Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Tekutý vitamín D3 - 1000 I.U. z lanolinu v kokosovém MCT oleji - 50 ml

359 Kč / ks 7 180 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Vysoce kvalitní a silně koncentrovaný vitamín D z lanolinu rozpuštěný v kokosovém MCT oleji. Kombinace s olejem zvyšuje biologickou dostupnost a vitamín D3 vaše tělo dobře vstřebá.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Vitamín D3 ve zkratce

 • Vitamín D3 Carino Health je vyroben z lanolínu extrahovaného z ovčí vlny. Není proto vhodný pro vegany a vegetariány.
 • Pokud chcete nejkvalitnější a dle nás nejlepší vitamín D3 z rostlinného zdroje (řasa) doporučujeme tekutý lipozomální vitamín D3 s K2 od britské značky Healthstrong, který má v jedné dávce také 1000 i.e. a velmi vysokou absorpci - testy prokázaly téměř 100%.
 • Jako další alternativu nabízíme ještě vitamín D3 v lipozomální sušené formě v kapslích od značky Trime.
 • Obě tyto mikroživiny jsou rozpustné v tucích a ke svému transportu potřebují tuk nebo olej. Proto je vhodné je užívat s jídlem a ne na prázdný žaludek.
 • Nosnou látkou v tomto tekutém vitamínu je kokosový MCT olej. Výhody MCT oleje ve stravě jsou shrnuty v našem článku: 7 vědecky podložených výhod kokosového MCT oleje

Podrobný popis

Vitamín D3 od Woldohealth se kromě vysoké kvality vyznačuje také vysokou koncentrací. Jedna denní dávka obsahuje 1000 M. J., což je 25 μg vitamínu D. Je extrahovaný z lanolinu (tuku z ovčí vlny), rozpuštěný v kvalitním MCT oleji z kokosových ořechů. Kvůli svému původu není vhodný pro vegany, ale vegetariáni jej mohou s čistým svědomím používat. Pro získání lanolinu totiž není nutné žádné ovce zabíjet.

Vitamín D3 v kapkách má vysokou biologickou dostupnost a přispívá k udržení normálního stavu kostí, zubů, svalových funkcí a imunitního systému.

Vitamín D3 od Woldohealth neobsahuje samozřejmě žádné GMO složky, želatinu, laktózu, lepek, umělé příchutě, barviva či stabilizátory. Je vyráběn, a jeho certifikovaná kvalita a čistota je konstantně testována a kontrolována, v laboratořích v Německu.

Vitamín D3 je dobré užívat s:

Vitamín D3, vitamín K2 a vápník by se měli užívat společně, protože tato kombinace pomáhá tělu lépe vstřebávat minerály, jako je právě vápník, do kostí. Vitamin K2 je druh vitaminu K známý jako menachinon, který je obzvláště užitečný při směrování vápníku z krevního oběhu a cév (kde může způsobit nebezpečnou kalcifikaci tepen a kardiovaskulární problémy) do kostí. Díky tomuto účinku má vitamin K2 další výhody pro oběhový systém a zdraví srdce [25].

Referenční hodnoty

Vitamín D: 25 μg 500% denní referenční hodnoty příjmu - ( 25 μg vitamínu D je 1000 I.U.)

Z důvodu, že Woldohealth vitamín D3 má dávkování 1000 I.E na jednu kapku, ale doporučené denní dávkování u dětí do 3 let je dle české legislativy 200 - 800 I.U, výrobce nemůže zaručit toto množství doporučené denní dávky a dle zákona je jeho povinností uvést informaci na etiketě.

Dávkování*

 • 0-11 měsíců: 400-600 IU denně (horní hranice u miminek do 6 měsíců je 1 000 IU, do 12ti měsíců 1 500 IU)
 • 1-2 roky: 600 IU denně (horní hranice je 2 500 IU)
 • 2-3 roky: 600-800 IU denně (horní hranice je 2 500 IU) 3-8 let: 1 000 IU denně (horní hranice je 3 000 IU)
 • 8-18 let: 1 000-2000 IU denně (horní hranice je 4 000 IU)
 • 18+ let: 1 000-3 000 IU denně (horní hranice je 4 000 IU)
 • Těhotné a kojící ženy: 2 000+ IU denně (horní hranice je 4 000 IU)

*Doporučené dávkování na základě poslední studie a odborníků.

 • Preventivní dávka tohoto vitamínu u štíhlejších osob 5 000 I.U. denně.
 • Preventivní dávka tohoto vitamínu u silnější osob je 10 000 I.U. denně.

Proč doplňovat vitamín D?

Vitamín D3 je jediný vitamín, které si naše tělo dokáže samo vyrobit. Přirozeně ho generuje díky slunečnímu záření v pokožce nebo jej získává z mořských ryb. V našich podnebních podmínkách je však zhruba od září do dubna prakticky nemožné získat dostatek vitamínu D ze slunce a kvalitních čerstvých mořských ryb také většina z nás nemá dostatek.

Proto by v tomto období měli vitamín D suplementovat všichni, ne jen vegani a vegetariáni, kteří ryby nejedí. Někteří lidé mají vysoký nedostatek vitaminu D po celý rok, a tudíž musí suplementovat stále.

Podrobnější informace o tom, co způsobuje nedostatek vitamínu D, najdete v našem článku - Vitamín D - co způsobuje jeho nedostatek?

Vitamín D3 přispívá k:

 • normální hladině vápníku v krvi.
 • normálnímu fungování imunitního systému.
 • udržení normálního stavu kostí zubů a činnosti svalů.

Proč zároveň doplňovat vitamín K2

Příznivé účinky vitaminu K2 začínají uvnitř zubů a pokračují až k dásním, srdci a kostem. To, co prospívá zubům, prospívá celému tělu (proto jsou zuby skvělým barometrem zdraví celého těla), takže není překvapivé, že vitamin K2 má blahodárné účinky na celé tělo.

Vitamin K2 aktivuje v těle dva klíčové proteiny: Maxtrix GLA Protein (MGP) a osteokalcin

 • Osteokalcin: po aktivaci přenáší vápník a minerály do kostí a zubů. Je zodpovědný především za zdraví zubů a prevenci osteoporózy na základě přínosů vitaminu
 • Matrix-GLA: přínosy vitaminu K2, které se netýkají kostí a zubů, jsou vázány především na působení bílkoviny matrix-GLA. Tento protein se aktivuje pouze v přítomnosti vitaminu K2.

Tento proces se nazývá karboxylace. Nekarboxylovaný matrixový GLA protein, o kterém je známo, že vzniká v důsledku nedostatku vitaminu K, je spojován s kardiovaskulárními onemocněními. Je známo, že působí také v ledvinách a plicích.

Vitamín K2 přispívá k:

 • normální srážlivosti krve.
 • aktivaci osteokalcinu.
 • rozpouštění a vyplavování vápníku z měkkých tkání (například z cév, usazování vápníku v cévách zvyšuje riziko vzniku infarktu).
 • normálnímu stavu kostí a zubů. Podporuje totiž naopak ukládání vápníku tam, kde ho chceme - v pevných tkáních.

Extra informace

 • Tento doplněk stravy je vyroben pouze z přírodních surovin.
 • Nenajdete v něm samozřejmě ani žádná umělá barviva, aromata, příchutě, želatinovou laktózu ani lepek.
 • Je balený v lahvičce ze speciálního jantarového skla, které jej přirozeně chrání před poškozením světlem a předčasnou oxidací.
 • Díky přiložené pipetě z přírodního kaučuku se velice snadno a přesně dávkuje.
 • Můžete si ho kápnout přímo pod jazyk pro rychlejší vstřebávání nebo jej přidat do studených nápojů či studených jídel.
 • Na rozdíl od většiny suplementů s vitamínem D má tento neutrální chuť, takže vám jeho užívání nebude nepříjemné.
 • Je vysoce koncentrovaný, takže vám jako denní dávka postačí pouze jedna kapka a celý přípravek vám vydrží až na 1800 dní.
 • Vyroben za přísných farmaceutických podmínek v Německu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a antioxidanty
Objem: 50 ml
Specifikace: Biohacking, Vitamíny
Výrobce: Woldoshop s.r.o. Rožkova 120, Pardubice, 530 02
Vhodné pro: Bez lepku-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Těhotné-Kojící

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Woldohealth je českou dceřinou společností německé firmy GmbH, kterou založil Martin Walter v Hamburku. Společnost nabízí široké portfolio produktů - čisticí prostředky, drogerii, vysoce kvalitní doplňky stravy a kosmetiku, ale i pánské a dámské oblečení. Jejich produkty jsou opravdu zárukou vyhlášené německé kvality - podléhají neustálým kontrolám a přísnému testování.

WOLDOHEALTH baner