levných kokosových vod).

Skutečnost, že kokosová voda Ceylon Kokonati je "single origin", znamená, že chuťové pohárky spotřebitele mají konzistentnější zážitek, a to od šarže k šarži. Je téměř nemožné dosáhnout absolutně konzistentní chuti, aniž by se ztratila přirozená chuť nápoje. A to zejména v případě, kdy se kokosová voda pro výrobu jednoho nápoje odebírá z různých míst.

Kokos královský ve zkratce

  • Kokos královský (Cocos nucifera, var. aurantiaca) je odrůda oranžově zbarveného kokosového ořechu, pocházející jen ze Srí Lanky, kde je známá pod názvem Thæmbili (sinhálskyතැඹිලි).
  • Má menší obsah cukru než běžné kokosové ořechy.
  • Královský kokos, který je z hlediska obsahu vody premiantem neboli "králem" kokosových ořechů, je plný elektrolytů, je osvěžující, omlazující, zdravý a chutný.
  • Voda z kokosového ořechu královského obsahuje elektrolyty blízké krevní plazmě.
  • Srí Lanka se může pochlubit větší rozlohou pěstování kokosu královského než kterákoli jiná země na světě a vzhledem k tomu, že na Srí Lance rostou kokosovníky královské jen s malým nebo žádným zásahem člověka, při jejich pěstování se nepoužívají hnojiva ani pesticidy.
  • Domorodci vodu z kokosů milují pro jeho schopnost doplňovat fyzickou energii a zabraňovat dehydrataci.

Přečtěte si naše blogové články, týkající se zdravého životního stylu, do kterého patří i tato potravina

Jak se liší královský kokos od běžného zeleného kokosu?

A proč bychom měli vodu z něj pít?

Královský kokos se používá výhradně jako nápoj, zatímco zelený kokos (cocos nucifera) má mnohostranné využití, včetně použití jeho jádra v potravinách. Většina značek kokosové vody používá vodu získanou ze zralých zelených kokosů, zatímco toto je voda získaná výhradně z královských kokosů.

Voda z královského kokosu, která je oblíbená pro svou osvěžující chuť, obsahuje ve srovnání s běžnou kokosovou vodou vyváženější sladkost. Obsahuje také elektrolyty, které jsou mnohem bližší lidské plazmě, takže je vynikajícím rehydrantem.

Ačkoli Srílančané konzumují vodu z mladých zelených kokosů (kterých je na Srí Lance více než v Thajsku), královský kokos je na ostrově zcela jistě preferovanou volbou, a to u všech generací.

Co se týče metod sklizně, zralé zelené kokosové ořechy, které používá většina předních značek, se z kokosových palem odlamují pomocí dlouhé špičaté tyče. Po rozlomení spadnou na zem, kde leží někdy i několik dní a pečou se pod žhavým sluncem, než se z nich vyluhuje voda a vyškrábne jádro ke konzumaci.

Naproti tomu královské kokosy se sklízejí s mnohem větší péčí. V optimálním stadiu zralosti je ručně otrhávají zkušení horolezci, kteří vylezou na strom a pomocí specializovaného nože z nich odříznou trsy, které pak pomocí lana opatrně spustí na zem, aby je cestou dolů nepoškodili.

Ceylon Kokonati stáčí královskou kokosovou vodu do lahví ve stejný den, kdy jsou kokosové ořechy sklizeny a dodány do jejich manufaktury - takže kokosová voda je jak "čerstvá ze stromu". Navíc se používá skleněná láhev namísto UHT nebo plastu, což je pro kvalitu vody take předností.

king coconut

Kokos královský = elektrolyty

Na rozdíl od zeleného kokosového ořechu nemá kokosový ořech královský mnoho masa, pokud není při trhání příliš zralý. Jak je podrobněji popsáno výše, královské kokosové ořechy se trhají, když jsou ještě měkké a mají velmi málo masa nebo nemají žádné. Právě v tomto stavu zralosti, který je považován za optimální, mají kokosové ořechy nejvyšší obsah elektrolytů.

 

Elektrolyty jsou minerály, jako je vápník, chlorid, hořčík, fosfát, draslík a sodík, které jsou přítomny v krvi, potu a dalších tělesných tekutinách. Jedná se o minerály, které jsou tzv. elektrické a nesou v našem těle malý elektrický náboj. Pokud nejste obeznámeni s elektrolyty a s tím, co dělají s tělem, tak v podstatě udržují tělo aktivní a v chodu po celý den. Vaše buňky, tekutiny a tkáně jsou díky nim tzv. napojeny na komunikační linku celého tělesného organismu a udržují je v chodu.

 

Elektrolyty (zejména sodík a draslík) ztrácíme jak při běžném pocení, tak během cvičení, nemoci, při zvracení či průjmu. Ztrátu elektrolytů je třeba pravdielně nahrazovat, aby tělo nebylo v křečích nebo aby se nestalo dehydratovaným a unaveným. Pokud elektrolyty denně nedoplňujeme, jsme unavení, laxní a neaktivní.

 

Kokosová voda z královského kokosu je silný rehydrant, vzhledem k tomu, že jeho přirozené hladiny elektrolytů jsou téměř totožné s těmi, které se nacházejí v lidském těle. Je také ideálním prostředkem proti kocovině a lze jej použít i jako součást osvěžujícího ovocného koktejlu.

 

Jedna láhev obsahuje více hořčíku a vápníku než pomeranč, a více draslíku než banán.

Kokos královský a cukr

Královská kokosová voda ve své přírodní podobě obsahuje sacharózu, fruktózu a glukózu. Vzhledem k přirozenému výskytu je však možné, že se obsah těchto přírodních složek v královské kokosové vodě v jednotlivých kokosových ořeších liší, a to i v případě, že patří do stejného trsu a vyrostly ze stejného stromu!

 

Stejně jako jiné přírodní nápoje má i voda z královského kokosu svůj terroir. Přírodní složky vody z královského kokosu se proto mohou lišit v závislosti na složení půdy a klimatu, v němž strom, z něhož byla voda získána, rostl.

 

Vzhledem k těmto faktorům se nepřidává žádný cukr, protože královská kokosová voda již obsahuje dostatek přírodního cukru.

Prospěšné pro nastávající matky

Kokosový ořech je nejen plný živin a elektrolytů, ale obsahuje také vynikající množství folátů. Foláty, známé také jako kyselina listová, hrají velkou roli při vývoji dítěte v děloze matky. Během prvních čtyř až šesti týdnů těhotenství se vyvíjí a formuje nervová trubice. Tato trubice se nakonec promění v mozek dítěte. Stane se z ní také mícha, stejně jako páteř, která míchu chrání.

 

Nedostatek kyseliny listové může dítěti v děloze přinést poškození. Proč? Zvyšuje riziko, že vaše dítě ztratí kontrolu nad močovým měchýřem, střevy a ochrne na nohy. Proto musíte dbát na dostatečný příjem kyseliny listové, zejména během čtvrtého až šestého týdne těhotenství


Coconut-Miller-1913-logo-black_713X406

Koupí této značky přímo podpoříte práci nejchudších obyvatel naší planety

Platíte za kvalitu ne kvantitu

Ceylon Kokonati pro své výrobky používají zásadně single origin, eticky sklízené non GMO suroviny. Jejich produkty jsou veganské, bez lepku, vhodné pro keto, paleo i raw dietu. Neobsahují žádný rafinovaný bílý cukr.

 

Jejich koupí podpoříte tradiční způsoby obživy i snížení uhlíkové stopy - výrobky jsou totiž vyráběny i baleny přímo v místě sklizně surovin. Ceylon Kokonati se snaží o 100% zero waste produkci.

 

Tento produkt je mezinárodně akreditován organizací Control Union, certifikován jako organický (EU a USDA NOP), certifikován ISO a/nebo HACCP.

 

Ceylon Kokonati své produkty vyrábí v rodinné manufaktuře, svým dodavatelům i výrobcům platí férové ceny a do výrobních procesů promítá mnohogenerační znalosti.

 

Používá pouze suroviny té nejvyšší kvality. Můžete si být tak jistí, že za prémiovou cenu dostáváte taktéž vysoce prémiovou kvalitu. Koupí mouky tak podpoříte tradiční živobytí vesničanů v suchých oblastech Srí Lanky.

 

Díky tomu je umožněno obyvatelům vesnice využít jejich letité znalosti a odborné zkušenosti.

 

Prodej těchto produktů hraje zásadní roli v zaměstnanosti a ekonomické podpoře vesnické komunity. Dětem svých zaměstnanců poskytuje Ceylon Kokonati školní učebnice a psací potřeby na celý školní rok.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kokosová voda
Objem: 300 ml
Specifikace: Vegan, Keto, Low carb, Biohacking, Bez alergenů, Bez přidaného cukru, Paleo, Bio certifikace, Kokosová voda
Vhodné pro: Keto-Paleo-GMO Free-Vegan-Bezlepková dieta
Výrobce: Ceylon Kokonati
Země původu: Srí Lanka
Proč koupit: Přírodní složení, balené u zdroje, nikdy žádné příměsi, single-origin, GMO-free, vegan.

Bio kokosová voda - King Coconut 🥥

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HC Avatar autora | 28.1.2024
Kokosová voda je lahodná, chuťově skvělá.Už se chystám na další objednávku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Ceilon Kokonati vznikla v roce 2013. V jejím sortimentu můžete najít řadu vysoce kvalitních a cenově dostupných produktů z kokosových ořechů, koření a tropického ovoce, vyráběných udržitelným způsobem.

Název značky odkazuje na zemi, kterou její zakladatelé považují za svůj domov Cejlon na Srí Lance, kde se také kokosy pro výrobu této kokosové řady produktů pěstují i zpracovávají. Cejlon, britská korunní kolonie v letech 1815-1948, je nyní známý jako Srí Lanka, ale zakladatelé značky mu raději říkají Cejlon, protože to rozhodně zní exotičtěji a "čistý Cejlon" je značka sama o sobě, připomínající svěží jedinečnou esenci čistého cejlonského čaje. “Kokonati” je zase maorský výraz pro kokos, takže naprosto nejvhodnější název značky těch nejkokosovatějších dobrot vůbec.

Značku Ceilon Kokonati vede manželský pár. Ženskou zakladatelskou polovičkou je paní Bûmika, což v sanskrtu znamená Paní Země. Její pradědeček byl jedním z průkopníků lisování kokosového oleje na Cejlonu, takže je již čtvrtou generací lisovače kokosového oleje. Mužská zakladatelská polovička, pan Mosqi, je zase původně pěstitelem čistého cejlonského čaje.

Ceilon Kokonati je stoprocentně vlastněna a provozována na Novém Zélandu. Sypké produkty od Kokonati používá několik etických značek, které vyrábějí čisté, ekologické potraviny a kosmetické výrobky. Prodejem výrobků Kokonati jsou podporovány venkovské komunity a tradiční způsoby obživy. Všechny jejich výrobky jsou eticky sklízeny a při jejich výrobě nevzniká téměř žádný odpad. Každá část kokosového ořechu je využita při výrobě jiného produktu. Výrobky Kokonati jsou jednosložkové, balené přímo u zdroje, nikdy nemíchané, jednodruhové, bez GMO a veganské.

Díky nadšení pro ekologické, regenerativní zemědělství, udržitelnost a kolektivní partnerství pocházejí výrobky Kokonati pouze z drobných farem a mlýnů ve venkovských vesnicích na Srí Lance. Každý výrobek Kokonati se vyrábí ve specializovaném mlýně, který produkuje pouze daný typ výrobku. Kvalita je tedy nejlepší, jaká může být, a každý krok výroby je podpořen zkušenostmi a znalostmi mnoha generací. Cejlon je požehnán množstvím zdravého, exotického ovoce, ořechů, bylin a koření.

Ceilon Kokonati se řídí zásadami vyváženého života - žij a nech žít.

Snaží se o to, aby vše zůstalo v ještě lepším stavu, než když to našli…