Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Víte jak se správně opalovat bez chemických filtrů?

Výběr toho správného opalovacího přípravku se začátkem léta stává kosmetickým tématem číslo jedna. Ochraně před slunečním zářením bychom však měli věnovat pozornost po celý rok. Slunce přece svítí celoročně. Liší se jen svou intenzitou a poměrem mezi UVA a UVB zářením. UVA záření se objevuje ve stejné míře po celý rok, maximum UVB záření dopadá na naši zemi zhruba na vrcholu léta. V zimě je pak zase pokožka obvykle oslabená a zkřehlá kvůli mrazu a větru a je pak mnohem více náchylnější k poškození slunečním zářením.

 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI UVA A UVB ZÁŘENÍM?

Sluneční paprsky se skládají z UVA, UVB a UVC záření. UVC záření rovnou pohlcuje atmosféra, na naši zemi se vůbec nedostane, takže jej nemusíme řešit :). Účinek UVB záření vidíme prakticky hned. Způsobuje zčervenání a podráždění pokožky. Kvůli němu se naše pokožka bez ochrany proti slunci spálí. UVA záření naopak působí mnohem nenápadněji a z dlouhodobého hlediska - proniká do hlubších vrstev pokožky, které poškozuje a způsobuje tak předčasné stárnutí pleti. Oba typy záření zvyšují riziko vzniku rakoviny kůže.

Mechanický vs. chemický filtr

Opalovací přípravky můžeme úplně základně rozdělit na dva typy podle použitého filtru. A to na opalováky s filtrem na chemické bázi a na ty s fyzikálním neboli mechanickým minerálním filtrem. Mezi přírodními opalovacími krémy ty s chemickým filtrem nenajdeme. Chemický filtr totiž většinou tvoří složky, jako je oxybenzon nebo benzophenone, které sice pokožce poskytují ochranu před sluncem, ale zároveň se vstřebávají do pokožky a můžou způsobovat alergie a podráždění. Řadí se také mezi potenciální hormonální disruptory. Tyto látky jsou pak často doprovázeny chemickým koktejlem dalších látek, jako je octinoxate, homosalate a další.
Opalovací přípravky na minerální bázi pak představují zdravější alternativu. Nevstřebávají se do pokožky a použitý fyzikální filtr je k pokožce šetrný. Využívá se filtr na bázi non nano oxidu titaničitého nebo oxidu zinečnatého. Díky non nano formě se molekuly těchto dvou látek do pokožky nevstřebávají, ale zůstávají na jejím povrchu. Ale ani minerální filtr není zárukou toho, že se jedná o 100% přírodní přípravek. Hlídejte si proto složení a upřednostňujte certifikovanou přírodní kosmetiku.

Kolikátku SPF?

Mít opalovák s co nejvyšším SPF byl trend posledních pár let. Reklamy se nás snažily přesvědčit, že čím vyšší SPF (Sun Protection Factor neboli ochranný sluneční faktor), tím větší ochrana před sluncem. Díky této reklamní masáži, tak můžeme objevit v lékárnách i drogeriích přípravky s SPF klidně až 100. A čím vyšší SPF, tím je i vyšší cena samozřejmě. A jak je to s tou vyšší ochranou? SPF 30 blokuje zhruba 97,4 % UVB záření, zatímco SPF 50 blokuje 98 %. Takže ochranu před sluncem vám poskytne téměř stejnou. Za ten 0,6% rozdíl v ochraně si však můžete připlatit i několik set. Výrobci přírodních opalovacích krémů o tomhle minimálním rozdílu v účinnosti ví, proto většinou přírodní opalovací přípravky s minerálním filtrem mají SPF v rozmezí 15-30, které vás ochrání dostatečně.
A jak si tedy vybrat ten správný opalovací krém a zorientovat se i mezi přírodními přípravky? Na eshopech (Gratia Natura a Pravé Bio) si můžete vybrat opalovací přípravky od značek Badger, Odylique a The OHM Collection. Každá značka je něčím specifická a pečlivě zvolená tak aby si vybral opravdu každý od dětí přes dospělé až po majitele té nejcitlivější pleti.

Opalovací přípravky Badger, Odylique a The OHM Collection

Badger je značka, která je v oblasti non toxic kosmetiky vyhlášená. Není se čemu divit. Dodržuje přísné standardy ohledně složení a získávání jednotlivých složek. Důsledně dbá na zachování zdravé agrikultury, minimálního zpracování surovin a udržitelného řetězce dodavatelů. Nabízíme tři typy Badger opalovacích krémů, všechny s SPF 30 a minerálním filtrem na bázi oxidu zinečnatého. Všechny také poskytují ochranu proti UVA i UVB záření. Opalovací krém Clear Zinc je bez vůně a je tak vysoce vhodný pro lidi s citlivou pokožkou nebo ty, kteří si nepotrpí na parfemaci. Badger Baby s výtažky z pečujícího heřmánku a měsíčku lékařského je vhodný i pro právě narozená miminka. Odrostlejším dětem pořiďte Badger Kids. Sladká vůně mandarinky, pomeranče a vanilky je bude bavit a uvidíte, že povinné mazání opalovákem se stane pro všechny přítomné mnohem příjemnějším zážitkem :).
Od Odylique máme v nabídce jen jeden, ale zato univerzální přípravek pro celou rodinu. Značka Odylique je známá tím, že svůj sortiment specializuje pro potřeby extrémně citlivé, alergické či ekzematické pleti. Její přípravky jsou proto vhodné pro děti i dospělé. Odylique opalovací balzám má SPF 30 a můžete ho použít na tělo i na obličej. Jeho filtr je na bázi non nano oxidu zinečnatého a je podpořen účinky oleje z karanji. Balzám se velmi snadno roztírá a nezanechává na pokožce bílý film. Je třeba jej ale správně nanést. Trik spočívá v tom, nechat jej chvilku “rozpustit” v dlaních a až pak aplikovat a dobře rozetřít.
The OHM Collection má v nabídce dva opalovací krémy s SPF 15 a SPF 30. Oba jsou na bázi oxidu zinečnatého. Jsou hydratační a nezanechávají mastný film, takže se výborně hodí i na běžné denní nošení a jako podklad pod make-up. Stejně jako OHM krémové deodoranty jsou baleny v unikátním obalu s airless pumpičkou. Díky této obalové technologii se do produktu nedostane vzduch a prodlužuje tak jeho trvanlivost a stabilita. Odpadá také potřeba přidávat konzervanty a stabilizátory.