Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Repelent proti komárům - Bug-X účinný 3 hodiny, přírodní na bázi silic z divokých bylin - 120 ml

849 Kč / ks 7 075 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Jedná se o vysoce účinný skutečně přírodní sprej na ochranu těla před vším, co kouše, štípe a bodá. Propracované složení zajistí, že vaše letní večery budou tráveny bez zbytečného svědění a škrábání.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Populární americká značka, North American Herb & Spice vyvinula 100% přírodní repelentní sprej, který se svou účinností zcela vyrovná tomu chemickému, který většinou obsahuje látku DEET.

Herbal Bug-X vás ochrání před veškerým kousajícím a štípajícím hmyzem, včetně klíšťat.

Výhody ve zkratce

 • Velmi účinný a dlouhotrvající repelentní sprej proti komárům, černým muškám, blechám, mravencům.
 • Jedna aplikace vás ochrání až 3 hodiny anebo i déle. Lze používat opakovaně.
 • Vhodný pro děti od 2 let, těhotné ženy i zvířata.
 • Bez alkoholu, konzervantů a chemických přísad jako DEET, ale se stejně silným účinkem.
 • Micelizovaná směs s obsahem: divokého oregana, bobkového listu, levandule, bazalky, hřebíčku a lemongrass.

Proč koupit?

Tak za prvé, ta nádherná vůně, která se bude kolem vás šířit, když se tímto sprejem kdekoliv postříkáte, je okouzlující a za druhé, sezení na zahrádce už nebude narušováno bodáním mušek, komárů a jiného hmyzu, který štípe.

 

Jedete na dovolenou do tropických krajů nebo k vodě a potřebujete opravdu účinný, ale nechemický, repelent, který vás ochrání proti potencionálně infikovaným štípancům, nezabere moc místa a lze jej stříkat na odhalenou kůži? Chcete, aby váš pejsek nebo kočička nedostali blechy?

 

Herbal Bug-X™ je patentovaný repelent, který funguje dokonale, a to díky super efektivní formulaci na bázi medicinálních éterických olejů, které se získávají z květů divokého oregana, bobkového listu, levandule, bazalky, hřebíčku a silice citronové trávy. Veškeré použité silice pochází z divoce rostoucích bylin v odlehlých oblastech a proto je cena o něco vyšší než konkurenční výrobky.

 

Vědecké studie dále prokázaly, že přírodní ochranu před hmyzem zajišťují právě éterické oleje obsažené v květech a listech rostlin. Protože aroma je v botanické říši určitou formou komunikace, a každá rostlina obsahuje stovky chemických látek, dá se říci, že každý rostlinný druh tzv. vysílá do okolí specifické zprávy.

 

Přitahující aroma láká např. opylující hmyz a odpuzující aroma odrazuje nechtěný hmyz. To, co dokáže odlákat hmyz od rostliny, je právě to, co funguje i v přírodním „lidském“ repelentu. Je dokázáno, že mezi nejmocnější přírodní repelenty patří silice bobkového listu a jalovce, společně se silicemi divokého oregana a hřebíčku.

 

Když už vás něco náhodou štípne, postříkejte si místo sprejem Herbal Bug-X, abyste předešli alergickým reakcím a nepříjemnému svědění.

Upozornění

 • Repelenty určené k aplikaci na pokožku se aplikují na nechráněné části těla, tj. ruce, nohy, krk, vlasy. 
 • Neaplikujte pod oblečení, na podrážděnou, spálenou nebo odřenou pokožku.
 • Repelenty se nenanášejí ani do okolí očí či úst.

Působení repelentů

 • Žádný repelent nevydrží aktivní po celý den.
 • Aplikaci repelentu je nutno opakovat dle osobní potřeby a v závislosti na prostředí.
 • Aktivitu repelentu snižuje teplota prostředí (např. teplota vyšší o 10 stupňů může snížit účinek repelentu až o 50%), pocení, koupání, déšť.
 • Spolehlivost a délka působení repelentu závisí na způsobu aplikace, rychlosti odpařování a absorpci kůže a zejména na zvolené koncentraci účinné látky.
 • Platí, že čím je látka koncentrovanější, tím déle bude repelent působit (nebude mít ale silnější repelentní účinek!).

Hlavní účinné složky

Aktivní látky:

Lemongrass olej - 2% - citronová tráva obsahuje přírodní látky, které mají insekticidní a repelentní vlastnosti. Citronella je jednou z hlavních účinných látek citronové trávy, která odpuzuje komáry. Jedná se o těkavý olej, který se běžně používá ve svíčkách, sprejích a pleťových vodách odpuzujících komáry. Citronová tráva obsahuje také další těkavé oleje, jako jsou geraniol, limonen a citral, které komáry odpuzují.

Hřebíčkový olej - 2% - ve studii zveřejněné v únoru v časopise Scientific Reports vědci prokázali, že eugenol (hl. komponent v silici hřebíčku) působí trvale a bezpečně proti komáru Aedes aegypti, který šíří viry způsobující horečku dengue, žlutou zimnici, chikungunya a ziku.

Inertní látky:

Filtrovaná voda - tvoří bázi micelizované směsi (ve vodě rozpustná, čímž se zvyšuje její vstřebatelnost).

Éterický olej divokého oregana - hlavními složkami oreganové silice jsou karvakrol a tymol. Ty mohou mít antimikrobiální vlastnosti. V laboratorní studii z roku 2019 karvakrol a thymol zabránily rozvoji různých kmenů bakterií Staphyloccus aureus (S. aureus) v mase a mléčných výrobcích, což naznačuje, že by mohly pomoci kontrolovat růst bakterií v potravinách. Oreganový olej se proto přidává do repelentu jako přírodní konzervant.

Éterický olej divokého bobkového listu - bobkové listy jsou účinným přírodním repelentem, který dokáže odpudit celou řadu druhů hmyzu, včetně: švábů, much, komárů, pavouků, mravenců, stříbrných rybek (hmyz, který miluje vlhká, špatně osvětlená a chladná místa - velmi často se proto nacházejí ve sklepech, skříních, pod umyvadlem nebo dokonce v koupelnách).

Éterický olej pravé levandule - z hlediska chemického složení je levandulová silice velmi složitá – skládá se z více než 150 látek. Účinnými látkami v levanduli jsou silice, třísloviny, antokyany, hořčiny a pryskyřice. Při vtírání do pokožky se olej velmi rychle vstřebává a v krvi jej lze zjistit již za 5 minut.  Je to samožřejmě výborný repelent proti hmyzu, všichni víme, že levanduli nemají rádi moli, ale i jiný hmyz, např. komáři. Levandule sama o sobě hmyz částečně odpuzuje, ale lépe funguje, pokud je v podobném poměru smíchána právě s citronovou trávou.

Éterický olej bazalky - její silice je účinná v obraně proti hmyzu. Esenciální olej z bazalky má insekticidní a repelentní vlastnosti, je účinný proti mouchám, komárům a jinému hmyzu. 

Blahodárné účinky Herbal Protec-X™

 • Napomáhá efektivně chránit před štípajícím a kousajícím hmyzem
 • Vhodné pro alergiky, děti, miminka, těhotné ženy i domácí mazlíčky
 • Účinný přírodní sprej proti tělesnému zápachu (ne anti-perspirant)

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních zakazuje označovat na výrobcích a místech, které výrobky prodávají (e-shop) zdravotní účinky produktu. Proto od 01.07.2013 nebude možné poskytovat tyto informace přímo u produktů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Repelenty
Země původu: Ilinois, USA
Výrobce: North American Herb & Spice, PO Box 4885 Buffalo Grove, IL. 60089 Tel: 800-243-5242, https://www.northamericanherbandspice.com/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

North American Herb and Spice je předním světovým producentem vysoce kvalitních přírodních doplňků výživy již od 90. let minulého století. Jejich stěžejním produktem je oreganový olej P73. NAHS je v tomto směru průkopníkem a stojí za používání divokého oreganového oleje jako alternativě k nadužívání antibiotik.

Hlavním pilířem značky North American Herb and Spice je filozofie, že výživa z raw celistvých potravin je klíčem k udržení optimálního zdraví. Tuto značku založila Judy Kay Gray, MS, aby vyvíjela jedinečné produkty z přírodně silných ingrediencí. North American Herb and Spice pro výrobu svých produktů získává to nejlepší ovoce, bylinky a koření na světě, od vzdálených hor Středomoří až po údolí amazonského deštného pralesa. Základem jejich výrobků je ručně sbírané divoké koření. Konečným výsledkem jsou nejčistší a nejsilnější extrakty, vyrobené z nejlepších surovin bez pesticidů, chemikálií a rozpouštědel.

Ve všech NAHS doplňcích stravy je zachycena síla přírody. Dostane se vám jí na maximum: plnospektrální a plnohodnotné potraviny s genetickým otiskem, který poskytuje pouze příroda. Na základě rozsáhlého výzkumu jsou pak tyto složky zkombinovány tak, aby vytvořily synergii a účinnost, kterou potřebujete pro optimální zdraví.

Zakladatelka a majitelka, paní Judy Gray, dosáhla magisterského titulu v oboru vědy a výživy. Je mistryní receptury a silnou zastánkyní tradičních, udržitelných postupů. Společnost North American Herb and Spice založila proto, aby všem poskytla bezprecedentní přístup ke skutečně přírodním prostředkům z divokých rostlin.

Produkty podložené vědeckými výzkumy

Ve společnosti NAHS provedli řadu průkopnických studií o potentních účincích a síle divokého oreganového oleje P73. Tyto studie vedly k obnovení zájmu o antiseptické schopnosti divokého oreganového oleje jako přírodní alternativě k antibiotikům.

Suroviny z té nejčistší přírody

NAHS spolupracuje s obyčejnými lidmi, kteří potřebné ingredience ručně sbírají v odlehlých koutech divoké a nenarušené přírody, ať už z vysokých středomořských hor, peruánské Amazonie, dalekého severu divoké Kanady, odlehlých sibiřských lesů či dalších míst. Díky této spolupráci NAHS získává nejen ty nejčistší a nejpotentnější složky, ale také podporuje přírodní vesnice a komunitní infrastrukturu. Domorodé komunity dary, stavbou škol a otevíráním studní a také zasíláním jejich vysoce účinných přírodních doplňků stravy pro ty, kteří to potřebují.