Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

70% čokoláda s kolagenem - Venezuela Sleva: min. dat. trvanlivosti 12/2022 - 45 g

219 Kč –45 %
70%  čokoláda obohacena o MCT a kolagen - Venezuela, Rio Caribe
219 Kč –45 % 119 Kč / ks 2 644 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Tato čokoláda je unikátní díky tomu, že je obohacena o MCT, čistou C8 kyselinu oktanovou z kokosu, a kolagenový komplex. Čokoláda neobsahuje žádný rafinovaný cukr ani mléko. Má nízký glykemický index.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Příběh oblasti Venezuela, Rio Caribe

Důležitost pralesa

Hořká čokoláda obsahuje 70 % kakaa z kakaových bobů odrůdy Criollo a Trinitario, pěstovaných ve Venezuele, konkrétně v oblasti Arismendi ve státě Sucre. Místo pěstování, podnebí i okolo rostoucí plodiny mají na výslednou chuť kakaa významný vliv.

V chuti těchto kakaových bobů proto můžete cítit nasládlé tóny květin a ořechů. Díky vysoké pečlivosti a dodržování přísných protokolů v průběhu pěstování, sklizně i následné fermentaci, dosahují tyto kakaové boby nadstandartní kvality. Sklizeň probíhá výhradně ručně, sesbírané boby farmáři přivezou do centrální fermentační jednotky, kde jsou fermentovány po dobu 6 nebo 7 dnů v dřevěných bednách, s řízeným otáčením na základě teploty. V závislosti na počasí se boby suší na slunci nebo v přístřešku, dokud vlhkost nedosáhne 7 %. Díky fermentaci i sušení na míru jednotlivým druhům i sklizním, vzniká kakao opravdu vysoce prémiové kvality.

Tento typ kakaovníků - Rio Caribe Superior, je pěstován mezi ostatními plodinami v tzv. agrolesnictví. Díky tomu podporuje místní biodiverzitu a zároveň funguje jako tzv. nárazníková zóna, která chrání zbývající lesy a národní park, Península de Paria před odlesněním. Kakaovníkům se totiž daří ve společnosti jiných stromů a plodin. Pěstování kakaa tak v této oblasti pomáhá chránit životní prostředí a zároveň dává zemědělcům příležitost zajistit si spravedlivý příjem.

Farmáři

Přestože se kakaovníkům díky příznivému podnebí ve státě Sucre daří, mnoho farmářů stále bojuje s tím, že se snaží zvýšit svoji produkci a zároveň zachovat vysokou kvalitu bobů. Rodina Franceschi, se kterou Incacao spolupracuje, podporuje místní farmáře a pořádá pro ně různá školení v oblasti správné zemědělské praxe. Lokální farmáři pak mají možnost prodat své čerstvě sklizené kakaové boby do centrální fermentační jednotky, kde mohou prodat opravdu kvalitní kakao za vyšší ceny, díky tomu jsou motivováni, aby se ve svém oboru neustále zlepšovali. Navzdory obtížným politickým a ekonomickým okolnostem Rodině Franceschi se daří i přes obtížné politické a ekonomické okolnosti udržovat udržet vysoký standard kvality kakaa Rio Caribe, exportovat jej po celém světě, a zabezpečit tak důležitý zdroj příjmů pro drobné farmářské rodiny ve Venezuele.

Profil 70% čokolády Venezuela

  • Čokoláda je unikátní díky tomu, že je obohacena o MCT, čistou C8 kyselinu oktanovou z kokosu a kolagenový komplex.
  • C8 je ze všech MCT kyselin biologicky nejdostupnější pro tvorbu ketonů v játrech a dodává tělu extra podporu.
  • Čokoláda neobsahuje žádný rafinovaný cukr ani mléko. Je doslazená kombinací přírodních sladidel inositol, erythritol, ribose, thaumatin (katemfe ovoce)
  • Má nízký glykemický index, a je vhodná pro diabetiky i pro keto a low carb dietu.
  • Po rozbalení si z druhé strany obalu můžete přečíst více podrobností o původu a výrobě této unikátní čokolády.
  • Značka Incacao je charakteristická tím, že v sobě spojuje vysokou gastronomii spolu s nejnovějšími potravinářskými technologiemi a funkčními potravinami.

Origine PURE VENEZUELA 4

Doplňkové parametry

Kategorie: Potraviny
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Keto, Low carb, Biohacking, Fairtrade, Bez alergenů
Výrobce: Inca’valley
Země původu: Belgie a Venezuela
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Low Carb-Keto-Těhotné-Kojící
Proč koupit: Jedinečné luxusní čokolády s příběhem. Opravdové zaměření na podporu farmářů v nejchudších oblastech světa. Nádherné obaly a dokonalá chuť.
Obal: Papír
Obsah: 45 g
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vincent BulteelPříběh belgické značky Incacao začal už v roce 1996, kdy její zakladatel, Vincent Bulteel, na obligátní otázku třídního učitele: “čím chcete být, až budete velcí”, odpověděl, že chce být cukrářem. Tento sen mu vydržel až do 12 let, kdy se rozhodl jít na cukrářskou školu Ter Groene Poorte v Bruggách v Belgii. Už v pouhých 15 letech pak Vincent pracoval v několika cukrářských obchodech v jeho rodném městě Oostende. Po dokončení vysoké školy strávil nějakou dobu cestováním, prací a získáváním zkušeností v různých zemích. Spolupracoval s celou řadou cukrářství a učil se také od celé řady cukrářských mistrů. Na konci této práce a školení získal Vincent titul ‚Compagnon Du Devoir‘. Aby jej získal, musel vytvořit mistrovské dílo/chef d’oeuvre, a uspěl. Ze 100 studentů, kteří toto školení zahájili, jej dokončili pouze čtyři z nich.

Po skončení vlastních studií začal pracovat jako učitel na plný úvazek ve francouzském Bordeaux, v The Companions. Svým studentům kromě hodin cukrářství také radil, jak optimalizovat svůj výkon například pomocí meditací, “power naps” apod., k dispozici užitečné nástroje ke zlepšení jejich výkonu. Nepřestával přemýšlet nad tím, jak zlepšit svět a pomáhat lide, a stal se certifikovaným poradcem pro výživu a zdraví. Uvědomil si, že produkty, které do té doby vyráběl, jsou plné glukózy a fruktózy, které vedou akorát ke zvýšení inzulinu, a rozhodl se je pojmout jinak.

V roce 2018 se proto rozhodl založit vlastní značku - Incacao. Incacao není jen tak obyčejná značka. Její zakladatel ji považuje za kmen, domov pro osobní rozvoj a příjemný způsob, jak se vzdělávat. Je to místo, kde zaměstnanci neustále rostou, kde se vzájemně propojují a kde se stírá hranice mezi prací a zábavou.