Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Andrea

Vystudovala jsem nejprve dvouobor Bohemistika-Německý jazyk a literatura na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity. Po bakalářském studiu jsem se na rok odebrala do Vídně pracovat jako au-pair, abych si vyzkoušela žít v německy hovořícím prostředí. Po návratu zpět do ČR jsem pokračovala magisterským studiem Česko-německých areálových studií opět na JU. Po studiu jsem si našla uplatnění trochu mimo obor, přesto alespoň v německém korporátu, protože kontakt s německým jazykem jsem chtěla mít stále. Díky této práci mám dennodenní náhled do obchodu s potravinami.

Láska k českému jazyku mě ale provází celým životem, při studiu jsem si přivydělávala jazykovými korekturami a překlady textů z oblasti turistického ruchu. Před Vánoci 2022 mě oslovila Jana, zdali bych se jako věrná zákaznice nepodívala na nové webové stránky www.gratianatura.cz. Chtěla znát můj zákaznický názor, jestli mi na e-shopu nic nechybí, jestli je vše přehledné apod. S ostychem jsem Janě poskytla vedle mého názoru na web i několik jazykových korektur k popiskům produktů a k uvedeným textům. Moje korektorské oko nedalo jinak. :-) A tím vzešla nabídka, zdali bych nechtěla přispívat i na blog. Moc jsem se nerozmýšlela, protože taková nabídka, která ke mně přišla vlastně sama, se nedala odmítnout. Moci se dozvědět ještě více o tématech, které mě baví, a dostávat od Jany, takového znalce svého oboru, tipy na různé články a publikace, mě pohltilo.

Velkou inspirací jsou mi i ostatní weby s přírodní kosmetikou a sociální sítě majitelek těchto e-shopů, které všechny včetně Jany svou práci dělají s takovým neutuchajícím nadšením. Sleduji jejich živá vysílání, čtu jejich články a postupně si rozšiřuji obzory.

Jak si vytvořit zero waste domácnost a snížit množství odpadu

O tom, že této planetě řádně nakládáme, není pochyb. Těžba uhlí, ropy a surovin, těžký průmysl, lodní a letecká doprava, spalovací motory i elektromob...