V prosinci jsme si pro vás připravili různé vánoční akce, které najdete v záložce SLEVY. Naše tipy na dárky pro vaše milované osoby najdete v záložce VÁNOCE 2023. Přejeme krásné prožití svátků vánočních a nakupujte to, co dává smysl pro vaše zdraví a wellbeing.

Masážní olej - BoneActiv prevence řídnutí kostí pomocí divokých horských bylin - 30 ml

939 Kč 31 Kč / 1 ml
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
8.12.2023

Řídnutí kostí ovlivňuje značnou část populace a způsobuje nemalé problémy. Doplněk BoneActiv je mnohem účinnější než samotný vápník nebo vitamin D. Jedná se o raw vápník z mikrokrystalického hydroxyapatitu (MCHA), získávaného z novozélandského skotu krmeného trávou (grass-fed).

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Olej BoneActiv od North American Herb and Spice je přípravek 2 v 1 - používá se jak na lokální masáž, tak na vnitřní užívání pod jazyk.

BoneActiv olej je založen na síle divokých extraktů ze šalvěje, rozmarýnu a oregana, tří nejúčinnějších známých horských bylinných olejů. 

Použití

  • Potírejte jakoukoli kostní oblast, která vyžaduje pomoc - ujistěte se, že masírujete olej do pokožky pořádně, ne pouze na povrchu.
  • Jednou až dvakrát denně masírujte BoneActivem chodidla a holenní kosti. Vstřebává se tělesnými póry, přičemž právě chodidla mají největší póry na těle.
  • Zabírá také masírování hrudníku, týla a šíje, ale nebo také páteře, opakujícími se pohyby nahoru a dolů.
  • Současně můžete užívat i několik kapek denně vnitřně - kápněte si kapky pod jazyk, chvilku podržte v ústech než sliny zneutralizují pachuť, a polkněte.
  • Pro nejlepší účinek používejte společně s kapslemi Raw BoneActiv, které obsahují vápník.

Proč používat doplněk jako je BoneActiv

Zdraví kostí by mělo být prioritou pro ženy i muže, protože osteoporóza může postihnout obě pohlaví. Osteoporóza je onemocnění, které způsobuje oslabení a křehkost kostí, a častěji postihuje ženy než muže. Je to proto, že ženské kosti mají tendenci slábnout po menopauze, kdy klesá hladina estrogenu. To však neznamená, že se muži nemusí osteoporózy obávat. Na celém světě trpí tímto onemocněním každá třetí žena a každý pátý muž starší 50 let.

Řídnutí kostí neboli osteoporóza je onemocnění, o kterém se často hovoří v televizi, zejména prostřednictvím reklam na potravinové doplňky. Toto onemocnění se také označuje jako řídnutí nebo odvápnění kostí a je přirozeným důsledkem stárnutí. Jak stárneme, naše kosti ztrácejí hmotu a jejich kvalita se snižuje.

Osteoporóza je onemocnění, které oslabuje kosti a zvyšuje pravděpodobnost jejich zlomení. Toto onemocnění může být velmi nebezpečné, protože o něm nemusíte vědět, dokud si nezlomíte kost. Název osteoporóza pochází z řeckých slov "kost" a "díra". S přibývajícím věkem se hustota kostí snižuje, což zvyšuje náchylnost ke zlomeninám. Ke zlomenině může dojít jak při obyčejném pádu, tak při něčem vážnějším, například při autonehodě.

Existuje mnoho důvodů, proč se u lidí osteoporóza rozvíjí, včetně nedostatku vápníku, nedostatku pohybu, sedavého zaměstnání, nezdravé stravy, kouření, nadměrného příjmu alkoholu nebo kofeinu a genetických předpokladů. Mezi další příčiny osteoporózy mohou patřit poruchy menstruačního cyklu, užívání kortikosteroidů, heparinu nebo tyroxinu, cukrovka a poruchy trávení. Naštěstí existují možnosti prevence, které mohou vzniku osteoporózy zabránit nebo ji oddálit.

Řídnutí kostí můžete předcházet především dvěma způsoby: stravou a cvičením. Vaše strava je důležitá nejen pro vás, ale i pro vaše děti - jejich kosti musí být dobře vyvinuté, aby zůstaly zdravé. Proto je nezbytné jíst zdravou stravu plnou vitamínů a minerálů. Důležité je také cvičení, protože pomáhá udržovat kosti silné.

Kost je živá, rostoucí tkáň, která potřebuje vápník, aby si udržela potřebnou hustotu a pružnost. Z jaké stravy bychom ho měli získávat? Ve školce nás učili, že máme pít hodně mléka, abychom si udrželi zdravé kosti. Přidejte do svého jídelníčku brokolici, mandle a jiné ořechy, sójová, sezamová a slunečnicová semínka, mák, vejce, ryby nebo čokoládu z kvalitního kakaa. Česnek a cibule jsou dvě zeleniny, které jsou známé svými zdraví prospěšnými účinky. Obě tyto zeleniny jsou plné síry, která je nezbytná pro zdraví kostí.

Extra informace

Rozmarýnový olej

Divoký rozmarýn roste hojně ve Středomoří. Tato aromatická bylina byla ve starověké řecké, hebrejské a římské civilizaci považována za posvátnou. Rozmarýnový esenciální olej pochází z kvetoucích části byliny. Esenciální olej má analgetické (tlumící bolest), stimulační a zklidňující vlastnosti.

Několik lékařských výzkumů prokázalo, že bioaktivní složky obsažené v rozmarýnovém oleji - thymol, alfa-pinen, beta-pinen atd. mohou zabránit úbytku kostní hmoty u stárnoucích krys.

Šalvějový olej

Četné vědecké výzkumy potvrzují potenciální léčebné účinky monoterpenů šalvějového oleje při léčbě kostních poruch. Studie z roku 2017 publikovaná v časopise Phytotherapy Research uvádí, že šalvějový esenciální olej může zvýšit hustotu kostních minerálů.

Bylinné extrakty z rozmarýnu, tymiánu a šalvěje se ve starověké čínské a ájurvédské medicíně používaly jako přírodní prostředek proti osteoporóze.

Další klinický výzkum provedený v roce 2003 ve Švýcarsku potvrzuje účinnost monoterpenových složek šalvějového oleje při inhibici resorpce nebo úbytku kostní hmoty u potkanů. Šalvějový olej tedy může být účinným přírodním lékem na osteoporózu.

Oreganový olej

Studie provedená švýcarskými vědci zjistila, že oreganový olej (stejně jako esenciální oleje získané z konopí, černého pepře nebo skořice) obsahuje seskviterpen betakaryofylin, E-BCP, které bojuje proti zánětu v těle a chrání před degenerací kostí.

Je známo, že chronický zánět je spojen se zvýšeným výskytem srdečních infarktů a s takovými autoimunitními poruchami, jako jsou mimo jiné cukrovka, lupus, revmatoidní artritida a roztroušená skleróza. Jedním ze způsobů, jak s takovým zánětem bojovat, je výživa a správná suplementace.

Podle studie provedené švýcarskými vědci je oregano díky své účinné látce betakaryofylinu (E-BCP) "nejlepším bojovníkem proti zánětům". Vědci prováděli pokusy na myších, kterým podávali E-BCP. Zjistili, že E-BCP pomohl 7 z 10 myší zotavit se ze zánětu tlapek. "Naše výsledky odhalily, že E-BCP potlačuje zánět," říká profesor Dr. Andreas Zimmer z Life & Brain-Zentrum v Bonnu.

A Dr. Jurg Gertsch z ETH v Curychu dodává: "Myši s tlapkami oteklými v důsledku zánětů jsme léčili pomocí E-BCP. Až v 70 procentech případů otoky následně ustoupily." Ačkoli to nebylo součástí formální studie, vědci spekulovali, že E-BCP by mohl řešit záněty střev spojené s Crohnovou chorobou.

Pokusy také ukázaly, že E-BCP je účinný při odvracení degenerace kostí spojené s osteoporózou. Výsledky studie byly zveřejněny v USA v časopise Proceedings of National Academy of Sciences.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klouby a kosti
Objem: 30 ml
Specifikace: Bez lepku, Keto, Biohacking, Bez alergenů, Bez přidaného cukru, Bez laktózy, Bez palmového tuku, Paleo, Doplněk stravy, Olej
Výrobce: North American Herb & Spice, PO Box 4885 Buffalo Grove, IL. 60089 Tel: 800-243-5242, https://www.northamericanherbandspice.com/
Země původu: Ilinois, USA
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Low Carb-Keto-Kojící

Co je BoneActiv?

O značce NAHS

Our Values: Scientifically Studied

Our Values: Wild Sourced

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

North American Herb and Spice je předním světovým producentem vysoce kvalitních přírodních doplňků výživy již od 90. let minulého století. Jejich stěžejním produktem je oreganový olej P73. NAHS je v tomto směru průkopníkem a stojí za používání divokého oreganového oleje jako alternativě k nadužívání antibiotik.

Hlavním pilířem značky North American Herb and Spice je filozofie, že výživa z raw celistvých potravin je klíčem k udržení optimálního zdraví. Tuto značku založila Judy Kay Gray, MS, aby vyvíjela jedinečné produkty z přírodně silných ingrediencí. North American Herb and Spice pro výrobu svých produktů získává to nejlepší ovoce, bylinky a koření na světě, od vzdálených hor Středomoří až po údolí amazonského deštného pralesa. Základem jejich výrobků je ručně sbírané divoké koření. Konečným výsledkem jsou nejčistší a nejsilnější extrakty, vyrobené z nejlepších surovin bez pesticidů, chemikálií a rozpouštědel.

Ve všech NAHS doplňcích stravy je zachycena síla přírody. Dostane se vám jí na maximum: plnospektrální a plnohodnotné potraviny s genetickým otiskem, který poskytuje pouze příroda. Na základě rozsáhlého výzkumu jsou pak tyto složky zkombinovány tak, aby vytvořily synergii a účinnost, kterou potřebujete pro optimální zdraví.

Zakladatelka a majitelka, paní Judy Gray, dosáhla magisterského titulu v oboru vědy a výživy. Je mistryní receptury a silnou zastánkyní tradičních, udržitelných postupů. Společnost North American Herb and Spice založila proto, aby všem poskytla bezprecedentní přístup ke skutečně přírodním prostředkům z divokých rostlin.

Produkty podložené vědeckými výzkumy

Ve společnosti NAHS provedli řadu průkopnických studií o potentních účincích a síle divokého oreganového oleje P73. Tyto studie vedly k obnovení zájmu o antiseptické schopnosti divokého oreganového oleje jako přírodní alternativě k antibiotikům.

Suroviny z té nejčistší přírody

NAHS spolupracuje s obyčejnými lidmi, kteří potřebné ingredience ručně sbírají v odlehlých koutech divoké a nenarušené přírody, ať už z vysokých středomořských hor, peruánské Amazonie, dalekého severu divoké Kanady, odlehlých sibiřských lesů či dalších míst. Díky této spolupráci NAHS získává nejen ty nejčistší a nejpotentnější složky, ale také podporuje přírodní vesnice a komunitní infrastrukturu. Domorodé komunity dary, stavbou škol a otevíráním studní a také zasíláním jejich vysoce účinných přírodních doplňků stravy pro ty, kteří to potřebují.