Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Čaga (Rezavec šikmý) kapsle pro imunitu, vitalitu, zdraví kůže a střev - 60 kapslí

Novinka Organic
725 Kč / ks 12 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
5.3.2024

Tato vitální houba je skvělá na regeneraci, podporu normální tvorby svalové hmoty a zvýšení výkonu nejen pro sportovce. Obsahuje vysoké množství bioaktivních látek, ze kterých mohou těžit všichni.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Mushrooms for Life Čaga - Klíčové info

 • Tato houba je v certifikované bio kvalitě - Soil Assocation Organic, VB.
 • 100% sklerotium (angl. conk) houby čaga, udržitelně pěstovaná (wild crafted) na břízách v nedotčených lesích provincie Jilin.
 • Sklízí se pouze na podzim a na jaře, kdy má nejvyšší koncentraci účinných látek.
 • Má-li čaga obsahovat hlavní účinné složky, které jsou s ní spojovány, je nezbytné, aby byla pěstována/ rostla na břízách.
 • Extrahuje se duálně (poměr extraktu až 8:1), aby se uvolnily a koncentrovaly polysacharidy a triterpeny.
 • Duální extrakce se obvykle používá u hub, které obsahují značné množství účinných látek rozpustných jak ve vodě, tak v alkoholu, jako je například čaga a reishi.
 • Obsahuje téměř 16 % glukanů a 1.06 % kyseliny betulinové pro podporu imunity a zánětlivé reakce.
 • Obsahuje také 23 % polysacharidů - výsledky: viz COA analýza v záložce soubory.

Organic Chaga Capsules

Proč bych měl čagu užívat?

Zdraví kůže

Studie ukazují, že čaga má nejsilnější antioxidační aktivitu mezi zkoumanými houbami. Antioxidanty chrání tělo před poškozením volnými radikály, které mohou způsobit předčasné stárnutí. Jiné studie zaznamenaly příznivé účinky na problematické stavy kůže, jako je lupénka, což může být způsobeno jejím vlivem na chronický zánět.

Imunita

Studie prokázaly protivirové účinky a naznačují, že čaga zvyšuje množství cytokinů, což jsou signální proteiny, které pomáhají kontrolovat zánět, komunikují s bílými krvinkami a pomáhají regulovat imunitní reakce.

Zdraví střev

Studie z roku 2017 zjistila, že polysacharidy v čagě mají prebiotické vlastnosti, které zlepšují rovnováhu zdravých bakterií ve střevech.

Co je to houba čaga

ctWHZ67wVe zkratce

 • Může mít blahodýrný vliv na imunitní systém a zdraví střev: prebiotická vláknina podporuje zdravou střevní flóru a polysacharidy obsažené v čagě, včetně alfa- a beta-glukanů, podporují zdravý imunitní systém.
 • Adaptogenní rovnováha: čaga patří mezi adaptogenní houby, které podporují schopnost organismu udržovat homeostatickou rovnováhu navzdory mnoha stresům, s nimiž se setkáváme během běžného dne. Denní dávka doplňku stravy z houby čaga podporuje schopnost organismu přizpůsobit se a zotavit se ze stresu.

Hlavní popis

Tyto houby, tradičně nazývané "diamant lesa" nebo "král bylin", rostou ve volné přírodě na břízách. Svůj působivý antioxidační profil získávají díky živinám, které pomalu čerpají z hloubi kůry a jejichž zrání trvá desítky let.

Houba čaga má svůj původ na Sibiři, kde byla dlouho považována za houbu nesmrtelnosti. Čaga je bohatá na vitaminy, minerály a sloučeniny, jako je superoxiddismutáza (SOD), kyselina betulinová a glutathion, a je tak jednou z nejpůsobivějších přírodních superpotravin.

V tradiční čínské medicíně (TCM) má čaga teplou, sladkou energii a podporuje játra, slezinu a trávicí oheň. Čaga je uctívána jako adaptogen, který povzbuzuje organismus v období stresu, a proto zkuste tento všestranný prášek z čagy použít do horkého nápoje nebo ho přimíchat do koktejlů a dalších receptů.

Studie na zvířatech a ve zkumavkách ukázaly, že extrakt z čagy může posilovat imunitu, předcházet chronickým zánětům, bojovat proti rakovině, snižovat hladinu cukru v krvi a cholesterolu.

Je však třeba provést další studie na lidech. Ačkoli některé výzkumy ukazují, že čaga může pomoci snížit zánět, může také způsobit, že váš imunitní systém bude aktivnější. Lidé s autoimunitními chorobami by proto měli před užíváním čagy vyhledat lékařskou pomoc.

Přečtěte si více k tématu

Říká se, že ideální čas, kdy si dát čagu je  v pravé poledne.

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

Studie na cholesterol

Výtažek z čagy může také příznivě ovlivnit hladinu cholesterolu a snížit riziko srdečních onemocnění. V osmitýdenní studii na potkanech s vysokou hladinou cholesterolu snížil extrakt z čagy "špatný" LDL cholesterol, celkový cholesterol a triglyceridy a zároveň zvýšil hladinu antioxidantů.

Zdroj: https://ieeexplore.ieee.org/document/5305591

Podobné studie přinesly stejné výsledky a pozorovaly, že - kromě snížení "špatného" LDL cholesterolu - čaga zvyšuje "dobrý" HDL cholesterol.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18434051
Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28954386

Vědci se domnívají, že za účinky čagy na cholesterol jsou zodpovědné antioxidanty, které jsou v ní obsaženy. K jasnému pochopení vlivu čagy na cholesterol je opět zapotřebí dalšího výzkumu na lidech.

Postup duální extrakce

Prvním krokem je extrakce za využití horké vody. Při této metodě se chitin rozpustí ve vodě, což umožňuje uvolnění biologicky aktivních složek, které jsou také rozpustné ve vodě.

 

Pro dosažení nejvyšších výtěžků biologicky aktivních látek se kombinuje vysoká teplota (99–189 ºC) s vysokým tlakem (až 345 kilopascalů), aby nedošlo k rozpadu molekulární struktury biologicky aktivních složek.

 

Poté následuje druhý krok, a to extrakce horkým etanolem. Tento postup umožňuje uvolnění látek, které nejsou rozpustné ve vodě. S tímto krokem se stávají prakticky všechny biologicky aktivní látky biologicky dostupnými.

 

Důležité je však odlišovat tento proces od jednoduché alkoholové tinktury, kdy pouhé nasypání houbového prášku do alkoholu neposkytne podobný účinek. Na rozdíl od bylinných přípravků se chitin v alkoholu nerozkládá.

Screenshot 2023-07-21 at 19-05-45 Organic Chaga Mushroom Powder - 60 g Mushrooms 4 Life

Proč koupit právě houby značky Mushrooms for life?

Extrakt čisté třídy neboli PURE GRADE

 • Výrobce Mushrooms for Life z VB používá pouze houbové extrakty Pure Grade, které zaručují 100% koncentraci hub bez přidaných pojiv.
 • Pure Grade je znakem nejkvalitnějších houbových doplňků.
 • Používají pouze nejkvalitnější organické suroviny, které jsou pečlivě vybírány tak, aby plně využily funkce každé houby.
 • Tento produkt přirozeně neobsahuje lepek, mléko a sóju.
 • Vhodné pro vegetariány a vegany.
 • Bez plnidel, pojiv, pomocných látek a přídatných látek.
 • Testováno třetí stranou a testováno DNA.
 • Prověřeno na přítomnost stop těžkých kovů, pesticidů a kontaminujících látek. Viz záložka Soubory.

Trh s vitálními houbami je zaplaven produkty, které nestojí za nic, takže byste si měli udělat průzkum a ujistit se, že každý doplněk, který si vyberete, plně odpovídá vašim potřebám.

Co je to Plné Spektrum (Full Spectrum)?

Plnospektrální produkty mohou obsahovat všechny základní části houby - spory, mycelium a plodnice - ale to není vše. Většinou tento termín používají výrobci, jejichž výrobky jsou vyváženy na myceliu hub, podzemní síti houbových "kořenů", která pomáhá udržovat život houby.

Pěstování na substrátu

Většinu hub již nelze získávat ve volné přírodě, protože byly prostě vysbírány a musí se pěstovat v podmínkách identických přírodě. Zde nastává problém v podobě větší poptávky nad nabídkou a nutnost urychlit dobu pěstování, aby bylo možné uspokojit prodejce. Krátká doba pěstování má ale své negativní stránky.

 

Ve většině případů se totiž houba pěstuje pouze 30. dní, přičemž se substrát (jedná se o zrna, rýži apod.), na kterém houba roste, nevyčerpá a zůstane v přípravku. Efektivně se takto ředí aktivní složky a vy rozhodně nezískáváte to, za co se vitální houby považují v asijských zemí po tisíciletí - zázračné médium.

 

Mushrooms for Life oproti běžným 30-ti dnům pěstování, své houby pěstuje celých 120 dní, aby se daný substrát zcela vyčerpal a vy tak získali jenom to nejlepší z dané složky houby.

Na co si dát pozor

Vyvinout kvalitní houbu jako doplněk stravy je umění a určitě vám nedoporučujeme, abyste šetřili peníze na privátních značkách, které nejsou specialisté na tento obor (můžete si být na 99% jisti, že budete ošizeni, protože privátním značkám jde většinou pouze o zisk, a proto mají v nabídce celou škálu všeho možného, ale nespecializují se vlastně na nic) a také nekupovali značky, které nejsou certifikovány bio (kvůli nečistému zdroji vstupních surovin).

 

Dále se dívejte na ceny - trh s dodavateli hub je omezený a všichni výrobci v podstatě odebírají suroviny ze stejných zdrojů, ale! Každý dodavatel hub má několik stupňů kvality za různé prodejní ceny a podle toho také bude vypadat konečný produkt. Pokud chcete mít kapsli plnou maltodextrinu, který se na složení a výživových hodnotách nemusí se zákona uvádět, kupujte levné houby. Pokud chcete mít kvalitu, nebojte se připlatit, poznáte to po nějaké době.

 

Čím víc se uvádí, že je v kapsli výtažku, sledujte jak je kapsle velká. Pokud je extra velká, mělo by to být v pořádku, ale pokud je to standartní velikost, bude v ní s největší pravděpodobností maltodextrin, protože je nemožné do normální kapsle dát celou aktivní látku (zeptejte se v laboratoři, týká se to např. i hořčíku). Proto má Mushrooms for Life jednu dávku jako dvě kapsle normální velikosti a samotná výroba dané kapsle je kontrolována.

 

Na závěr zkuste test chuti - pokud bude výtažek chutnat jakoby sladce a skoro dobře, je tam určitě maltodextrin, pokud nebude chutnat, je to čistý extrakt - ten totiž nechutná většinou nikomu a tak je to správně. (:

 mushroom cultivation

Vysoce kvalitní doplněk stravy z hub by měl

 • být vyroben z houbového extraktu, nikoliv z celého houbového prášku
 • být získán z plodnic (fruiting bodies), nikoli z myceliální biomasy (mycelial biomass)
 • být vyroben jediným postupem: extrakce horkou vodou nebo duálním extrakce v případě čagy a reishi.
 • pocházet z ekologických zdrojů (organic certification) a pokud možno z originálního zdroje růstu (Čína, Sibiř)
 • mít vhodný, ověřitelný obsah beta-glukanu nebo hericenonů
 • mít další složky, které jsou rovněž čisté a v souladu s vašimi potřebami - zde slouží testy nezávislé laboratoře na čistotu a obsah těžkých kovů

My garantujeme, že Mushrooms for Life splňuje všechny tyto podmínky a není lepší značky na evropském trhu.

Tradice a kvalita

Mushrooms for Life získávají pouze ty nejkvalitnější houby, které jsou ekologicky vypěstované od vlastních zemědělců v Číně. Používání léčivých hub bylo základním kamenem tradiční čínské medicíny a tato praxe se datuje tisíce let zpět.

 

Žádná země nemá v oblasti pěstování a získávání hub rozsáhlejší znalosti než Čína. Čína je také domovem jedněch z nejrozsáhlejších a nejčistších lesů na světě, které poskytují ideální prostředí pro růst hub.

 

Na základě průběžných analýz DNA je všeobecně známo, že v Číně rostou nejkvalitnější houby na světě. Vitální houby jsou v Japonsku a Číně již více než 30 let schváleny jako doplněk ke standardní léčbě nemoci, o které se nesmí v EU hovořit.

 

V těchto zemích se houby bezpečně používají již dlouhou dobu, a to buď samostatně, nebo v kombinaci s ozařováním či chemoterapií.

 

V Asii existuje více než 100 druhů hub používaných k léčbě této nemoci. Mezi nejběžnější patří Ganoderma lucidum (reishi), Trametes versicolor nebo Coriolus versicolor (Outkovka pestrá), Lentinus edodes (shiitake) a Grifola frondosa (maitake).

Zdroj těchto informací: https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/patient/mushrooms-pdq

china_1_optimized

Příběh Mushrooms for Life

Společnost Mushrooms For Life byla původně založena v roce 2011 známým britským naturopatem a autorem Martinem Powellem s cílem rozšířit a zpřístupnit ty nejlepší houbové doplňky.

 

Martin, který mluví plynně mandarínsky, strávil mnoho let v Číně, kde spolupracoval se zkušenými místními pěstiteli, aby zajistil, že Mushrooms For Life bude získávat suroviny té nejvyšší kvality, což je klíčovým zaměřením značky i dnes.

 

V roce 2017 Martin svěřil Mushrooms For Life svým kolegům a zkušeným houbařským odborníkům Grahamu Botfieldovi a Benu Shoulerovi, kteří v jeho práci pokračují dodnes.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
Certifikace: Soil Association Organic
Obsah: 60 ks
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bio certifikace, Cruelty Free, Doplněk stravy, Kapsle, Vitální houby, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv, Bez gmo, Bez pesticidů
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet Distribution Unit 1 Riverside Bellbrook Business Park Uckfield, TN22 1QQ
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetariány-Vegan- Bez lepku-Certifikace Bio
Proč koupit: Jediná značka na trhu obsahující 100% čistý houbový extrakt z plodnic.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Mushrooms4life byla založena světově uznávaným výzkumníkem a autorem Martinem Powellem v rámci jeho poslání rozšířit dostupnost kvalitních bio přípravků za dostupné ceny. V Mushrooms4Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.