Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Tekutý vitamín D3 + K2 - 1000 I.U. z lanolinu v kokosovém MCT oleji - 50 ml

989 Kč / ks 19 780 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Vysoce kvalitní komplex vitamínu D a K v MCT oleji. Kombinace s olejem zvyšuje biologickou dostupnost a vitamíny jsou tělem dobře absorbovány.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Tekutý vitamín D3 s K2 od značky Woldoshop obsahuje vitamíny D3 a K2, rozpuštěné v MCT oleji z kokosu. Kombinace těchto dvou mikroživin zajišťuje vysokou biologickou vstřebatelnost a působí vzájemně synergicky.

Vitamín K, vitamín D a vápník by se měly užívat společně, protože tato kombinace pomáhá tělu lépe vstřebávat minerály, jako je právě vápník, do kostí. Vitamin K2 je druh vitaminu K známý jako menachinon, který je obzvláště užitečný při směrování vápníku z krevního oběhu a cév (kde může způsobit nebezpečnou kalcifikaci tepen a kardiovaskulární problémy) do kostí. Díky tomuto účinku má vitamin K2 další výhody pro oběhový systém a zdraví srdce [25].

Klíčové složky

Vitamín K2

 • Vitamín K2 je ve formě MK-7 (all-trans menachinon-7) má molekulovou strukturu, která se rychleji vstřebává, a díky tomu jej může naše tělo prakticky okamžitě využít.
 • Woldohealth využívá patentovanou formu vitamínu K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA od německé společnosti Kappa Bioscience.
 • Tato forma vitamínu K2 se považuje za nejčistší a nejaktivnější formu vitamínu K2.
 • Mezi její výhody patří lepší biologická dostupnost, vyšší aktivita v lidském těle a vyšší stabilita i při vysokých teplotách v porovnání s dalšími formami vitamínu K2.
 • Tato patentovaná forma K2 MK7 K2VITAL®DELTA má také delší poločas rozpadu v těle, což zajišťuje její vyšší využitelnost.
 • Výrobce píše, že vstřebatelnost tohoto vitamínu je 99,7 %.
 • Pokud máte nedostatek vitamínu K2, což si buďte jisti, že máte (viz video níže a anglická videa v záložce videa), doporučujeme si přikoupit ještě samotný vitamín K2 ať už v kapkách nebo kapslích.

Vitamín D3

 • Vitamín D3 Woldohealth je vyroben z lanolínu extrahovaného z ovčí vlny. Není proto vhodný pro vegany a vegetariány.
 • Pokud chcete nejkvalitnější a dle nás nejlepší vitamín D3 z rostlinného zdroje (řasa) doporučujeme tekutý lipozomální vitamín D3 s K2 od britské značky Healthstrong, který má v jedné dávce také 1000 i.e. a velmi vysokou absorpci - testy prokázaly téměř 100%.
 • Jako další alternativu nabízíme ještě vitamín D3 v lipozomální sušené formě v kapslích od značky Trime.
 • Obě tyto mikroživiny jsou rozpustné v tucích a ke svému transportu potřebují tuk nebo olej. Proto je vhodné je užívat s jídlem a ne na prázdný žaludek.
 • Nosnou látkou v tomto tekutém vitamínu je kokosový MCT olej. Výhody MCT oleje ve stravě jsou shrnuty v našem článku: 7 vědecky podložených výhod kokosového MCT oleje

Referenční hodnoty

Vitamín D: 25 μg 500% denní referenční hodnoty příjmu - ( 25 μg vitamínu D je 1000 I.E)
Vitamín K: 20 μg 26,7% denní referenční hodnoty příjmu

Z důvodu, že Woldohealth vitamín D3 má dávkování 1000 I.E na jednu kapku, ale doporučené denní dávkování u dětí do 3 let je dle české legislativy 200 - 800 I.E, výrobce nemůže zaručit toto množství doporučené denní dávky a dle zákona je jeho povinností uvést informaci na etiketě.

Dávkování*

 • 0-11 měsíců: 400-600 IU denně (horní hranice u miminek do 6 měsíců je 1 000 IU, do 12ti měsíců 1 500 IU)
 • 1-2 roky: 600 IU denně (horní hranice je 2 500 IU)
 • 2-3 roky: 600-800 IU denně (horní hranice je 2 500 IU) 3-8 let: 1 000 IU denně (horní hranice je 3 000 IU)
 • 8-18 let: 1 000-2000 IU denně (horní hranice je 4 000 IU)
 • 18+ let: 1 000-3 000 IU denně (horní hranice je 4 000 IU)
 • Těhotné a kojící ženy: 2 000+ IU denně (horní hranice je 4 000 IU)

*Doporučené dávkování na základě poslední studie a odborníků.

 • Preventivní dávka tohoto vitamínu u štíhlejších osob 5 000 I.E. denně.
 • Preventivní dávka tohoto vitamínu u silnější osob je 10 000 I.E. denně.

Proč doplňovat vitamín D?

Vitamín D3 je jediný vitamín, které si naše tělo dokáže samo vyrobit. Přirozeně ho generuje díky slunečnímu záření v pokožce nebo jej získává z mořských ryb. V našich podnebních podmínkách je však zhruba od září do dubna prakticky nemožné získat dostatek vitamínu D ze slunce a kvalitních čerstvých mořských ryb také většina z nás nemá dostatek.

Proto by v tomto období měli vitamín D suplementovat všichni, ne jen vegani a vegetariáni, kteří ryby nejedí. Někteří lidé mají vysoký nedostatek vitaminu D po celý rok, a tudíž musí suplementovat stále.

Podrobnější informace o tom, co způsobuje nedostatek vitamínu D, najdete v našem článku - Vitamín D - co způsobuje jeho nedostatek?

Vitamín D3 přispívá k:

 • normální hladině vápníku v krvi.
 • normálnímu fungování imunitního systému.
 • udržení normálního stavu kostí zubů a činnosti svalů.

Proč doplňovat vitamín K2

Příznivé účinky vitaminu K2 začínají uvnitř zubů a pokračují až k dásním, srdci a kostem. To, co prospívá zubům, prospívá celému tělu (proto jsou zuby skvělým barometrem zdraví celého těla), takže není překvapivé, že vitamin K2 má blahodárné účinky na celé tělo.

Vitamin K2 aktivuje v těle dva klíčové proteiny: Maxtrix GLA Protein (MGP) a osteokalcin

 • Osteokalcin: po aktivaci přenáší vápník a minerály do kostí a zubů. Je zodpovědný především za zdraví zubů a prevenci osteoporózy na základě přínosů vitaminu
 • Matrix-GLA: přínosy vitaminu K2, které se netýkají kostí a zubů, jsou vázány především na působení bílkoviny matrix-GLA. Tento protein se aktivuje pouze v přítomnosti vitaminu K2.

Tento proces se nazývá karboxylace. Nekarboxylovaný matrixový GLA protein, o kterém je známo, že vzniká v důsledku nedostatku vitaminu K, je spojován s kardiovaskulárními onemocněními. Je známo, že působí také v ledvinách a plicích.

Vitamín K2 přispívá k:

 • normální srážlivosti krve.
 • aktivaci osteokalcinu.
 • rozpouštění a vyplavování vápníku z měkkých tkání (například z cév, usazování vápníku v cévách zvyšuje riziko vzniku infarktu).
 • normálnímu stavu kostí a zubů. Podporuje totiž naopak ukládání vápníku tam, kde ho chceme - v pevných tkáních.

Extra informace

 • Tento doplněk stravy je vyroben pouze z přírodních surovin.
 • Nenajdete v něm samozřejmě ani žádná umělá barviva, aromata, příchutě, želatinovou laktózu ani lepek.
 • Je balený ve vysoce kvalitní ochranné lahvi tak, aby byla zajištěna jeho optimální trvanlivost.
 • Díky přiložené pipetě si velice jednoduše, přesně a kontrolovaně upravíte dávku přímo na míru své osobní potřebě.
 • Na rozdíl od většiny suplementů s vitamínem D má tento neutrální chuť, takže vám jeho užívání nebude nepříjemné.
 • Je vysoce koncentrovaný, takže vám jako denní dávka postačí pouze jedna kapka a celý přípravek vám vydrží až na 1800 dní.
 • Vyroben za přísných farmaceutických podmínek v Německu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a antioxidanty
Objem: 50 ml
Specifikace: Biohacking, Vitamíny
Výrobce: Woldoshop s.r.o. Rožkova 120, Pardubice, 530 02
Vhodné pro: Bez lepku-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Těhotné-Kojící

Vitamín K2 (ANJ)

Vitamin K2 (Part 5): How K2 Impacts Bone & Artery Calcification

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
PS Avatar autora Expirace d3 a k2 woldo health 6.1.2022 17:16
Dobry den, prosim o upresneni doporucene denni davky u tohoto pripravku. Pokud je uvedeno, ze staci jedna kapka denne a baleni mi tak vystaci na 1800dni, s uvedenou dobou expirace v roce 2022 mi tak vychazi, ze baleni nestihnu dovybrat… Dekuji za upresneni S pozdravem Petra Soukupová
Odpovědět
P Avatar autora Expirace d3 a k2 woldo health 6.1.2022 17:34
Dobrý den, jedna kapka se určitě nebere. To je pouze velmi slabé doporučení EU, které by neměl absolutně nikdo dodržovat. Jedna kapka od tohoto přípravku určitě nepokryje vaši potřebu vitamínu D - klidně si můžete zavolat přímo na WoldoHealth a zjistit si ty informace přímo u výrobce. Vám by mělo toto balení vystačit maximálně do jara, abyste z něj získala maximum. Pokud si ho budete takto šetřit, bude vám ten přínos vitamínu D zcela k ničemu se obáváme... ): Navíc se nejedná o datum spotřeby, ale pouze min. doporučené datum trvanlivosti, tzn., že úderem půlnoci ten produkt do koše neletí, protože je tam magické datum trvanlivosti... Tyhle datumy jsou velmi zavádějící a mělo by se na ně dívat se střízlívým nadhledem. Doporučuji si přečíst článek na webu SZPI: https://www.szpi.gov.cz/clanek/datum-minimalni-trvanlivosti-a-datum-pouzitelnosti.aspx Každopádně, pokud máte pochybnosti, kontaktujte, prosím přímo výrobce, který vám vše po telefonu vysvětlí. Máme tu nejčerstvější dodávku zboží z prosince 21, kdy je datum min. trvanlivosti do roku 09-23. S pozdravem, Jana

Značka Woldohealth je českou dceřinou společností německé firmy GmbH, kterou založil Martin Walter v Hamburku. Společnost nabízí široké portfolio produktů - čisticí prostředky, drogerii, vysoce kvalitní doplňky stravy a kosmetiku, ale i pánské a dámské oblečení. Jejich produkty jsou opravdu zárukou vyhlášené německé kvality - podléhají neustálým kontrolám a přísnému testování.

WOLDOHEALTH baner