BLACK FRIDAY V NAŠEM OBCHODĚ NEPODPORUJEME, PROTOŽE JE TO SVÁTEK KONZUMNÍ SPOLEČNOSTI A MY SE SNAŽÍME O TO, ABY JSTE V NAŠEM ESHOPU NAŠLI POUZE POTŘEBNÉ A KVALITNÍ VÝROBKY. POKUD RÁDI NAKUPUJETE VE SLEVÁCH, NAVŠTIVTE NAŠI KATEGORII SLEVY NEBO VÁNOCE 2023, KDE NAJDETE VŠECHNO MOŽNÉ!

Houba Cordyceps (Housenice čínská) v práškové formě biomasa a plodnice - 60 g

Výprodej Organic
849 Kč –23 %
Mushrooms4Life | Cordyceps (Housenice čínská) v prášku - 60 g
849 Kč –23 % 649 Kč 108 Kč / 10 g
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
4.12.2023

Cordyceps je od nepaměti spojován s dlouhým životem a nesmrtelností a dnes se mimo jiné běžně používá pro udržení optimální energie a podání dobrých fyzických výkonů. Sleva z důvodu doprodeje starého obalu.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit

 • Houbě cordyceps se často přezdívá císařská houba, protože byla tradičně dostupná pouze těm, kteří měli vysoké postavení ve společnosti.
 • Cordyceps v práškové podobě byl v minulosti používán při náboženských obřadech pořádaných Číňany, křesťany a hinduisty.
 • Caterpillar Fungus - housenice čínská - Tochukas - Dong Chong Xia Cao - cordyceps vitální houba od Mushrooms4Life je v certifikované bio kvalitě (certifikace Soil Association Organic - 100% garance čistoty a autentičnosti), a v optimální koncentraci pro dokonalý účinek.
 • Získávat Cordyceps kultivací vyžaduje značné zkušenosti a znalosti. Garancí kvality vitálních hub Mushrooms4Life je jejich výrobce - přední britský mykolog, biochemik a čínský herbalista, autor knih a lektor, Martin Powell.
 • COA - certifikát čistoty najdete ke stažení v záložce SOUBORY.

qc4kdd1w

Co je to cordyceps houba

Cordyceps funguje jako adaptogen, který napomáhá k rovnováze tělesných funkcí a schopnosti vyrovnat se stresem v těžkých situacích. Skvěle se hodí do teplé nebo studené kávy, protože dokáže balancovat takový ten tikavý/ nervózní efekt, který má kofein obsažený v kávě na některé osoby, a také podporuje funkci nadledvinek.

Je to vynikající houba, jež přirozeně podporuje ideální hladinu energie, a proto je naprosto skvělé pít takovýto nápoj hned po ránu po probuzení, anebo po obědě, kdy se chceme vyhnout odpolední únavě. V horkých dnech pijme tento nápoj chlazený pro osvěžení a v zimě zase teplý pro zahřátí.

V tomto suplementu najdete speciální, vybraný kmen cordycepsu, Ophiocordyceps sinensis, v kombinaci s extraktem Cordycepsu militaris (bohatým na důležitou kyselinu cordycepsovou), který je pěstován v přírodě identických podmínkách, jež zajišťují vysoké hladiny kyseliny cordycepsové a příbuzných nukleosidových derivátů.

Houba cordyceps, kterou Mushrooms4Life do svých produktů používá, je odvozena od autentické divoké houby Ophiocordyceps sinensis, sesbírané v Tibetu, a nadále křížena s jinými kmeny Cordycepsu tak, aby pro vás výrobce získal tu nejkvalitnější formu této vzácné houby - biologicky dostupnou s výjimečně vysokým obsahem kyseliny cordycepsové a ostatních příbuzných nukleosidových derivátů.

Výroba

 • Tato houba je pěstována v USA na sterilním bio substrátu obiloviny sorghum (čirok) v zařízení kontrolovaném FDA.
 • Houbová biomasa obsahuje celé spektrum aktivních metabolitů z mycelia a mladé plodnice hub, včetně beta-glukanů, jiných intracelulárních a extracelulárních polysacharidů,nukleosidových derivátů (kyselina cordycepsová apod.), fytosterolů (včetně ergosterolu - provitaminu D2), proteoglykanů a enzymů.
 • Hladiny nukleosidových derivátů jsou dále zvýšeny přidáním vysoce koncentrovaného horko-vodního extraktu Cordyceps militaris.

Ve svém přirozeném prostředí houba Cordyceps parazituje na larvách hmyzu. Protože se roste v extrémních podmínkách jako jsou náhorní roviny Himalájí, je nesmírně obtížné a drahé ji získat.

 

Přehnaný sběr v minulých letech navíc způsobil takměř celkové vymizení této vzácné medicinální houby.

 

Vědci proto zkoumali jak reprodukovat houbu Cordyceps udržitelným způsobem. Přišli na to, že pěstování cordycepsu na sterilizovaných bio obilných substrátech jako je čirok (sorghum) a v přírodě identických podmínkách, zachovává celou škálu nutných aktivních živin a produkuje udržitelné výnosy - poptávka po kvalitním cordycepsu je totiž obrovská.

 

cordyceps

Zajímavý fakt

Houba cordyceps se stala slavnou v roce 1993, kdy čínské atletky zlomily světové rekordy a prozradili, že tajemstvím jejich zvýšeného výkonu byla právě cordyceps, kterou tým užíval.

Obsah

Suplement obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia), která je navíc obohacena o zralou plodnici druhu Cordyceps militaris pro navýšení účinku.

Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové housenici a je dále umocněn využitím jejího celého podhoubí.

Tento doplněk obsahuje také minimálně 50 % polysacharidů, ale protože polysacharidy představují velmi široký sortiment cukrů, výrobci naměřili 33 % beta-glukanů, které jsou duležitějšími ukazateli - těch bude pravděpodobně v čistém extraktu cordycepsu konkurenčních značek mnohem méně.

Dle Mushrooms4Life je zavádějící uvádět složku D-mannitol jako ukazatel obsahu kyseliny cordycepsové, protože zahrnuje také mnoho dalších sloučenin. Spíše je potřebné se dívat na přesnější obsah cordycepinu. V tomto doplňku se v jedné dávce nachází 0,15% cordycepinu, což je mnohem realističtější ukazatel.

Nutriční hodnoty

 • 900 mg bio biomasy cordycepsu (Ophiocordyceps sinensis)
 • 100 mg bio výtažku ze zralé plodnice cordyceps (Cordyceps militaris)

90 % suplementu = kompletní biomasa podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia) druhu Ophiocordyceps sinensis pěstovaná na sterilizovaném substrátu BIO obiloviny čirok (sorghum) v identických podmínkách přírody, aby se dosáhlo vyššího výtěžku širokého spektra klíčových aktivních živin.

10 % suplementu = zralá plodnice extrahovaná horkou vodou z druhu Cordyceps militaris, aby byla zajištěna vyšší úroveň biologicky dostupných beta-glukanů a více specifických živin.

Recept na nakopávací smoothie koktejl

 • 350ml studené/teplé kávy Latte
 • 1 odměrka Cordyceps prášku
 • ½ lžičky maca prášku
 • ½ lžičky ashwagandha prášku
 • 1 lžička kokosového cukru nebo medu podle osobní preference
 • Vše rozmixovat v mixéru a vypít.

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

Přečtěte si více k tématu

Úvod do biohackingu

Vegetariánská a veganská strava

Pozor na to jaké medicinální houby jíte a proč

Nakopněte imunitu pomocí divoce rostoucích bylin a hub

Co jíst v zimě, abychom zůstali zdraví?

Detoxikace organismu aneb odlehčete svému tělu po zimních měsících

Jak mít zdravá střeva a tak celý organismus?

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
Obsah: 60 g
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet, Unit 2., 22 Chester House, 1-3 Brixton Road, SW9 6DE
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetarián-Vegan

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Mushrooms4life byla založena světově uznávaným výzkumníkem a autorem Martinem Powellem v rámci jeho poslání rozšířit dostupnost kvalitních bio přípravků za dostupné ceny. V Mushrooms4Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.