Pomozte nám vyprázdnit sklad a zachránit produkty s blížícím se nebo již prošlým datem min. trvanlivosti. Ikdyž u produktu uvidíte toto datum, vězte, že produkt je stále vhodný ke konzumaci či k použití. Každý týden produkty otevíráme a testujeme, abychom si byli jisti, že jsou v pořádku. Proč to děláme? Protože nesnášíme zbytečné plýtvání a konzum. Klikněte SLEVY a VÝPRODEJ.

Hericium (Korálovec ježatý) kapsle nootropní podpora kognitivních funkcí - 60 kapslí

769 Kč / ks 13 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

100% čistý stupeň extraktu plodnice vám garantuje tu nejlepší kvalitu a obsah účinných látek, včetně beta-glukanů a hericenonů, které potřebuje každý profesionální naturopat pro své pacienty. Houba je v certifikované bio kvalitě a původem z Číny, kde jsou nejlepší podmínky pro pěstování.

Detailní informace

Unikátní produkty

Dovážíme originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá

Balíme rychle a ekologicky

Odesíláme do 24-48 hodin, vše v recyklovaných materiálech

Záruka kvality

Značky vybíráme srdcem a řídíme se heslem – raději méně, ale kvalitně

Doprava zdarma

Utraťte min. 4000 Kč a neplaťte poštovné do Balíkovny

Detailní popis produktu

Mushrooms for Life Hericum - Klíčové info

 • Tato houba je v certifikované bio kvalitě.
 • 100% výtažek z plodů hericia pěstované v provincii Fujian za přírodně identických podmínek na organické rýži a dřevěných štěpkách.
 • Je extrahován dvojím způsobem (poměr extraktu až 14:1), aby se uvolnily a koncentrovaly jeho polysacharidy a klíčové sloučeniny včetně hericenonů.
 • Obsahuje minimálně 10.57 % beta-glukanů a 2.19 % hericenonů pro podporu imunity a kognitivního zdraví.
 • Dále obsahuje téměř 18 % polysacharidů - viz výsledky COA analýzy v záložce Soubory.

hericium odlišení od konkurence

Proč užívat právě hericium houbu?

Zdraví mozku

Studie zjistily, že hericium stimuluje produkci nervového růstového faktoru (NGF), který pomáhá udržovat neurony, což jsou mozkové buňky, které nám pomáhají zpracovávat a přenášet informace.

Je užitečný pro učení a paměť a pomáhá optimalizovat neurogenezi; tvorbu a růst nových mozkových buněk, což z něj činí ideální nootropikum pro podporu soustředění a produktivity.

Neuroprotekce

Studie z roku 2020 zjistila, že u lidí s mírnou formou Alzheimerovy choroby, kteří užívali hericium denně po dobu 49 týdnů, došlo k výraznému zlepšení stavu mozku. Zatímco u těch, kteří užívali placebo, došlo k poklesu několika markerů kognitivních funkcí.

Duševní zdraví

Studie naznačují, že hericium může pomoci snížit příznaky úzkosti a deprese tím, že moduluje hladiny specifických neurotransmiterů, jako je serotonin a dopamin, které hrají klíčovou roli v regulaci nálady, motivace a reakce na stres.

Pro podrobné informace o původu tohoto produktu oskenujte QR kód na krabičce, který vám odhalí bohatý zdroj informací od výrobce.

Mohly by vás zajímat naše články, které se týkají nejen vitálních hub

Co je to houba hericium, které se přezdívá lví hříva?

Hericium neboli korálovec ježatý je vitální houba, která svým vzhledem připomíná lví hřívu, proto se jí také tak často říká, nebo se jí také přezdívá 'Horský kněz'. V alternativní medicíně se využívá pro podporu správné činnosti kognitivního a nervového systému.

 

V západní medicíně se díky obsahu psychoaktivních látek a schopnosti stimulovat aktivní nervové růstové faktory (NGF) využívá jako nootropikum. Má sladkou a jemnou chuť a v tradiční čínské medicíně (TCM) se využívá pro regulaci energie „Qi“ a podporu trávení. Uklidňuje ducha „Shen“ a zklidňuje mysl.

lions-sml

Alternativy k prozkoumání

Full Spectrum

Pro moderní životní styl a stres, zvolte houby z edice Hericium Focus. Neobsahují tak silné množství klíčových terapeutických látek, ale obsahují další živiny pro širší spektrum účinku. Tyto produkty jsou díky vynikajícím složkám nejoblíbenějšími produkty značky Mushrooms for Life a nabízejí vynikající poměr ceny a kvality.

Fermentované hericium

Pro ty z vás, kteří chtějí využít potencionálu fermentovaných hub na bázi kefírovo-kombučového kvašení, vyzkoušejte fermentované hericium od Living Nutrition - jedná se o stejný zdroj houby a za vývojem opět stojí náš oblíbený Graham Botfield.

Mezi benefity fermentace hub patří:

 • Bohaté na živiny, které mají řadu zdraví prospěšných účinků.
 • Doplňky stravy z fermentovaných hub nabízejí pohodlný způsob, jak přijímat koncentrovanou dávku hub ve snadno přijatelné formě.
 • Kvašené houby mohou potenciálně zlepšit zdraví střev a podpořit dobré bakterie, což napomáhá trávení a potenciálně snižuje riziko trávicích poruch.
 • Fermentované houby se používají v tradiční medicíně po celém světě na podporu vitality a dlouhověkosti.
 • Obsahují vitaminy a minerály, jako je draslík, niacin, železo a vitamin D, které přispívají k celkovému zdraví.
 • Mají vysokou koncentraci antioxidantů, včetně ergothioneinu a glutathionu, které mohou pomáhat snižovat záněty a chránit před poškozením buněk.
 • Kvašené houby vynikají především obsahem beta-glukanu, což je druh polysacharidu, který vykazuje imunitu posilující vlastnosti. Beta-glukany jsou známé tím, že posilují imunitní funkci a pomáhají tělu bránit se infekcím.
 • Celkově lze říci, že fermentované houby představují výživovou sílu, která nabízí řadu zdraví prospěšných látek.

Jak fermentované hericium, tak běžné extrakty mají jedinečné vlastnosti. Fermentovaná houba poskytuje zvýšenou biologickou dostupnost, lepší chuť a podporu zdraví střev, zatímco běžný extrakt nabízí vyšší koncentraci některých prospěšných látek a podporuje zdraví mozku a imunitního systému.

 

Při výběru doplňku stravy s hericiem zvažte své osobní preference, zdravotní cíle a kvalitu výrobku. Nezapomeňte začít s nízkou dávkou a v případě potřeby se poraďte s odborníkem. Více info zde.

Kapsle

Pro ty z vás, co raději užíváte prášek, ze kterého si připravujete čaj nebo jej přidáváte do kaší, smoothies nebo kávy, nabízíme Pure Grade Extract Hericium v prášku.

Káva nebo latté

A pokud máte rádi kávu anebo latté a chcete mít vše už pěkně připravené předem, mrkněte se na adaptogenní kávu s hericiem od stejné značky nebo latté s matcha čajem, které neobsahuje cukr. Stačí přidat oblíbené ohřáté mléko nebo jen horkou vodu - toto je parádní nakopávač, pokud nepijete kávu.

Máme pro vás tip na kokosovou sušenou smetanu přímo od zdroje ze Srí Lanky, ze které si připravíte vynikající rostlinné mléko kdykoliv a kdekoliv - levnější a mnohem lepší než tekutá rostlinná mléka z obchodu.

Při výběru doplňku stravy s houbou hericium zvažte své osobní preference, zdravotní cíle a kvalitu výrobku. Nezapomeňte začít s nízkou dávkou a v případě potřeby se poraďte s odborníkem.

Adaptogenní směsi s obsahem hericia

Další produkty, které kromě hericia obsahují i jiné složky pro různé účely. Způsob jak užívat tuto houbu nikdy nebyl jednodušší!

Houby jsou pěstované v provincii Fujian, Čína.

 

Hlavní benefity hericia

 • chrání před každodenním stresem.
 • podporuje soustředění a ostražitost.
 • profesionální formulace odborným týmem.
 • plnospektrální extrakt bohatý na jedinečné aktivní sloučeniny.
 • neobsahuje mléčné složky, sóju ani lepek a je vhodný pro vegany.
 • vyrobeno ve Velké Británii.
 • 100% houbový extrakt - bez plnidel, pojiv nebo přísad.

Houba hericium se má ideálně užívat okolo 10 hodiny dopoledne.

Kdy užívat vitální houby čaga, cordyceps, maitake, reishi a jiné.

Proč koupit právě houby značky Mushrooms for life?

Extrakt čisté třídy neboli PURE GRADE

 • Výrobce Mushrooms for Life z VB používá pouze houbové extrakty Pure Grade, které zaručují 100% koncentraci hub bez přidaných pojiv.
 • Pure Grade je znakem nejkvalitnějších houbových doplňků.
 • Používají pouze nejkvalitnější organické suroviny, které jsou pečlivě vybírány tak, aby plně využily funkce každé houby.
 • Tento produkt přirozeně neobsahuje lepek, mléko a sóju.
 • Vhodné pro vegetariány a vegany.
 • Bez plnidel, pojiv, pomocných látek a přídatných látek.
 • Testováno třetí stranou a testováno DNA.
 • Prověřeno na přítomnost stop těžkých kovů, pesticidů a kontaminujících látek. Viz záložka Soubory.

Trh s vitálními houbami je zaplaven produkty, které nestojí za nic, takže byste si měli udělat průzkum a ujistit se, že každý doplněk, který si vyberete, plně odpovídá vašim potřebám.

Co je to Plné Spektrum (Full Spectrum)?

Plnospektrální produkty mohou obsahovat všechny základní části houby - spory, mycelium a plodnice - ale to není vše. Většinou tento termín používají výrobci, jejichž výrobky jsou vyváženy na myceliu hub, podzemní síti houbových "kořenů", která pomáhá udržovat život houby.

Pěstování na substrátu

Většinu hub již nelze získávat ve volné přírodě, protože byly prostě vysbírány a musí se pěstovat v podmínkách identických přírodě. Zde nastává problém v podobě větší poptávky nad nabídkou a nutnost urychlit dobu pěstování, aby bylo možné uspokojit prodejce. Krátká doba pěstování má ale své negativní stránky.

 

Ve většině případů se totiž houba pěstuje pouze 30. dní, přičemž se substrát (jedná se o zrna, rýži apod.), na kterém houba roste, nevyčerpá a zůstane v přípravku. Efektivně se takto ředí aktivní složky a vy rozhodně nezískáváte to, za co se vitální houby považují v asijských zemí po tisíciletí - zázračné médium.

 

Mushrooms for Life oproti běžným 30-ti dnům pěstování, své houby pěstuje celých 120 dní, aby se daný substrát zcela vyčerpal a vy tak získali jenom to nejlepší z dané složky houby.

Na co si dát pozor

Vyvinout kvalitní houbu jako doplněk stravy je umění a určitě vám nedoporučujeme, abyste šetřili peníze na privátních značkách, které nejsou specialisté na tento obor (můžete si být na 99% jisti, že budete ošizeni, protože privátním značkám jde většinou pouze o zisk, a proto mají v nabídce celou škálu všeho možného, ale nespecializují se vlastně na nic) a také nekupovali značky, které nejsou certifikovány bio (kvůli nečistému zdroji vstupních surovin).

 

Dále se dívejte na ceny - trh s dodavateli hub je omezený a všichni výrobci v podstatě odebírají suroviny ze stejných zdrojů, ale! Každý dodavatel hub má několik stupňů kvality za různé prodejní ceny a podle toho také bude vypadat konečný produkt. Pokud chcete mít kapsli plnou maltodextrinu, který se na složení a výživových hodnotách nemusí se zákona uvádět, kupujte levné houby. Pokud chcete mít kvalitu, nebojte se připlatit, poznáte to po nějaké době.

 

Čím víc se uvádí, že je v kapsli výtažku, sledujte jak je kapsle velká. Pokud je extra velká, mělo by to být v pořádku, ale pokud je to standartní velikost, bude v ní s největší pravděpodobností maltodextrin, protože je nemožné do normální kapsle dát celou aktivní látku (zeptejte se v laboratoři, týká se to např. i hořčíku). Proto má Mushrooms for Life jednu dávku jako dvě kapsle normální velikosti a samotná výroba dané kapsle je kontrolována.

 

Na závěr zkuste test chuti - pokud bude výtažek chutnat jakoby sladce a skoro dobře, je tam určitě maltodextrin, pokud nebude chutnat, je to čistý extrakt - ten totiž nechutná většinou nikomu a tak je to správně. (:

 mushroom cultivation

Vysoce kvalitní doplněk stravy z hub by měl

 • být vyroben z houbového extraktu, nikoliv z celého houbového prášku
 • být získán z plodnic (fruiting bodies), nikoli z myceliální biomasy (mycelial biomass)
 • být vyroben jediným postupem: extrakce horkou vodou nebo duálním extrakce v případě čagy a reishi.
 • pocházet z ekologických zdrojů (organic certification) a pokud možno z originálního zdroje růstu (Čína, Sibiř)
 • mít vhodný, ověřitelný obsah beta-glukanu nebo hericenonů
 • mít další složky, které jsou rovněž čisté a v souladu s vašimi potřebami - zde slouží testy nezávislé laboratoře na čistotu a obsah těžkých kovů

My garantujeme, že Mushrooms for Life splňuje všechny tyto podmínky a není lepší značky na evropském trhu.

Tradice a kvalita

Mushrooms for Life získávají pouze ty nejkvalitnější houby, které jsou ekologicky vypěstované od vlastních zemědělců v Číně. Používání léčivých hub bylo základním kamenem tradiční čínské medicíny a tato praxe se datuje tisíce let zpět.

 

Žádná země nemá v oblasti pěstování a získávání hub rozsáhlejší znalosti než Čína. Čína je také domovem jedněch z nejrozsáhlejších a nejčistších lesů na světě, které poskytují ideální prostředí pro růst hub.

 

Na základě průběžných analýz DNA je všeobecně známo, že v Číně rostou nejkvalitnější houby na světě. Vitální houby jsou v Japonsku a Číně již více než 30 let schváleny jako doplněk ke standardní léčbě nemoci, o které se nesmí v EU hovořit.

 

V těchto zemích se houby bezpečně používají již dlouhou dobu, a to buď samostatně, nebo v kombinaci s ozařováním či chemoterapií.

 

V Asii existuje více než 100 druhů hub používaných k léčbě této nemoci. Mezi nejběžnější patří Ganoderma lucidum (reishi), Trametes versicolor nebo Coriolus versicolor (Outkovka pestrá), Lentinus edodes (shiitake) a Grifola frondosa (maitake).

Zdroj těchto informací: https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam/patient/mushrooms-pdq

china_1_optimized

Příběh Mushrooms for Life

Společnost Mushrooms For Life byla původně založena v roce 2011 známým britským naturopatem a autorem Martinem Powellem s cílem rozšířit a zpřístupnit ty nejlepší houbové doplňky.

 

Martin, který mluví plynně mandarínsky, strávil mnoho let v Číně, kde spolupracoval se zkušenými místními pěstiteli, aby zajistil, že Mushrooms For Life bude získávat suroviny té nejvyšší kvality, což je klíčovým zaměřením značky i dnes.

 

V roce 2017 Martin svěřil Mushrooms For Life svým kolegům a zkušeným houbařským odborníkům Grahamu Botfieldovi a Benu Shoulerovi, kteří v jeho práci pokračují dodnes.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitální houby
Certifikace: Soil Association Organic
Obsah: 60 ks
Specifikace: Vegan, Bez lepku, Biohacking, Bez přidaného cukru, Bez laktózy, Bio certifikace, Doplněk stravy, Vitální houby, Bez obsahu těžkých kovů, Bez aditiv a pojiv, Bez gmo, Bez pesticidů
Proč koupit: The only brand on the market containing 100% pure mushroom extract from fruiting body.
Země původu: United Kingdom
Výrobce: Living Planet Distribution Unit 1 Riverside Bellbrook Business Park Uckfield, TN22 1QQ
Vhodné pro: Raw-GMO Free-Vegetariány-Vegan- Bez lepku-Certifikace Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
KM Avatar autora Suseni 27.5.2023 16:07
Dobry den, jakou metodou prosim susite houby? Jak vyskkou teplotou projdou? Dekuji
Odpovědět
P Avatar autora Suseni 30.5.2023 14:00
Dobrý den, M4L používá pro výrobu svých hub buď metodu vodní extrakce nebo duální extrakce, kde je to nutné, tj. u reishi a chaga. Metoda vodní extrakce je prastará a tradiční a říká se o ní, že pro většinu hub je ta nejvhodnější, aby si zachovaly své živiny. Jak to zhruba funguje: U léčivých hub se po dokončení vaření v horké vodě tekutina slije a uchová. Extrakcí horkou vodou se ze suroviny odstraní všechny ve vodě rozpustné sloučeniny a také některé nerozpustné složky. Tyto sloučeniny budou nyní obsaženy v houbovém extraktu. Některé chemické látky, které nejsou rozpustné ve vodě, zůstanou v pevných látkách, které se na konci procesu extrakce horkou vodou vyhodí. Extrakce různých složek hub vyžaduje použití různých rozpouštědel. Například beta-glukany jsou rozpustné ve vodě a potřebují extrakci horkou vodou, aby byly biologicky dostupné pro lidský organismus. Triterpeny jsou naproti tomu rozpustné v alkoholu, což znamená, že musí být extrahovány alkoholovým rozpouštědlem, aby byly biologicky dostupné. Přítomnost beta-glukanů jako hlavního účinného prvku v některých druzích hub vyžaduje, aby se k extrakci použila pouze voda. Jiné odrůdy (reishi a chaga) obsahují vysokou koncentraci triterpenů a beta-glukanů, což z nich činí nejlepší kandidáty pro duální extrakci (alkohol a voda dohromady). Při hledání doplňků stravy z léčivých hub je důležité vědět, jaký druh extrakce se používá pro konkrétní produkt, o který máte zájem. To vám zaručí, že dostáváte vysoce kvalitní houbový doplněk, který je zároveň účinný ve své zamýšlené funkci. Pokud chcete z hub Cordyceps, Lví hříva, Shiitake nebo Maitake získat maximální procento beta-glukanů, měli byste hledat výrobek, který má extrakt z horké vody. Důvodem je skutečnost, že jejich nejdůležitější účinné složky - beta-glukany - jsou v přírodě rozpustné ve vodě.

mfl-web-banner-1

Cílem značky je zpřístupnit úžasné léčivé vlastnosti léčivých hub všem lidem

V Mushrooms For Life přistupují ke každé vitální houbě individuálně, a jsou si toho, že má každá svůj jedinečný charakter, vlastnosti a nutriční profil. Velice dbají na používání pouze těch nejkvalitnějších surovin, které pečlivě vybírají tak, aby podporovaly plnou aktivitu každé houby.

Do svých výrobků nikdy nepřidávají žádná pojiva, aditiva, umělé přísady nebo chemikálie a veškeré houby získávají přímo od prověřených odborných pěstitelů, takže si můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu doplňku s nejpřínosnějšími vlastnostmi.

O značce

MartinPowell

Společnost Mushrooms For Life byla původně založena v roce 2011 známým naturopatem a autorem Martinem Powellem s cílem rozšířit a zpřístupnit ty nejlepší houbové doplňky.

Martin, který mluví plynně mandarínsky, strávil mnoho let v Číně, kde spolupracoval se zkušenými místními pěstiteli, aby zajistil, že Mushrooms For Life bude získávat suroviny nejvyšší kvality; na to se značka zaměřuje dodnes.

V roce 2017 Martin svěřil Mushrooms For Life svým kolegům a zkušeným houbařským pedagogům Grahamu Botfieldovi a Benu Shoulerovi, kteří v jeho práci pokračují dodnes.

 

Používáme pouze nejkvalitnější ekologické suroviny, které jsou pečlivě vybírány tak, aby plně využily funkce každé houby

china_1_optimized

Tradice a kvalita

Získáváme pouze ty nejkvalitnější ekologicky vypěstované houby od našich pěstitelů v Číně. Používání léčivých hub bylo základním kamenem tradiční čínské medicíny a tato praxe se datuje tisíce let zpět.

Žádná země nemá v oblasti pěstování a získávání hub rozsáhlejší znalosti než Čína. Čína je také domovem jedněch z nejrozsáhlejších a nejčistších lesů na světě, které poskytují ideální prostředí pro růst hub.

Na základě průběžných analýz DNA je všeobecně známo, že v Číně rostou nejkvalitnější houby na světě.

Zakladatelé vzkazují...

Screenshot 2024-06-14 at 11-05-30 About usS nadšením se dělíme o tajemství léčivých lesních hub, abychom zlepšili vaši pohodu a vitalitu.

Od skromných začátků se společnost Mushrooms For Life rozrostla v jednu z nejkomplexnějších nabídek léčivých hub ve Velké Británii.

Děkujeme, že jste si vybrali právě nás! - Graham a Ben

K portfoliu hub Mushrooms For life...

What-You-Should-Know-about-Mushroom-Supplements_900x