Jak připravit tu nejlepší grilovací párty

Jak nejlíp si zpestřit dlouhé letní večery, než posezením s rodinou a přáteli spojeným s ugrilováním nebo opečením něčeho dobrého? Ať už si rádi na grilu připravíte kvalitní maso nebo jste vegetariáni, co si s chutí opečou sýr, anebo vegani, co si rádi pochutnají na grilované zelenině, salátech a rostlinných náhražkách masa, naše tipy na kvalitní suroviny na grilování se budou hodit každému.

Ty nejlepší marinády

Příprava na perfektní grilovačku začíná už několik hodin, možná i den předem. Je třeba všechno maso řádně namarinovat. Buď si můžete umíchat marinádu vlastní přímo na míru svým chutím nebo můžete sáhnout po marinádách už hotových, v tom případě doporučujeme sadu multifunkčních dresingů od Hunter nad Gather, které můžete využít i k marinování. Výborná je i barbecue omáčka bez cukru a sladidel od stejné značky. 

V základu domácí marinády pak nesmí chybět kvalitní olej, ať už olivový nebo máslově lahodný avokádový. Umami chuť a krásnou karamelovou barvu dodá vašim grilovaným pokrmům raw kokosová amino omáčka v bio kvalitě od značky Ceylon Kokonati. 

Kvalitní sůl a koření dotáhnou marinádu k dokonalosti. Za nás můžeme s čistým svědomím doporučit sůl Redmond, která má unikátní sladko-slanou chuť, a kromě toho je také 100% čistá. Těží se totiž z naleziště starého více než 200 miliónů let, díky tomu nebyla ani v nejmenším vystavená modernímu znečištění. Redmonskou sůl si můžete vybrat v různých verzích. Přímo na grilování se perfektně hodí sůl ochucená nebo smíchaná s dalším kořením, jako je třeba Redmond sůl se sušeným česnekem, cibulí, s česnekem a pepřem nebo pepřem a sušenou citronovou kůrou.

Nebo použijte jednoduše sůl neochucenou a přimíchejte koření vlastní. Můžete sáhnout po předpřipravených kořenicích směsích. Pokud se však považujete za velké experimentátory v kuchyni a máte rádi exotické chutě, mkněte na nabídku provotřídního koření od Ceylon Kokonati.

Dipy nesmí chybět na žádném stole

Mezi takovou českou klasiku mezi dipy patří majonézy, kečupy a samozřejmě hořčice. Přeborníky na majonézy a nově i vychytané kečupy bez přidaného cukru je opět značka Hunter and Gather. Jejich majonézy jsou unikátní v tom, že jako základ používají avokádový olej (mají samozřejmě i verzi pro ty, co jsou spíše na klasiku z olivového oleje). Na grilovací párty se rozhodně neztratí ani jejich ochucené limitky, jako je majonéza s uzenými jalapeňo chilli papričkami, křenová nebo s osvěžující chutí španělských citronů. 

Dresingy (nejen na saláty)

Kvalitní zelenina je základ. Ale teprve vychytaný dresing je to, co obyčejnou nakrájenou zeleninu pozvedne na dokonalý, lehký a osvěžující salát. Jako dresing můžete použít už ty hotové, multifunkční od Hunter and Gather, co jsme doporučovali už na marinády, nebo si umíchat skvělý domácí dresing z olivového Acaia oleje, Bragg jablečného octa, amino omáčky a bylinek. Salát bude výborně chutnat i s krémovými avokádovými majonézami. 

Co přinést jako dárek, když se na grilovací párty chystáte jako host?

Chybu rozhodně neuděláte s dárkovou sadou 6 druhů koření skvělé a krásně zabalené jsou i dárkové sady dresinků a omáček od Hunter and Gather nebo sada ochucených solí od Redmond. Tyto dárky se pak dají použít a rovnu vychutnat už při párty. Jako dárek pro hostitele nebo sladký dezert po grilování se též dobře hodí některá z kvalitních čokolád z vysokým obsahem kakaa.