Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Real Salt™ - Néti mořská sůl z podzemního dolu v Utahu - 283 g

239 Kč / ks 845 Kč / 1 kg
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Už jste slyšeli o přirozeném čistění nosních dutin ajúrvedskou metodou džala néti pomocí nerafinované, růžové soli, Real Salt? Plná minerálů a namletá na jemný pudrovitý prášek, tato pravá mořská sůl vám uleví od ucpaného nosu.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Real Salt™, mořská sůl Džala Néti je umletá do pudrové/ prachové konzistence, aby se urychleně rozpustila a nezůstaly v ní žádné hrubé částice.

Néti sůl byla vyrobena za cílem poskytnout zákazníkům ajurvedské-jogínské pročištění nosních dutin známé jako džala néti. Tato prastará přírodní metoda dokonale odstraňuje prach a hlen nahromaděný v nosních dutinách. Je nejlepší praktikovat ji jako součást ranní hygieny, nejlépe před jídlem. Pracujete-li, nebo se pohybujete, v prašném či jinak znečištěném prostředí, doporučuje se čistit dutiny i večer před spaním.

Spojte účinek této soli s oblíbeným sprejem do nosu na bázi mořské soli a divokého oregana, SinuOrega or americké značky North American Herb & Spice. Zbavte se ucpaných dutin přirozeně a nenávykově.

Doporučujeme si přečíst i článek na našem blogu, které produkty z našeho sortimentu lze krásně využít v domácí lékárničce.

Ve zkratce

 • Nejprodávanější přírodní mořská sůl v USA, těžena v Utahu, oblast Redmond, vzácná vysoko-pouštní oblast
 • Na trhu již přes 30 let, nespočet spokojených zákazníků
 • Držitelka Zlaté Medaile Amerického Kuchařského Institutu za „Nejchutnější přírodní sůl“
 • Nerafinovaná, zachovaná v původním stavu s obsahem více jak 60 minerálních látek
 • Má unikátní „sladko-slanou“ příchuť
 • Neobsahuje žádné chemické příměsi, přidaný jód či lepek
 • Její stáří se geology odhaduje na 250 milionů let, jeden z nejstarších přírodních zdrojů na zemi (bývalé pravěké moře  Sundance)

Pravá sůl Real Salt™ obsahuje přes 60, pro zdravé tělo nezbytných, minerálních látek, které efektivně podpoří důkladné a šetrné vyčištění vašich nosních cest. Metoda džala néti s nerafinovanou růžovou solí jako je Real Salt™ je absolutní nutností, pokud trpíte ucpaným nosem ať už z důvodu nemoci či alergie, nebo si prostě jen chcete pravidelně čistit své nosní dutiny, protože žijete ve znečistěném prostředí a dýcháte vzduch kontaminován různými bakteriemi, plísněmi a alergeny.

Real Salt™ Néti sůl můžete samozřejmě současně využít i v kuchyni. Zákazníci si pochvalují, že sůl dobře přilne k oříškům, hranolkům a skvělé se hodí na pečení cukroví.

Ajúrvédská metoda čištění nosních dutin

Neti-Pot 2 v1

Tato očista je výbornou preventivní ochranou před nachlazením, chronickou rýmou a krvácením z nosu a také skvělým posilovým cvičením pro zdravou sliznici nosohltanu. Trpíte-li chřipkou, džala néti usnadní její průběh a urychlí vaše zdravení. Dále o této metodě jogíni tvrdí, že zesiluje, lidmi zanedbávané, vnímání smyslů, stimuluje mozkové centrum inteligence, zastavuje padání a šedivění vlasů a může zabránit některým bolestem hlavy. Džala néti je účinná při léčení zapomnětlivosti, kdy údajně nastává zlepšení paměti, kapacity úsudku a bystrosti. Kromě efektivního léčení nemocí nosních dutin a taktéž kašle, džala néti pomáhá v boji s šeroslepostí, uvoluje bolesti očí a vylepšuje kalný zrak - oči také dostávají jas a třpyt.

Na závěr je nutno dodat, že pravidelné čištění nosních dutin pomáhá při ušních potížích, jako je zhoršený sluch či výtok z uší. Ne nadarmo se tedy mezi jogíny  říká, že čistící metoda džala néti pomáhá léčit všechny neduhy od ramen nahoru...

Jak si čistit dutiny pomocí konvičky

V tabu VIDEA najdete video Dr Nešpora, kde ukazuje, jak si čistí nosní dutiny. Na YouTube najdete hodně videí, ale v češtině jich je málo. Proto doporučuji se podívat i na anglická videa, kde najdete víc informací. Dále jsem si všimla, že ve videích lidé používají obyčejnou vodu z kohoutku a odpornou chemickou bílou sůl, která nemá žádné minerální látky a je doslova iritující až pálivá. Nedělejte to, vodu použijte převařenou a sůl pouze přírodní a pokud možno růžovou.

Teplota vody musí být vlažná, ideálně o teplotě 38.5 - 39 oC, takže smíchejte půl vody převařené a půl vody studené - neperlivé přírodní minerálky, abyste nemuseli čekat, až horká voda zchladne. Je dobré mít na toto teploměr. Po skončení čištění si nezapomeňte nos dobře vysušit, tzv. frkáním. 10x obě nosní dírky zároveň, poté každou dírku 10x zvlášť, a nakonec ještě jednou 10x obě. Vdechujte ústy a mohutně vydechujte nosem. Doporučujeme konvičku z nerezové oceli jako na obrázku. Tato konvička pojme 450ml vody, na tento objem používáme vrchovatou KÁVOVOU lžičku naší Real Salt™ Neti soli. Tento objem stačí na pročištění obou nosních dutin.

O soli Real Salt

Real Salt™ sůl je přes 200 miliónů let stará a je panensky čistá - společnost Redmond ji těží a zpracovává v podobě v jaké je pod zemí uložená po miliony let, absolutně nevystavená modernímu znečištění. Tato sůl je pravidelně podrobována analýzám nezávislých biochemických a biofyzikálních ústavů v USA. Je to nejprodávanější pravá mořská sůl v USA a její osobitá chuť byla oceněna v roce 2002, kdy obdržela Zlatou Medaili v kategorii "Nejchutnější přírodní sůl" od Amerického Kuchařského Institutu.

Jemně mletá Redmond Real Salt sůl je vhodná na běžné stolní solení a vaření. Je vhodná pro bezlepkovou dietu. Pokud jste velká rodina, či profesionální kuchař, který vaří zásadně se zdravou mořskou solí, pak je pro vás ideální balení v kbelíku o obsahu 4,5kg - to se také samožřejmě vyplatí nejvíc.

Skutečná sůl a složení lidské krve

Real-Salt-crystal-1024x461

Přírodní krystalická sůl jako ta Redmondská je mnohem více než jen chlorid sodný: skládá se totiž nejen ze dvou, ale z více než 60 stopových prvků. Jsou to přesně ty přírodní prvky, ze kterých se skládá naše tělo, a ze kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně. V krvi člověka se nachází přibližně 0,9% chloridu sodného a chemické složení mořské vody, co se obsahu soli týká, je podobné složení plazmy lidské krve.

Slaná voda je také přirozeným prostředím, ve kterém se vyvíjí lidský plod. Je opravdu překvapivé, že krev má dodnes stejnou koncentraci roztoku vody a soli, nebo-li solanky, jaký měla voda v praoceánu v době, kdy život opustil moře. Tato solanka v našem těle protéká po více než 90 tisících kilometrech tekutinových drah a zajišťuje stále vyrovnané a regulované udržování tělesných funkcí našeho organismu. Pravá sůl je proto pro naše zdraví nesmírně důležitá.

Různé druhy velikostí krystalků

U soli Real salt si můžete vybrat mezi:

 • solí namletou na pudr, která je nejvohodnější na pečení, přípravu popcornu, výplach nosu nebo fermentaci zeleniny
 • jemně mletou na běžné vaření
 • vločkovou (kosher) sůl na speciální úpravu masa, na nakládání masa nebo ryb (anglicky se nazývá kosher)
 • hrubě mletou do mlýnku a na vaření
Real-Salt-Comes-in-a-Wide-Variety

Něco k zamyšlení

Vzpomeňte si na pohádku o másle a jeho náhražce margarínu, kterou nás po mnoho let krmili nadnárodní společnosti typu Unilever a Nestlé ve spojení s lékaři a médii. Mělo to být pro naše zdraví lepší než pravé máslo... Ve skutečnosti to bylo lepší pouze pro jejich kapsy a obdržené zisky na úkor lidského zdraví - ostatně jako u všeho, co tyto společnosti vyrábí a prodávají. A jak to všechno nakonec dopadlo už dnes víme. Hromadně se všichni vracíme k máslu, protože je prostě nejlepší. Stejně tak pravá nerafinovaná sůl.

Více informací o této soli najdete ZDE

Doplňkové parametry

Kategorie: Sůl
Obsah: 283 g
Specifikace: Keto, Biohacking, Sůl
Země původu: UTAH, USA
Výrobce: Redmond Trading Company, L.C. 475 West 910 South Heber City, Utah 84032
Vhodné pro: Bez lepku-GMO Free-Low Carb-Keto-Paleo-Sugar Free

TECHNIKA DŽALA NÉTI V ANJ

TECHNIKA DŽALA NÉTI V ČJ - Dr NEŠPOR

TECHNIKA DŽALA NÉTI V ČJ - S KONVIČKOU NÉTI

This is Redmond Life

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Americká značka, která vlastní několik podznaček, jako je například Real Salt, Earth Powder, Redmond Clay, Earth Paste a další. Jedno mají ale všechny společné - jsou to dvě vysoce kvalitní a 100% čisté suroviny, na jejichž těžbu a zpracování se Redmond specializuje. Je to redmondský jíl a pravá redmondská sůl Real Salt. Tyto dvě složky tvoří základ většiny jejich produktů a fungují výborně samozřejmě i sami o sobě. Redmond je těží ve vzácné vysoko pouštní oblasti Redmond (na což odkazuje i název značky) v Utahu. Jedná se o jedny z nejstarších nalezišť, díky tomu jsou tyto suroviny naprosto unikátně panensky čisté, nedotčené a neznečištěné moderními škodlivými látkami.