Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Nootropikum Zinzino - VIVA+ pro podporu psychické pohody a fyzické energie - 60 ks

939 Kč / ks 16 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Kompletně přírodní, nootropní výživový doplněk stravy přináší úlevu od stresu, podporuje lepší náladu a pocit životní pohody. Obsahuje mikroživiny a látky, které jsou důležité pro správnou činnost mozku a celého nervového systému.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Nootropní přírodní doplněk stravy Viva+ od značky Zinzino obsahuje unikátní patentovanou kombinaci extraktu affron®, který se získává z pestíků čistého šafránu té nejvyšší kvality ze Španělska, a komplexu vitamínů B z pohanky, hořčíku z mořské vody, jódu a vitamínu C z aceroly. Kombinace těchto mikroživin pomáhá organismu se lépe vyrovnat se stresovou zátěží, přispívá ke stabilní náladě, energii a celkové chuti do života.

Viva+ zahalí vaši mysl luxusním pohodlím - nechá odplavit občasný stres a pomůže vám cítit se odpočatě. Obsažený vitamín C a hořčík pomáhají omezovat pocity únavy a vyčerpání a přispívají k normální psychické činnosti. Bioaktivní látky v šafránu mají prokazatelné pozitivní účinky na neurotransmitery i BDNF (mozkový neurotrofický faktor), podporují tak vaši duševní bdělost, zlepšují koncentraci, schopnost se učit a jasně uvažovat. Dále obsažený jód je důležitý pro normální kognitivní funkce.

Hlavní přínosy

  • Zahalí vás luxusním pohodlím, nechá odplavit občasný stres a pomůže vám cítit se odpočatě.
  • Podporuje vydatnost spánku, a umožní vám přirozeně hlubší spánek.1
  • Pomáhá obnovit duševní bdělost při pocitech ospalosti či únavy, zlepšuje koncentraci a paměť pro získání lepší schopnosti učit se a jasně uvažovat.1
  • Obsahuje vitamín C a hořčík, které přispívají k úlevě od mentální únavy a vyčerpánI 10 4
  • Obsahuje vitamín C, který pomáhá podporovat pozitivní náladu 3 4
  • Obsahuje jód, hořčík a vitamín C, které podporují normální úroveň duševní výkonnosti 2 3 5 6
  • Obsahuje jód a hořčík, které podporují normální kognitivní funkce 9
  • Dokonale přírodní složky, schváleno organizací THE VEGAN SOCIETY 

ÚČINNÉ LÁTKY

Šafrán - patří mezi jedno z nejdražších koření na světě. Sklizeň i zpracování se provádí ručně, což se projevuje nejen na jeho ceně, ale přináší s sebou i riziko kontaminace různými mikroby. Z toho důvodu musí být ve většině případů před dalším zpracováním ošetřen teplem či zářením, které však zničí nejen samotné mikroby, ale i část obsažených aktivních látek. Zinzino proto používá speciální druh španělského šafránu, Affron®, který se sice také sbírá ručně, ale díky unikátní metodě pěstování a sklízení netrpí na problémy způsobené mikroorganismy, a není nutné jej ozařovat. Díky tomu v něm zůstane širší profil bioaktivních látek.
Affron®, šafránový extrakt nové generace - je extrahován z pestíků španělského šafránu za využití technicky vyspělého výrobního postupu, který zajišťuje širší profil bioaktivních složek. Během speciálního výrobního procesu je extrakt standardizován tak, aby obsahoval minimálně 3,5 % bioaktivní složky Lepticrosalides®* spolu s velkým množstvím následujících dvou hlavních aktivních látek: safranalu (0,03-1 %) a krocinů (3,48-8,0 %); právě tento vysoký obsah odlišuje affron® a jeho účinky od všech ostatních šafránových extraktů na trhu.
*standardizováno pomocí kapalinové chromatografie s vysokým výkonem (HPLC), tedy postupem umožňujícím identifikaci a kvantitativní určení každé z bioaktivních látek. affron® je certifikován pro 100% DNA Crocus sativus L.
Hořčík - z mořské vody. Je důležitý pro více než 300 různých tělesných procesů. Je potřebný pro normální činnost nervové soustavy. Napomáhá fyzickému i psychickému uvolnění, podporuje hluboký spánek a odpočinek, působí proti křečím...
Vitamín C - z tropické třešně aceroly. Toto tropické ovoce je známé svým vysokým obsahem vitamínu C a dalších antioxidačních látek. Vitamín C je důležitý nejen pro správnou funkci imunitního systému, ale i pro normální hladinu energie, různé regenerační procesy v těle a ochranu buněk před oxidačním stresem. Vyšší spotřebu vitamínu C máme také v současné době kvůli nadměrnému stresu, znečištěnému životnímu prostředí i intenzivnímu cvičení. Vyšší spotřebu vitamínu C mají také kuřáci.
Vitamíny z řady B - z pohankových klíčků. Mají vliv na celou řadu tělesných pochodů. Ovlivňují chuť k jídlu, zrak, nervový systém i tvorbu červených krvinek.
Jód - důležitý pro normální činnost štítné žlázy a metabolismus živin. Působí také pozitivně na nervovou soustavu, ovlivňuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů a zubů.
Více informací o produktu v českém jazyce a také schválená tvrzení úřadem EFSA (body 1 - 10) najdete v tabu SOUBORY, kde si stáhnete pdf dokument, který lze vytisknout.

NUTRIČNÍ HODNOTA

Nutriční hodnoty a obsah složek ve 2 tabletách:
Vitamín C
12 mg
15%*
Jód
23 μg
15%*
hořčík
56 mg
15%*
Šafránový extrakt (Crocus sativus)**
28 mg
 
* % referenční hodnoty
** affron® - patentovaný extrakt

SLOŽENÍ

Plnidla (předželírovaný kukuřičný škrob, beta-cyklodextrin z manioku), hořčík získávaný z moře, vitamín C z výtažku aceroly (Malpighia glabra), výtažek z blizen šafránu (Crocus sativus), protispékavé látky (kyselina stearová, výtažek z rýžových slupek a rýžový koncentrát), komplex vitamínů B z mletých pohankových klíčků (Fagopyrum escelentum), jodid draselný.

UŽÍVÁNÍ

Doporučená denní dávka: 1-8 tablet denně - začali bychom dvěma tabletami denně, ráno a večer. Pokud by to nestačilo, navyšte podle potřeby. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Potravinové doplňky by neměly sloužit jako náhrada pestré a vyvážené stravy.

SKLADOVÁNÍ

V suchu při pokojové teplotě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

UPOZORNĚNÍ

Pokud jste těhotná, kojíte, váš zdravotní stav není dobrý nebo před podáním dítěti, poraďte se o užívání tohoto produktu s lékařem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a antioxidanty
Země původu: Norsko
Výrobce: Zinzino AB, Gothenburg, Sweden
Vhodné pro: Vegan

The Science Behind Zinzino's Viva

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zinzino je norská firma, která je na trhu už od roku 2005. V roce 2012 Zinzino koupilo 6% podíl v norské firmě BioActive Foods AS a získalo výhradní právo k prodeji jejích výrobků a konceptů. To byl začátek nové éry a společnost Zinzino se začala zaměřovat na péči o zdraví a tělo. Zrodil se koncept Zinzino Balance. V roce 2014 Zinzino získal 85% podíl v norské společnosti Faun Pharma AS s plně vybavenou, moderní výrobnou a cennými zkušenostmi s vývojem zdravotních přípravků, potravinových doplňků a kosmetiky. Šlo o zbrusu nové zařízení, kde začalo Zinzino zkoumat, vyvíjet a vyrábět nové produkty – efektivně a velmi kvalitně. Ve stejném roce Zinzino odkoupilo BioActive Foods a stalo se jediným vlastníkem se 100% podílem. Obchod umožnil lépe řídit rozvoj a růst konceptu Zinzino Balance.

Zinzino ve své třídě poskytuje nejlepší, nejmodernější a na míru vyráběné výživové doplňky a také produkty pro péči o pleť. Název značky vznikl během brainstormingu při zakládání firmy. Zakladatelům se líbilo, že slovo “Zinzino” zatím nenese žádný význam, takže mu ho může dodat samotná firma. Specializují se především na doplňky stravy s omega-3 (EPA a DHA) mastnými kyselinami. Vycházejí z poznatků nové vědecké disciplíny - farmakonutriční výživy, která na rozdíl od současného způsobu řešení zdravotních problémů pouze nepotlačuje příznaky, ale snaží se podpořit přirozené ochranné, obranné a regenerační procesy těla. Za jejich produkty stojí tým vědeckých odborníků a výsledky podložené testy. V tom je ostatně tato značka unikátní - před samotným užíváním doplňků si můžete udělat tzv. Balance test, díky kterému zjistíte, jaký máte v buňkách poměr omega-3 a omega-6.

Proč je vyvážený poměr omega-3 a omega-6 tak důležitý?

Omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem je souhrnné označení pro skupinu polynenasycených mastných kyselin (EPA, DHA). Omega-3 mastné kyseliny si lidské tělo nedokáže vyrobit samo, a proto je musíme dodávat jako součást stravy. Doplnit esenciální omega 3 (EPA, DHA) do správného poměru - omega 6 : omega 3 (3:1), je však v dnešní době takřka nemožné kvůli nedostatečnému příjmu čerstvých tučných ryb a vzhledem ke stále se zvyšující konzumaci průmyslově zpracovaných potravin. Z toho důvodu se 95% Evropanů nepodaří dostat jen s pomocí stravy na poměr omega3 a omega6 3:1. Pro vyvážení této nerovnováhy je vhodné Omega 3 suplementovat.

Nerovnováha omega 6 a omega 3 ovlivňuje tělo i mysl. Jejich vyvážený poměr je důležitý pro řady tělesných procesů a funkcí. Od činnosti mozku přes funkci svalů, ochranu před oxidačním stresem a až po normální krevní tlak a spoustu dalšího. Omega 3 sice získáváme z ryb, ale bohužel ne z těch, které koupíte v obchodě. Ryby samotné získávají Omega 3 z konzumace mořských řas a většina ryb na trhu, například lososů, pochází z uzavřených farmových chovů, kde dostávají krmné směsi. Z toho důvodu tedy v těle žádné Omega 3 nemají. 

Složení té nejvyšší kvality

Zinzino produkty jsou založené na směsi rybího oleje (z celých, nezpracovaných, především volně žijících krátkověkých druhů drobných ryb, jako jsou ančovičky a sardinky), bohatého na omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) a extra panenského olivového oleje ze speciální španělské odrůdy Picual, jež je vysoce bohatá na polyfenoly a další prospěšné látky. Z jejich produktů si však vyberou i vegani - v nabídce najdete i BalanceOil+ z olivového oleje a mořských řas.

Průmysl, který vyrábí potravinové doplňky s Omega 3 chrání tyto mastné kyseliny umělým přidáním vitamínu E, jakožto konzervantu. Bylo však prokázáno, že vitamín E nezabraňuje dostatečně při vstřebávání oxidaci Omega 3 mastných kyselin, ale může se stát za určitých okolností pro-oxidantem, čímž se tyto doplňky stávají nefunkčními nebo dokonce můžou organismu škodit! Proto doporučujeme, aby si každý konzument potravinových doplňků Omega 3 ověřil jejich účinnost BalanceTestem. Pokud test prokáže nedostatek Omega 3 mastných kyselin v buněčných membránách, je na zvážení každého, zda má smysl takový nefunkční doplněk stravy konzumovat.

Kdo za Zinzino stojí?

Vývoj a produkci svých výrobků opírá Zinzino o znalosti a zkušenosti vědecké rady složené z největších odborníků v oblasti výživy a péče o zdraví.

Mezi tyto odborníky patří:

Dr. Paul Clayton - průkopník v oblasti působení farmakologických účinků potravin a rostlinných přísad na naše zdraví a fyzickou výkonnost. Má titul Ph.D. v oboru neurofarmakologie, který získal na Edinburské univerzitě. Působil jako předseda Fóra zdravé výživy při Královské společnosti pro medicínu a aktuálně pracuje v Ústavu pro výživu, mozek a chování na Oxfordské univerzitě. Tato instituce zkoumá vliv potravin, výživy a stravy v na funkci mozku a chování.

Dr. Angela M. Rizzo - profesorka biochemie na Milánské univerzitě. Odbornice na biochemii lipidů.

Mr. Ola Eide - zakladatel a spoluzakladatel řady společností, mimo jiné BioActive Foods AS. Několik let působil v různých mezinárodních představenstvech a pracoval jako Director of Innovation v Mills DA či R&D Director v norských mlékárnách Tine.