NENECHTE SI UJÍT VÝPRODEJ BEAN-TO-BAR ČOKOLÁD Z VELKÉ BRITÁNIE A BELGIE. HLEDEJTE V KATEGORII VÝPRODEJ - CENY OD 79 Kč.

Rezavec šikmý kapsle - Čaga regenerace, podpora svalovů a zvýšení výkonu - 60 ks

699 Kč 12 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
6.10.2023

Tato vitální houba je skvělá na regeneraci, podporu normální tvorby svalové hmoty a zvýšení výkonu nejen pro sportovce. Obsahuje vysoké množství bioaktivních látek, ze kterých mohou těžit všichni.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit

 • 800 mg čagy v jedné dávce (2 kapsle).
 • Profesionálně sestaveno odborníky na houby.
 • Udržitelně pěstovaná na sibiřské bříze.
 • Bez mléka, sóji a lepku a vhodné pro vegany.
 • Vyrobeno ve Velké Británii.
 • 100% houba - bez plnidel, pojiv a přídatných látek.
 • Sklízí se pouze na podzim a na jaře, kdy má nejvyšší koncentraci účinných látek.
 • Zdrojem nejúčinnější čagy je Rusko, Sibiř.
 • Certifikát analýzy najdete v záložce Soubory.
 • Může mít blahodýrný vliv na imunitní systém a zdraví střev: prebiotická vláknina podporuje zdravou střevní flóru a polysacharidy obsažené v čagě, včetně alfa- a beta-glukanů, podporují zdravý imunitní systém.
 • Adaptogenní rovnováha: čaga patří mezi adaptogenní houby, které podporují schopnost organismu udržovat homeostatickou rovnováhu navzdory mnoha stresům, s nimiž se setkáváme během běžného dne. Denní dávka doplňku stravy z houby čaga podporuje schopnost organismu přizpůsobit se a zotavit se ze stresu.

Screenshot 2023-07-21 at 19-05-45 Organic Chaga Mushroom Powder - 60 g Mushrooms 4 Life

ctWHZ67wCo je to houba čaga

Tyto houby, tradičně nazývané "diamant lesa" nebo "král bylin", rostou ve volné přírodě na sibiřských břízách. Svůj působivý antioxidační profil získávají díky živinám, které pomalu čerpají z hloubi kůry a jejichž zrání trvá desítky let.

 

Houba čaga má svůj původ na Sibiři, kde byla dlouho považována za houbu nesmrtelnosti.

 

Čaga je bohatá na vitaminy, minerály a sloučeniny, jako je superoxiddismutáza (SOD), kyselina betulinová a glutathion, a je tak jednou z nejpůsobivějších přírodních superpotravin. V tradiční čínské medicíně (TCM) má čaga teplou, sladkou energii a podporuje játra, slezinu a trávicí oheň.

 

Čaga je uctívána jako adaptogen, který povzbuzuje organismus v období stresu, a proto zkuste tento všestranný prášek z čagy použít do horkého nápoje nebo ho přimíchat do koktejlů a dalších receptů.

 

Studie na zvířatech a ve zkumavkách ukázaly, že extrakt z čagy může posilovat imunitu, předcházet chronickým zánětům, bojovat proti rakovině, snižovat hladinu cukru v krvi a cholesterolu. Je však třeba provést další studie na lidech.

 

Ačkoli některé výzkumy ukazují, že čaga může pomoci snížit zánět, může také způsobit, že váš imunitní systém bude aktivnější. Lidé s autoimunitními chorobami by proto měli před užíváním čagy vyhledat lékařskou pomoc.

 

Studie na cholesterol

Výtažek z čagy může také příznivě ovlivnit hladinu cholesterolu a snížit riziko srdečních onemocnění.

V osmitýdenní studii na potkanech s vysokou hladinou cholesterolu snížil extrakt z čagy "špatný" LDL cholesterol, celkový cholesterol a triglyceridy a zároveň zvýšil hladinu antioxidantů.

Zdroj: https://ieeexplore.ieee.org/document/5305591

Podobné studie přinesly stejné výsledky a pozorovaly, že - kromě snížení "špatného" LDL cholesterolu - čaga zvyšuje "dobrý" HDL cholesterol.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18434051/
Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28954386/

Vědci se domnívají, že za účinky čagy na cholesterol jsou zodpovědné antioxidanty, které jsou v ní obsaženy.

K jasnému pochopení vlivu čagy na cholesterol je opět zapotřebí dalšího výzkumu na lidech.

Složení a nutriční hodnoty

Organický extrakt z čagy (Inonotus obliquus)

Garance kvality
 • Tento produkt přirozeně neobsahuje lepek, mléko a sóju.
 • Vhodné pro vegetariány a vegany.
 • Bez plnidel, pojiv, pomocných látek a přídatných látek.
 • Testováno třetí stranou a testováno DNA.
 • Prověřeno na přítomnost stop těžkých kovů, pesticidů a kontaminujících látek.

Chaga-Mushroom-Capsule-Ingredients

Použití

Dospělí užívají 2 kapsle 1-3krát denně s jídlem nebo bez jídla.

Výroba

Všechny M4L houby jsou pěstovány na vybraných ekologických farmách v přírodně identických podmínkách. Protože jejich Čaga je pro své bioaktivní živiny pěstována udržitelným způsobem na břízách na Sibiři, a poté pečlivě sklízena bez poškození kmene, mohou tyto stromy nadále pěstovat další úžasné houby. To také znamená, že M4L houby mají vysoký obsah živin, podobně jako houby pěstované ve volné přírodě.

 

Všechny M4L výrobky jsou testovány třetí stranou, aby byla zajištěna čistota kmene hub. Prověřujeme je také na přítomnost kontaminantů, pesticidů a těžkých kovů. Můžete si tak být jisti, že všechny naše produkty jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě a podle nejvyšších standardů.

 

Postupy extrakce

Prvním krokem je extrakce za využití horké vody. Při této metodě se chitin rozpustí ve vodě, což umožňuje uvolnění biologicky aktivních složek, které jsou také rozpustné ve vodě.

 

Pro dosažení nejvyšších výtěžků biologicky aktivních látek se kombinuje vysoká teplota (99–189 ºC) s vysokým tlakem (až 345 kilopascalů), aby nedošlo k rozpadu molekulární struktury biologicky aktivních složek.

 

Poté následuje druhý krok, a to extrakce horkým etanolem. Tento postup umožňuje uvolnění látek, které nejsou rozpustné ve vodě. S tímto krokem se stávají prakticky všechny biologicky aktivní látky biologicky dostupnými.

 

Důležité je však odlišovat tento proces od jednoduché alkoholové tinktury, kdy pouhé nasypání houbového prášku do alkoholu neposkytne podobný účinek. Na rozdíl od bylinných přípravků se chitin v alkoholu nerozkládá.

 

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
BIO Certifikace: Soil Association Organic
Obsah: 60 kapslí
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bio certifikace, Cruelty Free, Doplněk stravy, Kapsle, Vitální houby, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv, Bez gmo, Bez pesticidů
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet Distribution Unit 1 Riverside Bellbrook Business Park Uckfield, TN22 1QQ
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetariány-Vegan- Bez lepku-Certifikace Bio

Co je to Chaga, proč je to superpotravina?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Mushrooms4life byla založena světově uznávaným výzkumníkem a autorem Martinem Powellem v rámci jeho poslání rozšířit dostupnost kvalitních bio přípravků za dostupné ceny. V Mushrooms4Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.