Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Fermentovaná rozchodnice/ rhodiola anti - stres, deprese, úzkost, strach - 60 kapslí

875 Kč / ks 15 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024

Doplněk stravy pro podporu nervového systému, v obdobích zvýšeného stresu a pro psychickou podporu obecně. Obsahuje mletý kořen rozchodnice, který je třikrát fermentovaný, což mnohonásobně zvyšuje a prodlužuje jeho biologickou dostupnost oproti obyčejným sušeným extraktům.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Living Nutrition využívá pro výrobu doplňku stravy Rhodiola Alive (Rozchodnice růžová) v kapslích prastaré metody trojité fermentace, která aktivuje a zvyšuje adaptogenní vlastnosti této vzácné byliny.

Proč užívat rozchodnici růžovou

Rozchodnice poskytuje bylinnou pomoc při boji s úzkostmi, stresem a depresemi, které nás trápí zevnitř, ie. sami si je vytváříme. Zlepší fyzickou i psychickou kondici, probudí novou chuť do života, podpoří vitalitu a také imunitní systém, který pak bude mnohem silnější při boji s viry a bakteriemi. Tím, že zklidňuje a navrací psychickou pohodu, zlepšuje spánek a zmírňuje neurózy.

 • Posiluje nervový systém, ulevuje od stavů úzkosti, pocitu stresu a pomáhá s duševní vyrovnaností.
 • Zvyšuje koncentraci a paměť, konkrétně schopnost lépe a více si pamatovat - ideální doplněk pro studující.
 • Silný adaptogen - čistě přírodní látka, která zvyšuje odolnost organismu a harmonizuje tělesné funkce.
 • Alive znamená ŽIVÝ, tj. v kapslích najdete díky patentované fermentaci nejvyšší bio-dostupnost.*
 • Living Nutrition se liší od jiných značek - používají patentovanou kefírovo-kombuchovou fermentaci - tělo dokonale vstřebá obsažené živiny.
 • Všechny doplňky zdravé výživy Living Nutrition jsou certifikovány BIO od prestižní a přísné britské asociace kontrolovaného zemědělství, Soil Association Organic.
*míra v jaké specifická tkáň nebo orgán vstřebá látku po orálním požití, aby pak tato látka měla na tělo žádaný efekt.

V Rozchodnici není žádný kofein, a přesto jsou její stimulační účinky vyšší až o 60% než u přípravků, které kofein obsahují. Nejen, že dostanete příval nové energie přírodní cestou, ale rozjasní se vám mysl, zlepší paměť i koncentrace. Rozchodnice pročišťuje organismus od volných radikálů a tím ho posiluje. Pomáhá při nízkém tlaku, chrání vitální orgány a zvyšuje sexuální aktivitu.

Pro své jedinečné vlastnosti může tento výrobek pomoci rekonvalescentům, osobám trpícím stresem, úzkostí, nespavostí a studujícím. Pozoruhodná studie z roku 2000 prokázala, že rhodiola byla nesmírně účinná při redukci únavy u skupiny studentů během zkouškového období.

Stejně jako Hempanol, raw konopný a oreganový olej v jednom od americké značky North American Herb & Spice, Rhodiola Alive může pomoci při neurózách a pocitech deprese, duševní vyčerpanosti a pocitu sebeméněcenosti - oba výrobky podporují silnou mentální psychiku a lepší sebevědomí - bez vedlejších účinků farmaceutických drog.

Jako adaptogen pomáhá komplex rhodioly podpořit schopnost organismu přizpůsobit se a odolávat účinkům stresu na nervový systém. Fermentace kořene rhodioly je nejlepším způsobem aktivace sloučenin v něm obsažených a vytváří vysoce biologicky dostupnou živou synergii mikroživin s rozšířeným výživovým profilem. Suplement obsahuje komplexní spektrum živin, enzymů a sloučenin tohoto úžasného kořene. Jedná se o plně živé výživové tonikum pro podporu fyzicky aktivního životního stylu nebo životního stylu "na cestách". Kořen rhodioly obsahuje více než 140 účinných chemických sloučenin, z nichž mnohé jsou jedinečné pro tuto rostlinu, např. rosavin a salidrosid.

Rhodiola rosea (Rozchodnice růžová) se vyskytuje především v extrémních horských oblastech Sibiře a Severní Asie - jedná se o velmi vzácnou a chráněnou rostlinu a opravdu jeden z nejznámějších a nejsilnějších adaptogenů na světě. Rozchodnici se přezdívá "zlatý kořen" právě díky jejímu silnému vlivu na zdravý lidský oragnismus. V Mongolsku byl kořen Rozchodnice předepisován na léčbu tuberkolózy, v Rusku zase na podporu energie, koncetrace a mysli. Švédi ji používali jako omlazující prostředek na podporu vitality. Na Sibiři bychom se dokonce mohli setkat s tvrzením: “Kdo pije Rozchodnici, dožije se více jak 100 let”.

Dávkování

Dospělí:

Pro denní potřebu užívejte 1 kapsli denně. V období zvýšené námahy nebo aktivity zvyšte dávku na 2 kapsle.

 • Kapsle lze otevřít a přidat do nápojů nebo koktejlů nebo přimíchat do jídla.
 • Rhodiola se nejlépe užívá s jídlem. Vyhněte se užívání s horkými jídly nebo nápoji, které by mohly poškodit choulostivé živiny.
 • Chcete-li plně využít přínosu rhodioly pro snížení stresu, psychické a fyzické odolnosti, je důležité užívat ji několik týdnů, protože účinky se kumulují a časem sílí.
 • Zatímco někteří lidé uvádějí, že jim pomáhá usnout, může mít rodiola mírný stimulační účinek, takže ji možná budete chtít užívat dříve během dne.

Výživové hodnoty

2 kapsle poskytují:

Kefír-kombucha fermentovaný bio kořen rozchodnice růžové (Rhodiola rosea) - 500mg

Každá kapsle obsahuje čistý kořen rhodioly fermentovaný po delší dobu charakteristickým kefírovo-kombuchovým procesem a poté pečlivě sušený mrazem, aby se zachovaly všechny jedinečné živiny. Poté je uzavřena do bio fermentované tapiokové kapsle, díky čemuž je celá kompletně100% bio.

Složení

 • Bio fermentovaný kořen rhodioly (Rhodiola rosea)
 • Bio fermentovaná tapioka (kapsle)

Účinné látky:

Kořen rhodioly obsahuje více než 140 účinných chemických látek, z nichž mnohé jsou jedinečné pro tuto rostlinu, např. rosavin a salidrosid.

Living Nutrition Organic Fermented Rhodiola

Naše kefírovo-kombuchová fermentace přirozeně zvyšuje biologickou dostupnost rodioly bez nutnosti použití přídatných látek. Vzniká tak plné spektrum účinných látek s vylepšeným profilem živin.

Proč fermentované přípravky Living Nutrition

Fermentací aktivované kapsle Living Nutrition nabízí špičkovou úroveň aktivních složek. Díky fermentaci se tyto vitální složky aktivují a lidské tělo je tak schopno je vstřebat a využít jejich pozitivní účinky na maximum. Fermentované houby si zachovávají svou holistickou synergii, přičemž jsou mnohem koncentrovanější a biologicky dostupné.

Díky fermentačnímu procesu jsou navíc bohaté na prospěšné mikroby, enzymy a obsahují řadu signálních molekul, specifických pro fermentační proces.

Každá kapsle obsahuje bio směs hub fermentovaných po delší dobu metodou kefír-kombucha, která je charakteristická pro společnost Living Nutrition, a poté pečlivě sušená mrazem, aby se zachovaly všechny jedinečné živiny. Poté jsou houby zapouzdřeny do bio fermentované tapiokové kapsle, takže jsou skutečně 100% bio uvnitř i navenek.

Screenshot 2022-10-18 at 10-37-28 Nootropic Supplements for Focus & Cognitive Health

Kdo stojí za výrobou?

Výživový doplněk stravy je formulován uznávaným anglickým nutričním terapeutem, Grahamem Botfieldem, za účelem dosažení správné synergie živin, ve které se každé jídlo a bylina dokonale doplňují. Používají se pouze ty nejlepší bio přísady pro jejich čerstvost a vitalitu. Fermentační výrobní proces (podrobnosti v záložce pod názvem Fermentační proces) je také navržen a kontrolován Grahamem.

Na výrobu každé směsi v této produktové řadě je dohlíženo individuálně, protože každá směs má jiné složení, požadavky a účel. Všechny fermentované směsi jsou jemně sušené mrazem, aby se zachovala jejich čerstvost a zachytilo nejvyšší možné množství aktivních živin.

Zakladatel Graham Botfield je nutriční terapeut a výzkumník, který se specializuje na trávicí mikrobiom a tradiční používání bylin. Spolupracoval s uznávanými značkami doplňků stravy, včetně společnosti New Chapter, jejíž zakladatel a mistr bylinkář Paul Schulick měl velký vliv na Grahamův přístup k vývoji doplňků stravy inspirovaných přírodou. Spolu s dalším kolegou, odborníkem na mikrobiologii, Graham neustále vyvíjí nové fermentované přípravky a zkoumá jejich přínosy.

Grahamovou velkou vášní je kromě fermentace také vzdělávání. Svůj výzkum v Living Nutrition využívá k přednáškám o přínosech kvašených rostlin pro moderní zdravotní stavy. Ve společnosti Living Nutrition se i nadále inspirují Grahamovým výzkumem při vytváření produktů, které fungují v souladu s přirozenou ekologií těla.

Pokud změníme náš přístup k medicíně z boje proti nemocem na vytváření zdraví, přejdeme od megadávek inertních živin k jemnějším léčivým prvkům, které se nacházejí v přírodě. Pak si budeme vážit rostlin pro jeji (1)

Co jsou to adaptogeny

Adaptogeny se využívají v situaci, kdy dojde například k vyvolání stresu, pocitu úzkosti, fyzickému vypětí. V ten moment dochází k plnému přizpůsobení organismu (vzniku nespecifické rezistence), která umožňuje fyziologicky zvládnout psychicky a fyzicky zátěžové situace, stres, úzkost, zvýšenou fyzickou zátěž, atp. Zkrátka, vaše tělo se v mžiku přizpůsobí vzniklé situaci a řeší ji tzv. v klidu. Adaptogenní látky zvyšují odolnost organismu v psychicky náročném období. Naše tělo je silnější a vitálnější.

Adaptogeny mají navíc tu schopnost působit tam, kde to naše tělo zrovna vyžaduje, čímž stabilizuje všechny funkční systémy v těle. Mezi další stimulační adaptogeny patří i kořen maky nebo žen-šenu. Mezi uklidňující adaptogeny patří bazalka posvátná a ašvaganda.

UPOZORNĚNÍ: podle americké dietoložky Holly Heringtonové, adaptogeny nefungují jako šálek kávy, jejich účinek nepocítíte okamžitě. Organismus potřebuje mezi 6 až 12-ti týdny než se adaptogeny v těle vůbec vybudují a vy zaznamenáte nějaký rozdíl.

Výzkum

Ať už prožíváme fyzický stres, jako jsou únava a zánět, nebo psychický stres, jako jsou nekončící seznam úkolů a nekonečné dopravní zácpy, je VŽDY nutné uvést tělo zpět do rovnováhy. Strava a změna životního stylu jsou samozřejmostí, ale kvašené bylinky z receptur řady Alive® vykazují antistresové účinky a dodávají vám sílu, abyste si užili svůj den v pohodě.

Například RHODIOLA Alive® ukázala v těchto 2 studiích skvělé výsledky.

ALIVE-anxiety-graph-1

ALIVE-stress-graph-1

Po sedmi dnech užívání kvašené rozchodnice od Living Nutrition se projevila redukce v prožívání stresu a stavů úzkosti až o 300% ve srovnání s placebem a obyčejnou rozchodnicí.

Pouze dlouhý a přirozený proces fermentace může vyprodukovat bylinky a potraviny v tomto dokonalém stavu, kdy vaše tělo rozpozná a využije tisíce aktivovaných živin k tomu, aby se nutričně obohatilo a dosáhlo rovnováhy ve stresujících životních situacích.

Upozornění

Doporučené denní dávkování. Produkt není vhodný jako náhrada pestré stravy a náhrada vyvážené diety. Jste-li v ošetřování (nemocní), těhotná nebo očekávající těhotenství, konzultujte užívání výrobku s výživovým poradcem.

Přečtěte si více k tématu

Doplňkové parametry

Kategorie: Adaptogeny
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Biohacking, Bez přidaného cukru, Bez laktózy, Bio certifikace, Doplněk stravy, Adaptogen
Výrobce: Living Planet ltd.
Země původu: Velká Británie
Vhodné pro: Sugar Free-Lactose Free-Nut Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Certifikace BIO

Dr Mix - Vlastnosti kořene Rozchodnice růžové (ČJ)

Dr. Josh Axe - 8 adaptogenů, které pozitivně ovlivňují adrenály a redukují stres

Vlastnosti kořene Rhodiola (ANJ)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Living Nutrition je britská společnost, kterou v roce 2014 založil nutriční terapeut Graham Botfield. Základem všech jejich výrobků je speciálně vyvinutý proces kefírovo-kombuchové fermentace, který aplikují na organické byliny a potraviny tak, aby vytvořili “živé” doplňky stravy. Vše se ručně vyrábí ve své na míru postavené laboratoři a osobně dohlíží na to, aby se jejich rostlinné produkty vyvíjely do optimálně vitálního stavu.

Poslání Living Nutrition

Jako lídři nového paradigmatu rostlinné fermentované výživy vytváří tato značka jedinečně aktivní doplňky stravy, které pracují v harmonii s tělem a podporují živé zdraví. Protože se vždy LIving Nutrition vždy drží těch nejvyšších standardů, vytvořili řadu produktů, které nemají z hlediska živé vitality a hojnosti živin obdoby.

Zásady Living Nutrition:

Vitalita prostřednictvím přírody - každá složka a každý proces jsou 100% přírodní. Příroda je vždy vůdčí inspirací, která propojuje s lepším pochopením principů rovnováhy a vitality, z nichž vychází práce LN. Pouze úplným dodržováním přírodních principů můžeme dosáhnout dokonalých výsledků.

Bez kompromisů - LN tvoří s vědomím a vždy usiluje o dokonalost. Zaručují, že nikdy nebudou z jakéhokoli důvodu šetřit nebo dělat kompromisy v tomto přístupu. Velice dobře rozumí tomu, co je v sázce - vaše zdraví a jejich hodnoty.

Podložené výzkumy - produkty Living Nutrition jsou zkoumány a analyzovány v nejmodernějším výzkumném a vývojovém centru v Dunsfold Parku v Surrey.

Vzdělávání a inspirace - LN poskytuje vzdělávací platformu pro tuto klíčovou oblast fermentované výživy, včetně výzkumu a pravidelných webových seminářů. Prostřednictvím společného výzkumu chtějí inspirovat k obnovení důvěry a pochopení přírody jako nezbytného základu lidského zdraví.

Produkty Living Nutrition jsou:

100% rostlinné - všechny obsažené složky jsou z celých rostlin, bez lepku a vhodné pro vegany.

100% čisté - bez pomocných látek, pojiv, umělých sloučenin nebo přídatných látek.

Mrazem sušené - pro zachování čerstvosti a vitality živin.

100% bio - vždy z ekologického a biodynamického zemědělství, pokud je to možné.

Světově první - speciálně vyvinutý proces fermentace kefíru a kombuchy.

V čistých kapslích - bio, unikátních fermentovaných kasplích bez rozpouštědel, které se velmi snadno polykají.

100% bez GMO - GMO složky jsou zakázány v jakékoliv části výrobního procesu LN.

Raw - každý výrobek je živí díky mrazem sušeným složkám a fermentací získaným prospěšným mikrobům a enzymům.

100% bez plastů - LN zásadně nepoužívá ve svých obalech plasty.

Historie Living Nutrition

2014

Začátky společnosti LN byly velice skromné. Tehdy se vše řídilo z jediné místnosti v Grahamově domě v Sussexu za částečné pomoci dcery Elly. Produktová řada byla nejprve uvedena na trh pouze s jedním produktem Your Flora a bylinnou řadou Signature.

2016

Díky rostoucí popularitě a nadšeným ohlasům, které se dostaly do celé Evropy, začal Graham vyvíjet a přidávat další výrobky. Kvůli zvládnutí logistiky přešla Living Nutrition pod společnost Living Planet Distribution, aby se Graham mohl více soustředit na receptury a výzkum.

2019

Tento rok byl pro společnost Living Nutrition klíčový. Jejich popularita výrazně vzrostla díky zpětné vazbě od zákazníků a zájmu o naši fermentaci. LN získalo několik ocenění, včetně ceny Natural and Organic za nejlepší nový bylinný produkt za jejich fermentovanou ashwagandhu. Rozhodli se udělat velký krok a převést fermentaci do vlastních rukou.

To jim umožnilo zavést některé inovace, včetně použití systému Flaska pro "restrukturalizaci" vstupní vody a některých nových metod pro zvýšení účinnosti a rozmanitosti mikrobů v jejich fermentačním procesu. Ve spolupráci s výzkumnými institucemi nyní mohli studovat účinky naší fermentace pro různé podmínky.

2021

V dubnu představilo LN druhou generaci produktů s novými ekologickými obaly bez plastů a ještě účinnější řadou fermentovaných produktů.

Zakladatel Living Nutrition

Zakladatel Graham Botfield je nutriční terapeut a výzkumník, který se specializuje na trávicí mikrobiom a tradiční používání bylin. Spolupracoval s uznávanými značkami doplňků stravy včetně New Chapter, jejíž zakladatel a mistr botanik Paul Schulick měl velký vliv na Grahamův přístup k vývoji doplňků stravy inspirovaných přírodou. Spolu s odborníkem mikrobiologem Graham neustále vyvíjí nové fermentované přípravky a zkoumá jejich přínosy.

"Pokud změníme náš přístup k medicíně z boje proti nemocem na vytváření zdraví, přejdeme od megadávkování inertních živin k jemnějším léčivým prvkům, které se nacházejí v přírodě. Pak si budeme vážit rostlin pro jejich přirozenou inteligenci, která dodává informace našim mnoha buněčným smyslům a podporuje tak uzdravení. Fermentace je alchymie přírody, která vyvíjí rostliny na vyšší úroveň vitality a výživy, a vytváří sloučeniny, které sdělují rovnováhu a harmonii našemu tělu na všech úrovních."

Graham Botfield

Unikátní fermentační proces Living Nutrition

Krok č. 1

Na počátku tohoto procesu stojí pečlivý výběr těch nejčerstvějších organických surovin (pokud možno biodynamických). Také použitá voda je dvakrát filtrována a restrukturalizována pomocí specializovaného systému Flaska.

Krok č. 2

Vysoce koncentrované a aktivní inokulum je vytvářeno pomocí hybridu organických kefírových zrn a organické kombuchy.

Krok č. 3

K organickým bylinám a potravinám je přidáné inokulum, celá směs je následně fermentována v malých 10litrových dávkách za optimálních podmínek.

Krok č. 4

Po mnoha týdnech péče včetně každodenního míchání a testování je kvašení konečně dokončeno.

Krok č. 5

Poté jsou fermenty pečlivě usušené mrazem, aby byla odstraněna veškerá voda a byly zachovány všechny jemné živiny, enzymy a mikroby.

Krok č. 6

Hotový produkt je nakonec uzavřen do bio rostlinné kapsle zabalen do jantarové skleněné lahve a 100% bezplastového obalu.