Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Šalvějový čaj - Sage-o-Soothe pro lepší mozkové funkce a paměť - 90 g

829 Kč / ks 9 211 Kč / 1 kg
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Čaj z divokohorské šalvěje má silnou bylinnou osvěžující chuť. Kromě výborné chuti disponuje také celou řadou potentních účinných látek.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Šalvějový čaj o-Soothe od značky North American Herb and Spice obsahuje rozdrcené listy divoké vysokohorské šalvěje. Tato bylina je také známá jako horský čaj.

Sbírá se ručně v odlehlých oblastech divočiny. Takto nasbíraná šalvěj v sobě koncentruje sílu fotonové energie - sílu horské skály a sílu slunce.

Divoká šalvěj, kterou používá NAHS pochází ze Středomoří, kde je její pravý původ. Nejedná se o obyčejnou zahradní šalvěj, ale o silnou divokou bylinu, rostoucí v horách nad mořem, kde je jiná půda, jiné podnebí a proto jiné účinky.

Použití

Půlku lžičky sušené šalvěje dejte buď přímo do hrnečku nebo do sítka a zalijte horkou vodou. Nechte louhovat alespoň 5 minut, pak buď přeceďte nebo vytáhněte sítko a užijte si tento velmi osvěžující čaj ať už samotný nebo oslazený medem či kokosovým sirupem nebo nektatrem.

Přinosy čaje z divoké šalvěje

  • Divoká šalvěj je přírodním zdrojem vápníku, fosforu a hořčíku, takže podporuje zdravé vlasy, nehty a pokožku.
  • Čaj z divoké šalvěje s oblibou pijí každý den obyvatelé tureckých hor, odkud tato šlavěj pochází. 
  • Šalvěj má dlouhou historii užívání a účinky podložené výzkumy.
  • Divoká šalvěj obsahuje řadu těkavých silic, flavonoidů (apigenin, diosmetin a luteolin) a fenolových kyselin, včetně cenné kyseliny rozmarýnové.
  • Historicky si ji Řekové a Římané cenili pro její četné léčivé účinky.
  • Římané si šalvěje dokonce vážili natolik, že při jejím sběru pořádali posvátné obřady.

Šalvěj může pomoci zlepšit funkci mozku a paměť

  • Šalvěj získala svůj název z latinského slova Salvere, což znamená "zachraňovat".
  • Ve středověku měla silnou pověst pro své léčivé účinky, a dokonce se používala jako prevence proti moru.
  • Současný výzkum naznačuje, že šalvěj může zlepšovat mozkové funkce a paměť, zejména u lidí s Alzheimerovou chorobou.

Alzheimerovu chorobu provází pokles hladiny acetylcholinu, chemického posla v mozku. Šalvěj brzdí odbourávání acetylcholinu (zdroj).

Ve čtyřměsíční studii na 42 osobách s mírnou až středně těžkou Alzheimerovou chorobou bylo prokázáno, že extrakt ze šalvěje přináší významné zlepšení mozkových funkcí (zdroj).

Jiné studie také prokázaly, že šalvěj může zlepšit paměťové funkce u zdravých lidí, a to jak mladých, tak starých (zdroj).

Sečteno a podtrženo: Existují slibné důkazy o tom, že výtažek ze šalvěje může zlepšit funkci mozku a paměti, zejména u osob s Alzheimerovou chorobou.

wild sage

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje
Specifikace: Bez lepku, Keto, Biohacking, Bez alergenů, Bez přidaného cukru, Bez laktózy, Bez palmového tuku, Paleo
Výrobce: North American Herb & Spice, PO Box 4885 Buffalo Grove, IL. 60089 Tel: 800-243-5242, https://www.northamericanherbandspice.com/
Země původu: Ilinois, USA
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Low Carb-Keto-Kojící

Co je BoneActiv?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

North American Herb and Spice je předním světovým producentem vysoce kvalitních přírodních doplňků výživy již od 90. let minulého století. Jejich stěžejním produktem je oreganový olej P73. NAHS je v tomto směru průkopníkem a stojí za používání divokého oreganového oleje jako alternativě k nadužívání antibiotik.

Hlavním pilířem značky North American Herb and Spice je filozofie, že výživa z raw celistvých potravin je klíčem k udržení optimálního zdraví. Tuto značku založila Judy Kay Gray, MS, aby vyvíjela jedinečné produkty z přírodně silných ingrediencí. North American Herb and Spice pro výrobu svých produktů získává to nejlepší ovoce, bylinky a koření na světě, od vzdálených hor Středomoří až po údolí amazonského deštného pralesa. Základem jejich výrobků je ručně sbírané divoké koření. Konečným výsledkem jsou nejčistší a nejsilnější extrakty, vyrobené z nejlepších surovin bez pesticidů, chemikálií a rozpouštědel.

Ve všech NAHS doplňcích stravy je zachycena síla přírody. Dostane se vám jí na maximum: plnospektrální a plnohodnotné potraviny s genetickým otiskem, který poskytuje pouze příroda. Na základě rozsáhlého výzkumu jsou pak tyto složky zkombinovány tak, aby vytvořily synergii a účinnost, kterou potřebujete pro optimální zdraví.

Zakladatelka a majitelka, paní Judy Gray, dosáhla magisterského titulu v oboru vědy a výživy. Je mistryní receptury a silnou zastánkyní tradičních, udržitelných postupů. Společnost North American Herb and Spice založila proto, aby všem poskytla bezprecedentní přístup ke skutečně přírodním prostředkům z divokých rostlin.

Produkty podložené vědeckými výzkumy

Ve společnosti NAHS provedli řadu průkopnických studií o potentních účincích a síle divokého oreganového oleje P73. Tyto studie vedly k obnovení zájmu o antiseptické schopnosti divokého oreganového oleje jako přírodní alternativě k antibiotikům.

Suroviny z té nejčistší přírody

NAHS spolupracuje s obyčejnými lidmi, kteří potřebné ingredience ručně sbírají v odlehlých koutech divoké a nenarušené přírody, ať už z vysokých středomořských hor, peruánské Amazonie, dalekého severu divoké Kanady, odlehlých sibiřských lesů či dalších míst. Díky této spolupráci NAHS získává nejen ty nejčistší a nejpotentnější složky, ale také podporuje přírodní vesnice a komunitní infrastrukturu. Domorodé komunity dary, stavbou škol a otevíráním studní a také zasíláním jejich vysoce účinných přírodních doplňků stravy pro ty, kteří to potřebují.