Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Multivitamín pro lepší imunitu - Xtend 23 základních vitaminů a minerálů - 60 tablet

1 009 Kč / ks 17 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Xtend, nejpokročilejší imunitní a výživový doplněk, je vynikajícím zdrojem mikro- a fytonutrientů (včetně 23 základních vitaminů a minerálů), stejně jako purifikovaných 1-3, 1-6 beta glukanů získávaných z pekařských kvasinek, a zároveň chrání a obnovuje tělesné buňky a tkáně.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Xtend od značky Zinzino obsahuje všech 23 základních vitamínů a minerálů, které jsou důležité pro správnou funkci našeho těla. Kromě toho je obohacený o purifikované 1-3, 1-6 beta-glukany, které podporují správnou činnost imunitních buněk. Abyste během dne získali stejné množství živin, museli byste sníst více než 3000 kalorií z těch nejvýživnějších a nejkvalitnějších potravin, čehož je v dnešní době opravdu těžké dosáhnout.

Obsažené složky mají více než 100 různých přínosů pro naše tělo, což potvrdil i EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) - tyto tvrzení (body 1 až 4) najdete v tabu SOUBORY, kde je pdf v českém jazyce, které si můžete stáhnout, vytisknout a přečíst.

Složky působí na každou buňku, orgán a tkáň v těle. Xtend se výborně doplňuje s rybím olejem BalanceOil a prebiotickou vlákninou ZinoBiotic. Kombinace těchto produktů zajišťuje komplexní podpůrný výživový program. Přípravek obsahuje veganský vitamín D a všechny obsažené složky jsou rostlinného původu.

Hlavní výhody

 • Užijte si více energie1
 • Zlepšete funkci svých kostí a kloubů2
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému3
 • Pochází z přírodních ingrediencí
 • Poskytuje komplexní program výživových faktorů potřebných k růstu a oprave tkání4
UŽIJTE SI VÍCE ENERGIE1

Vitamíny B (B1‒B12) a také řada minerálů v Xtendu, jako je měď, hořčík, jód a mangan, jsou předmětem zdravotních tvrzení, která uvádějí, že jsou důležité pro zdravý metabolismus poskytující energii.

ZLEPŠETE FUNKCI SVÝCH KOSTÍ A KLOUBŮ2

Xtend obsahuje několik vitamínů a minerálů se schválenými zdravotními tvrzeními, která se týkají kostí a svalů. Jsou to vitamín D, C, K a hořčík, mangan a zinek.

POSILTE SVŮJ IMUNITNÍ SYSTÉM3

Xtend obsahuje 1,3/1,6 beta-glukany. Bylo klinicky prokázáno, že tato živina pocházející z buněčných stěn vysoce vyčištěného, proprietárního kmene Bakerových kvasinek, zvyšuje imunitní systém*. Některé ze sloučenin (například kyselina listová, železo, b6, měď) také přispívají k tomuto rozhodujícímu přínosu pro naše zdraví. (*dokumentováno ve 13 klinických hodnoceních)

Kromě vitamínů a minerálů Xtend obsahuje také karotenoidy, xanthophyly a skupinu polyfenolů z ovoce, koření a zeleniny. Abyste získali stejné množství všech těchto živin z potravin, museli byste denně sníst více než 3 000 kalorií z těch nejvýživnějších potravin.

Všechny složky přípravku Xtend vykazují více než sto zdravotních přínosů potvrzených úřadem EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin). Ty ovlivňují každou buňku, orgán a tkáň4 v těle. Xtend je ideálním doplňkem BalanceOil a poskytuje kompletní program podpory živin.

Klíčové složky

 • Vitamíny z řady B (B1-B12) - z pohankových klíčků. Mají vliv na celou řadu tělesných pochodů. Ovlivňují chuť k jídlu, zrak, nervový systém i tvorbu červených krvinek.
 • Vitamín C - z aceroly. Je důležitý pro správnou činnost imunitního systému i stabilní energii a náladu. Je potřebný pro vstřebávání železa a normální stav dásní. Podporuje také tvorbu kolagenu a je nezbytný pro různé opravné procesy v těle.
 • Vitamín D - (cholekalciferol) pochází z výtažku ze speciálního, organicky pěstovaného lišejníku. Ten dokáže nashromáždit velká množství mikroživin, včetně vitaminu D3. Po extrakci je vitamín D3 smíchán s trochou kokosového oleje. Má vegan certifikát a samozřejmě neobsahuje žádné GMO. Vitamín D je naprosto esenciální mikroživina pro správnou funkci imunitního systému. Je důležitý také pro stabilní hladiny energie a nálady a také pro vstřebávání vápníku, a díky tomu podporuje i normální stav kostí a zubů.
 • Vitamín K - důležitý pro normální stav kostí a pro regulaci krevní srážlivosti.
 • Měď - mikroživina důležitá pro správnou činnost nervového systému, tvorbu kolagenu a normální krvetvorbu. Působí také protizánětlivě a podílí se na zmírňování křečí.
 • Hořčík - z mořské vody. Je důležitý pro více než 300 různých tělesných procesů. Je potřebný pro normální činnost nervové soustavy. Napomáhá fyzickému i psychickému uvolnění, podporuje hluboký spánek a odpočinek, působí proti křečím.
 • Jód - důležitý pro normální činnost štítné žlázy a metabolismus živin. Působí také pozitivně na nervovou soustavu, ovlivňuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů a zubů.
 • Selen - tzv. minerál krásy. Působí příznivě na kvalitu pokožky, vlasů i nehtů. Je důležitý pro normální činnost štítné žlázy a u mužů podporuje tvorbu spermií.
 • Koenzym Q10 - patří mezi silné antioxidanty, je důležitý pro stabilní hladinu energie a správnou činnost svalů a nervů.
 • Mangan - tento stopový prvek je potřebný pro správnou krvetvorbu, činnost nervové soustavy a svalovou činnost. Podporuje také vstřebávání vitamínu C.
 • Železo - nezbytné pro správnou krvetvorbu - podporuje přenos kyslíku mezi červenými krvinkami. Je taktéž důležité pro správnou činnost imunitního systému a přispívá k odstraňování únavy.
 • Zinek - jeden z esenciálních prvků pro správnou činnost imunitního systému. Působí protizánětlivě a urychluje hojení různých ranek, ale také ekzémů, akné a dalších kožních problémů.
 • 1-3, 1-6 beta-glukany - z pekařského droždí. Mají prokázané účinky na zkvalitnění funkce nervového systému.
 • Karotenoidy, xantofyly a polyfenoly - z ovoce, koření a zeleniny. Silné antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před oxidačním poškozením a předčasnému opotřebení a stárnutí.

Nutriční hodnoty

(obsah ve 4 tabletách)

thiamin
2,2 mg
(200 %)*
riboflavin
2,1 mg
(150 %)*
niacin
16 mg
(100 %)*
kyselina pantothenová
9 mg
(150 %)*
vitamín B6
2,8 mg
(200 %)*
biotin
150 μg
(300 %)*
kyselina listová
200 μg
(100 %)*
vitamín B12
6,75 μg
(270 %)*
vitamín C
80 mg
(100 %)*
vitamín D3
20 μg
(400 %)*
vitamín E
12 mg
(100 %)*
vitamín K1
25 μg
(113 %)**
vitamín K2
60 μg
 
hořčík
180 mg
 (50 %)
železo
4,2 mg
(30 %)*
zinek
10 mg
(100 %)*
jód
150 μg
(100 %)*
měď
1 mg
(100 %)*
mangan
2 mg
(100 %)*
selen
83 μg
(150 %)*
chrom
80 μg
(200 %)*
molybden
50 μg
(100 %)*
1,3 /1,6 beta-glukan (Wellmune™)
 
 200 mg
kurkumin
 
 100 mg
koenzym Q10
 
 15 mg
lutein
 
 6 mg
beta-karoten
 
 0,9 mg
zeaxanthin
 
 6 mg
rajčatový extrakt
 
 40 mg
- z toho lykopen
 
 4 mg
extrakt ze zeleného čaje
 
 40 mg
- z toho polyfenoly
 
 12 mg
olivový extrakt
 
 500 mg
- z toho oleuropein
 
 50 mg
- Hydroxytyrosol
 
 5 mg
extrakt z brokolice
 
 50 mg
extrakt z řas
 
 200 mg
– z toho florotaniny
 
 9 mg
– z toho polyfenoly
 
 3 mg
*% referenční hodnoty, směrnice 96/8/EC. **% referenční hodnoty pro vitamín K1 i K2

Složení

Objemová činidla (mikrokrystalická celulóza, betacyklodextrin, fosforečnan vápenatý), extrakt z listů oliv (Olea europaea)*, hořčík (hydroxid hořečnatý)*, extrakt z řas (Ascophyllum nodosum)*, směs 1-3, 1-6 beta glukanů z kvasinek (Saccharomyces cerevisiae)*, extrakt z kurkuminu (Curcuma longa)*, vitamin C (kyselina askorbová)*, protispékavá činidla (oxid křemičitý, fosforečnan vápenatý, hořečnaté soli mastných kyselin, polyvinylpyrrolidon), zinek (chelát bisglycinátu zinečnatého), extrakt z brokolice (Brassica oleracea), vitamin E (směs tokoferolů a tokotrienolů), extrakt z listů zeleného čaje (Camellia sinensis), extrakt z rajčat (Solanum lycopersicum), lutein a zeaxantin z extraktu květů aksamitníku vzpřímeného (Tagetes erecta), vitamin K2 (menachinon jako MK-7), železo (chelát bisglycinátu železnatého), vitamin B3 (niacinamid), selen (selenomethionin), koenzym Q10 (ubidekarenon), molybden (molybdenan sodný), mangan (chelát bisglycinátu manganatého), extrakt z mikrořas (Dunaliella salina), vitamin D3 (cholekalciferol), měď (bisglycinát měďnatý), vitamin B5 (kyselina pantothenová), vitamin B12 (kyanokobalamin), chrom (chlorid chromitý), vitamin B6 (pyridoxin hydrochlorid), vitamin B1 (thiamin hydrochlorid), vitamin B2 (riboflavin), vitamin K1 (fylochinon), kyselina listová ((6S)-5-methyltetrahydrofolová kyselina jako Quatrefolic), biotin.

*Země původu v EU a země původu mimo EU.

Dávkování

Pro dospělé a děti od 12 let. Berte při jídle. 2 - 4 tablety denně. Nepřekračujte denní dávku.

Skladování

Skladujte na suchém místě při pokojové teplotě nebo v lednici.

Upozornění

 • Doplňky stravy nenahrazují vyváženou a pestrou stravu.
 • Náhodné předávkování přípravkem obsahujícím železo je hlavní příčinou fatální otravy u dětí mladších 6 let.
 • Uchovávejte tento produkt mimo dosah dětí.
 • V případě náhodného předávkování volejte ihned lékaře nebo toxikologické středisko.
 • Před zahájením užívání přípravku Xtend těhotnými ženami a dětmi se poraďte s lékařem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a antioxidanty
Země původu: Norsko
Výrobce: Zinzino AB, Gothenburg, Sweden
Vhodné pro: Keto-Paleo-Raw-GMO Free-Bezlepková dieta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zinzino je norská firma, která je na trhu už od roku 2005. V roce 2012 Zinzino koupilo 6% podíl v norské firmě BioActive Foods AS a získalo výhradní právo k prodeji jejích výrobků a konceptů. To byl začátek nové éry a společnost Zinzino se začala zaměřovat na péči o zdraví a tělo. Zrodil se koncept Zinzino Balance. V roce 2014 Zinzino získal 85% podíl v norské společnosti Faun Pharma AS s plně vybavenou, moderní výrobnou a cennými zkušenostmi s vývojem zdravotních přípravků, potravinových doplňků a kosmetiky. Šlo o zbrusu nové zařízení, kde začalo Zinzino zkoumat, vyvíjet a vyrábět nové produkty – efektivně a velmi kvalitně. Ve stejném roce Zinzino odkoupilo BioActive Foods a stalo se jediným vlastníkem se 100% podílem. Obchod umožnil lépe řídit rozvoj a růst konceptu Zinzino Balance.

Zinzino ve své třídě poskytuje nejlepší, nejmodernější a na míru vyráběné výživové doplňky a také produkty pro péči o pleť. Název značky vznikl během brainstormingu při zakládání firmy. Zakladatelům se líbilo, že slovo “Zinzino” zatím nenese žádný význam, takže mu ho může dodat samotná firma. Specializují se především na doplňky stravy s omega-3 (EPA a DHA) mastnými kyselinami. Vycházejí z poznatků nové vědecké disciplíny - farmakonutriční výživy, která na rozdíl od současného způsobu řešení zdravotních problémů pouze nepotlačuje příznaky, ale snaží se podpořit přirozené ochranné, obranné a regenerační procesy těla. Za jejich produkty stojí tým vědeckých odborníků a výsledky podložené testy. V tom je ostatně tato značka unikátní - před samotným užíváním doplňků si můžete udělat tzv. Balance test, díky kterému zjistíte, jaký máte v buňkách poměr omega-3 a omega-6.

Proč je vyvážený poměr omega-3 a omega-6 tak důležitý?

Omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem je souhrnné označení pro skupinu polynenasycených mastných kyselin (EPA, DHA). Omega-3 mastné kyseliny si lidské tělo nedokáže vyrobit samo, a proto je musíme dodávat jako součást stravy. Doplnit esenciální omega 3 (EPA, DHA) do správného poměru - omega 6 : omega 3 (3:1), je však v dnešní době takřka nemožné kvůli nedostatečnému příjmu čerstvých tučných ryb a vzhledem ke stále se zvyšující konzumaci průmyslově zpracovaných potravin. Z toho důvodu se 95% Evropanů nepodaří dostat jen s pomocí stravy na poměr omega3 a omega6 3:1. Pro vyvážení této nerovnováhy je vhodné Omega 3 suplementovat.

Nerovnováha omega 6 a omega 3 ovlivňuje tělo i mysl. Jejich vyvážený poměr je důležitý pro řady tělesných procesů a funkcí. Od činnosti mozku přes funkci svalů, ochranu před oxidačním stresem a až po normální krevní tlak a spoustu dalšího. Omega 3 sice získáváme z ryb, ale bohužel ne z těch, které koupíte v obchodě. Ryby samotné získávají Omega 3 z konzumace mořských řas a většina ryb na trhu, například lososů, pochází z uzavřených farmových chovů, kde dostávají krmné směsi. Z toho důvodu tedy v těle žádné Omega 3 nemají. 

Složení té nejvyšší kvality

Zinzino produkty jsou založené na směsi rybího oleje (z celých, nezpracovaných, především volně žijících krátkověkých druhů drobných ryb, jako jsou ančovičky a sardinky), bohatého na omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) a extra panenského olivového oleje ze speciální španělské odrůdy Picual, jež je vysoce bohatá na polyfenoly a další prospěšné látky. Z jejich produktů si však vyberou i vegani - v nabídce najdete i BalanceOil+ z olivového oleje a mořských řas.

Průmysl, který vyrábí potravinové doplňky s Omega 3 chrání tyto mastné kyseliny umělým přidáním vitamínu E, jakožto konzervantu. Bylo však prokázáno, že vitamín E nezabraňuje dostatečně při vstřebávání oxidaci Omega 3 mastných kyselin, ale může se stát za určitých okolností pro-oxidantem, čímž se tyto doplňky stávají nefunkčními nebo dokonce můžou organismu škodit! Proto doporučujeme, aby si každý konzument potravinových doplňků Omega 3 ověřil jejich účinnost BalanceTestem. Pokud test prokáže nedostatek Omega 3 mastných kyselin v buněčných membránách, je na zvážení každého, zda má smysl takový nefunkční doplněk stravy konzumovat.

Kdo za Zinzino stojí?

Vývoj a produkci svých výrobků opírá Zinzino o znalosti a zkušenosti vědecké rady složené z největších odborníků v oblasti výživy a péče o zdraví.

Mezi tyto odborníky patří:

Dr. Paul Clayton - průkopník v oblasti působení farmakologických účinků potravin a rostlinných přísad na naše zdraví a fyzickou výkonnost. Má titul Ph.D. v oboru neurofarmakologie, který získal na Edinburské univerzitě. Působil jako předseda Fóra zdravé výživy při Královské společnosti pro medicínu a aktuálně pracuje v Ústavu pro výživu, mozek a chování na Oxfordské univerzitě. Tato instituce zkoumá vliv potravin, výživy a stravy v na funkci mozku a chování.

Dr. Angela M. Rizzo - profesorka biochemie na Milánské univerzitě. Odbornice na biochemii lipidů.

Mr. Ola Eide - zakladatel a spoluzakladatel řady společností, mimo jiné BioActive Foods AS. Několik let působil v různých mezinárodních představenstvech a pracoval jako Director of Innovation v Mills DA či R&D Director v norských mlékárnách Tine.