Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

100% čokoláda z Kolumbie, Tumaco oblast Tumaco, boby Trinitario - 45 g

215 Kč / ks 4 778 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Hořká čokoláda, která díky 100% obsahu kakaa nechá plně vyniknout pouze dokonalé chuti kakaových bobů s kořenitými tóny, které se prolínají s ořechovými a dřevitými podtóny.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Bean to bar čokoláda se 100% obsahem kakaa od značky Incacao je vyrobena z kakaových bobů odrůdy Trinitario, které pocházejí z Kolumbie, konkrétně z oblasti Tumaco. Místo pěstování, podnebí i okolo rostoucí plodiny mají na výslednou chuť kakaa významný vliv. Kolumbijské kakao Tumaco má intenzivní čokoládový profil s příjemnou hořkostí a nízkým obsahem kyselin. Je pozoruhodné svými kořenitými tóny a vytváří krémový pocit v ústech s ořechovými a dřevitými podtóny.

Důležitost lesa

Kolumbie je známá svým krásným amazonským a orinockým deštným pralesem, bohatým na biologickou rozmanitost a důležitým světovým pohlcovačem emisí CO2. Narůstající nelegální těžba dřeva a odlesňování lesů kvůli chovu dobytka však bohužel tyto kolumbijské lesy ohrožuje. Spousta lesních oblastí byla už kompletně vymýcena kvůli pěstování koky.

Vláda se snaží motivovat zemědělce, aby od pěstování nelegální koky ustoupili a přešli místo toho na produkci palmového oleje nebo kakaa. Z hlediska biodiverzit je kakao tou nejlepší možností - olejová palma totiž roste v monokultuře, zatímco kakaovníkům se nejlépe daří mezi jinými stromy a rostlinami. Odhaduje se, že na zhruba 25 000 hektarech zemědělské půdy, která byla dříve používaná pro pěstování koky, přešli zemědělci na pěstování kakaa. Což je skvělá zpráva nejen pro farmáře, pro milovníky kolumbijské čokolády, ale i pro planetu.

Farmáři

Kakao zde pěstuje asi 600 drobných farmářů, kteří jsou organizováni ve třech kakaových družstvech. Díky tomu dostávají za své vysoce kvalitní kakao férově zaplaceno a mají možnost absolvovat různá zemědělská školení. Jejich kakao bylo v roce 2015 pro svou vysokou kvalitu i skvělou chuť dokonce oceněno cenou Cocoa of Excellence. Kakaové boby jsou pěstovány i sbírány výhradně ručně s velkou pečlivostí. Ihned po sklizni čerstvé boby svážejí farmáři do jedné ze tří místních fermentačních jednotek. Boby se pak suší a fermentují na krytých dřevěných plátek zhruba 7 dní a průběžně jsou otáčeny a promíchávány, dokud hladina jejich vlhkosti nedosáhne 7 %.

Profil 100% čokolády

Tato čokoláda má má intenzivní čokoládový profil s příjemnou hořkostí a nízkým obsahem kyselin. Je pozoruhodné svými kořenitými tóny a vytváří krémový pocit v ústech s ořechovými a dřevitými podtóny.

Neobsahuje žádný přidaný cukr ani mléko.

Uvnitř krásného obalu se skrývá celý příběh o původu a výrobě této unikátní čokolády.

Incacao - 100% hořká čokoláda z Kolumbie

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tmavá čokoláda
Obsah: 45 g
Výrobce: Inca’valley
Země původu: Madagaskar a Belgie
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Low Carb-Keto-Těhotné-Kojící
Proč koupit: Jedinečné luxusní čokolády s příběhem. Opravdové zaměření na podporu farmářů v nejchudších oblastech světa. Nádherné obaly a dokonalá chuť.
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vincent BulteelPříběh belgické značky Incacao začal už v roce 1996, kdy její zakladatel, Vincent Bulteel, na obligátní otázku třídního učitele: “čím chcete být, až budete velcí”, odpověděl, že chce být cukrářem. Tento sen mu vydržel až do 12 let, kdy se rozhodl jít na cukrářskou školu Ter Groene Poorte v Bruggách v Belgii. Už v pouhých 15 letech pak Vincent pracoval v několika cukrářských obchodech v jeho rodném městě Oostende. Po dokončení vysoké školy strávil nějakou dobu cestováním, prací a získáváním zkušeností v různých zemích. Spolupracoval s celou řadou cukrářství a učil se také od celé řady cukrářských mistrů. Na konci této práce a školení získal Vincent titul ‚Compagnon Du Devoir‘. Aby jej získal, musel vytvořit mistrovské dílo/chef d’oeuvre, a uspěl. Ze 100 studentů, kteří toto školení zahájili, jej dokončili pouze čtyři z nich.

Po skončení vlastních studií začal pracovat jako učitel na plný úvazek ve francouzském Bordeaux, v The Companions. Svým studentům kromě hodin cukrářství také radil, jak optimalizovat svůj výkon například pomocí meditací, “power naps” apod., k dispozici užitečné nástroje ke zlepšení jejich výkonu. Nepřestával přemýšlet nad tím, jak zlepšit svět a pomáhat lide, a stal se certifikovaným poradcem pro výživu a zdraví. Uvědomil si, že produkty, které do té doby vyráběl, jsou plné glukózy a fruktózy, které vedou akorát ke zvýšení inzulinu, a rozhodl se je pojmout jinak.

V roce 2018 se proto rozhodl založit vlastní značku - Incacao. Incacao není jen tak obyčejná značka. Její zakladatel ji považuje za kmen, domov pro osobní rozvoj a příjemný způsob, jak se vzdělávat. Je to místo, kde zaměstnanci neustále rostou, kde se vzájemně propojují a kde se stírá hranice mezi prací a zábavou.