Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Maitake (Trsnatec lupenitý) kapsle 100% extrakt, biomasa a plodnice v kapslích - 60 kapslí

Akce Organic
769 Kč –35 %
Bio Maitake (Trsnatec lupenitý) - biomasa a plodnice v kapslích
769 Kč –35 % 499 Kč / ks 8 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Vitální houba, která má významný přínos na správnou činnost imunitního systému. Obsahuje vitamíny z řady B a také vitamín D. V certifikované bio kvalitě.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit Maitake

Maitake, jinak známá jako Grifola Frondosa, česky trsnatec lupenitý, je dřevokazná chorošovitá houba. Je to jedinečná houba, kterou lze rozeznat podle neobvyklého tvaru, který jí dodává vzhled květiny.

 

V Japonsku byla houba Maitake nesmírně ceněná díky své skvělé chuti, a ti, kteří ji hledali, vždy tančili radostí, když ji našli. Proto se jí dodnes přezdívá „tančící houba“.

 • Houba Maitake má velmi bohatou, slanou příchuť, která dodává jídlu extra chuť.
 • Je to však také houba oblíbená pro svůj výživový profil bohatý na antioxidanty a beta-glukany, skupinu polysacharidů, které prokázaly silné imunomodulační účinky.
 • Demonstruje biologicky aktivní účinky na hladinu glukózy v krvi a cholesterolu. Viz studie provedená na potkanech.
 • V tradiční čínské medicíně (TCM) je Maitake ceněna pro vyrovnávání tepelných a vlhkých stavů a tonizaci energie sleziny "Qi", která je zodpovědná za vstřebávání živin.

Vitamíny v Maitake

 • Maitake se v čínské medicíně používá po staletí. Obsahuje vitamin B1, jinak známý jako thiamin, který pomáhá udržovat normální stav nervového systému.
 • Dále obsahuje vitamín B2, riboflavin, který pomáhá udržovat správnou funkci očí, pokožky a nervového systému.
 • Dále také vitamín D, který podporuje normální stav kostí, zubů a také imunitního systému.

Studie

Cholesterol-lowering effects of maitake (Grifola frondosa) fiber, shiitake (Lentinus edodes) fiber, and enokitake (Flammulina velutipes) fiber in rats

Zdroj: https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/153537020222600808

 

Abstrakt

 

Byly zkoumány účinky houbových vláken na sérový cholesterol a mRNA jaterních receptorů pro lipoproteiny o nízké hustotě (LDL) u potkanů.

 

Potkani byli krmeni bezcholesterolovou dietou s:

 • 50 g/kg celulózového prášku (CP)
 • 50 g/kg vlákniny maitake (Grifola frondosa) (MAF)
 • 50 g/kg vlákniny shiitake (Lentinus edodes) (SF)
 • nebo 50 g/kg vlákniny enokitake (Flammulina velutipes) (EF) po dobu 4 týdnů.

Mezi skupinami nebyly zjištěny žádné významné rozdíly v tělesné hmotnosti, příjmu potravy, hmotnosti jater, hmotnosti slepého střeva a pH slepého střeva.

 • Koncentrace kyseliny octové, kyseliny máselné a celkových mastných kyselin s krátkým řetězcem (SCFA) ve skupinách SF a EF byly významně vyšší než v ostatních skupinách.
 • Koncentrace celkového cholesterolu v séru ve skupině CP byla významně vyšší než ve skupinách MAF a EF.
 • Koncentrace LDL (VLDL) + lipoproteinů střední hustoty (IDL) + LDL-cholesterolu ve skupině CP byla významně vyšší než ve skupinách MAF, SF a EF.
 • Zatímco koncentrace lipoproteinů s vysokou hustotou (HDL) - cholesterolu ve skupině EF byla na konci 4týdenního období krmení významně nižší než v ostatních skupinách.
 • Hladina mRNA jaterního LDL receptoru ve skupině EF byla významně vyšší než ve skupině CP. Vylučování cholesterolu stolicí ve skupinách MAF, SF a EF bylo významně vyšší než ve skupině CP.

Výsledky této studie ukazují, že MAF a EF snižují hladinu celkového cholesterolu v séru zvýšením vylučování cholesterolu stolicí, a zejména zvýšením mRNA jaterního LDL receptoru ve skupině EF.

Ve zkratce

 • 1000 mg Maitake v jedné dávce (2 kapsle).
 • Extrakce horkou vodou pro získání čistých účinných látek.
 • Profesionální složení od britských odborníků.
 • 100% výtažek z plodnic.
 • Bez mléka, sóji a lepku a vhodné pro vegany.
 • Bio certifikace Soil Association.
 • Vyrobeno ve Velké Británii.
 • 100% houba. Bez plnidel, pojiv a přídatných látek.
 • Certifikát čistoty a kvality (COA) - v záložce Soubory ke stažení.

Screenshot 2023-07-22 at 11-10-18 Maitake Mushroom Supplement Capsules - Mushrooms 4 Life

Složení a nutriční hodnoty

Tento suplement obsahuje tu nejlepší kombinaci částí této houby pro optimální přínosy:

90 % = plně spektrální biomasa podhoubí (mycelia) a mladých plodnic pěstovaných na bio hnědé rýži v přírodně identických podmínkách tak, aby bylo dosaženo co nejvyššího výtěžku širokého spektra klíčových aktivních živin.

10 % = extrakt horkou vodou ze zralých plodnic, které poskytují superiorní úroveň bio-dostupných beta glukanů a více specifických živin.

Jedna dávka (2 kapsle) obsahuje:

 • 900 mg biomasy bio trsnatce lupenitého (Grifola frondosa)
 • 100 mg bio zralé plodnice trsnatce lupenitý (Grifola frondosa)

Tento produkt přirozeně neobsahuje lepek, mléko ani sóju. Je vhodný pro vegetariány a vegany.

Výroba a garance kvality

Mushrooms4Life využívá jemně mletou biomasu složenou ze zárodků plodnic (primordia) a podhoubí (mycelia) houby, rostoucí na bio hnědé rýži v přírodních identických podmínkách, což poskytuje vyšší výtěžek širokého spektra klíčových aktivních živin. Vše v certifikované bio kvalitě (Organic Soil Association).

Jejich produkty jsou formulovány naturopaty a světovými odborníky na léčivé houby. Garancí kvality vitálních hub Mushrooms4Life je jejich výrobce - přední britský mykolog, biochemik a čínský herbalista, autor knih a lektor, Martin Powell společně s nutričním terapeutem Grahamem Botfieldem, který stojí za značkou Living Nutrition, Botanicals4Life a ZEN CBD.

 • Maitake pěstují na specializovaných ekologických houbařských farmách v přírodně identických podmínkách, takže mají podobný nutriční profil jako volně rostoucí houby.
 • Všechny jejich výrobky jsou testovány třetí stranou, aby byla zajištěna čistota kmene hub.
 • Prověřujeme je také na přítomnost kontaminantů, pesticidů a těžkých kovů, takže si můžete být jisti, že jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě a podle nejvyšších standardů.

Komu se může hodit užívání houby Maitake?

Bylo provedeno několik studií o prospěšnosti maitake na zvířatech a lidech, ale je třeba provést další výzkum. Doporučujeme si udělat vlastní výzkum, a pokud hovoříte anglicky, kupte si knihu od Martina Powella, Medicinal Mushrooms - the Clinical Guide.

Některé studie ukazují, že maitake může mít následující benefity pro:

Zdraví střev

Houby obsahují sloučeninu zvanou polysacharidy, která patří mezi prebiotika. Prebiotika jsou potravou pro prospěšné bakterie ve střevech. Houby zůstávají dostatečně dlouho nestrávené, aby se dostaly do tlustého střeva, kde žijí prospěšné bakterie.

Zdraví mozku

Konzumace hub, jako je maitake, koreluje s nižší mírou mírných kognitivních poruch. Mírné kognitivní poruchy se často objevují před Alzheimerovou chorobou. Mírná kognitivní porucha může ve vyšším věku zvýšit riziko vzniku neurologických onemocnění, jako je Alzheimerova choroba.

 

Studie provedená na 663 osobách starších 60 let zjistila, že u těch, kteří jedli 140 až 280 g houby týdně, se riziko mírné kognitivní poruchy snížilo o 43 %. U lidí, kteří jedli více než 280 g houby týdně, se riziko mírné kognitivní poruchy snížilo o 52 %.

 

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

Přečtěte si více k tématu

Úvod do biohackingu

Vegetariánská a veganská strava

Pozor na to jaké medicinální houby jíte a proč

Nakopněte imunitu pomocí divoce rostoucích bylin a hub

Co jíst v zimě, abychom zůstali zdraví?

Detoxikace organismu aneb odlehčete svému tělu po zimních měsících

Jak mít zdravá střeva a tak celý organismus?

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
Certifikace: Soil Association Organic
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bio certifikace, Cruelty Free, Doplněk stravy, Kapsle, Vitální houby, Adaptogen, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv, Bez gmo, Bez pesticidů
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet, Unit 2., 22 Chester House, 1-3 Brixton Road, SW9 6DE
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetarián-Vegan-Bez lepku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mfl-web-banner-1

Cílem značky je zpřístupnit úžasné léčivé vlastnosti léčivých hub všem lidem

V Mushrooms For Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.

O značce

MartinPowell

Společnost Mushrooms For Life byla původně založena v roce 2011 známým naturopatem a autorem Martinem Powellem s cílem rozšířit a zpřístupnit ty nejlepší houbové doplňky.

Martin, který mluví plynně mandarínsky, strávil mnoho let v Číně, kde spolupracoval se zkušenými místními pěstiteli, aby zajistil, že Mushrooms For Life bude získávat suroviny nejvyšší kvality; na to se značka zaměřuje dodnes.

V roce 2017 Martin svěřil Mushrooms For Life svým kolegům a zkušeným houbařským pedagogům Grahamu Botfieldovi a Benu Shoulerovi, kteří v jeho práci pokračují dodnes.

 

Používáme pouze nejkvalitnější ekologické suroviny, které jsou pečlivě vybírány tak, aby plně využily funkce každé houby

china_1_optimized

Tradice a kvalita

Získáváme pouze ty nejkvalitnější ekologicky vypěstované houby od našich pěstitelů v Číně. Používání léčivých hub bylo základním kamenem tradiční čínské medicíny a tato praxe se datuje tisíce let zpět.

Žádná země nemá v oblasti pěstování a získávání hub rozsáhlejší znalosti než Čína. Čína je také domovem jedněch z nejrozsáhlejších a nejčistších lesů na světě, které poskytují ideální prostředí pro růst hub.

Na základě průběžných analýz DNA je všeobecně známo, že v Číně rostou nejkvalitnější houby na světě.

Zakladatelé vzkazují...

Screenshot 2024-06-14 at 11-05-30 About usS nadšením se dělíme o tajemství léčivých lesních hub, abychom zlepšili vaši pohodu a vitalitu.

Od skromných začátků se společnost Mushrooms For Life rozrostla v jednu z nejkomplexnějších nabídek léčivých hub ve Velké Británii.

Děkujeme, že jste si vybrali právě nás! - Graham a Ben

K portfoliu hub Mushrooms For life...

What-You-Should-Know-about-Mushroom-Supplements_900x