Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Hořčík Tri-Magnesium dicitrát v 15% koncentraci - 120 kapslí

549 Kč / ks 5 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Hořčík v rostlinných kapslích ve vysoce vstřebatelné a biologicky dostupné dicitrátové formě.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit

100 % hořčík ve formě vysoce účinného tri-magnesium dicitrátu od Woldohealth se vyznačuje maximální biologickou dostupností a skvělou vstřebatelností pro lidské tělo.

V jedné denní dávce (4 kapsle) získáte 300 mg elementárního hořčíku, což odpovídá jeho doporučené denní dávce. Každá kapsle obsahuje 500 mg čistého tri-dicitrátu hořčíku. Tato dicitrátová forma má dvojnásobné množství hořčíku, přibližně 15 %, oproti konvenčnímu citrátu, který běžně obsahuje pouze kolem 8 %. 

Hořčík je považován za jeden z nejdůležitějších minerálů pro naše tělo. Hraje roli ve více než 300 biochemických reakcích. Nejčastěji se vyskytuje v kostech jako součást enzymů, které pomáhají rozkládat potraviny.

Také se podílí na syntéze základních molekul, jako jsou DNA, RNA a proteiny. Je součástí konstrukčního základu v kostech, buněčných membránách a chromozomech. Působí proti únavě, podporuje zdravý metabolismus, normální funkci svalů, přispívá ke správné nervové funkci a hraje klíčovou roli ve vstřebávání vápníku. 

Naše tělo spotřebovává nejvíce hořčíku při stresu nebo fyzické zátěži, proto je jeho dostatečný přísun životně důležitý. Lidské tělo dokáže nejlépe vstřebat hořčík ve spojení s organickými kyselinami, citráty.

Ve farmaceutickém průmyslu je používáno přibližně 12 organických sloučenin (síran, oratát, malát etc.), ale tyto formy obsahují pouze cca 7 % hořčíku a vyskytují se v kyselém prostředí. Forma trimagnesia dicitrátu, má oproti nim dvojnásobné množství, cca 15 %. 

Proč koupit

Více než třetina české populace trpí nedostatkem hořčíku, z důvodu snižování jeho obsahu v potravinách. Je to především z důvodu intenzivního zemědělství a nedostatku hořčíku v půdě.

Studie uvádí, že lidské tělo dokáže vstřebat pouze 30 % hořčíku obsaženého v potravinách. Vliv má také složení potravin, které může omezit vstřebávání hořčíku ze stravy, jako jsou potraviny s vysokým obsahem vápníku, nedostatečný příjem vitamínu B nebo zvýšený příjem tuků a sacharidů.

Nedostatek hořčíku se projevuje zvýšenou únavou, slabostí, bolestí hlavy nebo nechutenstvím. V případě deficitu hořčíku v delším časovém horizontu, se může dostavit zhoršení kvality vlasů, nehtů, brnění končetin a nepříjemných svalových křečí, neboť svaly nejsou schopné relaxovat bez přítomnosti hořčíku.

V případě nedostatku hořčíku, je třeba jej doplnit co nejrychleji pro zabránění rozvoje dalších potíží. Hořčík v potravinách se nejvíce vyskytuje v listové zelenině, luštěninách, semínkách, hořké čokoládě, rybách a masu.

V případě, že není přísun hořčíku v podobě stravy dostatečný, je vhodné jej pravidelně suplementovat. Woldohealth magnesium obsahuje hořčík ve vysoké koncentraci - 15 %, šetrné k žaludku a lépe vstřebatelný než v jiných formách.  

Benefity hořčíku

  • zmírňuje pocit únavy a vyčerpání
  • přispívá ke správné činnosti svalů
  • udržuje správný stav zubu a kostí
  • přispívá k elektrolytické rovnováze
  • podílí se na procesu syntézy bílkovin a dělení buněk
  • přispívá ke správné činnosti nervové soustavy
  • snižuje podrážděnost a nervozitu
  • podporuje správný účinek inzulinu
  • zabraňuje vzniku ledvinových kamenů 
  • chrání organismus před přebytečným vápníkem

Balení obsahuje 120 kapslí, které vám zajistí optimální denní dávku hořčíku po dobu přibližně 1 měsíce. Kapsle jsou rostlinného původu (veganské kapsle), jsou v porovnání se želatinovými lépe vstřebatelné a méně zatěžují žaludek.

Suplement je v balení z jantarového skla, které slouží k ochraně před slunečním zářením a zajišťuje jeho optimální trvanlivost. Obsahuje pouze přírodní látky bez aditiv, stearátu hořečnatého, barviv, sladidel, aromat, stabilizátorů, laktózy, lepku a GMO. Je vhodný pro vegany, vegetariány i alergiky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a antioxidanty
Výrobce: WoldoHealth s.r.o.
Země původu: Německo
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan

BENEFITS OF MAGNESIUM OIL

DAVID FREJ - MAGNÉZIUM JE VELMI DŮLEŽITÝ MINERÁL V TĚLE

DAVID FREJ - PŘEDNÁŠKA O TOM, JAK NEMÍT V TĚLE ZÁNĚT

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HS Avatar autora | 25.8.2023
Spokojena

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Woldohealth je českou dceřinou společností německé firmy GmbH, kterou založil Martin Walter v Hamburku. Společnost nabízí široké portfolio produktů - čisticí prostředky, drogerii, vysoce kvalitní doplňky stravy a kosmetiku, ale i pánské a dámské oblečení. Jejich produkty jsou opravdu zárukou vyhlášené německé kvality - podléhají neustálým kontrolám a přísnému testování.

WOLDOHEALTH baner