NENECHTE SI UJÍT VÝPRODEJ BEAN-TO-BAR ČOKOLÁD Z BELGIE, VELKÉ BRITÁNIE A MADAGASKARU V KATEGORII VÝPRODEJ - CENY OD 79 Kč.

Omega 3 olej z mořských řas obohacen vitamínem D3 - Balance Oil+ Vegan

2 375 Kč 7,92 Kč / 1 ml 7,92 Kč / 1 ml
Vyprodáno Skladem (>3 ks) Zvolte variantu
Příchuť
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Synergická směs oleje z mikroskopických mořských řas, extra panenského olivového a hadincového oleje, obohacená o veganský vitamín D3, zajišťuje rovnováhu polyfenolů a omega kyselin v organismu. Vyberte si ze dvou druhů.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

BalanceOil+ Vegan od značky Zinzino obsahuje synergickou směs oleje z mikroskopických mořských řas s vysokým obsahem kyselin EPA, DHA a DPA, extra panenského předsklizňového olivového oleje bohatého na kyselinu olejovou (OA) a polyfenoly, oleje z hadincových semínek s velkým podílem kyselin SDA, ALA a GLA a veganského vitaminu D3.
TENTO DRUH OMEGA 3 OLEJE JE TO NEJLEPŠÍ, CO LZE NA TRHU S DOPLŇKY VÝŽIVY V DNEŠNÍ DOBĚ ZÍSKAT. JSME PŘESVĚDČENI, ŽE NEMÁ KONKURENCI, COŽ NEŘÍKÁME ČASTO, PROTOŽE VŠE MÁ DNES KONKURENCI. POKUD CHCETE PRO SVÉ ZDRAVÍ CRÉME DE LA CRÉME, KUPTE SI POUZE TENTO OLEJ A ŽÁDNÝ JINÝ. NEMUSÍTE BÝT VEGAN, ABYSTE SI UŽILI JEHO PŘÍNOS.
Pomáhá chránit buňky před oxidačním poškozením a bezpečně upravuje nerovnováhu mezi omega-6 a omega-3 mastnými kyselinami v těle.
S nerovnováhou mezi omega-6 a omega-3 mastnými kyselinami souvisí celá řada zdravotních problémů. Správný poměr omega-6 a omega-3 je velice důležitý zejména v těhotenství a v období kojení, protože nároky na vývoj dětského mozku a nervového systému vyžadují vyšší příjem omega-6 a omega-3, samozřejmě ve vyváženém poměru.
V dnešní době klesá výživová hodnota potravin a naše současná strava obsahuje až 15x vyšší převahu prozánětlivých omega 6 z obilovin a některých rostlinných olejů. Obecné doporučení je, aby poměr mastných kyselin omega-6 : omega-3 ve stravě byl nižší než 5:1. Ideálně však 3:1. Toho je ale v dnešní době opravdu těžké dosáhnout a to i v případě zdravého a pestrého stravování. Proto je vhodné pro vyvážení poměru omega 3 suplementovat.
Jaký máte poměr omega-3 a omega-6 přímo vy, můžete snadno zjistit jednoduchým testem z pohodlí vašeho domova.

ROVNOVÁHA OMEGA-3 A OMEGA-6 MASTNÝCH KYSELIN PODPORUJE:

 • duševní pohodu
 • nervové funkce
 • srdce
 • oběhový systém
 • žaludek, střeva, plíce a pokožku
 • zvyšuje kognitivní výkon

PROBLÉMY SOUVISEJÍCÍ S NEROVNOVÁHOU OMEGA 3 A OMEGA 6:

 • špatná propustnost a vstřebatelnost živin
 • nedostatečná látková výměna, oslabené detoxikační procesy
 • vznik chronického zánětu v těle
 • potíže při učení, zhoršená paměť
 • výkyvy nálad
 • osteoporóza
 • artróza
 • artritida
 • vysoký krevní tlak, ateroskleróza – kornatění tepen, křečové žíly, hemeroidy)
 • neurodegenerativní nemoci: Alzheimer, Parkinson
 • postižení tkání (nádorové buňky, metastáze, rakovina)
 • zrychlené stárnutí
 • ADHD

OBSAŽENÉ ÚČINNÉ LÁTKY:

Olej z mořských řas - získává se z mořských mikrořas Schizochytrium sp. Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, kyselinu eikosapentaenovou (EPA)/dokosahexaenovou (DHA). Je to první vegetariánský produkt vůbec, který obsahuje kyselinu EPA/DHA a je díky tomu kvalitní bioalternativou tradičních rybích olejů. Vyrábí se v USA, v továrně s přísnými inspekcemi a rigorózním dohledem od Úřadu pro potraviny a léčiva (FDA).
Hadincový olej - lisuje se za studena a zpracovává se při nízkých teplotách. Prochází očistným procesem, v průběhu kterého je rafinován, odbarven, dezodorizován a demargarizován. Díky tomuto procesu má průzračně nažloutlé zabarvení a neutrální vůni. Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny SDA a ALA, stejně jako na omega-6 mastnou kyselinu GLA. Díky tomu představuje ideální rostlinnou volbu pro vegetariány a vegany, protože má ideální profil mastných kyselin. Obsahuje dvojnásobné množství mastných kyselin omega-3 oproti omega-6, a může proto pomoci vyvážit správný poměr kyselin omega-6 k omega-3. Tím se vysoce odlišuje od většiny rostlinných olejů, které obsahují nadměrné množství omega-6. Navíc obsahuje vzácnou omega-3 mastnou kyselinu SDA, kterou tělo mění na EPA pětkrát snáze než běžnou omega-3 kyselinu ALA, která je rostlinného původu (například z lněného semínka). Obsahuje také vysoce cennou mastnou kyselinu GLA ze skupiny omega-6. Je samozřejmě bez GMO.
Extra panenský olivový olej - vyrábí se ze speciální španělské odrůdy oliv Picual, která byla pečlivě vybrána kvůli vysokému obsahu omega-9 (zejména. kyseliny olejové) a polyfenolů (více než 750 mg/kg5). Polyfenoly mají hned několik funkcí - chrání olej BalanceOil+ Vegan před oxidací a poskytují také tuto ochrannou funkci vašim buňkám.
Vegan vitamín D3 - (cholekalciferol) pochází z výtažku ze speciálního, organicky pěstovaného lišejníku. Ten dokáže nashromáždit velká množství mikroživin, včetně vitaminu D3. Po extrakci je vitamín D3 smíchán s trochou kokosového oleje. Má vegan certifikát a samozřejmě neobsahuje žádné GMO.
Přírodní tokoferoly - antioxidanty, které se běžně používají v potravinových doplňcích. Tento konkrétní druh tokoferolů je vyroben z destilátů vysoce rafinovaného GMO free oleje ze sojových bobů. Tyto destiláty následně procházejí další rafinací a neobsahují tedy žádné sojové proteiny. Neobsahují žádné alergeny. Typické složení je: alfa-, beta-, gama- a delta-tokoferoly.

PŘÍNOSY VEGAN BALANCEOIl+

 • Jeho synergické složení přispívá k normální funkci srdce, mozku a imunitního systému.
 • Pomáhá udržovat příznivé hladiny kyselin EPA a DHA ve vašem těle.
 • Pomáhá udržovat optimální hladinu mastných kyselin omega-6:3.
 • Pomáhá udržovat hladiny polyfenolů ve vašem těle, čímž přispívá k ochraně krevních lipidů před oxidačním stresem.
 • Díky obsahu 1 150 mg DHA podporuje normální funkci očí.
 • Podporuje normální hladiny triglyceridů v krvi, normální krevní tlak a normální hladiny vápníku v krvi.
 • Denní dávka obsahuje 20 μg vitamínu D3 a díky tomu přispívá k normálnímu stavu kostí, svalové funkci, normálním zubům i dělení buněk.
 • Obsahuje pouze zcela přírodní a čistě veganské ingredience a je registrovaný u The Vegan Society. 

NUTRIČNÍ HODNOTA

Nutriční hodnota a obsah v:
pr 7.5 ml 
pr 12 ml
Celkový obsah omega-3
1764 mg
2822 mg
Olej z mořských řas
2092 mg
3348 mg
z toho EPA
492 mg
787 mg
z toho DHA
716 mg
1146 mg
z toho DPA
115 mg
184 mg
Hadincový olej
968 mg
1550 mg
z toho SDA
130 mg
209 mg
z toho ALA
310 mg
496 mg
z toho GLA
101 mg
162 mg
Olivový olej
3986 mg
6377 mg
z toho omega-9
3279 mg
5247 mg
z toho polyfenoly
3.4 mg
5.5 mg 
Vitamin D3
12.6 ug (250 % of RV*)
20 ug (400 % of RV*) 
*RV: % doporučené hodnoty dle norem směrnice rady EU - 90/496/EEB

SLOŽENÍ:

Přírodní: Olivový olej lisovaný za studena olej z mikroskopických mořských řas Schizochytrium sp. rafinovaný hadincový olej antioxidanty (extrakt bohatý na tokoferoly), vitamin D3 (cholekalciferol získaný z rostlinného výtažku)
Citrónová příchuť: Olivový olej lisovaný za studena olej z mikroskopických mořských řas Schizochytrium sp. rafinovaný hadincový olej příchuť (přírodní citronová příchuť), antioxidanty (extrakt bohatý na tokoferoly), vitamin D3 (cholekalciferol získaný z rostlinného výtažku)

DOPORUČENÉ UŽÍVÁNÍ

Před použitím protřepte.
0,15 ml přípravku na 1 kg tělesné hmotnosti. Dávkování přizpůsobte tělesné hmotnosti. Vhodné pro děti, těhotné, kojící a i ty nejmenší děti. Kojená miminka získávají nutriční hodnoty v mateřském mléce. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Užívejte nejlépe po jídle pro lepší absorpci játry. 300 ml je cca zásoba na měsíc. Vše se bude odvíjet dle vaší hmotnosti. 
Například:
Dospělí s hmotností 50 kg: 7,5 ml denně.
Dospělí s hmotností 80 kg: 12 ml denně.

UPOZORNĚNÍ

Užíváte-li lék na ředění krve, před užitím produktu se poraďte se svým lékařem

SKLADOVÁNÍ

Neotevřenou lahvičku skladujte na tmavém suchém místě při pokojové teplotě. Otevřenou pak uchovávejte v lednici a spotřebujte do 45 dnů. Při teplotách nižších než 4 °C se olej může v důsledku tuhnutí olivového oleje zakalit, což však není na závadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rybí oleje
Objem: 300 ml
Vhodné pro: Keto-Paleo-Raw-GMO Free-Bezlepková dieta-Vegan
Země původu: USA
Výrobce : Zinzino AB, Gothenburg, Sweden

Smoothie recipe

The Science behind Zinzino Vegan BalanceOil

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zinzino je norská firma, která je na trhu už od roku 2005. V roce 2012 Zinzino koupilo 6% podíl v norské firmě BioActive Foods AS a získalo výhradní právo k prodeji jejích výrobků a konceptů. To byl začátek nové éry a společnost Zinzino se začala zaměřovat na péči o zdraví a tělo. Zrodil se koncept Zinzino Balance. V roce 2014 Zinzino získal 85% podíl v norské společnosti Faun Pharma AS s plně vybavenou, moderní výrobnou a cennými zkušenostmi s vývojem zdravotních přípravků, potravinových doplňků a kosmetiky. Šlo o zbrusu nové zařízení, kde začalo Zinzino zkoumat, vyvíjet a vyrábět nové produkty – efektivně a velmi kvalitně. Ve stejném roce Zinzino odkoupilo BioActive Foods a stalo se jediným vlastníkem se 100% podílem. Obchod umožnil lépe řídit rozvoj a růst konceptu Zinzino Balance.

Zinzino ve své třídě poskytuje nejlepší, nejmodernější a na míru vyráběné výživové doplňky a také produkty pro péči o pleť. Název značky vznikl během brainstormingu při zakládání firmy. Zakladatelům se líbilo, že slovo “Zinzino” zatím nenese žádný význam, takže mu ho může dodat samotná firma. Specializují se především na doplňky stravy s omega-3 (EPA a DHA) mastnými kyselinami. Vycházejí z poznatků nové vědecké disciplíny - farmakonutriční výživy, která na rozdíl od současného způsobu řešení zdravotních problémů pouze nepotlačuje příznaky, ale snaží se podpořit přirozené ochranné, obranné a regenerační procesy těla. Za jejich produkty stojí tým vědeckých odborníků a výsledky podložené testy. V tom je ostatně tato značka unikátní - před samotným užíváním doplňků si můžete udělat tzv. Balance test, díky kterému zjistíte, jaký máte v buňkách poměr omega-3 a omega-6.

Proč je vyvážený poměr omega-3 a omega-6 tak důležitý?

Omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem je souhrnné označení pro skupinu polynenasycených mastných kyselin (EPA, DHA). Omega-3 mastné kyseliny si lidské tělo nedokáže vyrobit samo, a proto je musíme dodávat jako součást stravy. Doplnit esenciální omega 3 (EPA, DHA) do správného poměru - omega 6 : omega 3 (3:1), je však v dnešní době takřka nemožné kvůli nedostatečnému příjmu čerstvých tučných ryb a vzhledem ke stále se zvyšující konzumaci průmyslově zpracovaných potravin. Z toho důvodu se 95% Evropanů nepodaří dostat jen s pomocí stravy na poměr omega3 a omega6 3:1. Pro vyvážení této nerovnováhy je vhodné Omega 3 suplementovat.

Nerovnováha omega 6 a omega 3 ovlivňuje tělo i mysl. Jejich vyvážený poměr je důležitý pro řady tělesných procesů a funkcí. Od činnosti mozku přes funkci svalů, ochranu před oxidačním stresem a až po normální krevní tlak a spoustu dalšího. Omega 3 sice získáváme z ryb, ale bohužel ne z těch, které koupíte v obchodě. Ryby samotné získávají Omega 3 z konzumace mořských řas a většina ryb na trhu, například lososů, pochází z uzavřených farmových chovů, kde dostávají krmné směsi. Z toho důvodu tedy v těle žádné Omega 3 nemají. 

Složení té nejvyšší kvality

Zinzino produkty jsou založené na směsi rybího oleje (z celých, nezpracovaných, především volně žijících krátkověkých druhů drobných ryb, jako jsou ančovičky a sardinky), bohatého na omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) a extra panenského olivového oleje ze speciální španělské odrůdy Picual, jež je vysoce bohatá na polyfenoly a další prospěšné látky. Z jejich produktů si však vyberou i vegani - v nabídce najdete i BalanceOil+ z olivového oleje a mořských řas.

Průmysl, který vyrábí potravinové doplňky s Omega 3 chrání tyto mastné kyseliny umělým přidáním vitamínu E, jakožto konzervantu. Bylo však prokázáno, že vitamín E nezabraňuje dostatečně při vstřebávání oxidaci Omega 3 mastných kyselin, ale může se stát za určitých okolností pro-oxidantem, čímž se tyto doplňky stávají nefunkčními nebo dokonce můžou organismu škodit! Proto doporučujeme, aby si každý konzument potravinových doplňků Omega 3 ověřil jejich účinnost BalanceTestem. Pokud test prokáže nedostatek Omega 3 mastných kyselin v buněčných membránách, je na zvážení každého, zda má smysl takový nefunkční doplněk stravy konzumovat.

Kdo za Zinzino stojí?

Vývoj a produkci svých výrobků opírá Zinzino o znalosti a zkušenosti vědecké rady složené z největších odborníků v oblasti výživy a péče o zdraví.

Mezi tyto odborníky patří:

Dr. Paul Clayton - průkopník v oblasti působení farmakologických účinků potravin a rostlinných přísad na naše zdraví a fyzickou výkonnost. Má titul Ph.D. v oboru neurofarmakologie, který získal na Edinburské univerzitě. Působil jako předseda Fóra zdravé výživy při Královské společnosti pro medicínu a aktuálně pracuje v Ústavu pro výživu, mozek a chování na Oxfordské univerzitě. Tato instituce zkoumá vliv potravin, výživy a stravy v na funkci mozku a chování.

Dr. Angela M. Rizzo - profesorka biochemie na Milánské univerzitě. Odbornice na biochemii lipidů.

Mr. Ola Eide - zakladatel a spoluzakladatel řady společností, mimo jiné BioActive Foods AS. Několik let působil v různých mezinárodních představenstvech a pracoval jako Director of Innovation v Mills DA či R&D Director v norských mlékárnách Tine.