NENECHTE SI UJÍT VÝPRODEJ BEAN-TO-BAR ČOKOLÁD Z BELGIE, VELKÉ BRITÁNIE A MADAGASKARU V KATEGORII VÝPRODEJ - CENY OD 79 Kč.

Směs pěti přírodních vláknin (prebiotika) na podporu trávení - Zinobiotic

939 Kč 5,22 Kč / 1 g
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Směs pěti přírodních vláknin, které podporují růst probiotických bakterií a normální funkci střev. Zmírňuje nadýmání a přispívá k normální hladině cholesterolu v krvi.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

ZinoBiotic od značky Zinzino je unikátní směs 5 přírodních zdrojů vlákniny. Podobné typy přípravků obsahují většinou pouze jeden nebo dva druhy vlákniny, což není pro naši každodenní potřebu dostatečné. Díky tomuto unikátnímu složení má ZinoBiotic přínos pro funkci celého tlustého střeva.

ZinoBiotic metabolizuje v tlustém střevě a je zaměřena na podporu hned jeho několika funkcí. Podporuje růst střevní mikroflóry, čistí střeva a díky tomu zlepšuje i detoxikační procesy. Vláknina přispívá k normální hladině cholesterolu v krvi a také zpomaluje vstřebávání cukru do krve. Díky tomu pomáhá zajistit také stabilnější hladiny energie v průběhu dne. Prodlužuje také pocit sytosti a přispívá k pravidelnému vyprazdňování.

Hlavní výhody

  • Potravinová vlákninová směs1
  • Zdravá střeva
  • Vyvážený cholesterol3
  • Snížení hladiny cukru v krvi po jídle2
  • Zdravé funkce střev a pravidelnost 4
  • Vyvážený mikrobiom
  • Čištění střev5 

POTRAVINOVÁ VLÁKNINA

Ostatní produkty obvykle obsahují pouze jednu nebo dvě vlákniny, což pro vaši každodenní potřebu nestačí. ZinoBiotic obsahuje významné množství pěti rozpustných potravinových vláknin1. Tento přístup zajišťuje přínos pro celé tlusté střevo. Škrob odolný vůči trávení, inulin, beta glukan z ovsa, fruktooligosacharidu (FOS) a slupky psyllium jsou fermentovány v tlustém střevě a zaměřeny na několik funkcí střev, například rezistentní škrob přispěje ke snížení jinak normálního vzestupu krevního cukru po jídle2.

ZDRAVÁ STŘEVA

Vlákniny v ZinoBiotic stimulují růst prospěšných bakterií v tlustém střevě. V lidském tlustém střevě je více než 100 bilionů bakterií a zatímco některé jsou pro naše zdraví prospěšné, jiné jsou méně žádoucí. Prospěšné bakterie používají jako palivo potravinové vlákniny, což jim umožňuje vyrůst a vytlačit méně žádané bakterie. Prospěšné bakterie přispívají k mnoha důležitým tělesným funkcím, jako je rozvoj našeho imunitního systému. Jsou také spojeny s lepší náladou, vytrvalostí a zdravím obecně. Zdravé střevo je nezbytné pro zdravé tělo.
Vláknina v produktu ZinoBiotic také přispívá k pocitu sytosti v žaludku (což může pomoci s kontrolou chuti k jídlu), ale zároveň snižují nadýmání zlepšením pravidelnosti4. Na krátkou dobu může dojít k přizpůsobení, během níž vláknina začne zvyšovat bakteriální populaci. Jedná se však o zanedbatelný a přechodný proces vedoucí k lepšímu zdraví.

NORMÁLNÍ HLADINY CHOLESTEROLŮ

Jedním z pěti druhů vlákniny je beta-glukan z ovsa. To má vědecky schválenou funkci při udržování normálního krevního cholesterolu2.

KTERÉ VLÁKNINY?

ZinoBiotic je koncentrovaná směs 5 druhů potravinové vlákniny: škrob odolný vůči trávení z celých zrn, inulin z kořene čekanky, beta-glukan z ovsa a fruktooligosacharid (FOS) také z kořene čekanky a slupky psyllium. Do LeanShake jsme přidali přesně stejné druhy potravinové vlákniny, čímž vám poskytujeme dva různé způsoby, jak do vaší stravy dostat zdravou vlákninu2. Kombinace Leanshake a ZinoBiotic přináší rovněž výborný účinek.

5 DRUHŮ VLÁKNINY

Škrob - je odolný vůči trávení, přispívá ke zpomalení vstřebávání krevního cukru.
Inulin - z kořene čekanky. Jedná se o polysacharid, který zároveň funguje i jako druh nízkokalorické rozpustné vlákniny. Ve střevech působí jako prebiotikum, tedy potrava pro prospěšné probiotické bakterie.
Beta glukan - z ovsa. Má vědecky potvrzené účinky při udržování normálního krevního cholesterolu.
Fruktooligosacharidy (FOS) - z kořene čekanky. Fungují jako prebiotikum, krmivo pro prospěšné střevní bakterie. Ty tyto složité sacharidy zpracovávají a štěpí na jednoduché mastné kyseliny. Při tomto procesu zároveň vytvářejí ve střevech kyselé prostředí, které je nepříznivé pro řadu nežádoucích bakterií, které v případě přemnožení způsobují průjmy a záněty.
Slupky psyllia - prášek ze slupek indického jitrocele. Má schopnost na sebe vázat vodu a při kontaktu s ní zvětší objem a vytvoří gelovou konzistenci, která usnadňuje průchod stolici. Díky tomu pomáhá odstraňovat zácpu, čistí střevo a navozuje také déletrvající pocit sytosti po jídle.
Více informací o produktu v českém jazyce a také schválená tvrzení úřadem EFSA (body 1, 2, 3, 4, 5) najdete v tabu SOUBORY, kde si stáhnete pdf dokument, který lze vytisknout.

NUTRIČNÍ HODNOTA

Množství na porci 
1 lžička, 6 g
odolný škrob 
  2,4 g
beta-glukan z ovsa 
0,8 g
inulin 
0,7 g
fruktooligosacharidy 
0,3 g

SLOŽENÍ

Odolný škrob (z celých zrn), beta-glukan z ovsa, inulin, fruktooligosacharidy, prášek ze slupky psyllium, objemové činidlo (xanthanová guma E415), protispékavé činidlo (tricalcium fosfát E341).

DOPORUČENÉ DENNÍ DÁVKOVÁNÍ

Smíchejte 6 g (1 lžičku) prášku s 50-100 ml vody v šejkru nebo smíchejte s nápojem dle vašeho výběru (např. vodou nebo džusem, taktéž v šejkru). Lze užívat 1-2x denně podle vašich potřeb. Při konzumaci potravinové vlákniny důrazně doporučujeme pít hodně tekutin. Voda zabraňuje přílišnému tvrdnutí stolice.

SKLADOVÁNÍ

Skladujte produkt v suchu a chladu s nasazeným víčkem.

UPOZORNĚNÍ

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplňky stravy nenahrazují pestrou stravu. Těhotné ženy a děti mladší než 1 rok by se před použitím měly poradit s lékařem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Synbiotika, probiotika, prebiotika
Země původu: Norsko
Výrobce: Zinzino AB, Gothenburg, Sweden
Vhodné pro: Vegan-Vhodné pro kojící-Vhodné pro těhotné-Vhodné pro děti
Položka byla vyprodána…

The Science behind Zinzino’s ZinoBiotic+

Zinzino BalanceOil Immune Boosting Smoothie

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MK Avatar autora | 22.6.2022
Funguje opravdu podle popisku. Výborná je neutrální chuť díky níž zvládne užívání opravdu každý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zinzino je norská firma, která je na trhu už od roku 2005. V roce 2012 Zinzino koupilo 6% podíl v norské firmě BioActive Foods AS a získalo výhradní právo k prodeji jejích výrobků a konceptů. To byl začátek nové éry a společnost Zinzino se začala zaměřovat na péči o zdraví a tělo. Zrodil se koncept Zinzino Balance. V roce 2014 Zinzino získal 85% podíl v norské společnosti Faun Pharma AS s plně vybavenou, moderní výrobnou a cennými zkušenostmi s vývojem zdravotních přípravků, potravinových doplňků a kosmetiky. Šlo o zbrusu nové zařízení, kde začalo Zinzino zkoumat, vyvíjet a vyrábět nové produkty – efektivně a velmi kvalitně. Ve stejném roce Zinzino odkoupilo BioActive Foods a stalo se jediným vlastníkem se 100% podílem. Obchod umožnil lépe řídit rozvoj a růst konceptu Zinzino Balance.

Zinzino ve své třídě poskytuje nejlepší, nejmodernější a na míru vyráběné výživové doplňky a také produkty pro péči o pleť. Název značky vznikl během brainstormingu při zakládání firmy. Zakladatelům se líbilo, že slovo “Zinzino” zatím nenese žádný význam, takže mu ho může dodat samotná firma. Specializují se především na doplňky stravy s omega-3 (EPA a DHA) mastnými kyselinami. Vycházejí z poznatků nové vědecké disciplíny - farmakonutriční výživy, která na rozdíl od současného způsobu řešení zdravotních problémů pouze nepotlačuje příznaky, ale snaží se podpořit přirozené ochranné, obranné a regenerační procesy těla. Za jejich produkty stojí tým vědeckých odborníků a výsledky podložené testy. V tom je ostatně tato značka unikátní - před samotným užíváním doplňků si můžete udělat tzv. Balance test, díky kterému zjistíte, jaký máte v buňkách poměr omega-3 a omega-6.

Proč je vyvážený poměr omega-3 a omega-6 tak důležitý?

Omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem je souhrnné označení pro skupinu polynenasycených mastných kyselin (EPA, DHA). Omega-3 mastné kyseliny si lidské tělo nedokáže vyrobit samo, a proto je musíme dodávat jako součást stravy. Doplnit esenciální omega 3 (EPA, DHA) do správného poměru - omega 6 : omega 3 (3:1), je však v dnešní době takřka nemožné kvůli nedostatečnému příjmu čerstvých tučných ryb a vzhledem ke stále se zvyšující konzumaci průmyslově zpracovaných potravin. Z toho důvodu se 95% Evropanů nepodaří dostat jen s pomocí stravy na poměr omega3 a omega6 3:1. Pro vyvážení této nerovnováhy je vhodné Omega 3 suplementovat.

Nerovnováha omega 6 a omega 3 ovlivňuje tělo i mysl. Jejich vyvážený poměr je důležitý pro řady tělesných procesů a funkcí. Od činnosti mozku přes funkci svalů, ochranu před oxidačním stresem a až po normální krevní tlak a spoustu dalšího. Omega 3 sice získáváme z ryb, ale bohužel ne z těch, které koupíte v obchodě. Ryby samotné získávají Omega 3 z konzumace mořských řas a většina ryb na trhu, například lososů, pochází z uzavřených farmových chovů, kde dostávají krmné směsi. Z toho důvodu tedy v těle žádné Omega 3 nemají. 

Složení té nejvyšší kvality

Zinzino produkty jsou založené na směsi rybího oleje (z celých, nezpracovaných, především volně žijících krátkověkých druhů drobných ryb, jako jsou ančovičky a sardinky), bohatého na omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) a extra panenského olivového oleje ze speciální španělské odrůdy Picual, jež je vysoce bohatá na polyfenoly a další prospěšné látky. Z jejich produktů si však vyberou i vegani - v nabídce najdete i BalanceOil+ z olivového oleje a mořských řas.

Průmysl, který vyrábí potravinové doplňky s Omega 3 chrání tyto mastné kyseliny umělým přidáním vitamínu E, jakožto konzervantu. Bylo však prokázáno, že vitamín E nezabraňuje dostatečně při vstřebávání oxidaci Omega 3 mastných kyselin, ale může se stát za určitých okolností pro-oxidantem, čímž se tyto doplňky stávají nefunkčními nebo dokonce můžou organismu škodit! Proto doporučujeme, aby si každý konzument potravinových doplňků Omega 3 ověřil jejich účinnost BalanceTestem. Pokud test prokáže nedostatek Omega 3 mastných kyselin v buněčných membránách, je na zvážení každého, zda má smysl takový nefunkční doplněk stravy konzumovat.

Kdo za Zinzino stojí?

Vývoj a produkci svých výrobků opírá Zinzino o znalosti a zkušenosti vědecké rady složené z největších odborníků v oblasti výživy a péče o zdraví.

Mezi tyto odborníky patří:

Dr. Paul Clayton - průkopník v oblasti působení farmakologických účinků potravin a rostlinných přísad na naše zdraví a fyzickou výkonnost. Má titul Ph.D. v oboru neurofarmakologie, který získal na Edinburské univerzitě. Působil jako předseda Fóra zdravé výživy při Královské společnosti pro medicínu a aktuálně pracuje v Ústavu pro výživu, mozek a chování na Oxfordské univerzitě. Tato instituce zkoumá vliv potravin, výživy a stravy v na funkci mozku a chování.

Dr. Angela M. Rizzo - profesorka biochemie na Milánské univerzitě. Odbornice na biochemii lipidů.

Mr. Ola Eide - zakladatel a spoluzakladatel řady společností, mimo jiné BioActive Foods AS. Několik let působil v různých mezinárodních představenstvech a pracoval jako Director of Innovation v Mills DA či R&D Director v norských mlékárnách Tine.