Nakupte za 2 000 Kč a dopravu do Balíkovny zaplatíme za vás!

Máta peprná listy roste v přirozených podmínkách v Řecku a to bez použití chemikálií - 30 g

Neohodnoceno Podrobnosti hodnocení
Značka: Geusi Vounou
UPLYNULÉ DMT • VÝPRODEJ
Datum minimální trvanlivosti: 1. 9. 2026. Důvodem zvýhodnění je uplynulé DMT.

Listy máty peprné mají intenzivní mentolové aroma a svěží chuť. Využijete je na čaj, do studených nápojů, salátů, dezertů i slaných receptů.

máta peprnásušené listyna čaj & vaření
Dostupnost Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
1.10.2026
Možnosti doručení
69 Kč / ks Měrná cena: 23 Kč / 10 g
Máta peprná listy roste v přirozených podmínkách v Řecku a to bez použití chemikálií - 30 g
Neohodnoceno Podrobnosti hodnocení
Značka: Geusi Vounou
Geusi Vounou | Máta peprná listy - 30 g - pravebio.cz
Výprodej Bio

Úžasná máta z Řecka

Máta peprná je vysoce ceněná bylinka, známá pro svou silnou, osvěžující chuť a charakteristické aroma.

 

Je hybridním druhem mezi mátou vodní a mátou klasickou a používá se jak v kulinářství, tak v tradiční medicíně.

 

Zkuste si doma připravit například jogurtový dip s mátou peprnou, který je ideální pro letní grilování.

 

Smíchejte 1 šálek řeckého jogurtu, 1/2 hrnku nasekané čerstvé máty peprné, 1 prolisovaný stroužek česneku a 1 lžíci citronové šťávy. Ochuťte solí a pepřem, poté nechte dip vychladnout v lednici alespoň 30 minut, aby se chutě propojily.

 

Podávejte s čerstvou zeleninou nebo pita chlebem. Tento dip skvěle doplní vaše letní menu!

  

Návrh bez názvu - 2024-08-12T085633.531

Klíčové vlastnosti

  • Podpora imunity
  • Osvěžující účinek
  • Všestranné použití v kuchyni

Tipy k použití

  1. Čaj: připravte si voňavý čaj z čerstvých nebo sušených lístků máty peprné, který osvěží a uklidní zažívací trakt.
  2. Koktejly a nápoje: použijte mátu jako ozdobu do koktejlů, limonád nebo smoothie, čímž dodáte nápojům svěží chuť.

Objevte kouzlo produktů z Řecka značky Geusi Vounou a přidejte k vašemu stolu kousek středomořské tradice a kvality.

 

Návrh bez názvu - 2024-08-12T082533.783

Přečtěte si více na našem blogu

Nakopněte imunitu pomocí divoce rostoucích bylin a hub

Detoxikace organismu aneb odlehčete svému tělu po zimních měsících

Co je to raw strava?

Jak si pomoci při alergii na pyl přírodní cestou

 

Upozornění

  • Může obsahovat stopy sezamu, skořice, hořčičných semínek, celeru, ořechů a ječmene.
  • Uchovávejte na suchém a stinném místě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Potraviny
EAN: 5214002734121
Země původu: Řecko
Výrobce: Geusi Vounou, Βατόλακκος, Grevená, Greece
Vhodné pro: Bez lepku-GMO Free-Low Carb-Vegan-Sugar Free

Hodnocení produktu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole

Jak byste ohodnotili tento produkt? Vyberte od 1 do 5 hvězdiček, kde 1 je nejhorší a 5 nejlepší hodnocení.

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole

Geusi Vounou – „chuť hor“ z řecké Greveny

Geusi Vounou (řecky Γεύση Βουνού, doslova „chuť hor“) je rodinný zemědělský podnik z obce Vatolakkos u města Grevena v severním Řecku. Za značkou stojí Vasilis Karapas, agronom pocházející ze zemědělské rodiny, který začal v roce 2014 ještě během studií s první výsadbou oregana na rodinné půdě. Postupně přidal řecký horský čaj, tymián, šalvěj, šafrán, meduňku a další aromatické rostliny i luštěniny.

Jeho inspirací byla babička Magdalini, která rodinu učila pracovat s místními bylinami a zdůrazňovala význam tradičního pěstitelského materiálu. Z malého studentského projektu tak vyrostla zemědělská značka, která propojuje řecké pěstitelské a kulinární tradice s dnešní kontrolou zpracování, balením a exportem.

Pole a byliny Geusi Vounou v oblasti Grevena v severním Řecku

Ne anonymní značka. Skutečná farma v Západní Makedonii.

  • Pole u Vatolakkosu v přibližně 600 m n. m. – ne 680 m, jak bylo dříve chybně uvedeno na našem webu.
  • Rodinná zemědělská tradice – Vasilis vyrůstal na polích a navázal na zkušenosti předchozích generací.
  • Byliny se u farmářské produkce suší přirozeně ve stínu, aby se při sušení zbytečně neztrácelo aroma.
  • Jádro vlastní produkce tvoří byliny a luštěniny. Bio označení používáme pouze u konkrétních certifikovaných výrobků; celý širší sortiment značky automaticky bio není.

Řecký zemědělský tisk v roce 2023 popisoval přibližně 50 hektarů rodinné půdy, z toho zhruba 20 hektarů luštěnin a přibližně 14 hektarů aromatických rostlin. Součástí hospodaření zůstávají také obiloviny používané v osevním postupu. U luštěnin a aromatických plodin zdroj uváděl certifikované ekologické pěstování.

Pěstování a zpracování bylin Geusi Vounou v oblasti Grevena

Proč řecké byliny nejsou jen „další oregano“

U Geusi Vounou není hlavní rozdíl v efektním obalu, ale v původu a způsobu práce se surovinou. Vasilis popisuje ruční práci od výsadby a pletí přes sklizeň až po sušení a balení. U aromatických rostlin se snaží zachovat charakter celé rostliny s co nejmenším zásahem před zabalením.

Pro českého zákazníka je důležité také vědět, co jednotlivé řecké suroviny vlastně jsou a jak se používají. Proto u produktů nevystačíme s doslovným překladem názvu. Řecký horský čaj, diktamos, trahanas, kritharaki, hilopitaki nebo petoura nejsou marketingové názvy – jsou to konkrétní tradiční byliny, nápoje nebo druhy těstovin s vlastním způsobem použití.

Od bylin a luštěnin k řecké spíži

Dnešní nabídka Geusi Vounou je širší než původní farmářská produkce. Na PraveBio.cz proto rozlišujeme dvě vrstvy sortimentu:

  • Farmářské jádro značky: oregano, tymián, šalvěj, meduňka, řecký horský čaj, šafrán, další byliny a luštěniny.
  • Širší řecké speciality: tradiční těstoviny, medy, houby a lanýžové produkty, ochucené olivové oleje a další regionální potraviny.

U každého výrobku proto samostatně kontrolujeme původ, složení, bio certifikaci, tradiční název i způsob použití. Nechceme, aby český zákazník kupoval „něco řeckého“, čemu nerozumí; cílem je vysvětlit, čím se daná surovina liší, jak ji připravit a proč má v řecké kuchyni své místo.

Vasilis Karapas, producent a zakladatel značky Geusi Vounou

Vasilis Karapas: od prvního oregana k exportní značce

Vasilis Karapas se narodil v Greveně v roce 1994 a vystudoval zemědělský rozvoj a řízení zemědělských podniků v Soluni. Profesionálně se produkci a balení zemědělských produktů věnuje od roku 2014. První plodinou bylo oregano; následovaly další aromatické rostliny a luštěniny.

Řecká média v roce 2024 uváděla, že více než 70 % produkce směřovalo do zahraničí. Export začal v roce 2018 v Německu a postupně se rozšířil do dalších evropských zemí včetně České republiky. Geusi Vounou tak není značka vytvořená pro turistický obchod – vyrostla z reálného zemědělského podniku a dnes své produkty uvádí na více trzhů.

Geusi Vounou na PraveBio.cz

PraveBio zajišťuje distribuci Geusi Vounou pro Českou republiku a Slovensko. U této značky budeme stejně jako u Ceylon Kokonati důsledně vysvětlovat rozdíly mezi produkty, jejich řecké názvy, použití v kuchyni a skutečná USP jednotlivých surovin. Bio označení bude vždy použito pouze tam, kde se vztahuje ke konkrétnímu certifikovanému výrobku.

Výběr řeckých produktů značky Geusi Vounou

Podobné produkty

Geusi Vounou | Bio verbena - 25 g - pravebio.cz
Bio
62 Kč bez DPH
69 Kč
Měrná cena: 27,60 Kč / 10 g

Verbena (sporýš lékařský) je aromatická bylina s dlouhou tradicí používání. Je...

1010
Geusi Vounou | Máta divoká - 30 g - pravebio.cz
Novinka
57 Kč bez DPH
69 Kč
Měrná cena: 23 Kč / 10 g

Divoká máta z Řecka je aromatická bylinka, která může zmírnit příznaky při nachlazení,...

GV-WMI30
Geusi Vounou | Máta listy - 30 g - pravebio.cz
Bio
62 Kč bez DPH
69 Kč
Měrná cena: 23 Kč / 10 g

Máta pocházející z Řecka je aromatická bylinka, která může zmírnit příznaky při...

1015
Krétské oregano - Diktamos
Bio
71 Kč bez DPH
79 Kč
Měrná cena: 26,33 Kč / 10 g

Dictamus je aromatická bylina s charakteristickou vůní připomínající oregano. Je ceněná...

1017