Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Barva na tetování - henna prášek pro netoxické body art nebo barvení vlasů, 2v1 - 100 g

Organic
Značka: IT'S PURE
255 Kč / ks 2 550 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Čistá certifikovaná bio henna na barvení vlasů bez přísad. Pěstuje se v indickém Rádžasthánu. Balena ve vakuově uzavřených plastových sáčcích, takže zůstává čerstvá a silná.

 

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Co je to henna

Henna se vyrábí z listů, které se sklízejí z keřů, suší a melou na prášek. Suchý prášek se smíchá na pastu za použití různých látek - především něčeho kyselého, jako je citronová šťáva, aby byla pasta kyselá.

Kyselina uvolňuje z prášku látku zvanou lawson, což je barvivo. Když se pasta nanese na kůži ve vzorcích, lawson se spojí s bílkovinami v kůži a zanechá skvrny. Tyto skvrny představují tzv. tetování hennou.

Kvalita henny pro body art versus kvalita henny na vlasy

Body art henna je jemněji prosetá než henna na vlasy. Díky tomu je pasta hladší, což umožňuje její roztékání v jemnějších liniích bez ucpávání. Body art henna má obvykle vyšší obsah lawsonového barviva než průměrná henna na vlasy - henna body art se pohybuje od 1,5 % do 3 % barviva lawson.

Henna s nižším procentem barviva lawson je vhodná na vlasy, ale ne na body art.

Každá šarže práškové henny se liší podle země původu, obsahu lawsonu, způsobu zpracování a dokonce i podle kvality sklizně v daném roce, kdy byla vypěstována. Obsah lawsonu v henně bude vyšší, pokud bylo počasí v roce sklizně více horké a suché.

Kvalitu prášku z henny nelze určit pouhým pohledem. Různé typy pokožky také reagují na hennu odlišným způsobem.

Tato henna je vhodná pro tzv. tetování body art, ale také na barvení vlasů.

Henna s vyšším podílem lawsonu je silnějším barvivem.

Čistá henna není ředěna jinými produkty, takže je silnější. Také tyto jiné produkty mohou být velmi škodlivé. Například PPD se někdy používá s práškovou hennou, zejména k výrobě takzvané "černé henny"; může však způsobit velmi závažné alergické reakce s dlouhodobými účinky.

Obecně platí, že čím čerstvější a čistší je henna v prášku, tím lépe se hodí pro body art.

Příprava hennové pasty pro body art

Jedinými nezbytnými složkami hennové pasty jsou hennový prášek a citronová šťáva (nebo jiná jemná kyselá tekutina). Měla by být smíchána přibližně do konzistence hustého jogurtu.

Ostatní přísady jsou volitelné a mají různé účinky na způsob, jakým pasta působí. Mnoho umělců, kteří se zabývají hennou, vymýšlí své vlastní jedinečné přípravky s velkou škálou různých přísad.

Přidání něčeho kyselého - aby henna pasta fungovala, musí být mírně kyselá (přibližně pH 5,5). Kyselina uvolňuje částice lawsonového barviva, takže mohou proniknout do kůže. Velmi dobře funguje citronová šťáva nebo jiné kyselé šťávy, ocet, víno nebo prášková kyselina citronová - cokoli, co okyselí pastu, aby se uvolnilo barvivo.

Po smíchání je třeba hennovou pastu přikrýt a nechat chvíli odstát, aby kyselina vykonala svou práci a uvolnila částice lawsonu. Když se tak stane, povrch henny mírně zhnědne, protože se uvolnilo barvivo a reaguje se vzduchem.

Henna obarví pokožku až poté, co dojde k tomuto uvolnění barviva - pokud se použije bezprostředně po výrobě pasty, nebude fungovat.

Pokud se však pasta ponechá příliš dlouho, uvolněné barvivo může příliš reagovat s kyslíkem ve vzduchu, a tak se spotřebuje a nebude schopno reagovat s pokožkou. Pokud se tak stane, henna nebude schopna pokožku obarvit. Pastu lze uchovávat v lednici nebo mrazáku, aby se tomu zabránilo.

Na hennovou pastu má vliv okolní teplota a vlhkost. V sušších dnech je náchylnější k popraskání; v chladnějších dnech se barvivo neuchytí tak dobře. To lze zohlednit při výběru ingrediencí a načasování dávky hennové pasty.

Přidání cukru - Henna funguje tak, že obarví pokožku díky barvivu lawson. Lawson v henně proniká do kůže a zanechává na ní stopu, takže čím déle se pasta na kůži ponechá, tím déle se musí skvrna usadit.

Někdy může henna popraskat a začít opadávat dříve, než zcela obarví pokožku. Aby se tomu předešlo, lze do hennové pasty přidat cukr, díky němuž je pasta hladší a méně náchylná k praskání. Cukr také dodává henně vláknitější strukturu, takže můžete snadněji obtáhnout linie.

K podobnému účelu lze použít také med, fruktózu, dextrózu nebo jiné přírodní cukry.

Přidání esenciálních olejů - Některé esenciální oleje henně pomohou, protože obsahují monoterpenový alkohol, přírodní rostlinný produkt. Ten pomáhá hennové pastě rychleji obarvit pokožku a také rychleji ztmavnout, protože zpřístupňuje více lawsonu a usnadňuje rychlejší oxidaci.

Tento účinek mají pouze esenciální oleje, které obsahují monoterpenový alkohol, jako je tea tree, levandule, kadidlo, geranium, kardamom, cajeput, neroli, borovice, rozmarýn atd.

Některé éterické oleje však nemají na hennu absolutně žádný účinek. Kvalitnější oleje jsou při zlepšování henny účinnější. Po vmíchání oleje do pasty je třeba jej nechat chvíli odpočívat, aby měl čas zareagovat - minimálně přes hodinu, ale lze jej nechat s hennou i přes noc.

Skladování

 • Prášek - pokud je henna uchovávána ve vzduchotěsném obalu, chladu a chráněna před světlem, může vydržet roky. Teplo, světlo a vzduch způsobují, že barva ztrácí svou účinnost.
 • Pasta - v lednici vydrží henna pasta dobrá několik dní. V mrazáku vydrží několik měsíců. Funguje to proto, že nižší teplota zastaví reakci lawsonového barviva s kyslíkem; chladný lawson zůstává v pastě připraven reagovat s pokožkou.
 • Esenciální oleje - měly by být v tmavých skleněných nádobách, uchovávány mimo dosah světla a v chladném prostředí. Po uplynutí doby použitelnosti a obecně s přibývajícím věkem ztrácejí svou sílu a účinnost jako prostředek pro tmavnutí henny. Trvanlivost se u různých typů olejů značně liší.

Henna body art a vlasy

Body art henna je vynikající pro barvení vlasů, protože je jemněji prosetá, takže má hladší, méně zrnitou strukturu.

Henna obvykle dodá hnědým vlasům načervenalý podtón a na šedých nebo světlých vlasech bude mít spíše oranžovou/červenou barvu.

Výsledná barva bude závislá na vaší původní barvě vlasů, způsobu aplikace a délce působení.

 • Na hnědých vlasech obvykle dodá červenohnědý podtón.
 • Na světlých vlasech - šedých, bílých nebo blond - dodá spíše oranžový/červený tón.

Kombinace henny s indigem

pro získání červenohnědého, hnědého nebo černého odstínu

Při použití henny s indigem lze získat různé odstíny hnědé až černé barvy.

Výsledná barva závisí na použité metodě, délce působení a poměru použité henny a indiga.

Existují dva způsoby:

Způsob 1

 • Nejprve si vlasy obarvěte hennou, aby byly kaštanově červené, a poté si vlasy obarvěte indigem, aby se kaštanová / červená barva změnila na hnědou.
 • Abyste dosáhli požadovaného odstínu, musíte indigo nechat působit po správnou dobu.
 • Čím déle se indigo nechá působit, tím tmavší bude.
 • Pokud ho necháte působit maximální dobu, může zčernat.

Způsob 2

 • Namočte hennu přes noc.
 • Těsně předtím, než budete chtít indigo použít, smíchejte ho s vodou.
 • Směs henny důkladně promíchejte se směsí indiga.
 • Chcete-li získat červenější/ hnědý odstín, použijte větší procento henny.
 • Chcete-li získat tmavší hnědou, použijte větší podíl indiga.
 • Chcete-li získat černý odstín, použijte způsob 1.

K dosažení požadovaného odstínu je nutno zkoušet a také chybovat, protože každý má jiné vlasy a barvu přijímá jinak.

Potřebné množství henny

Následující množství platí pro normální husté vlasy:

 • krátké vlasy - 50 g henny
 • délka vlasů po ramena - 100 g henny
 • délka vlasů do půl pasu - 200 g henny

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní barvy na vlasy
Certifikace: Soil Association Organic
Obsah: 100 g
Specifikace: Vegan, Biohacking, Bio, Barva na vlasy, Tetování
Výrobce: It's Pure Organics, 85 Gregory Road, Mildenhall, Suffolk, IP28 7DF, United Kingdom
Země původu: Velká Británie
Vhodné pro: Vegan-Těhotné-Kojící-Certifikace Bio
Položka byla vyprodána…

Jak si připravit It's Pure barvu na vlasy

Obsah balení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Britská značka It's Pure je podznačkou značky Odylique. Představuje přírodní barvy na vlasy, které jsou vyráběny z těch nejčistších bio surovin. Barvy jsou 100% přírodní, veganské a cruelty free. Jedná se o jedinou značku barev na vlasy, která se může pochlubit certifikátem od Soil Association Organic. Jsou samozřejmě bez PPD, GMO, kovových kontaminantů a umělých přísad jakéhokoli druhu.