Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Extrakt z rozmarýnu - Rosemanol stimuluje chuť k jídlu, reguluje tvorbu žluči - 30 ml

1 059 Kč / ks 35 300 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Divoký rozmarýn může pomoci jako prevence proti stárnutí, a to jak pro vnitřní organismus, tak pro pokožku. Využívá se i pro zdravou reakci enzymů, včetně produkce glutathionu.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Olej z divoce rostoucího rozmarýnu od North American Herb and Spice je doplněk stravy, který se tradičně využíval pro zlepšení paměti, ůlevu od bolesti a křečí svalů, stimulaci růstu vlasů nebo pro podporu oběhového a nervového systému.

Rozmarýnový olej lze použít k úlevě od různých gastrointestinálních potíží, včetně zažívacích potíží, plynatosti, žaludečních křečí, nadýmání a zácpy. Stimuluje také chuť k jídlu a pomáhá regulovat tvorbu žluči, která hraje klíčovou roli při trávení.

Rozmarýn je silný antioxidant a navíc posiluje činnost nadledvinek. Rozmarýn se používal již 5000 let před naším letopočtem, kdy jej staří Řekové a Římané používali jako kulinářskou a léčivou bylinu. Rozmarýn má přirozeně vysoký obsah hořčíku, draslíku a kyseliny rozmarýnové.

Extra informace

Olive-Oil Extra panenský olivový olej

Pravidelná konzumace vysoce kvalitního extra panenského olivového oleje je pro náš organismus nesmírně přínosná, protože:

  • významně podporuje kardiovaskulárního zdraví
  • podporuje zdravé trávení
  • podporuje zdraví jater a žlučníku.
  • podporuje zdraví pokožky a vlasů

Ingred_Rosemary500x500Rozmarýn

V Evropě se rozmarýn často používá k léčbě zažívacích potíží. Německá Komise E schválila rozmarýn pro léčbu zažívacích potíží. Je však třeba poznamenat, že v současné době neexistují žádné smysluplné vědecké důkazy, které by toto tvrzení potvrzovaly.

 

Vědci zjistili, že rozmarýn může být prospěšný i pro váš mozek. Rozmarýn obsahuje složku zvanou kyselina karnosová, která dokáže bojovat proti poškození mozku volnými radikály.

 

Některé studie na krysách zjistily, že rozmarýn může být užitečný pro lidi, kteří prodělali mrtvici. Rozmarýn zřejmě chrání před poškozením mozku (studie, zdroj) a mohl by zlepšit zotavení.

 

V laboratoři bylo prokázáno, že rozmarýn má antioxidační vlastnosti. Antioxidanty mohou neutralizovat škodlivé částice v těle známé jako volné radikály, které poškozují buněčné membrány, narušují DNA a dokonce způsobují buněčnou smrt. V laboratoři se také ukázalo, že rozmarýnový olej má antimikrobiální vlastnosti (zabíjí některé bakterie a plísně ve zkumavkách). Není známo, zda by rozmarýn měl stejný účinek i u lidí.

 

Předpokládá se, že také zvyšuje menstruační průtok, působí jako abortivní prostředek (způsobuje potrat), zvyšuje průtok moči a léčí zažívací potíže. Téměř žádné z těchto použití nebylo vědecky zkoumáno u lidí.

 

Jedna studie na lidech však zjistila, že dlouhodobé denní užívání rozmarýnu zabraňuje vzniku trombózy.

 

Studie

Dlouhodobé podávání rozmarýnu a tymiánu obecného inhibuje experimentální trombózu bez prodloužení doby krvácení

(orig.: Long-term intake of rosemary and common thyme herbs inhibits experimental thrombosis without prolongation of bleeding time)
zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18378282/
  • Výsledky: Rozmarýn (5 % a 0,5 %) významně inhiboval tvorbu arteriálních trombů. Pouze vyšší koncentrace tymiánu obecného (5 %) měla významný antitrombotický účinek. V 5% koncentraci rozmarýn i tymián obecný významně inhibovaly reaktivitu krevních destiček a zvyšovaly průtokem zprostředkovanou vazodilataci.

  • Závěry: Dlouhodobý denní příjem rozmarýnu a tymiánu obecného má antitrombotický účinek, který je pravděpodobně způsoben inhibicí trombocytů a stimulací endoteliálních buněk. Antitrombotický účinek nebyl doprovázen prodloužením doby krvácení.

Použití

Užívejte pět kapek pod jazyk nebo do šťávy/vody 2x denně. Masírujte také páteř a střed zad (reflexy nadledvinek). Masírujte obličej, ruce a chodidla.

Složení

Olej z divokého rozmarýnu, extra panenský olivový olej.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné doplňky stravy
Objem: 30 ml
Specifikace: Bez lepku, Keto, Biohacking, Bez alergenů, Bez přidaného cukru, Bez laktózy, Bez palmového tuku, Paleo, Doplněk stravy, Olej
Výrobce: North American Herb & Spice, PO Box 4885 Buffalo Grove, IL. 60089 Tel: 800-243-5242, https://www.northamericanherbandspice.com/
Země původu: Ilinois, USA
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Low Carb-Keto-Kojící

O značce NAHS

Our Values: Scientifically Studied

Our Values: Wild Sourced

R&D at NAHS

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

North American Herb and Spice je předním světovým producentem vysoce kvalitních přírodních doplňků výživy již od 90. let minulého století. Jejich stěžejním produktem je oreganový olej P73. NAHS je v tomto směru průkopníkem a stojí za používání divokého oreganového oleje jako alternativě k nadužívání antibiotik.

Hlavním pilířem značky North American Herb and Spice je filozofie, že výživa z raw celistvých potravin je klíčem k udržení optimálního zdraví. Tuto značku založila Judy Kay Gray, MS, aby vyvíjela jedinečné produkty z přírodně silných ingrediencí. North American Herb and Spice pro výrobu svých produktů získává to nejlepší ovoce, bylinky a koření na světě, od vzdálených hor Středomoří až po údolí amazonského deštného pralesa. Základem jejich výrobků je ručně sbírané divoké koření. Konečným výsledkem jsou nejčistší a nejsilnější extrakty, vyrobené z nejlepších surovin bez pesticidů, chemikálií a rozpouštědel.

Ve všech NAHS doplňcích stravy je zachycena síla přírody. Dostane se vám jí na maximum: plnospektrální a plnohodnotné potraviny s genetickým otiskem, který poskytuje pouze příroda. Na základě rozsáhlého výzkumu jsou pak tyto složky zkombinovány tak, aby vytvořily synergii a účinnost, kterou potřebujete pro optimální zdraví.

Zakladatelka a majitelka, paní Judy Gray, dosáhla magisterského titulu v oboru vědy a výživy. Je mistryní receptury a silnou zastánkyní tradičních, udržitelných postupů. Společnost North American Herb and Spice založila proto, aby všem poskytla bezprecedentní přístup ke skutečně přírodním prostředkům z divokých rostlin.

Produkty podložené vědeckými výzkumy

Ve společnosti NAHS provedli řadu průkopnických studií o potentních účincích a síle divokého oreganového oleje P73. Tyto studie vedly k obnovení zájmu o antiseptické schopnosti divokého oreganového oleje jako přírodní alternativě k antibiotikům.

Suroviny z té nejčistší přírody

NAHS spolupracuje s obyčejnými lidmi, kteří potřebné ingredience ručně sbírají v odlehlých koutech divoké a nenarušené přírody, ať už z vysokých středomořských hor, peruánské Amazonie, dalekého severu divoké Kanady, odlehlých sibiřských lesů či dalších míst. Díky této spolupráci NAHS získává nejen ty nejčistší a nejpotentnější složky, ale také podporuje přírodní vesnice a komunitní infrastrukturu. Domorodé komunity dary, stavbou škol a otevíráním studní a také zasíláním jejich vysoce účinných přírodních doplňků stravy pro ty, kteří to potřebují.