Foods suitable for children, Page 2

Page 2 of 5 - 97 items total

Product sorting

Price

€ 0€ 74
0.041067762074

Brands

Does not contain

For whom

Form

Key Feature

97 items to display

List of products

Turtle | Bio Ovesná kaše s čokoládou a banánem - bez lepku
Clearance Organic
€3,78 excl. VAT
€4,23
€6,53 (–35 %)
Measure price: €1,06 / 100 g

Organic oat porridge with dark chocolate, banana and cocoa. Gluten-free and...

T-PCB400 CZ-BIO-001
NATUR | Bio Slané pšeničné tyčinky s bylinkami - 45 g
Clearance Organic
€0,70 excl. VAT
€0,78
€1,11 (–29 %)
Measure price: €0,02 / 1 g

Discount Reason: Best Before Date 03/2026 Are you looking for a healthier alternative...

N-EINH45
NATUR | Bio Slané pšeničné tyčinky natural - 45 g
Clearance Organic
€0,70 excl. VAT
€0,78
€1,11 (–29 %)
Measure price: €0,02 / 1 g

Reason for discount: Best before date 03/2026 Looking for a healthier alternative to...

N-EIN45
Planet Paleo | Bio Sušený vývar a protein - KURKUMA - 225 g
Organic
from €34,43 excl. VAT
from €38,56
Measure price: from €1,42 / 10 g

Planet Paleo Golden Turmeric is an organic dried beef bone broth powder with turmeric...

+ more
PP-BBGT225
Ceylon Kokonati | Bio Raw kokosová mouka z Cejlonu
Clearance Organic
€4,51 excl. VAT
€5,05
€5,95 (–15 %)
Measure price: €0,51 / 100 g

Ceylon Kokonati organic raw coconut flour is made from coconut flesh after virgin...

OCF1 CZ-BIO-001
Ceylon Kokonati | Sušené mléko ze semen jackfruitu (chlebovník)
Jackfruit seed milk powder lactose-free & gluten-free, with a low glycemic index – 100 g
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
In stock (>3 pcs)
€4,37 excl. VAT
€4,89
Measure price: €0,49 / 10 g

Sustainably sourced from Sri Lanka - jackfruit milk powder, a lactose- and gluten-free...

CK-JFT100
Turtle | Granola s pekanovými ořechy a javorovým sirupem - bez lepku - 350 g
Clearance Organic
€5,10 excl. VAT
€5,71
€8,17 (–30 %)
Measure price: €1,63 / 100 g

Organic granola with buttery pecans, maple syrup and a crisp texture. Gluten-free.11%...

TU-GFP350 CZ-BIO-001
Geusi Vounou | Bílé fazole s hříbky - 500 g - pravebio.cz
€3,71 excl. VAT
€4,15
€4,89 (–15 %)
Measure price: €0,83 / 100 g

White beans with wild mushrooms of Geusi Vounou brand, grown in ideal conditions of...

GV-BM500
Turtle | Bio Power Granola – Energie ze semínek, ořechů a čokolády
Organic
€7,29 excl. VAT
€8,17
Measure price: €2,33 / 100 g

Organic Power Granola with 68% seeds, 8% pecans and cashews, 4% chocolate, coconut and...

T-GCC350 CZ-BIO-001
100% hořká 'single origin' čokoláda z Madagaskaru, oblast Sambirano
€8,77 excl. VAT
€9,82
Measure price: €1,16 / 10 g

Dark chocolate 100% cocoa is a delicate, unroasted Madagascan chocolate with notes of...

CHM-D100
Ceylon Kokonati | Bio Raw cejlonská sušená papája - 100 g
Clearance Organic
€5,28 excl. VAT
€5,91
€6,94 (–14 %)
Measure price: €0,59 / 10 g

Ceylon Kokonati organic dried papaya from Sri Lanka is firmer than the soft, sweetened...

CK-PS100
Geusi Vounou | Směs 13 luštenin - 500 g - pravebio.cz
€4,99 excl. VAT
€5,59
Measure price: €1,12 / 100 g

A nutritious blend of 12 legumes and unhulled wheat from the Greek mountains. No...

GV-LMI500
Turtle | Bio Cereálie Multigrain Flakes Chocolate 300 g - pravebio.cz
Organic
€6,42 excl. VAT
€7,19
Measure price: €23,97 / 1 kg

Organic gluten-free cereal made with rice and corn bran, with 11% dark-chocolate...

T-MGFC300 CZ-BIO-001
Turtle | Bio Cereálie Puffed Spelt with Honey 300g - pravebio.cz
Organic
€5,83 excl. VAT
€6,53
Measure price: €2,18 / 100 g

Organic puffed spelt made with just two ingredients: 83% organic spelt and 17% organic...

T-PS300 CZ-BIO-001
DOBRÉ ČASY | Bio Špaldové sušenky - Máslo
Organic
Butter-rich spelt biscuits perfect buttery taste & healthy ingredients - 100 g
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Sold Out
€2,53 excl. VAT
€2,83
Measure price: €2,83 / 100 g

The butter biscuits are made from Probio quality organic wholemeal spelt flour , with a...

DC-SSM100
Geusi Vounou | Řecký žlutý půlený hrách - 500 g - pravebio.cz
€3,08 excl. VAT
€3,45
€4,07 (–15 %)
Measure price: €0,69 / 100 g

Greek yellow half peas are an excellent meat substitute and a rich source of nutrients,...

GV-YSP500
Geusi Vounou | Bílé fazole - 500 g - pravebio.cz
New
€4 excl. VAT
€4,48
Measure price: €0,90 / 100 g

The white beans of the Geusi Vounou brand, grown in ideal conditions of altitude and...

GV-BW500
Turtle | Bio Ovesné vločky - Regular - 500 g
Clearance Organic
€2,61 excl. VAT
€2,92
€3,66 (–20 %)
Measure price: €0,06 / 10 g

Organic wholegrain oats with a classic oat flavour and soft texture that works well for...

T-ROR500 CZ-BIO-001
Chocolat Madagascar Mléčná čokoláda 50% kakaa z Madagaskaru
€7,29 excl. VAT
€8,17
Measure price: €96,12 / 1 kg

Milk Chocolate 50% Cocoa offers a smooth yet full flavour that highlights the quality...

CHM-MCH50
Ceylon Kokonati | Kakaové boby RAW
Organic
€6,93 excl. VAT
€7,76
Measure price: €0,78 / 10 g

Organic raw cocoa beans are whole organic unroasted cocoa beans from Sri Lanka suitable...

CK-KB100
Turtle | Bio Bezlepkové Ovesné vločky - Rolled Oats - 1 kg
Organic
€5,83 excl. VAT
€6,53
Measure price: €0,65 / 100 g

100% organic gluten-free wholegrain oats with a finer texture. They provide 9.7 g fibre...

T-OROGF1 CZ-BIO-001
DOBRÉ ČASY | Bio Špaldové sušenky - Kakao - 100 g
Organic
Spelled cookies - Cocoa perfect natural taste & healthy ingredients - 100 g
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
In stock (2 pcs)
€2,02 excl. VAT
€2,26
Measure price: €2,26 / 100 g

Spelt biscuits from the brand DOBRÉ ČASY are a sweet snack that is a suitable...

DC-SSK100
Aeolian | Extra panenský bio olivový olej - 500 ml
Organic
from €14,19 excl. VAT
from €15,89
Measure price: from €2,81 / 100 ml

Made from the rare ancient mono variety of Kolovi olives, growing in the remote...

+ more
AL-OEVOO500
Chocolat Madagascar | Mléčná čokoláda 80% kakaa z Madagaskaru - 85 g
€8,39 excl. VAT
€9,40
Measure price: €1,11 / 10 g

Milk Chocolate 80% Cocoa is intense yet unexpectedly smooth. It combines a high cocoa...

CHM-CHMM80

Listing controls

97 items total
Top