Fermentovaná kurkuma v bio kvalitě

888 Kč 14,80 Kč / 1 ks
Skladem (> 3 ks)
Kurkuma je nazývána „králem bylinek“ a je oceňována zejména díky jejím pozitivním účinkům na zdraví. Jedná se o jednu z nejmocnějších adaptogenních bylin. Dvakrát fermentovaná BIO kurkuma od Living Nutrition nabízí špičkovou úroveň aktivních složek.

Detailní informace

To nejlepší z přírody

Prodáváme výhradně prémiové výrobky, převážně v bio kvalitě

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme ihned po zaplacení objednávky, vše v recyklovaných materiálech

Za kvalitu ručíme

Produkty pečlivě vybíráme, testujeme a používáme

Doprava zdarma

Při nákupu nad 3500 Kč za dopravu u vybraných dopravců neplatíte

Detailní popis produktu

TURMERIC Alive (Kurkuma) obsahuje kompletní složení kurkuminů společně s dalšími aktivními složkami fytonutrientů, které vytváří plnohodnotný základ. Kurkuma tzv. zahřívá a je tradičně spojována s protizánětlivými procesy v těle. V Ajúrevdské medicíně se používá od nepaměti. Problémem je ale tělesná vstřebatelnost - většina doplňků stravy na trhu jsou vlastně placebo - vaše tělo si z nich nevezme, protože forma, v jaké se tělu dodávají, je nevhodná. Fermentace je jediný způsob jak si lze zajistit max. vstřebání do těla. Více info o této fermentaci se dozvíte ve videu níže.

  • Kompletní složení aktivních kurkuminů.
  • Přírodní zdroj tetrahydro-kurkuminů.
  • Bohatý na enzymy a mikroorganismy.
  • Nejvyšší bio-dostupnost* díky patentované fermentaci.
  • Jedinečná kefírovo-kombuchová fermentace - tělo dokonale vstřebá obsažené živiny.
  • Nejlépe je tento doplněk stravy doplnit o níže uvedené produkty - doporučení od formulátora, Grahama Botfielda.

*míra v jaké specifická tkáň nebo orgán vstřebá látku (v tomto případě kurkumin) po orálním požití, aby pak tato látka měla na tělo žádaný efekt.

Fermentovaná (kvašená) kurkuma

Kurkuma je nazývána „králem bylinek“ a je oceňována zejména díky jejím pozitivním účinkům na zdraví. Jedná se o jednu z nejmocnějších adaptogenních bylin. Ve fermentované kurkumě se nachází asi o 1000% více tetrahydrokurkuminů ve srovnání s nefermentovanou kurkumou. Ukázalo se, že tato vysoce aktivní sloučenina má doplňkové účinky k ostatním kurkuminům, nacházející se v kurkumě, zejména protizánětlivé a antioxidační.
Fermentovaná BIO kurkuma od Living Nutrition nabízí špičkovou úroveň aktivních složek a nemá na domácím trhu konkurenci. KURKUMA Alive obsahuje kompletní složení kurkuminů společně s dalšími aktivními složkami a fytonutrienty, které jsou nedílnou součástí žijícího matrixu celostní potraviny.
Doplňky stravy Living Nutrition jsou formulovány nutričním terapeutem tak, aby byly výživově vyvážené a potraviny s bylinami vytvářely harmonický celek. Při výrobě jsou používány pouze čerstvé BIO přísady, kde je kladen důraz právě na jejich vitalitu.
Fermentační proces je navržen a kontrolován uznávaným expertem, a zvláštní péče je věnována individuální kontrole každé směsi. Všechny fermentované směsi jsou jemně sušeny mrazem, aby byla zachována čerstvost a nejvyšší možná míra aktivních živin. Čistota veškerých Living Nutrition výrobků je pečlivě udržována bez přidání přísad, pojiv a jiných pomocných látek.
Jedinečné kvašení Living Nutrition vytváří biologicky dostupnou formu aktivované kurkumy, která se stává rozpustnější ve vodě a bohatší na živiny. Žádný černý pepř. Žádné nanočástice. Protože se jedná o fermentovanou potravinu - není třeba nic přidávat.


Výzkum

Naše kefírovo-kombučová fermentace zvyšuje v kurkumě mnoho důležitých živin, včetně vysoce aktivní protizánětlivé sloučeniny zvané tetra-hydrokurkumin o přibližně 1 000% ve srovnání s nefermentovanou kurkumou. Níže je uveden účinek naší fermentace na hladinu kurkuminu, zejména na tvorbu zásadně důležitého tetra-hydrokurkuminu.

ALIVE-tetrahydro-graph-1

Kurkuma se špatně vstřebává a může se stát nestabilní jako antioxidant. Po fermentaci se kurkuma transformuje, vylučuje žlutou pigmentovou vazbu a připojuje ve vodě rozpustnou vazbu, aby zajistila vynikající biologickou dostupnost.

ALIVE-glass-turmeric-1

Pouze dlouhý a přirozený proces fermentace může vyprodukovat bylinky a potraviny v tomto dokonalém stavu, kdy vaše tělo rozpozná a využije tisíce aktivovaných živin k tomu, aby se hluboce vyživovalo a dosáhlo rovnováhy v našem stresujícím prostředí.

DÁVKOVÁNÍ
Dospělí: 1-3 kapsle denně s jídlem nebo bez jídla.

Výživové hodnoty

3 kapsle obsahují:
Fermentovaný, mrazem sušený, BIO kurkuma (Curcuma Longa) kořen             400 mg
BIO kurkuma (Curcuma Longa) kořen                                                                400 mg
BIO zázvor (Zingiber officinale) kořen                                                                400 mg
  • Bez přídavných látek a konzervantů.
  • Produkt neobsahuje pšenici, lepek, mléčné stopy a sóju.
  • Vhodné pro vegetariány a vegany.

Složení

Fermentovaná, mrazem sušená kurkuma (Curcuma Longa), kurkuma (Curcuma Longa), zázvor (Zingiber officinale), kapsle z rostlinné buničiny (hydroxypropyl methylcellulose).
Certifikováno jako „BIO“ od Soil Association Organic UK.

upozornění

Doporučené denní dávkování. Produkt není vhodný jako náhrada pestré stravy a náhrada vyvážené diety. Jste-li v ošetřování (nemocní), těhotní nebo očekávající těhotenství, konzultujte užívání výrobku s výživovým poradcem.

Kefírovo-kombuchová fermentace
Bio-aktivní složky

Doplňky stravy Living Nutrition jsou formulovány nutričním terapeutem tak, aby byly výživově vyvážené a potraviny s bylinami vytvářely harmonický celek. Při výrobě jsou používány pouze čerstvé BIO přísady, kde je kladen důraz právě na jejich vitalitu.
Fermentační proces je navržen a kontrolován uznávaným britským expertem na zdravou výživu, panem Grahamem Botfieldem, a zvláštní péče je věnována individuální kontrole každé směsi.
Všechny fermentované směsi jsou jemně sušeny mrazem, aby byla zachována čerstvost a nejvyšší možná míra aktivních živin. Čistota veškerých Living Nutrition výrobků je pečlivě udržována bez přidání přísad, pojiv a jiných pomocných látek.
Fermentace je tradiční metoda využívající enzymatické reakce mikroflóry k vytvoření vysoce kvalitní potraviny, zvyšující vstřebatelnost (bio-dostupnost) a účinnost obsažených látek.
Living Nutrition využívá k proměně svých směsí BIO potravin a bylin na živou formu bioaktivních složek, enzymů a mikroorganismů ojedinělý druh kefírovo-kombuchového kvašení, které obsahuje 35 druhů mikroorganismů, včetně celé rodiny laktobacilů.
Kefír je původní „superpotravina“, velmi ceněná pro svou vysokou výživovou hodnotu. Kefír vzniká přidáním kefírových zrn do potravin, které spustí mimořádně silný proces kvašení. Kefírová zrna a jejich funkce nejsou vědci ještě zcela pochopena, protože se jedná o žijící celek bakterií, kvasinek, polysacharidů a dalších živin, kterému se na naší planetě nic nepodobá.
Kefírová zrna se přidávají do různých potravin, ve kterých okamžitě spustí proces kvašení, čímž je přemění na výživově bohatý celek vysoce bio-dostupných živin. Mnoho těchto živin právě vzniká pouze díky kvašení a jejich pozoruhodné účinky na zdraví jsou stále předmětem zkoumání.
Slova výrobce: "Používáme potraviny, které jsou nejvíc bohaté na obsažené živiny a fermentujeme je zcela novým, dosud nestudovaným, způsobem, a vidíme ohromné výsledky s vyrobenými sloučeninami a jejich účinky na zdraví."
Hlavní výhody kefírového kvašení
1. Maximum živých složek
2. Maximální vstřebatelnost
3. Bohaté na enzymy
4. Jedinečná fermentovaná výživa

Doplňkové parametry

Kategorie: Adaptogeny
Obal: Tmavé sklo, Krabička: 100% recyklovatelný papír
Obsah: 60 kapslí
Výrobce: Living Planet Distribution ltd.
Země původu: Velká Británie
Vhodné pro: Sugar Free-Lactose Free-Nut Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Certifikace BIO

Dr Josh Axe o kurkumě (ANJ)

Kurkuma a zdraví (ANJ)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení