Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Extrakt z divokého fenyklu - Fenatrol PMS příznaky, podporuje celý trávicí systém - 30 ml

1 059 Kč / ks 35 300 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Jedná se o vysoce účinný fenykl, který pochází z původního genetického zdroje v horách Malé Asie, Anatolie. Používejte ho na podporu zdravého celého střeva a také zdravého ženského hormonálního systému.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Olej ze semen divokého fenyklu od North American Herb and Spice je nejsilnějším aromatickým olejem na trhu. Jeho užívání významně podporuje přirozené zklidnění žaludku a správné činnosti střev, pomáhá také při zmírnění podrážděnosti a hromadění plynů.

Tento olejový extrakt představuje účinný komplex pro podporu celkového zdraví trávicího traktu. Může vám pomoci s vyrováním hladiny estrogenu a přispívá k udržení zdravých ňader.

Olejový extrakt z fenyklu byl podroben několika klinickým studiím u žen s PMS a výsledky byly více než slibné. Více info níže.

Extra informace

Olive-Oil Extra panenský olivový olej

Pravidelná konzumace vysoce kvalitního extra panenského olivového oleje je pro náš organismus nesmírně přínosná, protože:

 • významně podporuje kardiovaskulárního zdraví
 • podporuje zdravé trávení
 • podporuje zdraví jater a žlučníku.
 • podporuje zdraví pokožky a vlasů

FenyklFenykl

Fenykl je výživná zelenina, která:

 • obsahuje zdraví prospěšné živiny
 • zmírňuje příznaky menopauzy
 • zmírňuje menstruační křeče
 • může podporovat zdravou pokožku
 • přispívá ke zdraví kostí
 • napomáhá trávení
 • pomáhá zmírnit bolest
 • může pomoci při regulaci hmotnosti
 • pomáhá při prevenci před chronickým onemocněním
 • podporuje zdraví mozku
 • podporuje zdraví očí

Studie

Foeniculum vulgare jako cenná rostlina v péči o zdraví žen

Foeniculum vulgare as Valuable Plant in Management of Women's Health:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6487283/

PMS je mezi ženami velmi rozšířené onemocnění. Pět až jedenáct dní před menstruací se u nich objevují nejrůznější tělesné poruchy a emocionální příznaky, jako jsou výkyvy nálad, nechutenství, citlivá prsa, deprese, podrážděnost, bolesti hlavy a únava. Na příznacích PMS se podílejí pohlavní hormony, ovariální steroidy a hladina serotoninu.

 

Fenykl jako významná léčivá rostlina s dlouhou historií v léčbě příznaků PMS byl předmětem čtyř klinických studií u žen s příznaky PMS.

 

V první klinické studii byla účinnost fenyklového oleje v perorálních kapkách (n = 36) porovnávána s kyselinou mefenamovou (n = 36) nebo placebem (n = 32) u pacientek s PMS.

 

Pacientky dostávaly 20 až 30 kapek fenyklového oleje v perorálních kapkách nebo placebo každých 4 až 8 hodin, případně kyselinu mefenamovou v kapslích (250 mg) každých 6 hodin od začátku pocitu bolesti během dvou menstruačních cyklů.

 

Po prvním cyklu intervencí nebyl mezi třemi skupinami významný rozdíl v menstruačních klinických příznacích (zvracení, průjem, bolest hlavy, únava a letargie), zatímco ve druhých menstruačních cyklech intervence fenyklovým olejem nebo kyselinou mefenamovou významně zlepšila menstruační klinické příznaky ve srovnání s placebem (P < 0,05).

 

Ve druhé randomizované placebové klinické studii o účinnosti fenyklového oleje v perorálních kapkách na 60 studentkách s PMS byla porovnávána s placebem. Pacientky byly náhodně rozděleny do dvou skupin (n = 30), které dostávaly denně 60 kapek fenyklového oleje (2 %; n = 28) nebo placebo (n = 27) ve třech rozdělených dávkách, 3 dny před a po menstruaci po dobu 2 periodických cyklů.

 

Denní záznam závažnosti příznaků PMS (úzkost, deprese, vzrušení a fyzické příznaky) a nežádoucích účinků souvisejících s léčbou na stupnici nula až 4 byl stanoven pro 2 menstruační cykly před a po léčbě. Na počátku nebyl mezi oběma skupinami zjištěn významný rozdíl, pokud jde o demografické údaje, klinické příznaky PMS, úroveň menstruačního krvácení a index tělesné hmotnosti (BMI).

 

Orální kapky s fenyklovým olejem významně snížily závažnost úzkosti, deprese a celkových klinických příznaků PMS ve srovnání se skupinou s placebem.

 

Nežádoucí účinky související s léčbou nebyly mezi oběma skupinami významné. Fenyklový olej neměl žádný vliv na vzrušení, hromadění tekutin a fyzické příznaky PMS (P > 0,05).

 

Výsledky dvou výše uvedených klinických studií potvrdily terapeutické účinky fenyklového oleje na příznaky PMS srovnatelné s kyselinou mefenamovou. Fenyklový olej snižoval bolest, úzkost a depresi jako klinické příznaky PMS.

Použití

Užívejte pět kapek pod jazyk nebo do šťávy/vody podle potřeby.

Složení

Olej z divokého fenyklu, extra panenský olivový olej.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné doplňky stravy
Objem: 30 ml
Specifikace: Bez lepku, Keto, Biohacking, Bez alergenů, Bez přidaného cukru, Bez laktózy, Bez palmového tuku, Paleo, Doplněk stravy, Olej
Výrobce: North American Herb & Spice, PO Box 4885 Buffalo Grove, IL. 60089 Tel: 800-243-5242, https://www.northamericanherbandspice.com/
Země původu: Ilinois, USA
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Low Carb-Keto-Kojící

O značce NAHS

Our Values: Scientifically Studied

Our Values: Wild Sourced

R&D at NAHS

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

North American Herb and Spice je předním světovým producentem vysoce kvalitních přírodních doplňků výživy již od 90. let minulého století. Jejich stěžejním produktem je oreganový olej P73. NAHS je v tomto směru průkopníkem a stojí za používání divokého oreganového oleje jako alternativě k nadužívání antibiotik.

Hlavním pilířem značky North American Herb and Spice je filozofie, že výživa z raw celistvých potravin je klíčem k udržení optimálního zdraví. Tuto značku založila Judy Kay Gray, MS, aby vyvíjela jedinečné produkty z přírodně silných ingrediencí. North American Herb and Spice pro výrobu svých produktů získává to nejlepší ovoce, bylinky a koření na světě, od vzdálených hor Středomoří až po údolí amazonského deštného pralesa. Základem jejich výrobků je ručně sbírané divoké koření. Konečným výsledkem jsou nejčistší a nejsilnější extrakty, vyrobené z nejlepších surovin bez pesticidů, chemikálií a rozpouštědel.

Ve všech NAHS doplňcích stravy je zachycena síla přírody. Dostane se vám jí na maximum: plnospektrální a plnohodnotné potraviny s genetickým otiskem, který poskytuje pouze příroda. Na základě rozsáhlého výzkumu jsou pak tyto složky zkombinovány tak, aby vytvořily synergii a účinnost, kterou potřebujete pro optimální zdraví.

Zakladatelka a majitelka, paní Judy Gray, dosáhla magisterského titulu v oboru vědy a výživy. Je mistryní receptury a silnou zastánkyní tradičních, udržitelných postupů. Společnost North American Herb and Spice založila proto, aby všem poskytla bezprecedentní přístup ke skutečně přírodním prostředkům z divokých rostlin.

Produkty podložené vědeckými výzkumy

Ve společnosti NAHS provedli řadu průkopnických studií o potentních účincích a síle divokého oreganového oleje P73. Tyto studie vedly k obnovení zájmu o antiseptické schopnosti divokého oreganového oleje jako přírodní alternativě k antibiotikům.

Suroviny z té nejčistší přírody

NAHS spolupracuje s obyčejnými lidmi, kteří potřebné ingredience ručně sbírají v odlehlých koutech divoké a nenarušené přírody, ať už z vysokých středomořských hor, peruánské Amazonie, dalekého severu divoké Kanady, odlehlých sibiřských lesů či dalších míst. Díky této spolupráci NAHS získává nejen ty nejčistší a nejpotentnější složky, ale také podporuje přírodní vesnice a komunitní infrastrukturu. Domorodé komunity dary, stavbou škol a otevíráním studní a také zasíláním jejich vysoce účinných přírodních doplňků stravy pro ty, kteří to potřebují.