Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Sušený kokosový olej - 76% sušený MCT olej s obsahem kyseliny laurové - 200 g

Akce Organic
165 Kč –18 %
Ceylon Kokonati | Bio Sušený kokosový olej - 76% - 200 g
165 Kč –18 % 135 Kč / ks 675 Kč / 1 kg
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Praktická a multifunkční instantní verze klasického kokosového oleje. Skvělý nejen na cesty a na túry. Dostupná alternativa dražšího sušeného MCT oleje od Planet Paleo.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Multifunkční kokosový olej od Ceylon Kokonati je velmi praktický a díky sušené konzistenci i skladný. Můžete si ho vzít sebou na túry či výlety, ale využijete ho samozřejmě i klasicky v domácnosti.

Obsahuje pouze dvě ingredience v bio kvalitě - za studena lisovaný panenský kokosový olej, který je usušený technologií zvanou spray-drying, nebo-li sušení rozprašováním, bio rýžovou dextrózu.

 

Spray-drying metoda zachovává svěží vůni a čistou chuť čerstvě nastrouhaného kokosu.

 

Proč výrobek obsahuje obsahuje 76 % bio panenského kokosového oleje a 24 % bio dextrózy z rýžové mouky?

 

V dokonalém světě by bylo možné touto technologií usušit bio panenský kokosový olej zcela samostatně. Ale v reálném světě olej potřebuje pevnou částici, na kterou se při tomto sušení zachytí. Proto se používá dextróza z bio rýžové mouky. Žádné další konzervační látky ani přísady se nepoužívají.

 

Tento výrobek stále čeká na certifikaci bio, proto jej označujeme jako přírodní panenský kokosový olej v prášku. Obě složky jsou ale vypěstované v bio kvalitě.

Výhody kokosového oleje

  • Kokos má větší obsah přirozeně se vyskytujících minerálů a fytonutrientů než jakákoliv jiná semínka nebo ořechy, které se používají pro lisování oleje.
  • Panenský kokosový olej obsahuje přibližně 64 % mastných kyselin se středně dlouhým řetězce a známými pod názvem MCT oleje.
  • Díky tomu je považován za funkční superpotravinu.
  • Je přirozeně bohatý na kyselinu laurovou (tvoří cca 51 % obsahu), patří mezi druhý nejpřirozenější zdroj kyseliny laurové - tím nejvyšším zdrojem je mateřské mléko.
  • Bohatý na rostlinné tuky, které jsou okamžitě metabolizovány na energii místo toho, aby byly uloženy jako tuk.
  • Podporuje udržení normální hmotnosti a normální metabolismus. Navozuje rychlejší a dlouhodobější pocit sytosti.
  • Podporuje stabilní hladinu energie a zlepšuje sportovní výkon.
  • Je skvělý pro krásnou pleť i vlasy.
  • Podporuje regeneraci buněk

Ceylon Kokonati pro své výrobky používají zásadně single origin, eticky sklízené non GMO suroviny. Jejich produkty jsou veganské, bez lepku, vhodné pro keto, paleo i raw dietu. Neobsahují žádný rafinovaný bílý cukr.

Jejich koupí podpoříte tradiční způsoby obživy i snížení uhlíkové stopy - výrobky jsou totiž vyráběny i baleny přímo v místě sklizně surovin. Ceylon Kokonati se snaží o 100% zero waste produkci.

Tento produkt je mezinárodně akreditován organizací Control Union, certifikován jako organický (EU a USDA NOP), certifikován ISO a/nebo HACCP.

Ceylon Kokonati své produkty vyrábí v rodinné manufaktuře, svým dodavatelům i výrobcům platí férové ceny a do výrobních procesů promítá mnohogenerační znalosti. Používá pouze suroviny té nejvyšší kvality. Můžete si být tak jistí, že za prémiovou cenu dostáváte taktéž vysoce prémiovou kvalitu. Koupí mouky tak podpoříte tradiční živobytí vesničanů v suchých oblastech Srí Lanky. Díky tomu je umožněno obyvatelům vesnice využít jejich letité znalosti a odborné zkušenosti.

Prodej těchto produktů hraje zásadní roli v zaměstnanosti a ekonomické podpoře vesnické komunity. Dětem svých zaměstnanců poskytuje Ceylon Kokonati školní učebnice a psací potřeby na celý školní rok.

Přečtěte si více k tématu

Co je to keto dieta?

7 vědecky podložených výhod kokosového MCT oleje

Oslaďte si život přírodně

Vegetariánská a veganská strava

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Potraviny
Obsah: 200 g
Výrobce: Ceylon Kokonati
Země původu: Srí Lanka
Vhodné pro: Bez lepku-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Low Carb-Keto-Těhotné-Kojící
Proč koupit: Jednoduché přírodní složení, balené u zdroje, nikdy žádné příměsi, single-origin, GMO-free, vegan.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Ceilon Kokonati vznikla v roce 2013. V jejím sortimentu můžete najít řadu vysoce kvalitních a cenově dostupných produktů z kokosových ořechů, koření a tropického ovoce, vyráběných udržitelným způsobem.

Název značky odkazuje na zemi, kterou její zakladatelé považují za svůj domov Cejlon na Srí Lance, kde se také kokosy pro výrobu této kokosové řady produktů pěstují i zpracovávají. Cejlon, britská korunní kolonie v letech 1815-1948, je nyní známý jako Srí Lanka, ale zakladatelé značky mu raději říkají Cejlon, protože to rozhodně zní exotičtěji a "čistý Cejlon" je značka sama o sobě, připomínající svěží jedinečnou esenci čistého cejlonského čaje. “Kokonati” je zase maorský výraz pro kokos, takže naprosto nejvhodnější název značky těch nejkokosovatějších dobrot vůbec.

Značku Ceilon Kokonati vede manželský pár. Ženskou zakladatelskou polovičkou je paní Bûmika, což v sanskrtu znamená Paní Země. Její pradědeček byl jedním z průkopníků lisování kokosového oleje na Cejlonu, takže je již čtvrtou generací lisovače kokosového oleje. Mužská zakladatelská polovička, pan Mosqi, je zase původně pěstitelem čistého cejlonského čaje.

Ceilon Kokonati je stoprocentně vlastněna a provozována na Novém Zélandu. Sypké produkty od Kokonati používá několik etických značek, které vyrábějí čisté, ekologické potraviny a kosmetické výrobky. Prodejem výrobků Kokonati jsou podporovány venkovské komunity a tradiční způsoby obživy. Všechny jejich výrobky jsou eticky sklízeny a při jejich výrobě nevzniká téměř žádný odpad. Každá část kokosového ořechu je využita při výrobě jiného produktu. Výrobky Kokonati jsou jednosložkové, balené přímo u zdroje, nikdy nemíchané, jednodruhové, bez GMO a veganské.

Díky nadšení pro ekologické, regenerativní zemědělství, udržitelnost a kolektivní partnerství pocházejí výrobky Kokonati pouze z drobných farem a mlýnů ve venkovských vesnicích na Srí Lance. Každý výrobek Kokonati se vyrábí ve specializovaném mlýně, který produkuje pouze daný typ výrobku. Kvalita je tedy nejlepší, jaká může být, a každý krok výroby je podpořen zkušenostmi a znalostmi mnoha generací. Cejlon je požehnán množstvím zdravého, exotického ovoce, ořechů, bylin a koření.

Ceilon Kokonati se řídí zásadami vyváženého života - žij a nech žít.

Snaží se o to, aby vše zůstalo v ještě lepším stavu, než když to našli…