Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Fermentovaná směs bylin - KEF-Flamex ajúrvéda pro imunitu, zdravé klouby a tělesnou tkáň - 60 kapslí

799 Kč / ks 13 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
26.7.2024

Kef-Flamex je velmi aktivní bylinný doplněk stravy, který je třikrát kvašen s bylinami a houbou reishi - suroviny, které se běžně používají v tradiční čínské medicíně, ajúrvédě a západním herbářství pro podporu imunity a dobře fungující tělesnou tkáň a klouby.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit

Living Nutrition využívá pro výrobu doplňku stravy Kef-Flamex prastaré metody trojité fermentace, která aktivuje a zvyšuje adaptogenní vlastnosti všech obsažených ingrediencí, mezi kterými najdeme adaptogeny jako jsou kurkuma nebo spóry vitální houby reishi.

Tento doplněk je velmi vhodný pro sportovně založené jedince, kteří trpí na záněty způsobené fyzickým vypětím.

Kef-Flamex představuje společně působící (synergickou) směs fermentací aktivovaných bio bylin pro celkovou podporu zdraví tělesného organismu, protože ne nadarmo se říká 'v zdravém těle, zdravý duch'.

 • Zdravý organismus potřebuje široké spektrum živin v jejich nejvyšší aktivní formě, která je tělem snadno vstřebatelná. 
 • Kapsle Kef-Flamex obsahují živiny, enzymy a účinné látky a vytvářejí tak kompletní živou stravu, která synergicky podporuje aktivní životní styl.

V jedné dávce najdete 600 mg účinných látek, které představují komplex živin zvaný Kef-Flamex.

 • Směs bio aktivních super-potravin na bázi kefírovo-kombuchové fermentace.
 • Nejvyšší bio-dostupnost* díky unikátní trojité fermentaci dle asijské receptury - tělo dokonale vstřebá obsažené živiny.
 • Living Nutrition se liší od jiných značek tím, že používají patentovanou kefírovo-kombuchovou fermentaci.
 • Kvašení s 35-ti druhy mikro-organismů včetně všech kmenů Lactobacillů a Bifidobakterií.
 • Vyvinuto jako živý potravinový systém (living food matrix).
 • Šetrně lyofilizované potraviny- sušené mrazem pro zachování veškerých živin.
 • Složení vyvinuto britským kvalifikovaným výživovým poradcem a znalcem aktivních hub.
 • Bez lepku, raw, a 100% certifikované bio - bohatý na enzymy a mikroby.
 • Všechny doplňky zdravé výživy Living Nutrition jsou certifikovány bio od prestižní a přísné britské asociace kontrolovaného zemědělství, Soil Association Organic.

*míra v jaké specifická tkáň nebo orgán vstřebá látku po orálním požití, aby pak tato látka měla na tělo žádaný efekt.
 • Kurkuma a spóry reishi jsou oblíbenými složkami v tradiční čínské medicíně, protože pomáhají udržovat pružné tkáně a klouby.
 • Zelený čaj a rozmarýn dodávají důležité antioxidanty na podporu fyzického výkonu.

keff

Proč se přidává houba reishi

Přidáním vysoce kvalitní bio aktivní houby reishi se získá dokonalá rovnováha mezi bioaktivovanými živinami. Houba Reishi (ganoderma neboli lesklokorka lesklá) je symbolem "dlouhověkosti, krásy a bohatství" pro její pozitivní účinky.

 

Houba Reishi nebo také čínsky Ling Zhi znamená "božská houba nesmrtelnosti". V tradiční čínské, ale i japonské medicíně je používána již několik tisíciletí.

 

Reishi je nejstarší houba používaná v čínské medicíně. Obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin, které jsou stavebním materiálem tělesných bílkovin, z nichž si organizmus vytváří svalstvo. Reishi je uctívána jako jedna z nejvzácnějších a nejužitečnějších rostlin v přírodě.

 

Více o této neuvěřitelné houbě si můžete přečíst zde.

Dávejte si pozor při výběru

Při výběru potravinového doplňku je potřeba vybírat podle obsahu polysacharidů a případně triterpenoidů. Obecně a zjednodušeně řečeno, polysacharidy stimulují imunitu, triterpeny vykazují protinádorový účinek.

 

Doplňky, které neuvádějí garantovaný standardizovaný obsah polysacharidů, je lépe rovnou vyloučit z výběru. To je velmi důležité, protože vám takové produkty budou k ničemu a pouze podpoříte nesolidní výrobce, kterým nejde o vaše zdraví, ale pouze o vaše peníze.

 

Také je potřeba vybírat kapsle/tablety, které obsahují extrakt z hub. Základní sušená houbová směs je totiž v léčbě neúčinná. Důvodem je, že buněčná stěna houby je tvořena chitinem.

 

Člověk nemá enzymy pro trávení chitinu (je potřeba enzym chitanáza), a během trávení není schopen chitinový obal rozložit a celý obsah houby je tělem vyloučen. Extrakce horkou vodou dokáže prolomit chitinovou bariéru a účinné látky učinit pro tělo dostupnými.

 

S chitanázou, enzymem pro trávení chitinu, to není úplně tak, že by ho lidé neměli vůbec. Někteří lidé ho nemají vůbec, někteří ho mají v malém množství a určitá skupina lidí ho má v dostatečném množství.

 

Hladiny chitinu jsou dány geneticky a jsou odvislé od místa, kde se člověk narodí. V zemích, kde je strava bohatá na potraviny s obsahem chitinu se postupně evolučně vytvořila schopnost chitanázu produkovat.

 

Z našeho pohledu k těmto zemím ale Česká republika nepatří. A výrobci, kteří prodávají práškové základní houbové kapslované směsi, prodávají jen velmi drahý prášek, který velká většina z nás velmi rychle vyloučí.

 

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE O REISHI V ANJ.

Přečtěte si více k tématu

Výzkum

Living Nutrition Kef-Flamex produkoval významně vyšší sekreci interleukinu 10 (IL-10), což je signál v těle, který snižuje zánět.

 

SIGNATURE-Anti-Inflamatory-Graph-1

 

Living Nutrition Kef-Flamex významně snížil sekreci Tumor Necrosis Factor Alpha (TNF) and Interleukinu 6 (IL-6), což jsou signály v těle, které zvyšují záněty.

 

SIGNATURE-Pro-Inflamatory-Graph-1

Výzkum také shledal:

 • Zvýšení hladiny polyfenolů o 63%
 • Zvýšení antioxidační aktivity o 49%
 • Inhibice 5-LOX - zánětlivého enzymu až o 83%

Co jsou to adaptogeny

Adaptogeny se využívají v situaci, kdy dojde například k vyvolání stresu, pocitu útkosti, fyzickému vypětí. V ten moment dochází k plnému přizpůsobení organismu (vzniku nespecifické rezistence), která umožňuje fyziologicky zvládnout psychicky a fyzicky zátěžové situace, stres, úzkost, zvýšenou fyzickou zátěž, atp.

 

Zkrátka, vaše tělo se v mžiku přizpůsobí vzniklé situaci a řeší ji tzv. v klidu. Adaptogenní látky zvyšují odolnost organismu v psychicky náročném období. Naše tělo je silnější a vitálnější.

 

Adaptogeny jsou látky, které zvyšují odolnost organismu v psychicky náročném období.

Adaptogeny mají navíc tu schopnost působit tam, kde to naše tělo zrovna vyžaduje, čímž stabilizuje všechny funkční systémy v těle.

 

UPOZORNĚNÍ: podle americké dietoložky Holly Heringtonové, adaptogeny nefungují jako šálek kávy, jejich účinek nepocítíte okamžitě. Organismus potřebuje mezi 6 až 12-ti týdny než se adaptogeny v těle vůbec vybudují a vy zaznamenáte nějaký rozdíl.

Dávkování

Dospělí: Pro denní udržení užívejte 1 kapsli dvakrát denně s jídlem.

 • Kapsle lze otevřít a přidat do nápojů nebo koktejlů nebo přimíchat do jídla.
 • Vyhněte se užívání s horkými jídly nebo nápoji, které by mohly poškodit choulostivé živiny.

Složení

fermentovaný kořen kurkumy (Curcuma longa)*, fermentovaný list rozmarýnu (Salvia rosmarinus)*, fermentovaný list zeleného čaje (Camelia sinensis)*, fermentované spóry reishi (Ganoderma lucidum)*, fermentovaná tapioka (kapsle)*.

*Certifikované organické složky

Proč fermentované přípravky Living Nutrition

Fermentací aktivované kapsle Living Nutrition nabízí špičkovou úroveň aktivních složek. Díky fermentaci se tyto vitální složky aktivují a lidské tělo je tak schopno je vstřebat a využít jejich pozitivní účinky na maximum. Fermentované houby si zachovávají svou holistickou synergii, přičemž jsou mnohem koncentrovanější a biologicky dostupné.

 

Díky fermentačnímu procesu jsou navíc bohaté na prospěšné mikroby, enzymy a obsahují řadu signálních molekul, specifických pro fermentační proces.

 

Každá kapsle obsahuje bio směs hub fermentovaných po delší dobu metodou kefír-kombucha, která je charakteristická pro společnost Living Nutrition, a poté pečlivě sušená mrazem, aby se zachovaly všechny jedinečné živiny. Poté jsou houby zapouzdřeny do bio fermentované tapiokové kapsle, takže jsou skutečně 100% bio uvnitř i navenek.

 

Screenshot 2022-10-18 at 10-37-28 Nootropic Supplements for Focus & Cognitive Health

Kdo stojí za výrobou?

Výživový doplněk stravy je formulován uznávaným anglickým nutričním terapeutem, Grahamem Botfieldem, za účelem dosažení správné synergie živin, ve které se každé jídlo a bylina dokonale doplňují.

 

Používají se pouze ty nejlepší bio přísady pro jejich čerstvost a vitalitu. Fermentační výrobní proces (podrobnosti v záložce pod názvem Fermentační proces) je také navržen a kontrolován Grahamem.

 

Na výrobu každé směsi v této produktové řadě je dohlíženo individuálně, protože každá směs má jiné složení, požadavky a účel. Všechny fermentované směsi jsou jemně sušené mrazem, aby se zachovala jejich čerstvost a zachytilo nejvyšší možné množství aktivních živin.

 

Zakladatel Graham Botfield je nutriční terapeut a výzkumník, který se specializuje na trávicí mikrobiom a tradiční používání bylin. Spolupracoval s uznávanými značkami doplňků stravy, včetně společnosti New Chapter.

 

Její zakladatel a mistr bylinkář Paul Schulick měl velký vliv na Grahamův přístup k vývoji doplňků stravy inspirovaných přírodou. Spolu s dalším kolegou, odborníkem na mikrobiologii, Graham neustále vyvíjí nové fermentované přípravky a zkoumá jejich přínosy.

 

Grahamovou velkou vášní je kromě fermentace také vzdělávání. Svůj výzkum v Living Nutrition využívá k přednáškám o přínosech kvašených rostlin pro moderní zdravotní stavy. Ve společnosti Living Nutrition se i nadále inspirují Grahamovým výzkumem při vytváření produktů, které fungují v souladu s přirozenou ekologií těla.

 

Pokud změníme náš přístup k medicíně z boje proti nemocem na vytváření zdraví, přejdeme od megadávek inertních živin k jemnějším léčivým prvkům, které se nacházejí v přírodě. Pak si budeme vážit rostlin pro jeji (1)

Doplňkové parametry

Kategorie: Fermentované bylinné směsi
Certifikace: Soil Association Organic
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Keto, Biohacking, Bez alergenů, Bez přidaného cukru, Bez laktózy, Bio certifikace, Doplněk stravy, Adaptogen, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv, Bez gmo
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet Distribution ltd.
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Kojící-Děti-Certifikace Bio
Obal: Tmavé sklo a papírová krabička
Obsah: 60 kapslí
Proč koupit: Jediný doplněk stravy na trhu, který je třikrát fermentován a certifikován bio.

O Reishi v pořadu Polopatě na ČT1 ze dne 2.10.2016

Účinky Reishi od Dr. Robert Rakowski (české titulky)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Living Nutrition je britská společnost, kterou v roce 2014 založil nutriční terapeut Graham Botfield. Základem všech jejich výrobků je speciálně vyvinutý proces kefírovo-kombuchové fermentace, který aplikují na organické byliny a potraviny tak, aby vytvořili “živé” doplňky stravy. Vše se ručně vyrábí ve své na míru postavené laboratoři a osobně dohlíží na to, aby se jejich rostlinné produkty vyvíjely do optimálně vitálního stavu.

Poslání Living Nutrition

Jako lídři nového paradigmatu rostlinné fermentované výživy vytváří tato značka jedinečně aktivní doplňky stravy, které pracují v harmonii s tělem a podporují živé zdraví. Protože se vždy LIving Nutrition vždy drží těch nejvyšších standardů, vytvořili řadu produktů, které nemají z hlediska živé vitality a hojnosti živin obdoby.

Zásady Living Nutrition:

Vitalita prostřednictvím přírody - každá složka a každý proces jsou 100% přírodní. Příroda je vždy vůdčí inspirací, která propojuje s lepším pochopením principů rovnováhy a vitality, z nichž vychází práce LN. Pouze úplným dodržováním přírodních principů můžeme dosáhnout dokonalých výsledků.

Bez kompromisů - LN tvoří s vědomím a vždy usiluje o dokonalost. Zaručují, že nikdy nebudou z jakéhokoli důvodu šetřit nebo dělat kompromisy v tomto přístupu. Velice dobře rozumí tomu, co je v sázce - vaše zdraví a jejich hodnoty.

Podložené výzkumy - produkty Living Nutrition jsou zkoumány a analyzovány v nejmodernějším výzkumném a vývojovém centru v Dunsfold Parku v Surrey.

Vzdělávání a inspirace - LN poskytuje vzdělávací platformu pro tuto klíčovou oblast fermentované výživy, včetně výzkumu a pravidelných webových seminářů. Prostřednictvím společného výzkumu chtějí inspirovat k obnovení důvěry a pochopení přírody jako nezbytného základu lidského zdraví.

Produkty Living Nutrition jsou:

100% rostlinné - všechny obsažené složky jsou z celých rostlin, bez lepku a vhodné pro vegany.

100% čisté - bez pomocných látek, pojiv, umělých sloučenin nebo přídatných látek.

Mrazem sušené - pro zachování čerstvosti a vitality živin.

100% bio - vždy z ekologického a biodynamického zemědělství, pokud je to možné.

Světově první - speciálně vyvinutý proces fermentace kefíru a kombuchy.

V čistých kapslích - bio, unikátních fermentovaných kasplích bez rozpouštědel, které se velmi snadno polykají.

100% bez GMO - GMO složky jsou zakázány v jakékoliv části výrobního procesu LN.

Raw - každý výrobek je živí díky mrazem sušeným složkám a fermentací získaným prospěšným mikrobům a enzymům.

100% bez plastů - LN zásadně nepoužívá ve svých obalech plasty.

Historie Living Nutrition

2014

Začátky společnosti LN byly velice skromné. Tehdy se vše řídilo z jediné místnosti v Grahamově domě v Sussexu za částečné pomoci dcery Elly. Produktová řada byla nejprve uvedena na trh pouze s jedním produktem Your Flora a bylinnou řadou Signature.

2016

Díky rostoucí popularitě a nadšeným ohlasům, které se dostaly do celé Evropy, začal Graham vyvíjet a přidávat další výrobky. Kvůli zvládnutí logistiky přešla Living Nutrition pod společnost Living Planet Distribution, aby se Graham mohl více soustředit na receptury a výzkum.

2019

Tento rok byl pro společnost Living Nutrition klíčový. Jejich popularita výrazně vzrostla díky zpětné vazbě od zákazníků a zájmu o naši fermentaci. LN získalo několik ocenění, včetně ceny Natural and Organic za nejlepší nový bylinný produkt za jejich fermentovanou ashwagandhu. Rozhodli se udělat velký krok a převést fermentaci do vlastních rukou.

To jim umožnilo zavést některé inovace, včetně použití systému Flaska pro "restrukturalizaci" vstupní vody a některých nových metod pro zvýšení účinnosti a rozmanitosti mikrobů v jejich fermentačním procesu. Ve spolupráci s výzkumnými institucemi nyní mohli studovat účinky naší fermentace pro různé podmínky.

2021

V dubnu představilo LN druhou generaci produktů s novými ekologickými obaly bez plastů a ještě účinnější řadou fermentovaných produktů.

Zakladatel Living Nutrition

Zakladatel Graham Botfield je nutriční terapeut a výzkumník, který se specializuje na trávicí mikrobiom a tradiční používání bylin. Spolupracoval s uznávanými značkami doplňků stravy včetně New Chapter, jejíž zakladatel a mistr botanik Paul Schulick měl velký vliv na Grahamův přístup k vývoji doplňků stravy inspirovaných přírodou. Spolu s odborníkem mikrobiologem Graham neustále vyvíjí nové fermentované přípravky a zkoumá jejich přínosy.

"Pokud změníme náš přístup k medicíně z boje proti nemocem na vytváření zdraví, přejdeme od megadávkování inertních živin k jemnějším léčivým prvkům, které se nacházejí v přírodě. Pak si budeme vážit rostlin pro jejich přirozenou inteligenci, která dodává informace našim mnoha buněčným smyslům a podporuje tak uzdravení. Fermentace je alchymie přírody, která vyvíjí rostliny na vyšší úroveň vitality a výživy, a vytváří sloučeniny, které sdělují rovnováhu a harmonii našemu tělu na všech úrovních."

Graham Botfield

Unikátní fermentační proces Living Nutrition

Krok č. 1

Na počátku tohoto procesu stojí pečlivý výběr těch nejčerstvějších organických surovin (pokud možno biodynamických). Také použitá voda je dvakrát filtrována a restrukturalizována pomocí specializovaného systému Flaska.

Krok č. 2

Vysoce koncentrované a aktivní inokulum je vytvářeno pomocí hybridu organických kefírových zrn a organické kombuchy.

Krok č. 3

K organickým bylinám a potravinám je přidáné inokulum, celá směs je následně fermentována v malých 10litrových dávkách za optimálních podmínek.

Krok č. 4

Po mnoha týdnech péče včetně každodenního míchání a testování je kvašení konečně dokončeno.

Krok č. 5

Poté jsou fermenty pečlivě usušené mrazem, aby byla odstraněna veškerá voda a byly zachovány všechny jemné živiny, enzymy a mikroby.

Krok č. 6

Hotový produkt je nakonec uzavřen do bio rostlinné kapsle zabalen do jantarové skleněné lahve a 100% bezplastového obalu.