Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Komplex 3 hořčíků s L-Theanine obsahuje 279 mg elementárního hořčíku a 414 mg L-Theaninu - 90 kapslí

1 059 Kč / ks 12 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
25.4.2024

Objevte špičkový hořčík PurelyMin, který je pečlivě sestaven tak, aby změnil vaše zdraví. Hořčík je klíčový minerál, který lze v naší běžné stravě získat jen obtížně. NIH doporučuje doplňovat hořčík dle věku a pohlaví. Podle nich má 50 % a více obyvatel hořčíku nedostatek.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit

PurelyMin od značky North American Herb and Spice představuje hořčíkový komplex, který vyniká jedinečnou kombinací threonátu hořečnatého podporujícího náladu a spánek, vysoce vstřebatelného glycinátu hořečnatého a pro srdce zdravého taurátu hořečnatého.

To ale není všechno! Je také jediným komplexem, jehož složení obsahuje látku L-Theanin, účinnou aminokyselinu obsaženou v zeleném čaji, která je známá svými uklidňujícími energetickými účinky. Tato inovace odlišuje PurelyMin od ostatních a přináší výhody nad rámec běžného doplňku hořčíku.

Nízkou hladinu hořčíku můžete mít, pokud:

 • Vaše strava je založena na zpracovaných potravinách a rafinovaných sacharidech. Možná budete potřebovat další doplňky stravy, i když se stravujete zdravě. Ani zelenina už není, co bývala - kvůli degradaci půdy není zelenina tak výživná jako kdysi.
 • Držíte restriktivní dietu. Vegani a vegetariáni nemusí získávat dostatek hořčíku z potravy, což vede k jeho nedostatku. Příjem hořčíku mohou snižovat i fytáty z některých druhů zeleniny.
 • A je tu ještě jeden problém. Hořčík je známý tím, že se notoricky špatně vstřebává. Pokud jste optimisté, můžete doufat v 80% vstřebatelnost, a pokud jste pesimisté, můžete doufat pouze v 24% vstřebatelnost.

Když si děláte přehled o tom, jaký typ hořčíku je pro vás nejlepší, hledejte takový, který vám zajistí slušné vstřebávání. To je ten, který vám zároveň poskytne maximální zdravotní přínosy.

Výzkum zjistil, že glycinát hořečnatý je jednou z nejlépe vstřebatelných forem spolu s citrátem, chloridem, laktátem a aspartátem. [4]

Je také důležité si uvědomit, že zinek a vápník mohou snižovat vstřebatelnost hořčíku[6], proto dávejte pozor, s čím ho užíváte.

Hořčík a jeho důležitost

Hořčík je základním prvkem nesčetných tělesných funkcí, ovlivňuje například zdraví srdce, kvalitu spánku, regulaci nálady a reakci na stres. Některé vědecké důkazy naznačují, že strava s dostatečným množstvím hořčíku může snižovat riziko vysokého krevního tlaku (hypertenze), což je stav spojený s mnoha faktory.

 

Kromě toho na něm závisí i správná funkce našich svalů a nervů. Jako kofaktor ve více než 300 enzymatických tělesných reakcích je tento silný elektrolyt zásadní pro udržení celkové tělesné pohody a špičkové výkonnosti.

 

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv 10. ledna 2022 rozhodl, že povolí kvalifikované zdravotní tvrzení pro hořčík. Tvrzení však musí obsahovat slova "nekonzistentní" a "neprůkazné". Rozhodnutí bylo reakcí na žádost o zdravotní tvrzení podanou jménem společnosti The Center for Magnesium Education and Research, LLC ze dne 4. října 2016.

 

Zdravotní tvrzení charakterizuje vztah mezi látkou a nemocí nebo zdravotním stavem. Po přezkoumání petice a dalších důkazů úřad FDA rozhodl, že vědecké důkazy podporují kvalifikované zdravotní tvrzení o vztahu mezi hořčíkem a sníženým rizikem vysokého krevního tlaku v běžných potravinách a doplňcích stravy. Úřad FDA schválil následující tvrzení:

 • "Nekonzistentní a nepřesvědčivé vědecké důkazy naznačují, že strava s dostatečným množstvím hořčíku může snížit riziko vysokého krevního tlaku (hypertenze), což je stav spojený s mnoha faktory."
 • "Konzumace stravy s dostatečným množstvím hořčíku může snížit riziko vysokého krevního tlaku (hypertenze). Úřad FDA však dospěl k závěru, že důkazy jsou rozporuplné a neprůkazné."
 • "Některé vědecké důkazy naznačují, že strava s dostatečným množstvím hořčíku může snížit riziko vysokého krevního tlaku (hypertenze), což je stav spojený s mnoha faktory. Úřad FDA dospěl k závěru, že vědecké důkazy podporující toto tvrzení jsou rozporuplné a nepřesvědčivé.
 • Vědecké závěry bylo podle FDA možné vyvodit z 38 intervenčních studií, které hodnotily vztah mezi příjmem hořčíku nebo rizikem hypertenze. Závěry nebylo možné vyvodit ze 43 observačních studií.
 • Podle Centra pro vzdělávání a výzkum v oblasti hořčíku (The Center for Magnesium Education and Research) mají vysoký obsah hořčíku kakao a hořká čokoláda, ořechy kešu a mandle, mořské plody typu krevety a krabi, zelenina, jako jsou sójové boby a špenát, obiloviny, jako je celozrnný ječmen a celozrnné pečivo, a ovoce, jako jsou sušené fíky a datle.

Zvyšte svou odolnost s PurelyMin - každá dávka 3 kapslí přináší 279 mg elementárního hořčíku spolu se 414 mg L-Theaninu!

Klíčové výhody

 • Více elementárního hořčíku v 1 dávce než komerční značky.
 • Zahrnuje 3 nejlepší typy hořčíku.
 • Více L-theaninu v jedné dávce než komerční značky.
 • 100% prospěšné a účinné složky - žádný balast/ odpad.

Užívání

Užívejte tři tobolky hodinu před spaním nebo podle potřeby během dne.

Složení

1 dávka = 3 kapsle, obsahuje 279 mg elementárního hořčíku a 414 mg L-Theaninu. Kapsle je z celulózy.

 

1. Patentovaný Magtein® Magnesium L-Threonate 1000 mg - speciálně navržený pro podporu zdraví mozku. 

 

Speciální forma hořčíku použitá v Magtein® L-Treonát hořčíku* - byla klinicky testována a bylo prokázáno, že prostupuje hematoencefalickou bariérou, což posiluje receptory podílející se na podpoře zdravé krátkodobé a dlouhodobé paměti a zlepšuje schopnosti učení.

*Studie: Přípravek na bázi Magteinu®, L-treonátu hořečnatého, zlepšuje kognitivní funkce mozku u zdravých dospělých Číňanů 

 

2. Glycinát hořečnatý 414 mg - je hořčík vázaný na aminokyselinu glycin. Právě glycin zlepšuje rozpustnost, a tím i biologickou dostupnost této sloučeniny. Glycinát hořečnatý je vhodný pro osoby trpící nedostatkem hořčíku, protože je vysoce vstřebatelný a stravitelný. Zlepšuje také kvalitu spánku a používá se při léčbě metabolických poruch. [2]

 

3. Taurát hořečnatý 414 mg - je skvělý pro lidi, kteří chtějí zlepšit zdraví svého srdce a zvýšit svou energetickou hladinu. Taurát hořečnatý má jako "nosnou" molekulu taurin. Taurin je aminokyselina, která stabilizuje hořčík v doplňcích stravy, ale má celou řadu samostatných výhod. Aminokyselinu taurin využívá tělo pro vývoj buněk a zároveň pomáhá hořčíku cestovat do buněk a z buněk ven.

 

Využívá se také k tvorbě žluči, která působí jako silný detoxikační prostředek. Žluč pomáhá detoxikovat játra, snižovat hladinu cholesterolu a podporuje trávení tuků. Kromě toho se taurin podílí na metabolismu vápníku a udržuje mozkové buňky v provozuschopném stavu. Reguluje funkci vzrušivosti mozku v thalamu aktivací neurotransmiteru GABA. [3]

 

4. L-teanine 414 mg - je přírodní aminokyselina, která se běžně vyskytuje v čajových lístcích a některých druzích hub. Je známá pro svůj potenciál podporovat relaxaci, aniž by způsobovala ospalost, a mnozí ji používají k orientaci a zvládání stresu a úzkosti každodenního života.

 

L-theanin působí jako neurotransmiter, zvyšuje hladinu kyseliny gama-aminomáselné (GABA) a podporuje podporu stresu.

Jak hořčík a L-teanin působí v těle

Příznivé účinky hořčíku i L-theaninu na stres a spánek mohou pramenit z jejich interakce s neurotransmiterovými systémy. Hořčík jako přirozený antagonista N-methyl-D-aspartátu (NMDA) a agonista GABA může přispívat ke snižování neuronální excitability a podpoře relaxace. Naopak L-theanin může zvyšovat hladinu GABA, serotoninu a dopaminu - neurotransmiterů, které mají zásadní význam pro regulaci nálady.

 

Výzkum naznačil, že při kombinaci hořčíku a L-Theaninu by mohly posílit účinek L-Theaninu na spánek. Toho je dosaženo regulací hladin neurotransmiterů a modulací elektrické aktivity mozku. V důsledku toho může tato kombinace nabídnout účinné řešení pro ty, kteří se potýkají se stresem a narušeným spánkovým režimem.

Nejlepší čas pro užívání hořčíku a L-theaninu

Optimální načasování užívání hořčíku a L-theaninu může ovlivnit jejich požadované účinky. Výzkum naznačuje, že konzumace těchto doplňků blíže k době spánku může posílit jejich funkce podporující spánek. Konkrétně bylo ověřeno, že zlepšují nástup a trvání spánku.

 

Vlastnosti hořčíku vyvolávají uvolnění ve svalech a nervovém systému. Současně L-theanin podporuje zklidnění, aniž by vyvolával sedativní stavy. Tyto vlastnosti potenciálně přispívají ke zlepšení kvality spánku.

Zdroj informací: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9017334/

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Obsah: 90 ks
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Biohacking, Cruelty Free, Doplněk stravy, Kapsle, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv, Bez gmo, Bez pesticidů
Výrobce: North American Herb & Spice, PO Box 4885 Buffalo Grove, IL. 60089 Tel: 800-243-5242, https://www.northamericanherbandspice.com/
Země původu: Ilinois, USA
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Low Carb-Keto-Těhotné-Kojící

Co je to Purely-E

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

North American Herb and Spice je předním světovým producentem vysoce kvalitních přírodních doplňků výživy již od 90. let minulého století. Jejich stěžejním produktem je oreganový olej P73. NAHS je v tomto směru průkopníkem a stojí za používání divokého oreganového oleje jako alternativě k nadužívání antibiotik.

Hlavním pilířem značky North American Herb and Spice je filozofie, že výživa z raw celistvých potravin je klíčem k udržení optimálního zdraví. Tuto značku založila Judy Kay Gray, MS, aby vyvíjela jedinečné produkty z přírodně silných ingrediencí. North American Herb and Spice pro výrobu svých produktů získává to nejlepší ovoce, bylinky a koření na světě, od vzdálených hor Středomoří až po údolí amazonského deštného pralesa. Základem jejich výrobků je ručně sbírané divoké koření. Konečným výsledkem jsou nejčistší a nejsilnější extrakty, vyrobené z nejlepších surovin bez pesticidů, chemikálií a rozpouštědel.

Ve všech NAHS doplňcích stravy je zachycena síla přírody. Dostane se vám jí na maximum: plnospektrální a plnohodnotné potraviny s genetickým otiskem, který poskytuje pouze příroda. Na základě rozsáhlého výzkumu jsou pak tyto složky zkombinovány tak, aby vytvořily synergii a účinnost, kterou potřebujete pro optimální zdraví.

Zakladatelka a majitelka, paní Judy Gray, dosáhla magisterského titulu v oboru vědy a výživy. Je mistryní receptury a silnou zastánkyní tradičních, udržitelných postupů. Společnost North American Herb and Spice založila proto, aby všem poskytla bezprecedentní přístup ke skutečně přírodním prostředkům z divokých rostlin.

Produkty podložené vědeckými výzkumy

Ve společnosti NAHS provedli řadu průkopnických studií o potentních účincích a síle divokého oreganového oleje P73. Tyto studie vedly k obnovení zájmu o antiseptické schopnosti divokého oreganového oleje jako přírodní alternativě k antibiotikům.

Suroviny z té nejčistší přírody

NAHS spolupracuje s obyčejnými lidmi, kteří potřebné ingredience ručně sbírají v odlehlých koutech divoké a nenarušené přírody, ať už z vysokých středomořských hor, peruánské Amazonie, dalekého severu divoké Kanady, odlehlých sibiřských lesů či dalších míst. Díky této spolupráci NAHS získává nejen ty nejčistší a nejpotentnější složky, ale také podporuje přírodní vesnice a komunitní infrastrukturu. Domorodé komunity dary, stavbou škol a otevíráním studní a také zasíláním jejich vysoce účinných přírodních doplňků stravy pro ty, kteří to potřebují.