Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Vitamin B12 kapky - ZellKraft 1 kapka = cca 250 µg vitaminu B12 v bioaktivní formě - 50 ml

589 Kč / ks 11 780 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024

Doplněk stravy ZellKraft obsahuje vitamín B12, který se vyznačuje optimální biologickou dostupností, a to hlavně díky využití speciálních forem kobalaminu. Kapky ZellKraft se také díky pipetě snadno dávkují.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Roztok s vysokou dávkou vitamínu B12

Vitamín B12, nazývaný také jako "kobalamin", je jedním z nejuniverzálnějších vitamínů a zároveň jedním z těch, který nám často v těle chybí. Je důležitý zejména pro dělení buněk, ale hraje také roli při tvorbě krve a při přenosu nervových signálů.

 

Pokud tělu chybí vitamin B12, mohou se objevit příznaky, jakými jsou například únava či anémie.

 

ZellKraft kapky se ideálně hodí k nápravě nebo prevenci nedostatku vitaminu B12. Je k dispozici v tekuté formě a je určen k podávání ve formě kapek - tak, aby se mohl vstřebat sliznicí dutiny ústní v co nejkratší době.

 

zellkraft_vitamin_b12_vorteile_im_ueberblick_720x_optimized

Nedostatek vitaminu B12 při veganském stravování

Protože vitamin B12 je v přírodě produkován mikroorganismy, nachází se téměř výhradně v živočišných potravinách. Pro lidi, kteří se stravují vegansky, je proto obtížné zajistit dostatečný přísun vitaminu B12.

 

Právě pro takovéto lidi je ZellKraft ideálním doplňkem stravy. Kobalamin, který obsahuje, byl získán synteticky a je stabilizován rostlinným glycerinem, takže je 100% rostlinný.

 

zellkraft_vitamin_b12_tropfen_vergleichstabelle_720x_optimized

Co odlišuje vitamin B12 v kapkách - ZellKraft?

ZellKraft vitamin B12 se vyznačuje hlavně vysokou dávkou. Jediná kapka poskytuje přibližně 250 µg vitaminu B12, což je více než dost na pokrytí celé denní potřeby zdravého dospělého člověka (pro děti je vhodnější ZellKind s nižším dávkováním).

 

S obsahem přibližně 1 700 kapek je ZellKraft také velmi ekonomický, zejména ve srovnání s komerčně dostupnými přípravky v kapslích. Navíc je složen ze dvou obzvlášť bioaktivních forem kobalaminu, a to adenosylkobalaminu a metylkobalaminu.

 

Obě formy byly zkombinovány v poměru, který je považován za optimální, tedy 4:1. Tím je zaručena maximální biologická dostupnost.

Doporučená denní dávka B12

Doporučení pro denní dávku vitaminu B12 se mezi jednotlivými zeměmi liší .

 • V USA je doporučovaný denní příjem 2,4 mikrogramů denně pro dospělé osoby, 2,8 mikrogramů pro kojící ženy.
 • V Německu doporučují 3 mikrogramů denně.

Screenshot 2024-02-01 at 18-48-17 Nedostatek B12. Následky a nebezpečí - Tuhý Kořínek

 • n/a – Nelze aplikovat. Kojenci by měli dostávat mateřské mléko nebo dětskou stravu, která obsahuje nezbytné množství vitamínu B12.
 • Dávky mnohem větší než tyto jsou považovány za bezpečné, ale bude asi nejlepší nebrat více než dvojnásobek doporučených množství.
 • Zdroj: http://www.veganhealth.org/b12/rec

Přečtěte si více k tématu

zellkraft_creative_tabelle_720x_optimized

Upozornění

 • Nepřekračujte doporučené dávkování.
 • Doplňky stravy nejsou náhradou vyvážené a pestré stravy.
 • Nevhodné pro děti a dospívající.
 • Uchovávejte mimo dosah malých dětí.

Účinek & studie

Vzhledem k právním předpisům nemůžeme uvádět konkrétní prohlášení o účincích některých složek v doplňcích stravy. To je důvod, proč je informací o účincích některých výrobků velmi malé množství nebo žádné.

O to více jsme se proto snažili vyhledat studie o složkách našich výrobků, abychom potvrdili jejich účinnost a vytvořili transparentnost.

Kromě toho, pokud není uveden žádný účinek, můžete provést vlastní výzkum a vytvořit si vlastní názor na výrobky.

Prosíme vás v tomto ohledu o pochopení.

Schválená tvrzení

Vitamin B12 (kobalamin): 

 • ²přispívá k normální tvorbě červených krvinek
 • přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu
 • má funkci při dělení buněk
 • přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • přispívá k normální funkci imunitního systému (fyzická obrana)
 • přispívá k normální funkci nervového systému
 • přispívá k normálnímu fungování duševních funkcí
 • přispívá ke snížení únavy a vyčerpání

Studie o vitaminu B12

Ušetříme vás zde odkazováním na více než 3000 výsledků, protože jsou vám veřejně dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=vitamin+b12.

Další studie: 


pflanze_e0079595-372d-4be6-a3ed-84b8c77140c7_360x_2xU všech produktů se Naturtreu zaměřuje na maximální čistotu, udržitelnost a přirozenost, bez genetického inženýrství a testování na zvířatech.

Proto u Naturtreu nenajdete žádné nežádoucí přísady ani barviva, ale pouze rozumné kombinace přírodních složek ve vysoce čisté a veganské podobě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tekuté vitamíny
Objem: 50 ml
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez laktózy, Doplněk stravy, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez gmo
Proč koupit: Rodinná firma z Hamburku, která si zakládá na tom, aby byly všechny jejich doplňky stravy ryze přírodní, bez nežádoucích přísad a vyráběné způsobem šetrným k životnímu prostředí.
Vhodné pro: Bez lepku-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Těhotné-Kojící
Výrobce: Naturtreu, Pfirsichweg 4a, 22175 Hamburg, Německo
Země původu: Německo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Naturtreu logo

Přírodní, rostlinné, bez nežádoucích přísad a vyráběné způsobem šetrným k životnímu prostředí - to jsou produkty NATURTREU.

Tato německá rodinná firma z Hamburku byla založena Alexandrem Adlungem a Alexandrem Jansenem a je na trhu od roku 2018.

Jejich posláním je vyvíjet rostlinné doplňky stravy, stanovovat nové standardy kvality a udržitelnosti. Každý z výrobků je navržen na základě nejnovějších poznatků a výsledků výzkumů a vyroben je pouze z těch nejlepších dostupných surovin.

Jednotlivé studie bývají stále přezkoumávány a neustále jsou shromažďovány empirické hodnoty, aby mohli přizpůsobovat a optimalizovat produkty podle toho, jak se v průběhu času mění stav znalostí v tomto oboru.

Důležité je, abychom zůstali věrni přírodě ve všem, co děláme.

Naturtreu team

Klimaticky neutrální podnik

Tato planeta je jediná, kterou máme – takže ji musíme udržovat zdravou. O potřebě ochrany klimatu by se měla vést zásadnější diskuse. Hlavně musí být ochrana klimatu součástí všeho, co děláme a plánujeme. Pokud dovolíme, aby se naše planeta stala nehostinnou, nemáme žádnou budoucnost!

Proto přísným ekologickým kritériím podléhá nejen výroba NATURTREU, ale i celé vedení společnosti.

NATURTREU bylo certifikováno Německým institutem pro standardy kvality a testování s pečetí DIQP. Tato pečeť je udělována pouze v případě, že jsou splněny přísné požadavky na emise CO2, které z firmy dělají klimaticky neutrální společnost.

Naturtreu klima

Zakladatelé Naturtreu

ALEXANDER JANSEN
Vývoj produktů
 

Jako odborník na fitness a výzkum Alexander zajišťuje, že jsou všechny produkty navrženy v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Za tímto účelem prochází všechny relevantní studie a diskutuje s uznávanými odborníky.

"Výrobky musí být vždy tak dokonalé, že je mohu s čistým svědomím doporučit své rodině a přátelům. Jen to nejlepší je dost dobré. To znamená, že pouze ty složky, u kterých bylo prokázáno, že mají účinek, se dostanou do našich doplňků stravy."

ALEXANDER ADLUNG
Rozvoj
 

Alexander zajišťuje, že se vize NATURTREU stává realitou. Za tímto účelem si pohrává s plánováním, vytváří struktury a neustále otevírá nové možnosti, jak se můžeme rozvíjet jako tým a jako společnost.

"Využíváme příležitosti naplnit jméno NATURTREU hodnotami, které jsme jako zákazníci vždy chtěli. Od empatické komunikace, vysoce kvalitních produktů, nekompromisní spokojenosti zákazníků až po naplňující týmovou práci."

Naturtreu zakladatele