Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Čaga (Rezavec šikmý) kapsle všestranná houba, která přispívá k udržení celkové kondice - 60 kapslí

769 Kč / ks 13 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Tato vitální houba je skvělá houba pro všechny, kteří s užíváním hub teprve začínají. Pokud hledáte houbu, která přispěje k celkové odolnosti organismu a prevenci, pak je to právě čaga.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Mushrooms For Life Čaga - Klíčové info

 • Tato houba je v certifikované bio kvalitě - Soil Assocation Organic, VB.
 • 100% sklerotium (angl. conk) houby čaga, udržitelně pěstovaná (wild crafted) na břízách v nedotčených lesích provincie Jilin.
 • Sklízí se pouze na podzim a na jaře, kdy má nejvyšší koncentraci účinných látek.
 • Má-li čaga obsahovat hlavní účinné složky, které jsou s ní spojovány, je nezbytné, aby byla pěstována/ rostla na břízách.
 • Extrahuje se duálně (poměr extraktu až 8:1), aby se uvolnily a koncentrovaly polysacharidy a triterpeny.
 • Duální extrakce se obvykle používá u hub, které obsahují značné množství účinných látek rozpustných jak ve vodě, tak v alkoholu, jako je například čaga a reishi.
 • Obsahuje téměř 16 % glukanů a 1.06 % kyseliny betulinové pro podporu imunity a zánětlivé reakce.
 • Obsahuje také 23 % polysacharidů - výsledky: viz COA analýza v záložce soubory.

Organic Chaga Capsules

Alternativy čagy které možná neznáte

Fermentovaná čaga

Pro ty z vás, kteří chtějí využít potenciálu fermentovaných hub na bázi kefírovo-kombučového kvašení, vyzkoušejte fermentovanou čagu od Living Nutrition - jedná se o stejný zdroj houby a za vývojem opět stojí náš oblíbený Graham Botfield.

Mezi benefity fermentace hub patří:

 • Bohaté na živiny, přispívající k udržení dobrého stavu organismu.
 • Doplňky stravy z fermentovaných hub nabízejí pohodlný způsob, jak přijímat koncentrovanou dávku hub ve snadno přijatelné formě.
 • Kvašené houby mohou potenciálně přispět k normálnímu zdraví střev a podpořit dobré bakterie, což napomáhá trávení a potenciálně snižuje riziko trávicích poruch.
 • Fermentované houby se používají v tradiční medicíně po celém světě.
 • Obsahují vitaminy a minerály, jako je draslík, niacin, železo a vitamin D, které přispívají k celkovému zdraví.
 • Mají vysokou koncentraci antioxidantů, včetně ergothioneinu a glutathionu. O jejich účincích si musíte vyhledat informace na webu.
 • Kvašené houby vynikají především obsahem beta-glukanu, což je druh polysacharidu, který vykazuje imunitu posilující vlastnosti.
 • Celkově lze říci, že fermentované houby představují výživovou sílu, která nabízí řadu zdraví prospěšných látek.

Jak fermentovaná čaga, tak běžné extrakty mají jedinečné vlastnosti. Fermentovaná houba poskytuje zvýšenou biologickou dostupnost, lepší chuť a potencionálně podporu zdraví střev, zatímco běžný extrakt nabízí vyšší koncentraci některých prospěšných látek a oplývá jinými vlastnostmi.

Při výběru doplňku stravy s čagou zvažte své osobní preference, zdravotní cíle a kvalitu výrobku. Nezapomeňte začít s nízkou dávkou a v případě potřeby se poraďte s odborníkem.

Prášek

Pro ty z vás, co raději užíváte prášek, ze kterého si připravujete čaj nebo jej přidáváte do kávy, nabízíme Čagu v prášku.

Krémové latté

A pokud máte rádi latté a chcete mít vše už pěkně připravené předem, mrkněte se na latté s kurkumou, které neobsahuje cukr. Stačí přidat oblíbené ohřáté mléko nebo jen horkou vodu - toto je parádní nakopávač, pokud nepijete kávu.

Máme pro vás tip na kokosovou sušenou smetanu přímo od zdroje ze Srí Lanky, ze které si připravíte vynikající rostlinné mléko kdykoliv a kdekoliv - levnější a mnohem lepší než tekutá rostlinná mléka z obchodu.

Při výběru doplňku stravy s houbou čaga zvažte své osobní preference, zdravotní cíle a kvalitu výrobku. Nezapomeňte začít s nízkou dávkou a v případě potřeby se poraďte s odborníkem.

Adaptogenní směsi s obsahem čagy

Další produkty, které kromě čagy obsahují i jiné složky pro různé účely. Způsob jak užívat tuto houbu nikdy nebyl jednodušší!

Co je to houba čaga

Tyto houby, tradičně nazývané "diamant lesa" nebo "král bylin", rostou ve volné přírodě na břízách. Svůj působivý antioxidační profil získávají díky živinám, které pomalu čerpají z hloubi kůry a jejichž zrání trvá desítky let.

 

Čaga se doporučuje pít nebo užívat v pravé poledne.

 

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

 

Houba čaga má svůj původ na Sibiři, kde byla dlouho považována za houbu nesmrtelnosti. Čaga je bohatá na vitaminy, minerály a sloučeniny, jako je superoxiddismutáza (SOD), kyselina betulinová a glutathion, a je tak jednou z nejpůsobivějších přírodních superpotravin.

 

V tradiční čínské medicíně (TCM) má čaga teplou, sladkou energii a přispívá k funkci jater, sleziny a tzv. trávicího ohně. Čaga je uctívána jako adaptogen, který může přispívat k tomu, aby jste lépe zvládali napjaté situace, a proto zkuste tento všestranný prášek z čagy použít do horkého nápoje nebo ho přimíchat do koktejlů a dalších receptů.

 

Výroba extraktu z čagy

Houby MFL jsou pěstované v provincii Fujian, Čína.

 

Prvním krokem je extrakce za využití horké vody. Při této metodě se chitin rozpustí ve vodě, což umožňuje uvolnění biologicky aktivních složek, které jsou také rozpustné ve vodě.

 

Pro dosažení nejvyšších výtěžků biologicky aktivních látek se kombinuje vysoká teplota (99–189 ºC) s vysokým tlakem (až 345 kilopascalů), aby nedošlo k rozpadu molekulární struktury biologicky aktivních složek.

 

Poté následuje druhý krok, a to extrakce horkým etanolem. Tento postup umožňuje uvolnění látek, které nejsou rozpustné ve vodě. S tímto krokem se stávají prakticky všechny biologicky aktivní látky biologicky dostupnými.

 

Důležité je však odlišovat tento proces od jednoduché alkoholové tinktury, kdy pouhé nasypání houbového prášku do alkoholu neposkytne podobný účinek. Na rozdíl od bylinných přípravků se chitin v alkoholu nerozkládá.

 

Účinek & studie

Vzhledem k právním předpisům nemůžeme uvádět konkrétní prohlášení o účincích některých složek v doplňcích stravy. To je důvod, proč je informací o účincích některých výrobků velmi malé množství nebo žádné.

O to více jsme se proto snažili vyhledat studie o složkách našich výrobků, abychom potvrdili jejich účinnost a vytvořili transparentnost.

Kromě toho, pokud není uveden žádný účinek, můžete provést vlastní výzkum a vytvořit si vlastní názor na výrobky.

Prosíme vás v tomto ohledu o pochopení.

Schválená tvrzení o houbě čaga

Nejsou k dispozici.

Studie týkající se houby čaga

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=chaga - Seznam studií, které se týkají čagy.

Přečtěte si více k tématu

Screenshot 2023-07-21 at 19-05-45 Organic Chaga Mushroom Powder - 60 g Mushrooms 4 Life

Proč koupit právě houby značky Mushrooms for life?

Extrakt čisté třídy neboli PURE GRADE

 • Výrobce Mushrooms for Life z VB používá pouze houbové extrakty Pure Grade, které zaručují 100% koncentraci hub bez přidaných pojiv.
 • Pure Grade je znakem nejkvalitnějších houbových doplňků.
 • Používají pouze nejkvalitnější organické suroviny, které jsou pečlivě vybírány tak, aby plně využily funkce každé houby.
 • Tento produkt přirozeně neobsahuje lepek, mléko a sóju.
 • Vhodné pro vegetariány a vegany.
 • Bez plnidel, pojiv, pomocných látek a přídatných látek.
 • Testováno třetí stranou a testováno DNA.
 • Prověřeno na přítomnost stop těžkých kovů, pesticidů a kontaminujících látek. Viz záložka Soubory.

Trh s vitálními houbami je zaplaven produkty, které nestojí za nic, takže byste si měli udělat průzkum a ujistit se, že každý doplněk, který si vyberete, plně odpovídá vašim potřebám.

Co je to Plné Spektrum (Full Spectrum)?

Plnospektrální produkty mohou obsahovat všechny základní části houby - spory, mycelium a plodnice - ale to není vše. Většinou tento termín používají výrobci, jejichž výrobky jsou vyváženy na myceliu hub, podzemní síti houbových "kořenů", která pomáhá udržovat život houby.

Pěstování na substrátu

Většinu hub již nelze získávat ve volné přírodě, protože byly prostě vysbírány a musí se pěstovat v podmínkách identických přírodě. Zde nastává problém v podobě větší poptávky nad nabídkou a nutnost urychlit dobu pěstování, aby bylo možné uspokojit prodejce. Krátká doba pěstování má ale své negativní stránky.

 

Ve většině případů se totiž houba pěstuje pouze 30. dní, přičemž se substrát (jedná se o zrna, rýži apod.), na kterém houba roste, nevyčerpá a zůstane v přípravku. Efektivně se takto ředí aktivní složky a vy rozhodně nezískáváte to, za co se vitální houby považují v asijských zemí po tisíciletí - zázračné médium.

 

Mushrooms for Life oproti běžným 30-ti dnům pěstování, své houby pěstuje celých 120 dní, aby se daný substrát zcela vyčerpal a vy tak získali jenom to nejlepší z dané složky houby.

Na co si dát pozor

Vyvinout kvalitní houbu jako doplněk stravy je umění a určitě vám nedoporučujeme, abyste šetřili peníze na privátních značkách, které nejsou specialisté na tento obor (můžete si být na 99% jisti, že budete ošizeni, protože privátním značkám jde většinou pouze o zisk, a proto mají v nabídce celou škálu všeho možného, ale nespecializují se vlastně na nic) a také nekupovali značky, které nejsou certifikovány bio (kvůli nečistému zdroji vstupních surovin).

 

Dále se dívejte na ceny - trh s dodavateli hub je omezený a všichni výrobci v podstatě odebírají suroviny ze stejných zdrojů, ale! Každý dodavatel hub má několik stupňů kvality za různé prodejní ceny a podle toho také bude vypadat konečný produkt. Pokud chcete mít kapsli plnou maltodextrinu, který se na složení a výživových hodnotách nemusí se zákona uvádět, kupujte levné houby. Pokud chcete mít kvalitu, nebojte se připlatit, poznáte to po nějaké době.

 

Čím víc se uvádí, že je v kapsli výtažku, sledujte jak je kapsle velká. Pokud je extra velká, mělo by to být v pořádku, ale pokud je to standartní velikost, bude v ní s největší pravděpodobností maltodextrin, protože je nemožné do normální kapsle dát celou aktivní látku (zeptejte se v laboratoři, týká se to např. i hořčíku). Proto má Mushrooms for Life jednu dávku jako dvě kapsle normální velikosti a samotná výroba dané kapsle je kontrolována.

 

Na závěr zkuste test chuti - pokud bude výtažek chutnat jakoby sladce a skoro dobře, je tam určitě maltodextrin, pokud nebude chutnat, je to čistý extrakt - ten totiž nechutná většinou nikomu a tak je to správně. (:

 mushroom cultivation

Vysoce kvalitní doplněk stravy z hub by měl

 • být vyroben z houbového extraktu, nikoliv z celého houbového prášku
 • být získán z plodnic (fruiting bodies), nikoli z myceliální biomasy (mycelial biomass)
 • být vyroben jediným postupem: extrakce horkou vodou nebo duálním extrakce v případě čagy a reishi.
 • pocházet z ekologických zdrojů (organic certification) a pokud možno z originálního zdroje růstu (Čína, Sibiř)
 • mít vhodný, ověřitelný obsah beta-glukanu nebo hericenonů
 • mít další složky, které jsou rovněž čisté a v souladu s vašimi potřebami - zde slouží testy nezávislé laboratoře na čistotu a obsah těžkých kovů

My garantujeme, že Mushrooms for Life splňuje všechny tyto podmínky a není lepší značky na evropském trhu.

Tradice a kvalita

Mushrooms for Life získávají pouze ty nejkvalitnější houby, které jsou ekologicky vypěstované od vlastních zemědělců v Číně. Používání léčivých hub bylo základním kamenem tradiční čínské medicíny a tato praxe se datuje tisíce let zpět.

 

Žádná země nemá v oblasti pěstování a získávání hub rozsáhlejší znalosti než Čína. Čína je také domovem jedněch z nejrozsáhlejších a nejčistších lesů na světě, které poskytují ideální prostředí pro růst hub.

 

Na základě průběžných analýz DNA je všeobecně známo, že v Číně rostou nejkvalitnější houby na světě. Vitální houby jsou v Japonsku a Číně již více než 30 let schváleny jako doplněk ke standardní léčbě nemoci, o které se nesmí v EU hovořit.

 

V těchto zemích se houby bezpečně používají již dlouhou dobu, a to buď samostatně, nebo v kombinaci s ozařováním či chemoterapií.

 

V Asii existuje více než 100 druhů hub používaných k léčbě této nemoci. Mezi nejběžnější patří Ganoderma lucidum (reishi), Trametes versicolor nebo Coriolus versicolor (Outkovka pestrá), Lentinus edodes (shiitake) a Grifola frondosa (maitake).

Zdroj těchto informací: https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/patient/mushrooms-pdq

china_1_optimized

Příběh Mushrooms for Life

Společnost Mushrooms For Life byla původně založena v roce 2011 známým britským naturopatem a autorem Martinem Powellem s cílem rozšířit a zpřístupnit ty nejlepší houbové doplňky.

 

Martin, který mluví plynně mandarínsky, strávil mnoho let v Číně, kde spolupracoval se zkušenými místními pěstiteli, aby zajistil, že Mushrooms For Life bude získávat suroviny té nejvyšší kvality, což je klíčovým zaměřením značky i dnes.

 

V roce 2017 Martin svěřil Mushrooms For Life svým kolegům a zkušeným houbařským odborníkům Grahamu Botfieldovi a Benu Shoulerovi, kteří v jeho práci pokračují dodnes.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
Certifikace: Soil Association Organic
Obsah: 60 ks
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bio certifikace, Cruelty Free, Doplněk stravy, Kapsle, Vitální houby, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv, Bez gmo, Bez pesticidů
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet Distribution Unit 1 Riverside Bellbrook Business Park Uckfield, TN22 1QQ
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetariány-Vegan- Bez lepku-Certifikace Bio
Proč koupit: Jediná značka na trhu obsahující 100% čistý houbový extrakt z plodnic.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mfl-web-banner-1

Cílem značky je zpřístupnit úžasné léčivé vlastnosti léčivých hub všem lidem

V Mushrooms For Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.

O značce

MartinPowell

Společnost Mushrooms For Life byla původně založena v roce 2011 známým naturopatem a autorem Martinem Powellem s cílem rozšířit a zpřístupnit ty nejlepší houbové doplňky.

Martin, který mluví plynně mandarínsky, strávil mnoho let v Číně, kde spolupracoval se zkušenými místními pěstiteli, aby zajistil, že Mushrooms For Life bude získávat suroviny nejvyšší kvality; na to se značka zaměřuje dodnes.

V roce 2017 Martin svěřil Mushrooms For Life svým kolegům a zkušeným houbařským pedagogům Grahamu Botfieldovi a Benu Shoulerovi, kteří v jeho práci pokračují dodnes.

 

Používáme pouze nejkvalitnější ekologické suroviny, které jsou pečlivě vybírány tak, aby plně využily funkce každé houby

china_1_optimized

Tradice a kvalita

Získáváme pouze ty nejkvalitnější ekologicky vypěstované houby od našich pěstitelů v Číně. Používání léčivých hub bylo základním kamenem tradiční čínské medicíny a tato praxe se datuje tisíce let zpět.

Žádná země nemá v oblasti pěstování a získávání hub rozsáhlejší znalosti než Čína. Čína je také domovem jedněch z nejrozsáhlejších a nejčistších lesů na světě, které poskytují ideální prostředí pro růst hub.

Na základě průběžných analýz DNA je všeobecně známo, že v Číně rostou nejkvalitnější houby na světě.

Zakladatelé vzkazují...

Screenshot 2024-06-14 at 11-05-30 About usS nadšením se dělíme o tajemství léčivých lesních hub, abychom zlepšili vaši pohodu a vitalitu.

Od skromných začátků se společnost Mushrooms For Life rozrostla v jednu z nejkomplexnějších nabídek léčivých hub ve Velké Británii.

Děkujeme, že jste si vybrali právě nás! - Graham a Ben

K portfoliu hub Mushrooms For life...

What-You-Should-Know-about-Mushroom-Supplements_900x