Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Cordyceps Perform (Výkon) prášek denní použití pro sportovní výkon a zvýšenou energii - 60 g

859 Kč / ks 14 317 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Používá se kombinace různých částí hub včetně mladých plodnic, mycelia a fermentovaného houbového média, aby se zajistilo plné spektrum živin. Obsahuje minimálně 15 % beta glukanů a 208ug adenosinu pro podporu energie a sportovního výkonu.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Proč koupit Cordyceps Perform z edice Full Spectrum

Všechny houby v limitovaná edice Full Spectrum jsou ideální pro moderní životní styl a stres. Neobsahují tak silné množství klíčových terapeutických látek, ale obsahují další živiny pro širší spektrum účinku.

 

Tyto produkty jsou díky vynikajícím složkám nejoblíbenějšími produkty značky Mushrooms for Life a nabízejí vynikající poměr ceny a kvality.

 

Mushrooms for Life Cordyceps Perform v kapslích využívá plnospektrální biomasu pěstovanou na organickém čiroku jako preferovaném médiu pro tuto houbu.

 

Pěstuje se po dobu 120 dní oproti standardním 30 dnům, čímž se substrát vyčerpá a poskytuje koncentrovanější profil beta-glukanů a dalších klíčových sloučenin. Obsahuje:

 • 30,77% beta glukanů
 • 75.58% polysacharidů
 • 208ug adenosinu
 • 0.305 mg/g cordycepinu

Všechny tyto složky společně podporují energii a sportovní výkon. Podrobné PDF analýzy najdete ke stažení v záložce Soubory.

 

Organic Cordyceps Perform Capsules nutri

Pro koho jsou kapsle Cordyceps Perform určeny?

Ideální pro moderní životní styl, protože obsahují další živiny pro širší spektrum účinků. Používá se kombinace částí hub včetně mladých plodnic, mycelia a fermentovaného houbového média, aby se zajistil plnospektrální profil živin.

 

Cordyceps Perform je produkt vhodný pro většinu osob, které chtějí využívat plné spektrum houby cordyceps. Je to složení ideální pro sportovce nebo osoby s povoláním, kde je potřeba ranní dávka čisté energie a schopnost lépe nakládat se stresem.

 • Energie

Studie ukazují zvýšení příjmu kyslíku, aerobní kapacity a odolnosti vůči únavě (zvláště prospěšné pro starší lidi, zotavení po nemoci a sportovní výkony). Cordyceps může přirozeně podpořit hladinu energie.

 • Sportovní výkon

Studie ukazují, že jedním z klíčových způsobů, jak cordyceps zvyšuje hladinu energie, je zvýšení produkce adenosintrifosfátu (ATP), molekuly, která ukládá a přenáší energii v buňkách, čímž pomáhá zlepšovat hladinu energie a snižovat únavu. Bylo také prokázáno, že snižuje hromadění kyseliny mléčné ve svalech, což pomáhá zlepšit regeneraci při cvičení a snížit bolestivost svalů.

 • Adaptogen

Cordyceps je adaptogen, který pomáhá nastolit rovnováhu v těle. Studie prokázaly, že účastníci lépe odolávali stresu, když cordyceps užívali, než když ho neužívali.

 • Libido

Používá se v tradiční čínské medicíně k podpoře sexuálních funkcí. Několik studií zkoumalo účinky cordycepsu na libido a sexuální zdraví, což naznačuje, že může zvyšovat hladinu mužských pohlavních hormonů a zlepšovat kvalitu a množství spermií.

 

circle-powder-sml

Alternativy k prozkoumání

Pure Extrakt

Pro čistý 100% stupeň extraktu z plodnice, který je ideální pro naturopaty a jejich pacienty, a přezdívá se mu medical grade, máme v nabídce Cordyceps kapsle a prášek. Tento extrakt je ideální pro terapeutické protokoly.

Fermentovaný cordyceps

Pro ty z vás, kteří chtějí využít potencionálu fermentovaných hub na bázi kefírovo-kombučového kvašení, vyzkoušejte fermentovaný cordyceps od Living Nutrition - jedná se o stejný zdroj houby a za vývojem opět stojí náš oblíbený Graham Botfield. Fermentovaná houba cordyceps poskytuje zvýšenou biologickou dostupnost, má vyšší obsah antioxidantů a cordycepinu. 

Mezi benefity fermentace hub patří:
 • Bohaté na živiny, které mají řadu zdraví prospěšných účinků.
 • Doplňky stravy z fermentovaných hub nabízejí pohodlný způsob, jak přijímat koncentrovanou dávku hub ve snadno přijatelné formě.
 • Kvašené houby mohou potenciálně zlepšit zdraví střev a podpořit dobré bakterie, což napomáhá trávení a potenciálně snižuje riziko trávicích poruch.
 • Fermentované houby se používají v tradiční medicíně po celém světě na podporu vitality a dlouhověkosti.
 • Obsahují vitaminy a minerály, jako je draslík, niacin, železo a vitamin D, které přispívají k celkovému zdraví.
 • Mají vysokou koncentraci antioxidantů, včetně ergothioneinu a glutathionu, které mohou pomáhat snižovat záněty a chránit před poškozením buněk.
 • Kvašené houby vynikají především obsahem beta-glukanu, což je druh polysacharidu, který vykazuje imunitu posilující vlastnosti. Beta-glukany jsou známé tím, že posilují imunitní funkci a pomáhají tělu bránit se infekcím.
 • Celkově lze říci, že fermentované houby představují výživovou sílu, která nabízí řadu zdraví prospěšných látek.

Jak fermentovaný cordyceps, tak běžné extrakty mají jedinečné vlastnosti. Nedávné studie poukázaly na účinnost fermentovaného Cordycepsu 1, 2, 3, 4. Kromě zvýšených antioxidačních, protizánětlivých a jiných vlastností se zdá, že fermentovaný Cordyceps pozitivně ovlivňuje zdraví střev a trávení.

Prášek

Pro ty z vás, co raději užíváte kapsle, máme v nabídce Cordyceps Perform kapsle.

Káva nebo latté

A pokud máte rádi kávu anebo latté a chcete mít vše už pěkně připravené předem, mrkněte se na adaptogenní kávu s cordycepsem od stejné značky nebo latté s červenou řepou, které mohou i děti, protože neobsahuje kofein ani cukr, a díky řepě je přesto sladké a moc dobré. Stačí přidat oblíbené ohřáté mléko nebo jen horkou vodu.

Máme pro vás tip na kokosovou sušenou smetanu přímo od zdroje ze Srí Lanky, ze které si připravíte vynikající rostlinné mléko kdykoliv a kdekoliv - levnější a mnohem lepší než tekutá rostlinná mléka z obchodu.

Při výběru doplňku stravy s houbou cordyceps zvažte své osobní preference, zdravotní cíle a kvalitu výrobku. Nezapomeňte začít s nízkou dávkou a v případě potřeby se poraďte s odborníkem.

Adaptogenní směsi s obsahem cordycepsu

Jiné produkty, které kromě cordycepsu obsahují i jiné složky pro různé účely. Způsob jak užívat tuto houbu nikdy nebyl jednodušší!

Houby jsou pěstované v provincii JiangSu, Čína.

 

Přečtěte si více k tématu

Tradice a kvalita

Mushrooms for Life získávají pouze ty nejkvalitnější houby, které jsou ekologicky vypěstované od vlastních zemědělců v Číně. Používání léčivých hub bylo základním kamenem tradiční čínské medicíny a tato praxe se datuje tisíce let zpět.

 

Žádná země nemá v oblasti pěstování a získávání hub rozsáhlejší znalosti než Čína. Čína je také domovem jedněch z nejrozsáhlejších a nejčistších lesů na světě, které poskytují ideální prostředí pro růst hub.

 

Na základě průběžných analýz DNA je všeobecně známo, že v Číně rostou nejkvalitnější houby na světě. Vitální houby jsou v Japonsku a Číně již více než 30 let schváleny jako doplněk ke standardní léčbě nemoci, o které se nesmí v EU hovořit.

 

V těchto zemích se houby bezpečně používají již dlouhou dobu, a to buď samostatně, nebo v kombinaci s ozařováním či chemoterapií.

 

V Asii existuje více než 100 druhů hub používaných k léčbě této nemoci. Mezi nejběžnější patří Ganoderma lucidum (reishi), Trametes versicolor nebo Coriolus versicolor (Outkovka pestrá), Lentinus edodes (shiitake) a Grifola frondosa (maitake).

Zdroj těchto informací: https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/patient/mushrooms-pdq

china_1_optimized

Příběh Mushrooms for Life

Společnost Mushrooms For Life byla původně založena v roce 2011 známým britským naturopatem a autorem Martinem Powellem s cílem rozšířit a zpřístupnit ty nejlepší houbové doplňky.

 

Martin, který mluví plynně mandarínsky, strávil mnoho let v Číně, kde spolupracoval se zkušenými místními pěstiteli, aby zajistil, že Mushrooms For Life bude získávat suroviny té nejvyšší kvality, což je klíčovým zaměřením značky i dnes.

 

V roce 2017 Martin svěřil Mushrooms For Life svým kolegům a zkušeným houbařským odborníkům Grahamu Botfieldovi a Benu Shoulerovi, kteří v jeho práci pokračují dodnes.

 

O houbě Cordyceps

Houbě cordyceps se často přezdívá císařská houba, protože byla tradičně dostupná pouze těm, kteří měli vysoké postavení ve společnosti. Cordyceps v práškové podobě byl v minulosti používán při náboženských obřadech pořádaných Číňany, křesťany a hinduisty.

 

Caterpillar Fungus - housenice čínská - Tochukas - Dong Chong Xia Cao - cordyceps vitální houba od Mushrooms4Life je v certifikované bio kvalitě (certifikace Soil Association Organic - 100% garance čistoty a autentičnosti), a v optimální koncentraci pro dokonalý účinek.

 

Získávat Cordyceps kultivací vyžaduje značné zkušenosti a znalosti. Garancí kvality vitálních hub Mushrooms4Life je jejich výrobce - přední britský mykolog, biochemik a čínský herbalista, autor knih a lektor, Martin Powell.

 

Cordyceps funguje jako adaptogen, který napomáhá k rovnováze tělesných funkcí a schopnosti vyrovnat se stresem v těžkých situacích. Skvěle se hodí do teplé nebo studené kávy, protože dokáže balancovat takový ten tikavý/ nervózní efekt, který má kofein obsažený v kávě na některé osoby, a také podporuje funkci nadledvinek.

 

Je to vynikající houba, jež přirozeně podporuje ideální hladinu energie a pomáhá s plicními problémy.

 

Zajímavý fakt

Houba cordyceps se stala slavnou v roce 1993, kdy čínské atletky zlomily světové rekordy a prozradili, že tajemstvím jejich zvýšeného výkonu byla právě cordyceps, kterou tým užíval.

Cordyceps a adrenální podpora

Nadledvinky jsou klíčovým orgánem pro řízení rovnováhy tekutin, regulaci stresu a dodávání energie po celý den. Nadledvinky pomáhají překonávat negativní účinky stresu, včetně emočního, duševního a fyzického, a bojují proti únavě a svalové slabosti.

 

Dnešní stresující životní styl a špatné stravovací návyky typu "fast-food" mají na nadledviny kumulativní stresující účinky. Vaše schopnost dobře reagovat na stres je přímo ovlivněna funkcí nadledvinek. Přímo ovlivňuje úroveň vaší svalové síly, hladinu cukru v krvi, úroveň energie a pocit pohody.

Stresové hormony

Stresové hormony, jako je kortizol, jsou produkovány a regulovány nadledvinami. Vytvářejí se proto, aby tělu pomáhaly zvládat stresové situace tím, že zvyšují srdeční frekvenci a sílu stahů a průtok krve do srdce, jater, kosterní a tukové tkáně. Rozšiřují také dýchací cesty do plic a zvyšují hladinu glukózy a mastných kyselin v krvi.

 

Stresové hormony a jejich účinky souvisejí prakticky se všemi tělesnými systémy. Mnoho fyziologických procesů a tělesných funkcí, včetně kardiovaskulárního zdraví, sexuálního apetitu, rovnováhy pH, stavu pokožky, hladiny energie, nálady a celkového psychologického pohledu, tak často souvisí s funkcí nadledvinek.

 

Pro dosažení těch nejlepších výsledků by podle tradiční čínské medicíny měl přípravek z cordycepsu obsahovat čistou houbu cordyceps a fermentovaný extrakt z mycelia cordycepsu, aby se co nejlépe získala bohatá škála ve vodě rozpustných alkaloidů a dalších přirozeně se vyskytujících bioaktivních látek, jako je adenosin. Kromě toho fermentované myceliální extrakty dodávají cenné triterpeny, které jsou zachyceny ve vláknině a které jsou při konzumaci syrové houby jednoduše nedostupné.

 

Abyste dosáhli ideální adrenální podpory, přidejte k rutině také užívání adaptogenu rozchodnice růžová, vitamin B, hořčík a adrenální koktejl od Jigsaw Health.

Kultivace Cordycepsu

Houbová biomasa obsahuje celé spektrum aktivních metabolitů z mycelia a mladé plodnice hub, včetně beta-glukanů, jiných intracelulárních a extracelulárních polysacharidů, nukleosidových derivátů (kyselina cordycepsová apod.), fytosterolů (včetně ergosterolu - provitaminu D2), proteoglykanů a enzymů.

 

Ve svém přirozeném prostředí houba Cordyceps parazituje na larvách hmyzu. Protože se roste v extrémních podmínkách jako jsou náhorní roviny Himalájí, je nesmírně obtížné a drahé ji získat. Přehnaný sběr v minulých letech navíc způsobil takměř celkové vymizení této vzácné medicinální houby.

 

Vědci proto zkoumali jak reprodukovat houbu Cordyceps udržitelným způsobem. Přišli na to, že pěstování cordycepsu na sterilizovaných bio obilných substrátech jako je čirok (sorghum) a v přírodě identických podmínkách, zachovává celou škálu nutných aktivních živin a produkuje udržitelné výnosy - poptávka po kvalitním cordycepsu je totiž obrovská.

 

Cordyceps je nejlepší užívat po ránu, ideálně v 8 hodin.

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
Certifikace: Soil Association Organic
Obsah: 60 g
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Low carb, Biohacking, Bez přidaného cukru, Bio certifikace, Cruelty Free, Doplněk stravy, Vitální houby, Adaptogen, Bez sóji, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv
Proč koupit: Jediná značka na trhu obsahující 100% čistý houbový extrakt z plodnic.
Země původu: Velká Británie
Výrobce: Living Planet, Unit 2., 22 Chester House, 1-3 Brixton Road, SW9 6DE
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetarián-Vegan
Položka byla vyprodána…

Dr Josh Axe o Cordycepsu s českými titulky

Kouzelné bylinky - Reishi a Cordyceps

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mfl-web-banner-1

Cílem značky je zpřístupnit úžasné léčivé vlastnosti léčivých hub všem lidem

V Mushrooms For Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.

O značce

MartinPowell

Společnost Mushrooms For Life byla původně založena v roce 2011 známým naturopatem a autorem Martinem Powellem s cílem rozšířit a zpřístupnit ty nejlepší houbové doplňky.

Martin, který mluví plynně mandarínsky, strávil mnoho let v Číně, kde spolupracoval se zkušenými místními pěstiteli, aby zajistil, že Mushrooms For Life bude získávat suroviny nejvyšší kvality; na to se značka zaměřuje dodnes.

V roce 2017 Martin svěřil Mushrooms For Life svým kolegům a zkušeným houbařským pedagogům Grahamu Botfieldovi a Benu Shoulerovi, kteří v jeho práci pokračují dodnes.

 

Používáme pouze nejkvalitnější ekologické suroviny, které jsou pečlivě vybírány tak, aby plně využily funkce každé houby

china_1_optimized

Tradice a kvalita

Získáváme pouze ty nejkvalitnější ekologicky vypěstované houby od našich pěstitelů v Číně. Používání léčivých hub bylo základním kamenem tradiční čínské medicíny a tato praxe se datuje tisíce let zpět.

Žádná země nemá v oblasti pěstování a získávání hub rozsáhlejší znalosti než Čína. Čína je také domovem jedněch z nejrozsáhlejších a nejčistších lesů na světě, které poskytují ideální prostředí pro růst hub.

Na základě průběžných analýz DNA je všeobecně známo, že v Číně rostou nejkvalitnější houby na světě.

Zakladatelé vzkazují...

Screenshot 2024-06-14 at 11-05-30 About usS nadšením se dělíme o tajemství léčivých lesních hub, abychom zlepšili vaši pohodu a vitalitu.

Od skromných začátků se společnost Mushrooms For Life rozrostla v jednu z nejkomplexnějších nabídek léčivých hub ve Velké Británii.

Děkujeme, že jste si vybrali právě nás! - Graham a Ben

K portfoliu hub Mushrooms For life...

What-You-Should-Know-about-Mushroom-Supplements_900x