Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Čaga (Rezavec šikmý) v prášku pro imunitu, vitalitu, zdraví kůže a střev - 60 g

905 Kč / ks 15 083 Kč / 1 kg
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024

Prášek z houby Čaga je ideální způsob, jak získat ochranné antioxidační účinky této všestranné vitální houby. Dodá vám silnou dávku antioxidantů a enzymů SOD, esenciálních aminokyselin a nízkomolekulárních organických esenciálních a stopových minerálů.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

 Proč koupit

 • 800 mg čagy v jedné dávce (čajová lžička).
 • Profesionálně sestaveno odborníky na houby.
 • Udržitelně pěstovaná na sibiřské bříze.
 • Bez mléka, sóji a lepku a vhodné pro vegany.
 • Vyrobeno ve Velké Británii.
 • 100% houba - bez plnidel, pojiv a přídatných látek.
 • Sklízí se pouze na podzim a na jaře, kdy má nejvyšší koncentraci účinných látek.
 • Zdrojem nejúčinnější čagy je Rusko, Sibiř.
 • Certifikát analýzy najdete v záložce Soubory.
 • Může mít blahodýrný vliv na imunitní systém a zdraví střev: prebiotická vláknina podporuje zdravou střevní flóru a polysacharidy obsažené v čagě, včetně alfa- a beta-glukanů, podporují zdravý imunitní systém.
 • Adaptogenní rovnováha: čaga patří mezi adaptogenní houby, které podporují schopnost organismu udržovat homeostatickou rovnováhu navzdory mnoha stresům, s nimiž se setkáváme během běžného dne. Denní dávka doplňku stravy z houby čaga podporuje schopnost organismu přizpůsobit se a zotavit se ze stresu.

ctWHZ67wCo je to houba čaga

Tyto houby, tradičně nazývané "diamant lesa" nebo "král bylin", rostou ve volné přírodě na sibiřských břízách. Svůj působivý antioxidační profil získávají díky živinám, které pomalu čerpají z hloubi kůry a jejichž zrání trvá desítky let.

 

Houba čaga má svůj původ na Sibiři, kde byla dlouho považována za houbu nesmrtelnosti.

 

Čaga je bohatá na vitaminy, minerály a sloučeniny, jako je superoxiddismutáza (SOD), kyselina betulinová a glutathion, a je tak jednou z nejpůsobivějších přírodních superpotravin. V tradiční čínské medicíně (TCM) má čaga teplou, sladkou energii a podporuje játra, slezinu a trávicí oheň.

 

Čaga je uctívána jako adaptogen, který povzbuzuje organismus v období stresu, a proto zkuste tento všestranný prášek z čagy použít do horkého nápoje nebo ho přimíchat do koktejlů a dalších receptů.

 

Studie na zvířatech a ve zkumavkách ukázaly, že extrakt z čagy může posilovat imunitu, předcházet chronickým zánětům, bojovat proti rakovině, snižovat hladinu cukru v krvi a cholesterolu. Je však třeba provést další studie na lidech.

 

Ačkoli některé výzkumy ukazují, že čaga může pomoci snížit zánět, může také způsobit, že váš imunitní systém bude aktivnější. Lidé s autoimunitními chorobami by proto měli před užíváním čagy vyhledat lékařskou pomoc.

Studie na cholesterol

Výtažek z čagy může také příznivě ovlivnit hladinu cholesterolu a snížit riziko srdečních onemocnění.

V osmitýdenní studii na potkanech s vysokou hladinou cholesterolu snížil extrakt z čagy "špatný" LDL cholesterol, celkový cholesterol a triglyceridy a zároveň zvýšil hladinu antioxidantů.

Zdroj: https://ieeexplore.ieee.org/document/5305591

Podobné studie přinesly stejné výsledky a pozorovaly, že - kromě snížení "špatného" LDL cholesterolu - čaga zvyšuje "dobrý" HDL cholesterol.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18434051
Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28954386

Vědci se domnívají, že za účinky čagy na cholesterol jsou zodpovědné antioxidanty, které jsou v ní obsaženy.

K jasnému pochopení vlivu čagy na cholesterol je opět zapotřebí dalšího výzkumu na lidech.

Složení a nutriční hodnoty

Organický extrakt z čagy (Inonotus obliquus)

Garance kvality
 • Tento produkt přirozeně neobsahuje lepek, mléko a sóju.
 • Vhodné pro vegetariány a vegany.
 • Bez plnidel, pojiv, pomocných látek a přídatných látek.
 • Testováno třetí stranou a testováno DNA.
 • Prověřeno na přítomnost stop těžkých kovů, pesticidů a kontaminujících látek.

organic-chaga

Použití

Užívejte 1 až 2 dávky (přibližně 1/2 až 1 lžička) 1 - 3krát denně minimálně buď 20 minut před anebo 30 minut po jídle. Přidejte čaga prášek jednodušše do jídla, nápojů, čajů a koktejlů. 

Výroba

Všechny M4L houby jsou pěstovány na vybraných ekologických farmách v přírodně identických podmínkách. Protože jejich Čaga je pro své bioaktivní živiny pěstována udržitelným způsobem na břízách na Sibiři, a poté pečlivě sklízena bez poškození kmene, mohou tyto stromy nadále pěstovat další úžasné houby. To také znamená, že M4L houby mají vysoký obsah živin, podobně jako houby pěstované ve volné přírodě.

Všechny M4L výrobky jsou testovány třetí stranou, aby byla zajištěna čistota kmene hub. Prověřujeme je také na přítomnost kontaminantů, pesticidů a těžkých kovů. Můžete si tak být jisti, že všechny naše produkty jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě a podle nejvyšších standardů. 

Postupy extrakce

Prvním krokem je extrakce za využití horké vody. Při této metodě se chitin rozpustí ve vodě, což umožňuje uvolnění biologicky aktivních složek, které jsou také rozpustné ve vodě.

Pro dosažení nejvyšších výtěžků biologicky aktivních látek se kombinuje vysoká teplota (99–189 ºC) s vysokým tlakem (až 345 kilopascalů), aby nedošlo k rozpadu molekulární struktury biologicky aktivních složek.

Poté následuje druhý krok, a to extrakce horkým etanolem. Tento postup umožňuje uvolnění látek, které nejsou rozpustné ve vodě. S tímto krokem se stávají prakticky všechny biologicky aktivní látky biologicky dostupnými.

Důležité je však odlišovat tento proces od jednoduché alkoholové tinktury, kdy pouhé nasypání houbového prášku do alkoholu neposkytne podobný účinek. Na rozdíl od bylinných přípravků se chitin v alkoholu nerozkládá.

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

"Kdy mám pít čagu?"

Čaga je skvělá, protože je prospěšné ji pít kdykoli během dne. Vzhledem k silným adaptogenním vlastnostem čagy však existují určité denní doby, které jsou pro pití čagy skutečně optimální.

Adaptogenní superhrdinka čaga

Co přesně jsou tedy adaptogenní byliny? Nápověda se skrývá v jejich názvu. Adaptogeny doslova pomáhají vašemu tělu přizpůsobit se, přizpůsobit se a rekalibrovat se v závislosti na prostředí. Mohou vám tedy například pomoci uklidnit se ve stresových situacích nebo vám mohou dodat příliv energie, když jste unavení.

Proto je čaga ideální k pití ráno, v poledne i večer!

Přitom existuje několik klíčových okamžiků, kdy pití čagy může vašemu tělu skutečně pomoci, a to jsou:

1. Ihned jako první teplý drink po ránu

Pro ty z nás, kteří se snaží omezit příjem kofeinu, slouží čaga jako skvělá alternativa čaje a kávy.

Díky adaptogenním vlastnostem je čaga skvělým způsobem, jak začít den. Rostlinné adaptogeny stimulují nervový systém jinak než kofein a další běžné stimulanty. Stimulanty v rostlinných adaptogenech regulují metabolismus několika jednotlivých prvků stresového systému.

To znamená, že příliv energie, který vám čaga dodá, je jiný než v případě kofeinu. Mnoho lidí má při nadměrném pití kofeinu trému, bolesti hlavy z vysazení kofeinu, a dokonce i žaludeční problémy.

Naštěstí vám čaga může dodat příliv energie bez všech těchto nežádoucích vedlejších účinků.

Pokud si chcete zachovat návyk na kofein, ale zařadit do svého jídelníčku i čagu, můžete si do čaje z čagy vždy přidat dávku kávy. Potřebu kofeinu pak můžete pomalu eliminovat snižováním množství, které si každý den přidáváte.

2. Před spaním pro skvělý spánek

Protože čaga neobsahuje kofein, nemusíte se obávat, že by vás celou noc budila.

Díky svým adaptogenním vlastnostem pomáhá Chaga vašemu tělu přizpůsobit se stresu a uklidnit se po dlouhém dni. Proto je to ideální nápoj, který si můžete dát večer před spaním, abyste se dobře vyspali a byli odpočatí na další den.

3. V období nachlazení a chřipky

Čaga má pověst přírodního posilovače imunity, což z ní činí skvělou zbraň v boji proti nachlazení a chřipce.

To bylo předmětem několika různých studií. Výsledky těchto studií o čagě naznačují, že tato stromová houba skutečně podporuje tvorbu specializovaných bílkovin, které stimulují bílé krvinky. Ty jsou nezbytné pro boj se škodlivými bakteriemi a viry.

Stejně jako ostatní jedlé houby i čaga obsahuje velké množství důležitých živin. Patří mezi ně mangan, draslík, vápník, železo, hořčík, zinek, měď a fosfor. Všechny tyto živiny přispívají k vašemu celkovému zdraví a dodávají tělu palivo, které potřebuje, aby se mu dařilo.

Přečtěte si více k tématu

Úvod do biohackingu

Vegetariánská a veganská strava

Pozor na to jaké medicinální houby jíte a proč

Nakopněte imunitu pomocí divoce rostoucích bylin a hub

Co jíst v zimě, abychom zůstali zdraví?

Detoxikace organismu aneb odlehčete svému tělu po zimních měsících

Jak mít zdravá střeva a tak celý organismus?

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
Certifikace: Soil Association Organic
Obsah: 60 g
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Biohacking, Bez alergenů, Bez přidaného cukru, Bio certifikace, Cruelty Free, Doplněk stravy, Raw, Vitální houby, Adaptogen, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv, Bez gmo, Bez pesticidů
Výrobce: Living Planet Distribution Unit 1 Riverside Bellbrook Business Park Uckfield, TN22 1QQ
Země původu: Velká Británie
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetarián-Vegan

Lekarnik.online

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
S Avatar autora | 7.9.2023
Výtečná kvalita produktu. Oceňuji, že je zde chaga namletá na jemný prášek, takže se výtečně rozpustí ve vodě, pokud připravujete chaga latté, ale i smoothie. K přípravě postačuje menší množství než je uvedeno na obalu, protože tato chaga má skutečně sílu. Pokud někoho chcete naučit na konzumaci medicinálních hub pro jejich terapeutické benefity, tak tento produkt doporučuji vyzkoušet.
P Avatar autora pravebio.cz (Administrátor) 8.9.2023
Wow, mockrat dekujeme za hodnoceni Mushrroms4Life. Tyto houby jsou vsechny skvele. Skvela znacka. (:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Mushrooms4life byla založena světově uznávaným výzkumníkem a autorem Martinem Powellem v rámci jeho poslání rozšířit dostupnost kvalitních bio přípravků za dostupné ceny. V Mushrooms4Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.