Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

60% sladká čokoláda - Ugandská vanilka oblast Viktoriina jezera, boby Planifolia - 45 g

239 Kč / ks 5 311 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Tato speciální bean to bar Incacao čokoláda s 60% obsahem kakaa, provoněná fairtrade vanilkou z Ugandy je unikátní také díky tomu, že je obohacena o MCT, čistou C8 kyselinu oktanovou z kokosu a kolagenový komplex. Je to sladká čokoláda, přestože má vysoký podíl kakaa.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Vanilka ze západní Ugandy

Vanilka, která provoňuje i ochucuje tuto čokoládu Incacao je odrůdy Planifolia, roste konkrétně v oblasti poblíž hranic Konga. Této oblasti, kde se pěstuje nejen vanilka, ale i kakao, se přezdívá "úrodný půlměsíc". Je to proto, protože se a nachází poblíž horního konce Viktoriina jezera, kde prší téměř každý týden. Vanilku lze pěstovat buď jako monokulturu, nebo jako meziplodinu.

Obvykle se pěstuje na mřížích nebo na nízko větvených stromech s hrubou kůrou. Místo pěstování, podnebí i okolo rostoucí plodiny mají významný vliv na výslednou chuť vanilky. Křehké vanilkové orchideje vytváří bohaté trsy květů, ze kterých později dozrávají voňavé lusky. Celá péče o tyto rostliny probíhá ručně - od hnojení až po finální sběr dokonale zralých lusků.

Dle tamní historie vanilku do Ugandy přivezli britští farmáři během koloniálního období, a to již ve 40. letech 20. století. Farma Salama Estate v podokresu Ntenjeru v okrese Mukono byla jednou ze tří farem vlastněných britskými farmáři, kde se pěstovala vanilka. V roce 2019 Uganda vyvezla vanilku v hodnotě 30,2 milionu dolarů, což z ní činí sedmého největšího vývozce vanilky na světě.

Profil čokolády Vanille Uganda

  • Tóny, které v ní můžete cítit: rostlinné, květinové, estragon a jiné, viz obrázek níže.
  • Čokoláda je unikátní díky tomu, že je obohacena o MCT, čistou C8 kyselinu oktanovou z kokosu a kolagenový komplex.
  • C8 je ze všech MCT kyselin biologicky nejdostupnější pro tvorbu ketonů v játrech a dodává tělu extra podporu.
  • Čokoláda neobsahuje žádný rafinovaný cukr ani mléko.
  • Je doslazená kombinací přírodních sladidel inositol, erythritol, ribose, thaumatin (katemfe ovoce)
  • Má nízký glykemický index, a je vhodná pro diabetiky i pro keto a low carb dietu.
  • Po rozbalení si z druhé strany obalu můžete přečíst více podrobností o původu a výrobě této unikátní čokolády.
  • Značka Incacao je charakteristická tím, že v sobě spojuje vysokou gastronomii spolu s nejnovějšími potravinářskými technologiemi a funkčními potravinami.

Origine-Vanille-Ourganda 4

Doplňkové parametry

Kategorie: Čokoláda vhodná pro vegany
Obsah: 45 g
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Keto, Low carb, Biohacking, Fairtrade, Bez alergenů, Bez přidaného cukru, Bez laktózy
Výrobce: Inca’valley
Země původu: Belgie a Uganda
Vhodné pro: Bez lepku-Sugar Free-Lactose Free-Soy Free-GMO Free-Vegan-Low Carb-Keto-Těhotné-Kojící
Proč koupit: Jedinečné luxusní čokolády s příběhem. Opravdové zaměření na podporu farmářů v nejchudších oblastech světa. Nádherné obaly a dokonalá chuť.
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vincent BulteelPříběh belgické značky Incacao začal už v roce 1996, kdy její zakladatel, Vincent Bulteel, na obligátní otázku třídního učitele: “čím chcete být, až budete velcí”, odpověděl, že chce být cukrářem. Tento sen mu vydržel až do 12 let, kdy se rozhodl jít na cukrářskou školu Ter Groene Poorte v Bruggách v Belgii. Už v pouhých 15 letech pak Vincent pracoval v několika cukrářských obchodech v jeho rodném městě Oostende. Po dokončení vysoké školy strávil nějakou dobu cestováním, prací a získáváním zkušeností v různých zemích. Spolupracoval s celou řadou cukrářství a učil se také od celé řady cukrářských mistrů. Na konci této práce a školení získal Vincent titul ‚Compagnon Du Devoir‘. Aby jej získal, musel vytvořit mistrovské dílo/chef d’oeuvre, a uspěl. Ze 100 studentů, kteří toto školení zahájili, jej dokončili pouze čtyři z nich.

Po skončení vlastních studií začal pracovat jako učitel na plný úvazek ve francouzském Bordeaux, v The Companions. Svým studentům kromě hodin cukrářství také radil, jak optimalizovat svůj výkon například pomocí meditací, “power naps” apod., k dispozici užitečné nástroje ke zlepšení jejich výkonu. Nepřestával přemýšlet nad tím, jak zlepšit svět a pomáhat lide, a stal se certifikovaným poradcem pro výživu a zdraví. Uvědomil si, že produkty, které do té doby vyráběl, jsou plné glukózy a fruktózy, které vedou akorát ke zvýšení inzulinu, a rozhodl se je pojmout jinak.

V roce 2018 se proto rozhodl založit vlastní značku - Incacao. Incacao není jen tak obyčejná značka. Její zakladatel ji považuje za kmen, domov pro osobní rozvoj a příjemný způsob, jak se vzdělávat. Je to místo, kde zaměstnanci neustále rostou, kde se vzájemně propojují a kde se stírá hranice mezi prací a zábavou.