NENECHTE SI UJÍT VÝPRODEJ BEAN-TO-BAR ČOKOLÁD Z BELGIE, VELKÉ BRITÁNIE A MADAGASKARU V KATEGORII VÝPRODEJ - CENY OD 79 Kč.

Deodorizovaný kokosový olej bez vůně, pro smažení a pečení - 500 g | původ: Srí Lanka

199 Kč 0,40 Kč / 1 ml
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
1.6.2023

Kokosový olej bez vůně a chuti je vhodný pro přípravu jakéhokoliv pokrmu. Velmi dobře se hodí na smažení, vaření, zkrátka jakékoliv tepelné zpracování.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Bio deodorizovaný kokosový olej od Ceylon Kokonati je nejvhodnější pro použití při zahřívání, protože je již vytemperován na vysokou teplotu několikanásobným lisováním. Není raw jako panenský kokosový olej, a dlouhodobě zůstává bezpečný pro vnitřní i vnější použití.

Manufaktura

Výroba deodorizovaného kokosového oleje je ekonomičtější než výroba panenského oleje lisovaného za studena, protože při tepelných procesech lisování se při výrobě získá více oleje než při lisování za studena, což snižuje výrobní náklady.

Tento deodorizovaný kokosový olej má neutrální vůni a chuť. Je tepelně lisovaný z bio certifikované sušené kokosové dužiny z ekologického zemědělství a vakuovaný parou, aby se odstranily aromatické molekuly.

Tento olej proto nemá žádné kokosové aroma ani kokosovou chuť. Je tedy naprosto univerzální, hodí se do všech pokrmů a ocení jej také ti, kterým chuť kokosu u jiných kokosových olejů vadí.

Nutriční profil

Kokosový ořech obsahuje více přirozeně se vyskytujících minerálů a fytonutrientů než jakékoliv jiné semeno nebo ořech používaný na výrobu oleje. Panenský kokosový olej obsahuje přibližně 64 % mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem a je považován za funkční superpotravinu.

Je přirozeně bohatý na kyselinu laurovou (přibližně 51 %) a je druhým nejpřirozenějším zdrojem kyseliny laurové (prvním přirozeným zdrojem je mateřské mléko). Kromě výživové hodnoty má kokosový olej pozitivní vlastnosti, které podporují normální funkci a celkovou pohodu organismu.

Hlavní výhody

  • Bez hexanů nebo rozpouštědel - je vyroben pomocí opakovaného mechanického lisování, neobsahuje tedy žádná rozpouštědla ani chemické látky jako oleje vyrobené pomocí chemické extrakce.
  • Cruelty free - Ceylon Kokonati se rozhodně distancuje od používání opic při sklizni kokosů pro výrobu tohoto oleje či jakýchkoliv jiných produktů.
  • V bio kvalitě - certifikovaný bio, podléhá pravidelnému laboratornímu testování na obsah pesticidů.
  • Pochází z jednoho zdroje - z kokosových olejů pouze z jedné dohledatelné oblasti. Toto se projevuje jak na jeho chuti, tak i kvalitě. Není míchaný s ostatními druhy olejů, jako tomu často u jiných olejů bývá.

Coconut-Miller-1913-logo-black_713X406

Ceylon Kokonati pro své výrobky používají zásadně single origin, eticky sklízené non GMO suroviny. Jejich produkty jsou veganské, bez lepku, vhodné pro keto, paleo i raw dietu. Neobsahují žádný rafinovaný bílý cukr.

Jejich koupí podpoříte tradiční způsoby obživy i snížení uhlíkové stopy - výrobky jsou totiž vyráběny i baleny přímo v místě sklizně surovin. Ceylon Kokonati se snaží o 100% zero waste produkci.

Tento produkt je mezinárodně akreditován organizací Control Union, certifikován jako organický (EU a USDA NOP), certifikován ISO a/nebo HACCP.

Ceylon Kokonati své produkty vyrábí v rodinné manufaktuře, svým dodavatelům i výrobcům platí férové ceny a do výrobních procesů promítá mnohogenerační znalosti. Používá pouze suroviny té nejvyšší kvality. Můžete si být tak jistí, že za prémiovou cenu dostáváte taktéž vysoce prémiovou kvalitu. Koupí mouky tak podpoříte tradiční živobytí vesničanů v suchých oblastech Srí Lanky. Díky tomu je umožněno obyvatelům vesnice využít jejich letité znalosti a odborné zkušenosti.

Prodej těchto produktů hraje zásadní roli v zaměstnanosti a ekonomické podpoře vesnické komunity. Dětem svých zaměstnanců poskytuje Ceylon Kokonati školní učebnice a psací potřeby na celý školní rok.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rostlinné tuky
Objem: 500 ml
Specifikace: Vegan, Bio, Cruelty Free, Kokosový olej
Výrobce: Ceylon Kokonati
Země původu: Srí Lanka
Vhodné pro: Bez lepku-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Low Carb-Keto-Těhotné-Kojící
Proč koupit: Přírodní složení, baleno u zdroje, nikdy žádné příměsi, single-origin, GMO-free, vegan.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Ceilon Kokonati vznikla v roce 2013. V jejím sortimentu můžete najít řadu vysoce kvalitních a cenově dostupných produktů z kokosových ořechů, koření a tropického ovoce, vyráběných udržitelným způsobem.

Název značky odkazuje na zemi, kterou její zakladatelé považují za svůj domov Cejlon na Srí Lance, kde se také kokosy pro výrobu této kokosové řady produktů pěstují i zpracovávají. Cejlon, britská korunní kolonie v letech 1815-1948, je nyní známý jako Srí Lanka, ale zakladatelé značky mu raději říkají Cejlon, protože to rozhodně zní exotičtěji a "čistý Cejlon" je značka sama o sobě, připomínající svěží jedinečnou esenci čistého cejlonského čaje. “Kokonati” je zase maorský výraz pro kokos, takže naprosto nejvhodnější název značky těch nejkokosovatějších dobrot vůbec.

Značku Ceilon Kokonati vede manželský pár. Ženskou zakladatelskou polovičkou je paní Bûmika, což v sanskrtu znamená Paní Země. Její pradědeček byl jedním z průkopníků lisování kokosového oleje na Cejlonu, takže je již čtvrtou generací lisovače kokosového oleje. Mužská zakladatelská polovička, pan Mosqi, je zase původně pěstitelem čistého cejlonského čaje.

Ceilon Kokonati je stoprocentně vlastněna a provozována na Novém Zélandu. Sypké produkty od Kokonati používá několik etických značek, které vyrábějí čisté, ekologické potraviny a kosmetické výrobky. Prodejem výrobků Kokonati jsou podporovány venkovské komunity a tradiční způsoby obživy. Všechny jejich výrobky jsou eticky sklízeny a při jejich výrobě nevzniká téměř žádný odpad. Každá část kokosového ořechu je využita při výrobě jiného produktu. Výrobky Kokonati jsou jednosložkové, balené přímo u zdroje, nikdy nemíchané, jednodruhové, bez GMO a veganské.

Díky nadšení pro ekologické, regenerativní zemědělství, udržitelnost a kolektivní partnerství pocházejí výrobky Kokonati pouze z drobných farem a mlýnů ve venkovských vesnicích na Srí Lance. Každý výrobek Kokonati se vyrábí ve specializovaném mlýně, který produkuje pouze daný typ výrobku. Kvalita je tedy nejlepší, jaká může být, a každý krok výroby je podpořen zkušenostmi a znalostmi mnoha generací. Cejlon je požehnán množstvím zdravého, exotického ovoce, ořechů, bylin a koření.

Ceilon Kokonati se řídí zásadami vyváženého života - žij a nech žít.

Snaží se o to, aby vše zůstalo v ještě lepším stavu, než když to našli…